صفحه 4 از 106 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1052

موضوع: تقويت مهارت بخش Reading

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تقويت reading

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    سلام
    من چون نمره reading خودم تو ielts 8 شد و اگر نمي رفتم جهت اجابت مزاج يا اول reading اخر رو مي خوندم كه آسونتر بود نمره بالاتري هم مي گرفتم فكر مي كنم كارم تو reading درست باشه!
    بنا براين چند تا نكته....
    1. منطق كلي پشت reading بديهيه تقريبا :يه سري متن هست و يه سري سوال كه جواب توشه پس كلا چيز عجيب غريبي نداره

اما شما بايد بگي مشكلت چي هست؟ كلا سطح زبانت چيه؟
    وقت كم مياري؟ معني كلمه نمي دوني؟ يا تو نوشتن درست جواب مشكل داري؟
    به هر حال سطح كلي زبان اثرگذاره ....
    اما يادت باشه خيلي ساده است reading چون فقط بايد بگردي و پيدا كني...
    اگر مي خواي وضعيتت رو بگو تا بيشتر راهنمايي بتونم بكنم
    ضمن اينكه استراتژي هايي هست اما بهترين استراتژي اينه كه خودت بهتر چه جوري كار مي كني...

مثلا اول يه نگاه كلي به متن و شكل ها يا جدول ها و عنوانش بعد سوالات رو بخون و تا جاي ممكن كلمات كليدي براي حفظ كردنشون رو خط بكش
    موقع خوندن متن زير جاهايي كه اطلاعاتي هست خط بكش
    سريع بخون ...
    و .....

از توجهت ممنون
    من تقريبا مشكل زمان ندارم. جاي سوالها را هم پيدا مي كنم. هدينگم هم خوبه. اولا بله و خير يك كم مشكل داشتم. يك كم لغت هست ولي هر دفعه كه مي زنم ثابت نزديك 6 مي شم نمي دونم مشكل از كجاست

Junior Member

Smile پاسخ : تقويت reading

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanhajavi نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز نمی دونم چقدر وقت داری ولی این نکات یه سری اصول کلی هست که اگه از اوایل آمادگی برای امتحان آیلتس به صورت پیوسته و دائمی به کار برده بشه نتیجه خواهد داد.
    (متاسفانه من این نکات رو شبی که امتحان داشتم پیدا کردم...)
    (دوستانی که امتحان دارند حتما نکات زیر رو بخونند؛ 2 دقیقه بیشتر طول نمیکشه...)

ielts reading – how to improve reading skills

over 85% of college work requires reading. Students intended to go for higher studies will need to read more and more books. It may not be possible for most of the students to buy all the required books and read. Hence they go for other alternative such as going to libraries or use internet. In all these contexts, students have to read as quickly as possible and comprehend what all they have read, only then they can perform better in their chosen field. To assess these reading and comprehending skills of a candidate, reading module is included in ielts.

Improving reading skills is most important for a candidate to perform better in ielts reading. No matter what reading level you may be at the present time, you can improve your skills by increasing your reading speed as well as your level of comprehension. The following are few simple but important tips that help you improve your reading skills:

1. Make a habit of reading regularly. Read as many english books, newspapers and magazines as you can get your hands on.

2. When reading, learn to fixate on a larger group of words at a time. As a matter of fact, people often tend to fixate on one word at a time which makes reading slow and dull. The best way to improve reading is to pick up a large group of words (say about four or five) at a time; also avoid fixating on insignificant words like a, or, the, or, an etc.

3. Set aside a regular time to read. Studies show that regularly reading will produce significant gains in reading comprehension, vocabulary, and the decoding of words. For this you may require quite a good amount of time. Hence, before applying for ielts, ensure that you have sufficient time for preparation.

4. Avoid lip movement while reading. It is a negative practice that tends to slow down your eye movement and thereby reduce your reading speed. Make your eyes and mind work more and minimize the usage of your mouth and lips. This will greatly enhance your reading speed.

5. Practice reading for at least 30 minutes a day, this will certainly improve your reading speed. Each time you practice, check your word count i.e. The number of words you had read in a minute. Simultaneously, analyze you comprehending skills by summarizing what you have read. Further, your chief objective is to read faster while improving comprehending skills hence use same type of reading material that provides consistency necessary for sensible practice.

6. Build a good vocabulary by keeping a dictionary handy, maintaining a list of new words, and knowing the origin of words.

7. Broaden your knowledge on various subjects by reading newspapers, journals, magazines, books, and using internet. You are not sure on what subject or topic you may get a reading passage in the ielts exam, hence it is better to get acquainted with a wide range of subjects.

8. Finally, remember that you are reading for a purpose. So your primary focus must be on that specific purpose and how to do it quickly. If you lose interest take a break. Your efficiency greatly reduces upon reaching saturation point. Hence a shot break is absolutely essential. This simple technique helps you focus more and increase your concentration.

منبع : http://www.ieltsmaster.com/node/26

باي زمان امتحان چي؟
    شما كه مي دونيد ما مشكل سر امتحان داريم

Junior Member

Question پاسخ : تقويت reading

سلام دوستان
    من دنبال یک منبع خوب برای آموزش Reading می گردم . لطفا دوستانی که تجربه دارند من رو راهنمایی کنند .

