صفحه 87 از 106 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1052

موضوع: تقويت مهارت بخش Reading

پیش فرض پاسخ : تقويت مهارت بخش Reading

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar8564 نمایش پست ها
    سلام
    در مورد این کتاب اطلاعاتی ندارم . بهتره از نمونه های استاندارد خود کنبریج استفاده کنید برای دونستن سطحتون.
    اما بهترین راه برای هدینگ (تحربه شخصی خودم)اینه که پاراگراف اول را بخونید بیاید سراغ هدینگ ها و دونه دونه حذف کنید تا به جواب برسیذ. برای همه پاراگراف ها همین کار را انجام بدید.
    خواندن هدینگ ها قبل از خواندن پاراگراف ها فقط وقتتون را تلف می کنه پس ازش اجتناب کنید.
    خواندن دو خط ابتدایی و انتهایی پاراگراف شاید در 1-2 مورد کمک کنه وی عملا نتیجه نمیده.بهترین راه همان روشی هست که گفتم.

موفق باشید
    مرسی . واقعا جواب داد برای مچینگ هدینگ ( روش حذفی ) .حالا یه مشکل هست من وقت کم میارم . مثلا امتحان آزمایشی که دادم پسیج سوم رو اصلا وقت نشد شاید حدود 3 دقیقه و کلا 30 تا از 40 تا زدم.
    چطوری میتونم زمان رو مدیریت کنم ولی از اون طرف اشتباهاتم زیاد نشه ؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

نقل قول نوشته اصلی توسط abadanastro نمایش پست ها
    مرسی . واقعا جواب داد برای مچینگ هدینگ ( روش حذفی ) .حالا یه مشکل هست من وقت کم میارم . مثلا امتحان آزمایشی که دادم پسیج سوم رو اصلا وقت نشد شاید حدود 3 دقیقه و کلا 30 تا از 40 تا زدم.
    ممنون

خداروشکر جواب گرفتید.
    فقط برای این مورد باید تمرین کنید. اگر زمان دارید تا آیلتس سعی کنید متن زیاد بخونید با سرعت بالا و سعی کنید همون یکبار متوجه منظور متن بشید.
    مجله national geographic خوبه برای مطالعه.
    در ضمن با این روش سوال های بعدی مربوط به اون متن را هم سریعتر می زنید چون جای اونهارو تو متن می دونید.

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abadanastro نمایش پست ها
    ممنون
    در تکمیل فرمایشات sahar8564 باید خدمتتون عرض کنم که مدیریت زمان یعنی شما برای هر ریدینگ و برای هر سوال بیش از حد زمان نگذارید.و این حاصل نمیشود جز با تمرین تست زنی زیاد.باید ذهنتون به زمان عادت کنه وبهتون alarm بده.باید حس کنید که الان دیگه دارید بیش از حد توقف میکنید و باید رد بشید..بعضی سوالات مثلا برای تمایز 9 از 8 طراحی شدن و برای سطوح پایینتر میتونن نقش time trap رو بازی کنن.پس حواسطون باشه.در بهترین حالت شما فقط 1.5 دقیقه برای هر سوال دارید.پس زمان را به درستی تقسیم کنید.امیدوارم این نکته بتونه بهتون کمک کنه

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

دوستان لطفا بفرمایید جای جمله رو چطور پیدا کنم ؟ هر امتحان 6و7 تا غلط از این قسمت دارم...2 هفته دیگه امتحان دارم همش 23 تا میزنم

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها
    دوستان لطفا بفرمایید جای جمله رو چطور پیدا کنم ؟ هر امتحان 6و7 تا غلط از این قسمت دارم...2 هفته دیگه امتحان دارم همش 23 تا میزنم
    سلام

لطفا دقیق بگید چه نوع سوالی را مشکل دارید و روشتون را هم توضیح بدید تا بهتر راهنمایی بشید!

