صفحه 17 از 36 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 358

موضوع: پذیرش از NTU | NUS و مسائل مرتبط با دانشگاه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش از NTU | NUS و مسائل مرتبط با دانشگاه

سلام دوستان
    اگه کسی بورسیه سینگا قبول بشه حالا یا NUS یا NTU در بدو ورود به سنگاپور برای شروع تحصیل چقدر پول باید همراهش باشه؟ دانشگاه بورسیه رو کی به دانشجو می ده ؟همون اول ترم می ده یا طول می کشه؟
    اگه کسی می دونه و راهنمایی کنه ممنون می شم.

سلام
    منم همین سوال رو دارم، ولی در مورد بورس NTU برای PhD. کی پولشو بهمون می دن؟ آیا هزینه ثبت نام ترم اول رو باید از جیب بدم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zeynab نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه کسی بورسیه سینگا قبول بشه حالا یا NUS یا NTU در بدو ورود به سنگاپور برای شروع تحصیل چقدر پول باید همراهش باشه؟ دانشگاه بورسیه رو کی به دانشجو می ده ؟همون اول ترم می ده یا طول می کشه؟
    اگه کسی می دونه و راهنمایی کنه ممنون می شم.
    اصولا تا کارهای اداری و ثبت نامی (اصل مطلب کارت اقامت دانشجویی و باز کردن حساب بانکیه) انجام بشه یه 2-3 هفته ای زمان می بره، می شه روی ماکزیمم 1 ماه راحت حساب کرد... هزینه ی ماه اول بعلاوه ی کمک هزینه های اولیه و پرواز رو بعد از انجام روال های اولیه بهتون می دن...
    کلا توصیه می شه هزینه ی زندگی 2-3 ماه همراهتون باشه (مثلا حدود 4000-5000 دلار سنگاپور)، یه سری چیزها اینجا احتیاج به پرداخت Deposit داره، مثل خوابگاه و خونه و یا حتی گوشی های موبایلی که روی قرارداد و با تخفیف می دن...
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

سلام دوستان من يه سوال در مورد دانشگاه NTU داشتم. من آخر جولاي عازم اين دانشگاه هستم.
    در مورد برخي دانشكده ها كه به دانشجويان اجازه نميدن تا قبل از اتمام واحدها وامتحان جامع از سنگاپور خارج شن اين عدم اجازه چجوريه؟
    يعني صرفا اينه كه استاد راهنما ميگه نرو يا ممنوع الخروج ميشيم از اين كشور؟؟
    خيلي ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط h4s نمایش پست ها
    سلام دوستان من يه سوال در مورد دانشگاه NTU داشتم. من آخر جولاي عازم اين دانشگاه هستم.
    در مورد برخي دانشكده ها كه به دانشجويان اجازه نميدن تا قبل از اتمام واحدها وامتحان جامع از سنگاپور خارج شن اين عدم اجازه چجوريه؟
    يعني صرفا اينه كه استاد راهنما ميگه نرو يا ممنوع الخروج ميشيم از اين كشور؟؟
    خيلي ممنون
    خیر، بحث ممنوع الخروجی اصلا نیست، صرفا به شما مرخصی نمی دن...
    در هر صورت امیدوارم دوستانی که در آینده قصد پیچوندن دانشگاه رو دارند از همین الان اعلام انصراف کنن و ثبت نام نکنن تا اوضاع دانشجوهای ایرانی اینجا خراب تر از اینی که هست نشه...
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

نقل قول نوشته اصلی توسط shahroudy نمایش پست ها
    خیر، بحث ممنوع الخروجی اصلا نیست، صرفا به شما مرخصی نمی دن...
    در هر صورت امیدوارم دوستانی که در آینده قصد پیچوندن دانشگاه رو دارند از همین الان اعلام انصراف کنن و ثبت نام نکنن تا اوضاع دانشجوهای ایرانی اینجا خراب تر از اینی که هست نشه...
    مگه اوضاع دانشجویای ایرانی اونجا خرابه؟
    یک سوال دیگه: من که بورس سینگا نیستم و NTU Research Scholarship گرفتم، که شامل هزینه Tuituion fee هم می شه، آیا هزینه Tuition Fee رو موقع ثبت نام اولیه باید بدم و بعدا بهم پولشو برمی گردونن یا نه از همون اول Wave می شه.