با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering, M.Sc.

با سلام.

من این روش را پیشنهاد می کنم.

به نظر من جزوه reading آریان پور که بچه ها زحمتشو کشیدن دانلود کنید .خیلی کوتاهه ولی بد نیست.
    بعد از روی لانگمن نارنجی که برای تافل است ، skill های readnig را بخونید و مثال هاشو حل کنید.
    بعد کتاب های موزایک را تهیه کنید ( 2 جلد) اون هم یکسری skill آموزش داده حتی یاد داده چطوری تندخوانی انگلیسی کنیم.این 2 جلد هم برای تافل خوبه هم برای IELTS .
    تو سایت http://www.easenglish.net هم برید نمونه متن های زیادی هم برای IELTS هم برای تافل داره .تازه یک نکته جالب هم بگم :
    اگه دقت کرده باشید listenig های IBT همشون آکادمیک هستند و موضوعات علمی و دانشگاهی دارند.بعضی از موضوعاتی که تا حالا تو listenig های IBT اومده موضوع reading هم بوده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_mb نمایش پست ها
    با سلام.

من این روش را پیشنهاد می کنم.

به نظر من جزوه reading آریان پور که بچه ها زحمتشو کشیدن دانلود کنید .خیلی کوتاهه ولی بد نیست.
    بعد از روی لانگمن نارنجی که برای تافل است ، skill های readnig را بخونید و مثال هاشو حل کنید.
    بعد کتاب های موزایک را تهیه کنید ( 2 جلد) اون هم یکسری skill آموزش داده حتی یاد داده چطوری تندخوانی انگلیسی کنیم.این 2 جلد هم برای تافل خوبه هم برای IELTS .
    تو سایت http://www.easenglish.net هم برید نمونه متن های زیادی هم برای IELTS هم برای تافل داره .تازه یک نکته جالب هم بگم :
    اگه دقت کرده باشید listenig های IBT همشون آکادمیک هستند و موضوعات علمی و دانشگاهی دارند.بعضی از موضوعاتی که تا حالا تو listenig های IBT اومده موضوع reading هم بوده.
    سلام
    ممنون از جوابتون . برای من چندتا سئوال بوجود اومده که ممنون می شم جواب شو بدید .
    1. این جزو آریان پور که می گید از کجا می تونم پیداش کنم ؟ ( اگه لینکی ازش دارید می شه لینک اش رو بذارید )
    2. مشخصات کامل این کتاب موزایک ( البته به انگلیسی می شه ) برام بذارید ؟ می خوام ببینم می تونم تو internet پیداش کنم یا نه .
    3.شما گفتید که یک جورایی listening به reading ربط داره . می شه پس منبعی برای Listening با این دیگاه که برای Reading هم مفید باشه ارائه کنید ؟ (البته تو اون سایتی که معرفی کردید بخش های مربوط به listening هم داشت . می خواستم ببینم که به غیر از اون ، منبعی دیگه ایی رو مد نظر دارید که واجد خصوصیت که گفتید باشه )
    4. و در آخر نظرتون در مورد کتاب های که توش هر چهار تا مهارت کار کردن ( مثل Target Band 7 و Barron's IELTS ) چیه ؟ به نظر شما تو این سایت ها خوب روی مهارت Reading کار شده ؟
    ویرایش توسط MNL : September 8th, 2009 در ساعت 12:39 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering, M.Sc.

نقل قول نوشته اصلی توسط MNL نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از جوابتون . برای من چندتا سئوال بوجود اومده که ممنون می شم جواب شو بدید .
    1. این جزو آریان پور که می گید از کجا می تونم پیداش کنم ؟ ( اگه لینکی ازش دارید می شه لینک اش رو بذارید )
    2. مشخصات کامل این کتاب موزایک ( البته به انگلیسی می شه ) برام بذارید ؟ می خوام ببینم می تونم تو internet پیداش کنم یا نه .
    3.شما گفتید که یک جورایی listening به reading ربط داره . می شه پس منبعی برای Listening با این دیگاه که برای Reading هم مفید باشه ارائه کنید ؟ (البته تو اون سایتی که معرفی کردید بخش های مربوط به listening هم داشت . می خواستم ببینم که به غیر از اون ، منبعی دیگه ایی رو مد نظر دارید که واجد خصوصیت که گفتید باشه )
    4. و در آخر نظرتون در مورد کتاب های که توش هر چهار تا مهارت کار کردن ( مثل Target Band 7 و Barron's IELTS ) چیه ؟ به نظر شما تو این سایت ها خوب روی مهارت Reading کار شده ؟
    با سلام.
    خواهش می کنم.
    ببینید برای مهارت در خواندن Reading اول دایره لغات خوب نیازه بعد یادگیری مهارت و در نهایت خواندن نمونه متن های زیاد.
    تو همین فروم بچه ها جزوات آریان پور را آپلود کردند این هم لینکش:
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=188
    جزوه آریان پور خیلی خلاصه است و برای امتحان تافله.شما که دنبا منبع IELTS می گردید مناسب شما نیست.
    بهتان همان موزایک را پیشنهاد می کنم.کتاب خیلی خوبیه.این هم مشخصاتش:
    Mosaic Reading 4th Edition
    Brenda Wegmann/Miki Knezevic

اون سایت که معرفی کردم برای تمرین بیشتر Reading بود نه کسب مهارت.!!!!
    پیشنهاد میکنم از یکی از منابع خود IElts مهارت هارا یاد بگیرید و سپس از کتاب موزایک و سایر sample ها تا میتونید متن بخونید و مهارت هایی که یاد گرفته اید را پیاده کنید.استفاده نمایید.

