صفحه 14 از 36 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 358

موضوع: پذیرش از NTU | NUS و مسائل مرتبط با دانشگاه

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اپلای NTU

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar m نمایش پست ها
    راستش من روز تعطیل رفته بودم و برگشته بودم، روز کاری نبود، ساعت پیک هم نبود و لذا روز شلوغی نبود، اما خب من عادت دارم که برای تمام کارام ساعت می زنم، بیشتر از 1ساعت نشد! نمی دونم شما چرا یا اطمینان می فرمایین روز تعطیل چندین ساعت معطلی داره!!!حالا تا دانشگاه رو با اطمینان نمی تونم بگم، چون نرفتم.

اما توصیه ای رو هم که کرده بودم بر اساس تجربه دوستانی بود که الان جوهور باهرو ساکن هستن، اکا کارشون سنگاپوره! من با 3 نفرشون آشنا هستم که خب انصافا راضین! از طرفی هم الزاما نیاز به اتوموبیل شخصی نیست، هر روز صبح اتوبوس هست رفتش 2.5 رینگیت و برگشت هم 2.5 دلار! برای شخص من که ملاحظات مالی اهمیت داره، ترجیح می دم از خوابم کم کنم و پول پس انداز کنم.

در هز حال به من پورسانتی داده نمی شه از طرف دولت مالزی که بخوام شهرشونو تبلیغ کنم :دی بر اساس تجربه دوستان و خودم عرض کرده بودم.

موفق باشین
    بر اساس سایت gothere .sg از NTU تا نقطه چک پوینت جوهور با اتوبوس و مترو ۶۹ دقیقه و اگر فقط با اتوبوس بروید ۸۷ دقیقه طول میکشد آنهم در حدود ساعت ۲ بعد از ظهر که من چک کردم و مسلما محل خانه تان در چک پوینت نیست و حداقل ۱۰-۳۰ دقیقه هم از چک پوینت تا محل خانه در جوهور فاصله دارد که به عبارتی ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه برای یک طرف مسیر میشود و در کل می شود روزی ۳-۴ ساعت.
    ضمنا برای من یک بار ۳.۵ ساعت طول کشید تا از سنگاپور به چک پوینت جوهر برسم (در یک روز تعطیل) به دلیل ترافیک سنگین در بخش شمالی سنگاپور و در فاصله بین چک پوینت سنگاپور و چک پوینت جوهور. که البته نمی توان گفت همیشه این مساله پیش خواهد آمد ولی اعدادی که در ابتدا گفتم قابل اعتماد است یعنی 3-4 ساعت برای رفت و برگشت روزانه.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

پیش فرض پاسخ : پذیرش از NTU | NUS و مسائل مرتبط با دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط telecom2012 نمایش پست ها
    با سلام
    در مورد PhD Qualifying Examination می خواستم بپرسم به چه صورتی است و آیا شانس افزایش بورس به 2500 تا وجود دارد یا نه خیلی سخت است؟
    شما اگر دانشجو تمام وقت هستید و اسکولارشیپ می گیرید باید ظرف ۲ سال امتحان QE را بدهید و گرنه حقوق شما بلاک میشود و تا جایی که من میدانم پس از ان هم حدود ۳ ماه وقت دارید تا QE را تکمیل کنید و گرنه اخراج میشوید.پس گذراندن ابن امتحان اجباری است.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

این امتحان شامل چه مواردی است ؟ چیزی شبیه امتحان جامع دکترا در ایران است و آیا موارد مشخصی در امتحان ارزیابی می شوند؟
    پس از گذراندن آن بورس شما حتماً افزایش می یابد؟

پیش فرض پاسخ : اپلای NTU

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    بر اساس سایت gothere .sg از NTU تا نقطه چک پوینت جوهور با اتوبوس و مترو ۶۹ دقیقه و اگر فقط با اتوبوس بروید ۸۷ دقیقه طول میکشد آنهم در حدود ساعت ۲ بعد از ظهر که من چک کردم و مسلما محل خانه تان در چک پوینت نیست و حداقل ۱۰-۳۰ دقیقه هم از چک پوینت تا محل خانه در جوهور فاصله دارد که به عبارتی ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه برای یک طرف مسیر میشود و در کل می شود روزی ۳-۴ ساعت.
    ضمنا برای من یک بار ۳.۵ ساعت طول کشید تا از سنگاپور به چک پوینت جوهر برسم (در یک روز تعطیل) به دلیل ترافیک سنگین در بخش شمالی سنگاپور و در فاصله بین چک پوینت سنگاپور و چک پوینت جوهور. که البته نمی توان گفت همیشه این مساله پیش خواهد آمد ولی اعدادی که در ابتدا گفتم قابل اعتماد است یعنی 3-4 ساعت برای رفت و برگشت روزانه.

ممنون از اطلاعاتت نیما جان، حق با شماست، من همون طور که توی جواب قبلیم هم عرض کرده بودم، تا دانشگاه NTU نرفتم تا به حال و نمی دونستم مدت زمانش رو. اگر این قدر زمان ببره تا NTU که طبیعتا منطقی نیست.

