صفحه 2 از 106 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1052

موضوع: تقويت مهارت بخش Reading

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان IELTS

مثلآ توی یک سوال آمده بود : fortmoth یا یه چیزی شبیه به این. حالا آدم باید از کجا مطمئن باشه وقتی spell هم نمی کنند؟

من برای اینکه ibt شده بودم 90 خیالم راحت بود که فقط باید در حدی تمرین کم که با فرمت آشنا بشم. حالا ترسیدم که نکنه با سه هفته روزی 3 ساعت خوندن نتونم خودم رو برسونم. البته می دانم که بچه ها در مورد اینکه چطور بخوانیم صحبت و پیشنهاد و نظر زیاد داده اند. سوالهای reading خیلی متفاوت با ibt است و من نگران کمبود وقت هستم!از طرفی با آنکه کلاس CAE که لهجه انگلیسی دارد شرکت می کردم، اما باز هم آنقدر که listening ام قوی است نمی توانم با speaker جلو بیایم!

به طور کلی ، بهترین کاری که من با نمرهء

ibt : R : 20 , L : 28 , S : 20 , W : 22

و مدت زمان 3 هفته روزی 3 ساعت می توانم انجام بدهم چیست؟خودم احساس می کنم می توانم 7.5 هم بیاورم اما مهم روشی است که من عادت کنم به ielts جواب دادن.

از راهنمایی های همه متشکرم. هنوز امکان تشکر کردن مکانیزه برای من active نشده است که از خجالت دوستان در بیایم !

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing.else
    مثلآ توی یک سوال آمده بود : fortmoth یا یه چیزی شبیه به این. حالا آدم باید از کجا مطمئن باشه وقتی spell هم نمی کنند؟

من برای اینکه ibt شده بودم 90 خیالم راحت بود که فقط باید در حدی تمرین کم که با فرمت آشنا بشم. حالا ترسیدم که نکنه با سه هفته روزی 3 ساعت خوندن نتونم خودم رو برسونم. البته می دانم که بچه ها در مورد اینکه چطور بخوانیم صحبت و پیشنهاد و نظر زیاد داده اند. سوالهای reading خیلی متفاوت با ibt است و من نگران کمبود وقت هستم!از طرفی با آنکه کلاس CAE که لهجه انگلیسی دارد شرکت می کردم، اما باز هم آنقدر که listening ام قوی است نمی توانم با speaker جلو بیایم!

به طور کلی ، بهترین کاری که من با نمرهء

ibt : R : 20 , L : 28 , S : 20 , W : 22

و مدت زمان 3 هفته روزی 3 ساعت می توانم انجام بدهم چیست؟خودم احساس می کنم می توانم 7.5 هم بیاورم اما مهم روشی است که من عادت کنم به ielts جواب دادن.

از راهنمایی های همه متشکرم. هنوز امکان تشکر کردن مکانیزه برای من active نشده است که از خجالت دوستان در بیایم !
    بزرگترین لطفی که میتونی به خودت بکنی اینه که استرس نداشته باشی.
    ریدینگ آیلتس واسه ماها که همیشه امتحانامون کاغذی بوده راحتتره . میونی علامت بزنی و هزار بلای دیگه سر ورقت بیاری.
    مشکل لیسنینگ هم با تمرین زمان دار حل میشه ... یادت باشه فقط زمان دار مثل امتحان اصلی . یه سری مثل ۶ جلدی کمریج رو بگیر و شروع کن . چند تای اول رو خراب میکنی ولی کم کم میاد دستت.
    من پارسال IBT رو ۸۲ شدم و خیلی واسش خونده بودم . اما امسال با تلاش خیلی کمتر تونستم ۷/۵ بگیرم. اگه واسه تافل کار کردی زیاد نگران نباش
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

بله. برای تافل خوب خونده بودم و حیف شد که بالای 100 نشدم. تا این IELTS چه بلایی سرم بیاره! برای ریدینگ من اول سوال های رو نگاه می کنم حدود 3 دقیقه. تمام سوالات مربوط به اون متن رو که معمولآ 3 مدل سوال می شود. بعد از اینکه یه دید کلی از تیپ سوالات و اینکه چی خواسته شده و حتی اینکه کلمات کلیدی چی هستند دستم اومد می شینم متن رو کامل می خونم. هر جا توی متن که به نظرم توی سوال ها پرسیده شده بود می رم اون سوال رو جواب می دم. می خواد سوال 20 باشه می خواد 3 یا 15 ! آخرش هم که تموم شد می رم دنبال سوالاتی می گردم که با یه بار خوندن پیداشون نکرده بودم.