موفق باشید
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Member
    رشته و دانشگاه

پیدا کردن جای جمله ....مثل تست 1 کتاب 6 کمبریج که 11 تا سوالش پیدا کردن جای جمله است
    من اول key word جمله رو در میارم بعد پاراگرافها رو میخونم ببینم تو کدوم این جمله هست اما این روش خیلی وقت گیره مثلا 7 تا سوال اگه باشه من باید 7 بار کل متن رو بخونم دنبال جای جمله بگردم
    1 روش دیگه هم اینه که 1 پاراگرافو بخونم بعد برگردم به سوالا ببینم کدوما میخوره بهش ولی چون جمله paraphrase میشه خیلی وقت و تمرکز میخاد

Junior Member

با سلام..
    دوستان که تجربه امتحان جنرال دارند لطف کنن راهنمایی کنن.. من معملا 5 سوال وقت کم میارم و معملا در کل 11-12 تا غلط میزنم در کل.. خدایا چه کنم.. نمرم 5.5 دیگه...
    بنظرتون از متن اخر شروع کنم بهتره یا از اول؟

سپاسس

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیدا کردن جای جمله ....مثل تست 1 کتاب 6 کمبریج که 11 تا سوالش پیدا کردن جای جمله است
    من اول key word جمله رو در میارم بعد پاراگرافها رو میخونم ببینم تو کدوم این جمله هست اما این روش خیلی وقت گیره مثلا 7 تا سوال اگه باشه من باید 7 بار کل متن رو بخونم دنبال جای جمله بگردم
    1 روش دیگه هم اینه که 1 پاراگرافو بخونم بعد برگردم به سوالا ببینم کدوما میخوره بهش ولی چون جمله paraphrase میشه خیلی وقت و تمرکز میخاد
    سلام

تست1 کمبریج 6
    7 تا سوال اول location information in the paragraph هست . این سوالات و هدینگ را دقیقا شبیه هم باید جواب داد با این تفاوت که کمی این سوال از هدینگ سختر هست چون مفهوم پاراگراف در جمله پنهان است و دوم اینکه ممکنه 2 یا بیشتر جمله مربوط به یک پاراگراف باشد.
    در این گونه سوالات شما به هیچ عنوان نباید سوال را نگاه کنید. یک راست میرید داخل متن و پاراگراف 1 را می خونید (سریع و یکبار مفهوم را متوجه باید بشید اینکار نیاز به تمرین دارد). بعد بر می گردید و دونه دونه جملات را می خونید و به روش حذف جملات نا مرتبط را حذف می کنید و جملاتی که حتی یک زده حس می کنید مربوط هست را برای اون پاراگراف نگه می دارید. همین کار را برای بقیه پاراگراف ها و جمله ها بکنید. جواب خیلی بهتری با این روش می گیرید. به هیچ وجه scan و skim و key word برای این سوال جواب نمیده چون اصلا شما نباید جمله را داخل پاراگراف پیدا کنید فقط باید مفهوم را پیدا کنید.
    و اما برای سوال 8 تا 11!
    اینا جمله نیستد !!! شما با توجه به اینکه الان عملا کل متن را خوندید (با دقت) پس این سوال چند ثانیه هم وقت نمیگیره. منظورش هم اینه که مثلا فلان تکنیک (دوربین / سنسور / تست هاس پروتئین/ ارتفاع سنج) را A:فقط استرالیایی ها الان استفاده می کنند B: در آینده استرالیایی های استفاده خواهند کرد C: الان هم استرالیایی ها و هم رقیب هاشون ازش استفاده می کنند.

حالا من فرض را می ذارم بر اینکه شما سوال 1-7 را جواب ندادید برای 8-11 عملا اگر سوال 1-7 زا جواب نداده باشید و جای اونها رو ندونید باید keyword انتخاب کنید و داخل متن برید و الان اینجا طبیعتا keyword هامون همون دوربین / سنسور / تست هاس پروتئین/ ارتفاع سنج هستند. تو متن پیداشون کنید و جواب سوال را بدید.

یه نکته را می خوام بهتون بگم:
    ذهنیت خودتون را عوض کنید. هر وقت هدینگ و location information in the paragraph دیدید به جای ناراحت شدن و هول شدن با خودتون بگید اینا بهترین سوالات هستند و حتی اگه location information in the paragraph آخرین سوالات بخش بودند اول جواب بدید
    چرا؟ چون در واقع شما با کمک این دسته سوال بقیه سوالات را خیلی سریع یا جواب می دید یا جاشون را حداقل در داخل متن می دونید.

نکته آخر:

اولش براتون سخته و کند عمل می کنید. آیلتس جدا از سطح معلومات و دانستن تکنیک فقط تمرین تمرین و تمرین هست.