سلام دوستان - من برا سینگا آگوست اقدام کردم پذیرفته شدم. برا دانشگاه NTU هم آن لاین application رو پر کردم اما هنوز email for offer letter رو دریافت نکردم. زنگ هم که میزنم این جواب رو می دن:
    I understand your situation and have been expediting the review of your application. من الان چیکار کنم؟

سلام
    یه سوال داشتم از بچه هایی که NTU هستند چیزی بنام ثبتنام دیر در این دانشگاه هست و اگر هس چند روزه یا هفته س؟
    خیلی ممنون میشم یه نفر جواب بده

Junior Member

من دو تا استاد معرفی کردم به ntu یکی فرم آنلاین رو فرستاده به دانشگاه یه استاد دیگم الان که ایمیل مربوطه واسش اومده می گه پر نمی کنم و نمی فرستم. کسی می دونه آیا می تونم یه استاد جدید به ntu معرفی کنم یا نه؟ و با چه ایمیلی می تونم با اونها تماس بگیرم و این سوالم رو بپرسم از اونها؟تو رو خدا اگه کسی می دونه راهنماییم کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط zeynab نمایش پست ها
    من دو تا استاد معرفی کردم به ntu یکی فرم آنلاین رو فرستاده به دانشگاه یه استاد دیگم الان که ایمیل مربوطه واسش اومده می گه پر نمی کنم و نمی فرستم. کسی می دونه آیا می تونم یه استاد جدید به ntu معرفی کنم یا نه؟ و با چه ایمیلی می تونم با اونها تماس بگیرم و این سوالم رو بپرسم از اونها؟تو رو خدا اگه کسی می دونه راهنماییم کنه.
    با ایمیل زیر تماس بگیرید و برایشان توضیح بده شاید قبول کنند:
    Pris_ANG@a-star.edu.sg

نقل قول نوشته اصلی توسط h4s نمایش پست ها
    سلام دوستان - من برا سینگا آگوست اقدام کردم پذیرفته شدم. برا دانشگاه NTU هم آن لاین application رو پر کردم اما هنوز email for offer letter رو دریافت نکردم. زنگ هم که میزنم این جواب رو می دن:
    I understand your situation and have been expediting the review of your application. من الان چیکار کنم؟

سلام
    یه سوال داشتم از بچه هایی که NTU هستند چیزی بنام ثبتنام دیر در این دانشگاه هست و اگر هس چند روزه یا هفته س؟
    خیلی ممنون میشم یه نفر جواب بده
    من درست نفهمیدم کدوم قسمت سوال شما بود و کدوم قسمت نبود، اما به جفتش جواب می دم،
    1- اگه نامه ی قبولی هنوز به دستتون نرسیدهف به جز صبر کار دیگه ای نمی شه کرد، فوقش خیلی دیر می شه بهشون می گید دیر کردید و درخواست دیفر به ترم بعدی رو می دید و از اونجا که تقصیر از اون ها بوده باید قبول کنن!
    2- بله ثبت نام داریم، خوبش رو هم داریم... یک روز خاص که توی نامه ی ادمیشن تعیین شده سر ساعت تشریف می برید در یکی از سالن های دانشگاه و خیلی شیک مدارک تون رو ارایه می کنید، فرم های لازم رو پر می کنید و کارت دانشجویی تون رو تحویل می گیرید...
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

Junior Member

سلام بر دوستان
    در مورد خوابگاه متاهلی Gradate Hall کسی می دونه شکلش چه جوریه ؟ آیا می شه توش آشپزی کرد؟ اگر روز تعطیل برسیم توی NTU جایی هست تا تحویل کلید بمونیم یا بایست بریم هتل !؟ سوال دیگه اینکه از ۶ درسی که باید بگیریم معمول اینکه چند درس در یک ترم گرفته بشه؟ آیا معاف شدن از اخذ یک درس آسان است یا در عمل خیلی سخته؟ ببخشید خیلی سوال کردم.

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh503 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    در مورد خوابگاه متاهلی Gradate Hall کسی می دونه شکلش چه جوریه ؟ آیا می شه توش آشپزی کرد؟ اگر روز تعطیل برسیم توی NTU جایی هست تا تحویل کلید بمونیم یا بایست بریم هتل !؟ سوال دیگه اینکه از ۶ درسی که باید بگیریم معمول اینکه چند درس در یک ترم گرفته بشه؟ آیا معاف شدن از اخذ یک درس آسان است یا در عمل خیلی سخته؟ ببخشید خیلی سوال کردم.

ممنون
    بصورت قانونی شما اجازه آشپزی ندارید ولی بعضی بچه ها پلوپز گرفته بودند و برنج و حتا خورش را هم داخل ان میپختند.یک آشپزخانه در هر بلوک هست که ماکروفر داره.معمولا ۳ تا درس در هر ترم میشود گرفت.در مورد معاف شدن درس هم بستگی به دانشکده و گروه داره و اگر استاد راهنما و رئیس گروه تایید کنند و dean of research هم قبول کند امکان پذیر است که بستگی به سیاست school دارد .شما باید یک نامه از استادی که آن درس را ارائه داده یا از دانشکده که درس خوانده اید ارائه کنید که نشانگر سیلابس ها و مراجع درس دارد.حداقل برای من که چنین پروسه ای بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)