این استراتژی به نظرتون چطوره؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing.else
    بله. برای تافل خوب خونده بودم و حیف شد که بالای 100 نشدم. تا این IELTS چه بلایی سرم بیاره! برای ریدینگ من اول سوال های رو نگاه می کنم حدود 3 دقیقه. تمام سوالات مربوط به اون متن رو که معمولآ 3 مدل سوال می شود. بعد از اینکه یه دید کلی از تیپ سوالات و اینکه چی خواسته شده و حتی اینکه کلمات کلیدی چی هستند دستم اومد می شینم متن رو کامل می خونم. هر جا توی متن که به نظرم توی سوال ها پرسیده شده بود می رم اون سوال رو جواب می دم. می خواد سوال 20 باشه می خواد 3 یا 15 ! آخرش هم که تموم شد می رم دنبال سوالاتی می گردم که با یه بار خوندن پیداشون نکرده بودم.

این استراتژی به نظرتون چطوره؟
    هر کی یه استراتژی داره . اگه میبینی با این استراتژی در زمان مناسب (دقیقا برابر با زمان امتحان) کامل میرسی همه سوالاتو جواب بدی پس این بهترین متد واسه شماست.
    من خودم اول سه خط اول پاراگراف اول و دو خط پاراگرافهای بعدی رو میخوندم .در حین اینکار بعد از هر پاراگراف در کنار اون به زبان شیرین فارسی (!) اونچه که برداشت کرده بودم رو در ۳یا ۴ کلمه خلاصه میکردم . کلا این پروسه حدود سه چهار دقیقه طول میکشید . بعد میرفتم سراغ سوالا.
    نوع و تیپ سوالات هم مثل تافل مشخص هست . هر کتاب آیلتسی رو که بخونی بهت میگه سبک سوالات چطوریه
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

Lightbulb تقويت مهارت بخش Reading

سلام
    من شنبه(31 ژانویه) امتحان دارم، اوضاعم بد نیست اما یه مشکل بزرگ با matching توی reading دارم. توی یه تمرینم یک بخش فقط matching بود(heading پاراگرافها و اسامی دانشمندها به صحبتشون) !!!!!!! همش رو غلط زدم!!!
    در مورده سوالاتی که باید 2تا باکس رو با هم match کنیم خیلی ضعیفم!!
    کسی پیشنهادی نداره؟!
    :'(
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،
    و همین تمام دگرگونی های زندگی ام را موجب شد.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

Angry تقويت reading

نقل قول نوشته اصلی توسط pooh
    سلام
    من شنبه(31 ژانویه) امتحان دارم، اوضاعم بد نیست اما یه مشکل بزرگ با matching توی reading دارم. توی یه تمرینم یک بخش فقط matching بود(heading پاراگرافها و اسامی دانشمندها به صحبتشون) !!!!!!! همش رو غلط زدم!!!
    در مورده سوالاتی که باید 2تا باکس رو با هم match کنیم خیلی ضعیفم!!
    کسی پیشنهادی نداره؟!
    اگه درست حدس زده باشم شما برای پیدا کردن heading واسه پاراگرافها به مشکل بر خوردید ...
    روش خود من این بود که از اول وقتی به یه ریدینگ جدید میرسیدم سه خط اول پاراگراف اول و دو خط اول پاراگرافهای بعدی رو سریع میخوندم و به زبان فارسی در سه تا چهار کلمه برداشتمو بغل پاراگراف مینوشتم. خوبیش اینه که یه دید کلی و سریع واسه مراجعات بعدی فراهم میکنه...

اما بطور کلی در این تیپ سوالات باید :

۱- تمام heading ها رو سریع نگاه کن و زیر جملات کلیدیشون خط بکش.
    ۲- ببین این هدینگها به طبیعت کدوم پاراگراف نزدیکن ؟
    ۳- حالا از پاراگراف اول شروع کن .... ببین نزدیکترین جمله heading به پاراگراف اول چیه ؟
    ۳- واسه هر پاراگراف مرحله ۳ رو تکرار کن تا پاراگرافها تموم شن.

