صفحه 13 از 106 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1052

موضوع: تقويت مهارت بخش Reading

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تقويت reading

با سلام خدمت دوستان می خواستم اگه کسی ميتونه اطلاعاتی در زمينه تفاوت بين Yes/No True/False
    به من بده ممنون ميشم .ممنون از لطف همگی.

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط linda26 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان می خواستم اگه کسی ميتونه اطلاعاتی در زمينه تفاوت بين Yes/No True/False
    به من بده ممنون ميشم .ممنون از لطف همگی.
    منظورتون چیه دقیقا؟ آخه اینها تقریبا مثل همن فقط مثلا نباید بجای true تو پاسخنامه بنویسید yes .. هر مدلی که خود سوال خواسته باید جواب بدید
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hsnkh7 نمایش پست ها
    منظورتون چیه دقیقا؟ آخه اینها تقریبا مثل همن فقط مثلا نباید بجای true تو پاسخنامه بنویسید yes .. هر مدلی که خود سوال خواسته باید جواب بدید
    ممنون از راهنماييتون ميدونيد برداشت من اينه حالا نميدونم درست هست يا نه به اين صورت که سوالای yes يا no يه حالت مفهومی داره يعنی به صورت درکی ولی مثلا true يا false ها ممکن عين عّّبارت در متن اومده باشه خودتون هم گفتين تقريبا شبيه همند من همين تفاوت رو ميخواستم بدونم. ممنون

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط linda26 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماييتون ميدونيد برداشت من اينه حالا نميدونم درست هست يا نه به اين صورت که سوالای yes يا no يه حالت مفهومی داره يعنی به صورت درکی ولی مثلا true يا false ها ممکن عين عّّبارت در متن اومده باشه خودتون هم گفتين تقريبا شبيه همند من همين تفاوت رو ميخواستم بدونم. ممنون
    سلام.. شرمنده, راستش خیلی متوجه منظورتون نشدم! ولی فکر میکنم یکم هم دارید سخت میگیرید.. بهرحال حرفم اینه که تو ریدینگ مثلا سوالهای یک بخش بصورت yes/no هست که تا آخر باید با همین کلمات جواب بدین و مثلا نمیتونین بجای yes بنویسین true, همین.. حالا اگه مثال خاصی در نظر دارید بگید تا در موردش بحث کنیم
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Junior Member

با سلام

من سوالی داشتم. راستش کلا به نظر شما تمرین مداوم reading تاثیری داره؟ منظورم این است که هر چی هم که شما خوب تست بزنید ممکن است که در امتحان متنی که میدهند یا سوالاتی که ازش میاد خیلی سخت باشه. خوب در این حالت باید چیکار کرد؟ فکر میکنم به همین دلیل باشه که واقعا آدم نمیتونه حدس بزنه که در reading پیشرفت کرده یا نه؟

دوستان در این مورد نظری دارند

Member shad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط irishi328 نمایش پست ها
    با سلام

من سوالی داشتم. راستش کلا به نظر شما تمرین مداوم reading تاثیری داره؟ منظورم این است که هر چی هم که شما خوب تست بزنید ممکن است که در امتحان متنی که میدهند یا سوالاتی که ازش میاد خیلی سخت باشه. خوب در این حالت باید چیکار کرد؟ فکر میکنم به همین دلیل باشه که واقعا آدم نمیتونه حدس بزنه که در reading پیشرفت کرده یا نه؟

دوستان در این مورد نظری دارند
    شما اگر به همون تست های کمبریج هم نگاه کنید یا مثلا کتاب IELTS Plus 2 بعضی از ریدینگ ها کمی سخت تر از حد معمول هستند ولی من با کلمه ی خیلی سخت مخالفم چون امتحان آیلتس امتحانی استاندارد هست.
    در ضمن چرا نتونید بفهمید پیشرفت کردید یا نه شما اگر همون تست های ریدینگ معمولی رو بالا بزنید یعنی حدود 36 37 تا درست، امتحان رو خراب نمی کنید.

شک نکنید که تنها راه پیشرفت ریدینگ تمرین هست.باید سرعت خوندنتون رو ببرید بالا این مهمترین اصله...همون طور که می دونید بعضی ها حتی توی فارسی هم سرعت خوندنشون پایینه و این ممکنه مشکل ریدینگ رو مضاعف کنه.
    کلا اگر قصد تحصیلات دانشگاهی دارید این سرعت لازمه الان من با ریدینگ نمره 7.5 احساس می کنم توی درس ها به زبان انگلیسی سرعت خوندنم کمی پایین تر از حد انتظارمه و باید تمرین کنم برای سریع تر مطالعه کردن!
    Inactive

Member M.Rosa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biology(Cell development), Ferdowsi university

سلام دوستان
    علی رغم اینکه وقتی دارم تستها رو میزنم از جوابهای خودم مطمئن هستم اما موقع چک کردن هاج و واج میمونم که چرا اینقدر غلط! موندم به مفهوم متن توجه کنم یا فقط اسکن و اکسیم کنم؟! رسما نا امید شدم!!!! چی کار کنم تا دقتم بیشتر بشه؟ ممنون.
    Life is too good to complain!

