صفحه 15 از 36 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 358

موضوع: پذیرش از NTU | NUS و مسائل مرتبط با دانشگاه

پیش فرض پاسخ : پذیرش از NTU | NUS و مسائل مرتبط با دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    ...معمولا ۳ تا درس در هر ترم میشود گرفت.در مورد معاف شدن درس هم بستگی به دانشکده و گروه داره و اگر استاد راهنما و رئیس گروه تایید کنند و dean of research هم قبول کند امکان پذیر است که بستگی به سیاست school دارد .شما باید یک نامه از استادی که آن درس را ارائه داده یا از دانشکده که درس خوانده اید ارائه کنید که نشانگر سیلابس ها و مراجع درس دارد.حداقل برای من که چنین پروسه ای بود.
    ممنون نیما جان من هم یک سوال برام پیش اومده است. من درس هائی که این ترم ارائه داده اند را دیدم و من همه آنها را در دوره فوق پاس کردم فکر می کنید چند تا درس را می توان معاف شد؟ من از یکی از بچه هائی که آنجا بود پرسیدم، می گفت که افرادی که قبلا در دانشگاه های غیر انگلیسی زبان بوده اند حتما می بایست درس ها را پاس کنند. در ضمن من در دانشکده برق قبول شده ام. اطلاعات خاصی در مورد این دانشکده دارید؟
    ویرایش توسط ali-electronic : July 1st, 2012 در ساعت 08:52 AM

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-electronic نمایش پست ها
    ممنون نیما جان من هم یک سوال برام پیش اومده است. من درس هائی که این ترم ارائه داده اند را دیدم و من همه آنها را در دوره فوق پاس کردم فکر می کنید چند تا درس را می توان معاف شد؟ من از یکی از بچه هائی که آنجا بود پرسیدم، می گفت که افرادی که قبلا در دانشگاه های غیر انگلیسی زبان بوده اند حتما می بایست درس ها را پاس کنند. در ضمن من در دانشکده برق قبول شده ام. اطلاعات خاصی در مورد این دانشکده دارید؟
    کسانی که فوق لیسانس در خود NTU بوده اند میتوانند ۳ تا درس را معاف شوند.سایر دانشگاه ها حده اکثر ۲ تا که معمولا کسانی که از ایران آمده اند حداکثر ۱ درس را قبول میکنند و بعضی از گروه ها نیز رییس گروه کلا معافیت درس برای دانشجویان غیره NTU را قبول نمیکند.کسانی که از لیسانس به دکترا آمده اند هم معمولا نمیتوانند درخواست exempt بکنند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

پیش فرض پاسخ : اپلای NTU

یکی از دوستان به صورت خصوصی از من پرسیده بود اما من ترجیج می دم جوابش رو اینجا بنویسم که همه بتونن استفاده کنن:

کپی رایت قانونه و نقضش خلاف، اما کسی نمیاد کامپیوتر شما و لایسنس نرم افزارهای نصب شده روی اون رو چک کنه، لذا جای نگرانی نیست، در ضمن کسی هم نمی آد محتوای سی دی و دی وی دی های شما رو چک کنه که نرم افزار کرک شده روش نباشه، محتوای دیسک های شما مربوط به شما و پرایوسی شماست...
    اما اصولا اگه کار آکادمیک تون نیاز به کامپیوتر و نرم افزارهای خاص داشته باشه، اینجا هم بهتون پی سی می دن (توی آزمایشگاه یا دفتر کار تون) و هم نرم افزارهای مورد نیازتون رو براتون (روی پی سی تون) نصب می کنن که استفاده کنید، لذا زیاد به نرم افزارهای قفل شکسته احتیاج پیدا نمی کنید...
    یک سری نرم افزارها هم هستن که دانشگاه برای استفاده ی دانشجوها روی کامپیوتر خودشون هم لایسنس داره مثل Microsoft Visual Studio که فعلا نسخه ی 10 اش هست و من خیلی بهش احتیاج داشتم...
    یه سری نرم افزارهای دیگه رو هم با تخفیف خوبی می شه توی دانشگاه خرید و روی کامپیوتر شخصی نصب کرد...
    برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:
    http://www.ntu.edu.sg/cits/computing...s/default.aspx
    http://www3.ntu.edu.sg/CITS2/compute...twaredeals.htm