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar8564 نمایش پست ها
    سلام

تست1 کمبریج 6
    7 تا سوال اول location information in the paragraph هست . این سوالات و هدینگ را دقیقا شبیه هم باید جواب داد با این تفاوت که کمی این سوال از هدینگ سختر هست چون مفهوم پاراگراف در جمله پنهان است و دوم اینکه ممکنه 2 یا بیشتر جمله مربوط به یک پاراگراف باشد.
    در این گونه سوالات شما به هیچ عنوان نباید سوال را نگاه کنید. یک راست میرید داخل متن و پاراگراف 1 را می خونید (سریع و یکبار مفهوم را متوجه باید بشید اینکار نیاز به تمرین دارد). بعد بر می گردید و دونه دونه جملات را می خونید و به روش حذف جملات نا مرتبط را حذف می کنید و جملاتی که حتی یک زده حس می کنید مربوط هست را برای اون پاراگراف نگه می دارید. همین کار را برای بقیه پاراگراف ها و جمله ها بکنید. جواب خیلی بهتری با این روش می گیرید. به هیچ وجه scan و skim و key word برای این سوال جواب نمیده چون اصلا شما نباید جمله را داخل پاراگراف پیدا کنید فقط باید مفهوم را پیدا کنید.
    و اما برای سوال 8 تا 11!
    اینا جمله نیستد !!! شما با توجه به اینکه الان عملا کل متن را خوندید (با دقت) پس این سوال چند ثانیه هم وقت نمیگیره. منظورش هم اینه که مثلا فلان تکنیک (دوربین / سنسور / تست هاس پروتئین/ ارتفاع سنج) را A:فقط استرالیایی ها الان استفاده می کنند B: در آینده استرالیایی های استفاده خواهند کرد C: الان هم استرالیایی ها و هم رقیب هاشون ازش استفاده می کنند.

حالا من فرض را می ذارم بر اینکه شما سوال 1-7 را جواب ندادید برای 8-11 عملا اگر سوال 1-7 زا جواب نداده باشید و جای اونها رو ندونید باید keyword انتخاب کنید و داخل متن برید و الان اینجا طبیعتا keyword هامون همون دوربین / سنسور / تست هاس پروتئین/ ارتفاع سنج هستند. تو متن پیداشون کنید و جواب سوال را بدید.

یه نکته را می خوام بهتون بگم:
    ذهنیت خودتون را عوض کنید. هر وقت هدینگ و location information in the paragraph دیدید به جای ناراحت شدن و هول شدن با خودتون بگید اینا بهترین سوالات هستند و حتی اگه location information in the paragraph آخرین سوالات بخش بودند اول جواب بدید
    چرا؟ چون در واقع شما با کمک این دسته سوال بقیه سوالات را خیلی سریع یا جواب می دید یا جاشون را حداقل در داخل متن می دونید.

نکته آخر:

اولش براتون سخته و کند عمل می کنید. آیلتس جدا از سطح معلومات و دانستن تکنیک فقط تمرین تمرین و تمرین هست.

موفق باشید
    پس روش شما مثل match headings روش حذفی است...ولی باید سرعت رو بیاریم پایین که مفهوم رو متوجه شیم درسته ؟
    (من در کل تست 1 گفتم 11 تا location information in paragraph هست شما فک کردی سوال 8 تا 11 هم مشکل دارم...اگه نگا کنید از مجموع 40 سوال تست 1 کتاب 6 مجموعا 11 سوال location information هست 1-7 و 14-17 ولی بازم ممنون )

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پس روش شما مثل match headings روش حذفی است...ولی باید سرعت رو بیاریم پایین که مفهوم رو متوجه شیم درسته ؟
    (من در کل تست 1 گفتم 11 تا location information in paragraph هست شما فک کردی سوال 8 تا 11 هم مشکل دارم...اگه نگا کنید از مجموع 40 سوال تست 1 کتاب 6 مجموعا 11 سوال location information هست 1-7 و 14-17 ولی بازم ممنون )
    سلام
    نسبت به هدینگ به دلیل مفهومی بودن و اینکه شاید یه پاراگراف 2 جمله را در بر بگیره کمی سرعت را میاره پایین.
    اگه منظورتون را بد فهمیدم معذرت می خوام. اما در کل راه اینگونه تست ها با این روش بهترین نتیجه را میده.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)