توجه :
    ۱- معمولا بیش از نیاز heading وجود داره پس پاراگرافها رو با heading مچ کن نه برعکس !!
    ۲- از هر heading فقط یه بار میشه استفاده کرد.
    ۳- کلا امتحان آیلتس نیاز به تمرکز شدید داره. پس طوری تمرکز کن سر جلسه که انگار روی یه طناب داری راه میری.
    ۴- اگه احساس کردی یه سوال یا بخش زیاد مطلوب نیست تمرکزتو از دست نده ! و تمام انرژی تو بذار رو سوالات بعدی ....

Good Luck
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

پیش فرض تقويت reading

اگه درست حدس زده باشم شما برای پیدا کردن heading واسه پاراگرافها به مشکل بر خوردید ...
    روش خود من این بود که از اول وقتی به یه ریدینگ جدید میرسیدم سه خط اول پاراگراف اول و دو خط اول پاراگرافهای بعدی رو سریع میخوندم و به زبان فارسی در سه تا چهار کلمه برداشتمو بغل پاراگراف مینوشتم. خوبیش اینه که یه دید کلی و سریع واسه مراجعات بعدی فراهم میکنه...
    این روش جالبه! کلاً به کار می بردید یا فقط تو حالت matching؟

اما من یه مشکله دیگه هم دارم. توی cambridge 4 یه reading در مورده صحبتها و عقاید چندتا پژوهشگره. توی سوالات دوتا باکس داده که یکی اسامی افراد هست و دومی چندین جمله و اظهار نظر. سئوال می خواد که هر اظهار نظری رو به فرد مربوطه match کنیم. من توی متن هرحایی که اسامی رو می بینم خط می کشم اما بازم موقع match دچار مشکل می شوم!!!
    این جا چی کار کنم؟
    ویرایش توسط shad : October 17th, 2010 در ساعت 05:01 PM
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،
    و همین تمام دگرگونی های زندگی ام را موجب شد.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض تقويت reading

نقل قول نوشته اصلی توسط pooh
    این روش جالبه! کلاً به کار می بردید یا فقط تو حالت matching؟

اما من یه مشکله دیگه هم دارم. توی cambridge 4 یه reading در مورده صحبتها و عقاید چندتا پژوهشگره. توی سوالات دوتا باکس داده که یکی اسامی افراد هست و دومی چندین جمله و اظهار نظر. سئوال می خواد که هر اظهار نظری رو به فرد مربوطه match کنیم. من توی متن هرحایی که اسامی رو می بینم خط می کشم اما بازم موقع match دچار مشکل می شوم!!!
    این جا چی کار کنم؟
    همونطور که گفتم اول هر ریدینگ جدید بکار میبرم و بعد میرفتم سراغ سوالات. البته خودتون مختار هستید در زمینه تکنیک هایی که دوست دارید.

در مورد اون روش هم با کلمات یا افراد داخل باکس شروع کن ( فکر کنم در این تیپ سوالات کلمات باکس به ترتیب متن گذاشته شده. الآن یادم نیست )
    مثلا اگه اسم یه دانشمند نوشته برو سریع اسمو در متن پیدا کن و جملات دور و برش رو بخون ببین چی میگه و الی آخر ...
    ویرایش توسط shad : October 17th, 2010 در ساعت 05:03 PM
    ممنون

Member domesday آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial design

بچه ها برای Reading حتمآ دامنه لغت باید زیاد باشه؟
    من ساعت 12 امروز امتحان دارم اما امتحان بعدی ام آخر اسفند هست
    میگید برای Reading چیکار کنم
    0 ام!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط domesday
    بچه ها برای Reading حتمآ دامنه لغت باید زیاد باشه؟
    من ساعت 12 امروز امتحان دارم اما امتحان بعدی ام آخر اسفند هست
    میگید برای Reading چیکار کنم
    0 ام!!!
    دوست عزيز .من تا بحال سه بار آيلتس دادم و برای بار چهارم بايد ارديبهشت امتحان بدم چون 2 سال و 4 ماهه ازش ميگذره .وسیع بودن دایره لغات خوب حسن بزرگیه اما آیا بايدهمه لغات رو حفظ بود؟ نه.اولا برات آرزوی موفقيت میکنم ثانيا برا اخر اسفند پيشنهاد میدم که تمام reading سالهای گذشته رو بخونی ميبينی 60% کلمات تکراریه.بازم موفق باشی
    برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا انها بر این باورند که : یا راهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)