...
    راستی، مهم تر از نرم افزارها، سلامت کامپیوتر شماست، اکثر فایل های کرک و نرم افزارهای قفل شکسته، حاوی ویروس و تروجان و امثال اون هستن که سعی می کنن اطلاعاتی رو از توی کامپیوتر شما سرقت کنن، حالا این اطلاعات می تونه فایل های شخصی شما باشه یا پسورد و کد های حساب های بانکی شما...! از اون جا که شما این جا با کارت بانکی تون خیلی راحت می تونید خرید اینترنتی داشته باشید، لذا این مدل تهدید ها می تونه خیلی خطرناک و دردسر ساز باشه، پس سلامت کامپیوترهاتون از هرگونه ویروس و تروجان خیلی خیلی خیلی مهم و حیاتیه...
    یه نکته ی دیگه هم SCAM های اینترنتیه که توی سایت های مختلف به صورت تبلیغ و یا Popup باز می شه و به شما می گه که آیفون و آیپد و گوشی و امثالهم بردید و باید به یه سری سوال جواب بدید!!! من این جا از این ها زیاد دیدم!!! و دوستانی دارم که قربانی این دام ها شدن!
    شما رو به مقدسات تون قسم هرچی این مدلی دیدید سریع ببندیدش! هدف این تیپ نرم افزارها جمع کردن اطلاعات شخصی شما و طرح کلاه برداری از شما در آینده و با استفاده از همین اطلاعاته...
    خیلی ساده وقتی به شما می گه شما آیپد بردید و اطلاعات شخصی تون رو وارد کنید تا براتون بفرستیمش، مشخصات شخصی شما رو جمع می کنن و بعدش هم هیچی به هیچی،
    یه هفته بعد می بینید که یه ایمیل براتون اومده که توش تمام اطلاعات شما رو داده و به ظاهر خیلی هم جدی و بدون نقصه! لذا شما باور می کنید که دوباره یه چیز دیگه برنده شدید، بعدش از شما می خوان که یه سری کد رو مثلا توی گوشی تون وارد کنید یا یه سری عدد به رو یه شماره هایی پیامک کنید، که باز هم خیلی عجیب به نظر نمی آد، اما بعدش خیلی راحت می بینید که اعتبار گوشی تون صفر شده و شما به دست خودتون اون رو به یه نفر هدیه کردید...
    همین مساله خیلی ساده می تونه برای حساب بانکی تون هم اتفاق بیفته... لذا خیلی مراقب باشید...
    ویرایش توسط nima_AA : July 3rd, 2012 در ساعت 04:54 PM
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

نقل قول نوشته اصلی توسط shahroudy نمایش پست ها
    یکی از دوستان به صورت خصوصی از من پرسیده بود اما من ترجیج می دم جوابش رو اینجا بنویسم که همه بتونن استفاده کنن:

کپی رایت قانونه و نقضش خلاف، اما کسی نمیاد کامپیوتر شما و لایسنس نرم افزارهای نصب شده روی اون رو چک کنه، لذا جای نگرانی نیست، در ضمن کسی هم نمی آد محتوای سی دی و دی وی دی های شما رو چک کنه که نرم افزار کرک شده روش نباشه، محتوای دیسک های شما مربوط به شما و پرایوسی شماست...
    اما اصولا اگه کار آکادمیک تون نیاز به کامپیوتر و نرم افزارهای خاص داشته باشه، اینجا هم بهتون پی سی می دن (توی آزمایشگاه یا دفتر کار تون) و هم نرم افزارهای مورد نیازتون رو براتون (روی پی سی تون) نصب می کنن که استفاده کنید، لذا زیاد به نرم افزارهای قفل شکسته احتیاج پیدا نمی کنید...
    یک سری نرم افزارها هم هستن که دانشگاه برای استفاده ی دانشجوها روی کامپیوتر خودشون هم لایسنس داره مثل Microsoft Visual Studio که فعلا نسخه ی 10 اش هست و من خیلی بهش احتیاج داشتم...
    یه سری نرم افزارهای دیگه رو هم با تخفیف خوبی می شه توی دانشگاه خرید و روی کامپیوتر شخصی نصب کرد...
    برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:
    http://www.ntu.edu.sg/cits/computing...s/default.aspx
    http://www3.ntu.edu.sg/CITS2/compute...twaredeals.htm
    البته این مورد هم دیده شده که در فرودگاه شما باید اگر کلیه موارد غیر مجاز دارید چمدان را در دستگاه x-ray بگذارید این موارد شامل CD ، دارو و ... هم میشود و یکی از ایرانیها یک پک CD همراه داشته که میخواهند از او چمدان را باز کند و پک CD را نشان دهد و یکی از CD ها را هم میگذراند توی کامپیوتر و چک میکنند که از خوش شانسیش بک آپ پروژه فوقش به همراه فایل های ورد به زبان فارسی بوده و میپرسند بقیه چی هست نرم افزار قفل شکسته و ... که نیست و او هم جواب میدهد مثل همین یکی است. و اجازه میدهند برود. البته بغیر از این یکی من مورد دیگری ندیده ام.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

برای خوابگاه بله، باید منتظر ایمیل باشید، اصولا باید بهتون گفته باشن بازه ی زمانی برای درخواست خوابگاه تا کیه... اون بازه که تموم شد باید منتظر جواب باشید، تجربه نشون داده چانه زنی و گیر دادن در زمینه ی گرفتن خوابگاه خیلی موثر می تونه باشه، لذا پیشنهاد می کنم بازه ی زمانی درخواست خوابگاه که تموم شد، به مسوولین مربوطه ایمیل بزنید و شرایط رو براشون توضیح بدبد و تاکید کنید که براتون سخته که اول کار پاشید برید و خونه ی خارج دانشگاه پیدا کنید و به قوانین و ضوابطش آشنایی ندارید و این ممکنه شرایط تحصیل تون رو تحت تاثیر قرار بده!!! البته اون ها خودشون این ها رو می دونن و اکثر مواقع به دانشجوهای خارجی تازه وارد خوابگاه رو می دن، اما تاکید شما هم می تونه این فرآیند رو مطمئن تر بکنه... راستی در چانه زنی افراط نکنید! ممکنه نتیجه ی عکس بده...

در مورد ویزا هم بله، بعد از تایید درخواست شما (اکثر اوقات بین 5 تا 7 روز طول می کشه و احتیاج به هیچ گونه پی گیری هم نداره) بهتون ایمیل می زنن و اصل نامه ی IPA از ICA به دانشگاه ارسال می شه و دانشگاه هم اون رو برای شما می فرسته... دوستای عزیز، این ها عمرا به مخیله شون هم خطور نمی کنه که توی قرن بیست و یکم جایی در دنیا باشه که نامه های ملت تو سیستم پستی اش گم گور بشه، لذا حتما به مسوولین دانشگاه تاکید کنید که نامه رو اسکن کنن و براتون ایمیل کنن، از اون جا که این نامه ی IPA خودش یک پرینت ساده با یک شماره و بارکده، اسکن و اصلش هیچ فرقی با هم ندارن، لذا شما با پرینت همون اسکن هم می تونید وارد خاک سنگاپور بشید...