کلا در مورد IELTS متن ها آکادمیک هستند.موضوعات آکادمیک هم که مشخص هستند:
    پزشکی-زیست شناسی - تاریخ - کشاورزی - و غیره که مثلا کتاب listening تافل ibt لانگمن را که ببینید با این موضوعات آشنا می شید.

دوستان مي بخشيد اگر قرار بود در مورد روش زدن تست هاي reading توضيحي بدم و دير شد.
    راستش يه مقدار بي حوصله ام و توضيحش كمي مفصل
    ضمن اينكه نمي دونم مفيد باشه يا نه (چون قبلا يه نفر ديگه رو هم سفارش كرده بودم نفهميدم مفيد بوده براش يا نه)
    جز اين شايد اينم استعداد مي خواد مثلا من reading 8 شدم ولي speaking 5.5 و به استعداد هر كسي بر مي گرده
    ظاهرا كلا نمره هاي بچه ها تو reading كمتر و تو speaking بهتره يا اون براشون سخت تر و اين آسونتره
    شايد كلا براي ما حرف زدن راحت تر از خوندنه!
    ژهر وقت حوصله شد مي نويسم چه كردم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    دوستان مي بخشيد اگر قرار بود در مورد روش زدن تست هاي reading توضيحي بدم و دير شد.
    راستش يه مقدار بي حوصله ام و توضيحش كمي مفصل
    ضمن اينكه نمي دونم مفيد باشه يا نه (چون قبلا يه نفر ديگه رو هم سفارش كرده بودم نفهميدم مفيد بوده براش يا نه)
    جز اين شايد اينم استعداد مي خواد مثلا من reading 8 شدم ولي speaking 5.5 و به استعداد هر كسي بر مي گرده
    ظاهرا كلا نمره هاي بچه ها تو reading كمتر و تو speaking بهتره يا اون براشون سخت تر و اين آسونتره
    شايد كلا براي ما حرف زدن راحت تر از خوندنه!
    ژهر وقت حوصله شد مي نويسم چه كردم
    اگه امكانش هست حالا يك وقت بگذار و بنويس

ApplyAbroad Veteran

با درود فراوان

کسی از دوستان تست های کتاب آیلتس کمبریج 7 رو زده؟

من قسمت ردینگشو خیلی بد زدم...
    من یه بار امتحان دادم و نمره ی ردینگ 6.5 شده...یعنی میشه گفت بین 26-30 جواب درست...
    قبل از امتحان بیشترین مقداری که زده بودم 27 تا بود...اونم خیلی تک و توک...
    ا یه چند هفته قبل هم ردینگ های کتاب تست بیلدر 2 چاپ 2008 رو زدم که بین 30 تا 32 متغیر بود...
    ولی این کتاب سری 7 فقط تونستم 17 تا درست بزنم....

به نظرتون مشکلم از کجاست؟
    آیا مشکل از دشواری متن هستش یا من خیلی مشکل دارم؟
    من قراره باز امتحان بدم...به نمره ی خوب ردینگم نیاز دارم تا ضعف قسمتهای دیگمو پوشش بده...به نظرتون پسرفت کردم؟

با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    با درود فراوان

کسی از دوستان تست های کتاب آیلتس کمبریج 7 رو زده؟

من قسمت ردینگشو خیلی بد زدم...
    من یه بار امتحان دادم و نمره ی ردینگ 6.5 شده...یعنی میشه گفت بین 26-30 جواب درست...
    قبل از امتحان بیشترین مقداری که زده بودم 27 تا بود...اونم خیلی تک و توک...
    ا یه چند هفته قبل هم ردینگ های کتاب تست بیلدر 2 چاپ 2008 رو زدم که بین 30 تا 32 متغیر بود...
    ولی این کتاب سری 7 فقط تونستم 17 تا درست بزنم....

به نظرتون مشکلم از کجاست؟
    آیا مشکل از دشواری متن هستش یا من خیلی مشکل دارم؟
    من قراره باز امتحان بدم...به نمره ی خوب ردینگم نیاز دارم تا ضعف قسمتهای دیگمو پوشش بده...به نظرتون پسرفت کردم؟

با سپاس

من خودم تستشو نزدم ولي دوستام سر كلاس listening گفتن براي skill listening هم خيلي مشكل داشتن. به همين خاطر بود من پرسيدم كه آيا بنظرتون تستها نسبت به گذشته سخت تر شدند يا نه/؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)