مرسی

مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط nima monfared نمایش پست ها
    مگه اوضاع دانشجویای ایرانی اونجا خرابه؟
    یک سوال دیگه: من که بورس سینگا نیستم و NTU Research Scholarship گرفتم، که شامل هزینه Tuituion fee هم می شه، آیا هزینه Tuition Fee رو موقع ثبت نام اولیه باید بدم و بعدا بهم پولشو برمی گردونن یا نه از همون اول Wave می شه.

مرسی

مرسی
    بله متاسفانه اخیراً خرابکاری زیاد کردن عزیزان،
    شما اصلا لازم نیست پولی به عنوان شهریه به دانشگاه بدید، شهریه ی شما از مجاری دیگه ای پرداخت می شه...
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : اپلای NTU

گفتم جواب این سوالی که یکی از دوستان با پیام خصوصی از من پرسیده بود رو اینجا بدم بهتره تا برای دوستان دیگه سوال نشه: (در مورد ویزا و کارت اقامت دانشجویی دانشجوهای NTU)

نامه ی IPA شما (حتی اسکن-پرینت شده اش) عملاً حاوی ویزای تک ورودی شما به خاک سنگاپوره، لذا احتیاجی به ویزای دیگه ای نیست و در چک پوینت سنگاپور اون بارکد روی IPA رو اسکن می کنن و همه ی آمار و ارقام تون می آد توی مانیتورشون و درجا مهر ورود رو براتون می زنن و وارد می شید... تا این مرحله اصلا لازم نیست 30+60 دلار هزینه ی صدور کارت اقامت رو پرداخت کرده باشید...
    روز اولی که تشریف می برید International Center که اصطلاحاً Check-in کنید، یکی از ده ها کاغذ و فرمی که بهتون می دن، یه برگه کاغذه که توش تاریخ، ساعت و مدارک لازم برای درخواست صدور کارت اقامت دانشجویی شما نوشته شده... قضیه اینه که دانشگاه برای راحتی کار دانشجوهای بین المللیش، با ICA هماهنگ کرده که یک روز خاص، آفیسرهای ICA می آن یه جا توی NTU و مدارک رو چک می کنن و تحویل می گیرن، حدود ده روز بعدش هم دوباره می آن و کارت ها رو تحویل می دن و می رن... شما قبل از اون روزی که می خواید مدارک رو تحویل بدید باید اون 30+60 دلار رو پرداخت کرده باشید، که خیلی ساده می تونید با مستر کارتی که از بانک همین جا (بعد از افتتاح حساب) دریافت می کنید این پرداخت رو اینترنتی انجام بدید و رسیدش رو پرینت کنید و ضمیمه ی مدارک تون کنید...
    یه نکته ی مهم در مورد مدارکی که لازمه اینه که عکسی که ارایه می کنید باید حتما جدید باشه و هیچ فرقی با قیافه ی اون روز شما نداشته باشه، مثلا مدل مو، ریش و سبیل و غیره همون باشه که هست...
    اگر عکسی که تحویل می دید عکس صفحه ی اول پاسپورت یا عکس یکی از ویزاهای قبلی تون باشه و تاریخش مال خیلی وقت پیش باشه، طرف استنتاج می کنه که عکس قدیمیه و قبولش نمی کنه...
    لذا یه عکس تر و تمیز جدید بگیرید و با خودتون بیارید، نگرفتید هم نگرفتید، توی Jurong Point عکاسی خوب هست، نخواستید، توی خود دانشگاه هم Photo Booth هست که عکس های خنده دار ازتون می گیره و می ذارید توی کارت اقامتتون و چهارسال بساط خنده ی رفقا رو تامین می کنید... خیلی هم خوبه...
    موفق باشید

سلام
    برای تبدیل دلار چه پیشنهادی دارید؟ جای خاصی را معرفی می کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-electronic نمایش پست ها
    سلام
    برای تبدیل دلار چه پیشنهادی دارید؟ جای خاصی را معرفی می کنید؟
    والله هم توی خود فرودگاه باجه ی صرافی هست، هم توی Jurong Point که نزدیک دانشگاه نانیانگه... و البته توی تمامی مراکز خرید اصلی شهر باجه ی صرافی هست...
    من هردو جا پول تبدیل کردم و به فرقش دقت زیادی نکردم اما غالباً توصیه می شه توی فرودگاه تبدیل کنید چون ریتش بهتره...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)