سلام شاهرودی جان
    ممنون که اینقدر خوب جواب می دی.
    این ایمیلی که گفتی بزنیم به مسئولین دانشگاه که نامه IPA رو اسکن و ایمیل کنند، دقیقا به کی باید بزنیم؟ به international office یا graduate school؟ می شه آدرس ایمیل یا وبسایتی که آدرس ایمیلش رو داره بذاری همه بچه ها بدونن.
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    البته این مورد هم دیده شده که در فرودگاه شما باید اگر کلیه موارد غیر مجاز دارید چمدان را در دستگاه x-ray بگذارید این موارد شامل CD ، دارو و ... هم میشود و یکی از ایرانیها یک پک CD همراه داشته که میخواهند از او چمدان را باز کند و پک CD را نشان دهد و یکی از CD ها را هم میگذراند توی کامپیوتر و چک میکنند که از خوش شانسیش بک آپ پروژه فوقش به همراه فایل های ورد به زبان فارسی بوده و میپرسند بقیه چی هست نرم افزار قفل شکسته و ... که نیست و او هم جواب میدهد مثل همین یکی است. و اجازه میدهند برود. البته بغیر از این یکی من مورد دیگری ندیده ام.
    ممنونم از اطلاعاتی که دادید، خیلی جالبه چون سی دی می تونه حاوی عکس و فیلم های خصوصی طرف باشه و هیچ کس حق قانونی و انسانی بررسی کردن اون رو نداره...
    اما خوب، این تیپ چک کردن ها رو هم خیلی ساده با فشرده سازی رمزدار فایل ها می شه خنثی کرد،
    جدا از اون، در حال حاضر اکثر نرم افزارهای تجاری (پولی) هم خریدشون به این صورته که شما نسخه ی اولیه رو از سایت دانلود می کنی و بعدش اینترنتی لایسنسش رو می خری که رسما فقط یک «کد» هست و وارد نرم افزار می کنی تا اکتیویت! بشه... همین... مسئول فرودگاه چی رو این وسط می تونه چک کنه وقتی شما اون فایل دانلودیه یا حتی کرک شده اش رو روی سی دی یا روی هارد دیسک داشته باشی؟
    به نظر من این تیپ چک ها بیش از اون که به محتوای فایل ها کار داشته باشه، به رفتار مسافر کار داره، هدفشون اینه که ببینن طرف چقدر دست و پاچه می شه و در نتیجه آیا ریگی بر کفش داره یا نه؟!؟!
    ضمنا این که حتی اگر بفهمن که شما نرم افزار قفل شکسته همراه دارید، نهایت کاری که می تونن بکنن اینه که به شما بگن که این ها اینجا ممنوعه و استفاده از اون ها خلاف قانونه، لذا لطفا استفاده نکنید...
    در هر صورت این ها حدسیات و نظرات منه و احتمال هم داره که اشتباه باشه...
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

نقل قول نوشته اصلی توسط nima monfared نمایش پست ها
    سلام شاهرودی جان
    ممنون که اینقدر خوب جواب می دی.
    این ایمیلی که گفتی بزنیم به مسئولین دانشگاه که نامه IPA رو اسکن و ایمیل کنند، دقیقا به کی باید بزنیم؟ به international office یا graduate school؟ می شه آدرس ایمیل یا وبسایتی که آدرس ایمیلش رو داره بذاری همه بچه ها بدونن.
    مرسی
    ایمیل مسئول این کارها اینه: Admission_Research@ntu.edu.sg و نامه ی IPA من رو همین ایمیل برام فرستاد، البته در جواب ایمیل درخواست خودم!!!
    اطلاعات کامل تری از تمام قسمت های مربوط به مسایل ادمیشن رو توی این صفحه می تونید پیدا کنید،

دوست عزیزم، هیچ احتیاجی به تشکر نیست و اگر پست ها برای شما مفید هستن، کافیه بهشون امتیاز مثبت بدید...
    موفق باشید