Junior Member gelarehai آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Turin......Italy

سلام بچه ها منمن دقیقا همین مشکلو دارم یکی به داد برسه ،امتحانم 6 آذره!!!

سلام به بچه های زحمت کش فروم

دوستان من در تست های Reading خیلی مشکل دارم؛نمیتونم از 20-22 بالاتر برم....به تجربیات برخی دوستان دارم عمل میکنم ودارم تمرین میکنم....اما مشکلی که داره داغونم میکنه اینه که نمیفهمم چرا جوابی رو که زدم اشتباس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و با خودم وقتی تحلیل میکنم به این نتیجه میرسم که جواب من بهترین جواب بوده........D: و برنمیگردم متنReading رو دوباره بخونم:

1.آیا بعد از زدن هر تست باید برگشت و کل reading رو دوباره تحلیل کرد؟
    2.اگه جواب سوال اول مثبته...جوابایی که کتابای cambridge دارن تحلیل نشدن و فقط یه کلمست!!
    3.من 6 آذر امتحان دارم به نظر شما توی این فرصت غیر از cambridge ها چه منبع دیگه ای رو واسه تست زدن و تمرین کردن مخصوصا reading و listening پیشنهاد میکنید؟

ممنون میشم
    ویرایش توسط shad : October 11th, 2010 در ساعت 09:08 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agr. Entomology-Isfahan University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط gelarehai نمایش پست ها
    سلام به بچه های زحمت کش فروم

دوستان من در تست های Reading خیلی مشکل دارم؛نمیتونم از 20-22 بالاتر برم....به تجربیات برخی دوستان دارم عمل میکنم ودارم تمرین میکنم....اما مشکلی که داره داغونم میکنه اینه که نمیفهمم چرا جوابی رو که زدم اشتباس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و با خودم وقتی تحلیل میکنم به این نتیجه میرسم که جواب من بهترین جواب بوده........D: و برنمیگردم متنReading رو دوباره بخونم:

1.آیا بعد از زدن هر تست باید برگشت و کل reading رو دوباره تحلیل کرد؟
    2.اگه جواب سوال اول مثبته...جوابایی که کتابای cambridge دارن تحلیل نشدن و فقط یه کلمست!!
    3.من 6 آذر امتحان دارم به نظر شما توی این فرصت غیر از cambridge ها چه منبع دیگه ای رو واسه تست زدن و تمرین کردن مخصوصا reading و listening پیشنهاد میکنید؟

ممنون میشم
    1. من که اصصصصلا توصیه نمیکنم همچین کاری کنی. خیلی از استادا میگن حتی سوالی رو که شک داری درست جواب داده باشی، برنگرد روش. هم اعصابت داغون میشه، هم خیلی مواقع غلطش میکنی، هم به شدت وقتتو میگیره
    3. IELTS practice plus 1 & 2 البته ریدینگهای این کتاب نسبت به کمبریج کلمه های سخت بیشتری داره، ولی استاندارده که این خیلی مهمه. کتاب Instant IELTS هم ریدینگهای خوبی داره. تعریف کتاب IELTS preparation and practice مال کمبریج رو هم خیلی شنیدم.

Member l0st_l0rd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

دوستان من به به مشکل اساسی تو ریدینگ برخورد کردم
    1- من در مورد سوالات هدینگ ها معمولا 80 درصد غلط می زنم !!! وقتی می خونم با دقت وقت کم میاد وقتی با تکنیک می رم جلو جوابام غلط میشه ! دیگه موندم چیکار کنم واسه این جور سوال
    مثلا من متن رو اسکیم می کردم بعد چند جمله اول رو برای main idea می خوندم اما یهو می دیدم main idea تو جمله آخر پاراگرافه ! بعضی جاها هم بین دوتا هدینگ گیر می کنم که کدوم جوابه
    2- بعضی وقت ها در اینکه جواب سوال تو کدوم پاراگرافه شک می کنم مثلا می بینم در یه پاراگراف در مورد موضوعم بحث شده اما تو پاراگراف بعدیش جوابمو داده ! خوب اینو موقع اسکیم نمیشه فهمید
    اگه میشه راهنمایی کنید
    در ضمن من معمولا تو تست های استاندار لیسنینگ و رایتینگم خوبه اما سر ریدینگ یهو 2 نمره از اینا پایین تر میارم ! حدود 20 جواب درست در 3 ریدینگ !!!!
    چه راهکار هایی پیشنهاد می کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)