ممنونم از اطلاعاتی که دادید، خیلی جالبه چون سی دی می تونه حاوی عکس و فیلم های خصوصی طرف باشه و هیچ کس حق قانونی و انسانی بررسی کردن اون رو نداره...
    اما خوب، این تیپ چک کردن ها رو هم خیلی ساده با فشرده سازی رمزدار فایل ها می شه خنثی کرد،
    جدا از اون، در حال حاضر اکثر نرم افزارهای تجاری (پولی) هم خریدشون به این صورته که شما نسخه ی اولیه رو از سایت دانلود می کنی و بعدش اینترنتی لایسنسش رو می خری که رسما فقط یک «کد» هست و وارد نرم افزار می کنی تا اکتیویت! بشه... همین... مسئول فرودگاه چی رو این وسط می تونه چک کنه وقتی شما اون فایل دانلودیه یا حتی کرک شده اش رو روی سی دی یا روی هارد دیسک داشته باشی؟
    به نظر من این تیپ چک ها بیش از اون که به محتوای فایل ها کار داشته باشه، به رفتار مسافر کار داره، هدفشون اینه که ببینن طرف چقدر دست و پاچه می شه و در نتیجه آیا ریگی بر کفش داره یا نه؟!؟!
    ضمنا این که حتی اگر بفهمن که شما نرم افزار قفل شکسته همراه دارید، نهایت کاری که می تونن بکنن اینه که به شما بگن که این ها اینجا ممنوعه و استفاده از اون ها خلاف قانونه، لذا لطفا استفاده نکنید...
    در هر صورت این ها حدسیات و نظرات منه و احتمال هم داره که اشتباه باشه...
    خوب فشرده سازی رمز دار هم بکنید ممکن است از شما بخواهند که رمز آن را وارد کنید و آن را باز کنید در آن صورت کاری نمیتوان کرد. در ضمن CD رایت شده با CD اریجینال خوب فرق داره و قابل تشخیص است. ضمنا تمام نرم افزار های که از ایران تهیه میشه به همرام اصل نرم افزار فایل کرک ان یا نرم افزاری که کرک را تولید میکند همراه است کافیست طرف یک سرچ بزند با نام crack بزند.بالاخره آنها یک سری اطلاع اولیه از کامپیوتر که دارند.
    خوب معمولا شخص ۱۰-۲۰ تا نرم افزار را دانلود میکند آنهم نرم فزارهای متداول را نه نرم افزارهای تخصصی ولی اگر کسی ۱۰ تا DVD همراه داشته باشد پر از نرم افزار اگر بخواهند میتوانند مشکل ایجاد کنند. هرچند معمولا کسی تا حالا مشکل جدی نداشته است. نکته دیگر اینکه ما ایرانی هستیم و گاهی مواقع در فرودگاه ها ممکن است مشکلاتی برایمان ایجاد کند.
    ویرایش توسط nima56 : July 1st, 2012 در ساعت 12:42 PM

Junior Member

سلام
    آقا ممنون از راهنماییهاتون. من روز شنبه شب می رسم. اما برای تحویل کلید تا باید تا دوشنبه صبح صبر کنم. NTU جایی برای Short time Acoomodation داره؟ (برا این موردا)
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh503 نمایش پست ها
    سلام
    آقا ممنون از راهنماییهاتون. من روز شنبه شب می رسم. اما برای تحویل کلید تا باید تا دوشنبه صبح صبر کنم. NTU جایی برای Short time Acoomodation داره؟ (برا این موردا)
    ممنون
    من هم همین مشکل را دارم. یکشنبه ظهر می رسم، از یکی از دوستان در فروم پرسیدم، ایشون گفتند که می شه با اداره خوابگاه هماهنگ کرد که کلید رو بسپرن به یکی از اتاق ها و ما از آنجا تحویل بگیریم.
    باز هم لطفا دوستانی که اونجا هستند و تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه دارند نظر بدهند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)