صفحه 6 از 106 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1052

موضوع: تقويت مهارت بخش Reading

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

پیش فرض پاسخ : تقويت reading

نقل قول نوشته اصلی توسط MNL نمایش پست ها
    سلام
    کسی چیزی در مورد Skimming می دونه ؟ آیا مطلبی ، کتابی یا هر چی دیگه که این روش یاد داده باشه سراغ دارید ؟ و در آخر به نظر شما این روش موئثر هست یا نه ؟ ی
    سلام دوست من،

Skim بسیار مهم و کارا هست در Reading و به نظر من اینکه اون رو یاد بگیری یه مسئله اکتسابی هست و با تمرین به اون میرسی. خیلی هم چیز خاصی نیست که مثلا یادگرفتنش نیاز به آموزش داشته باشه. حتی به نظرمن خود انسان این مهارت رو بعد از تمرین زیاد در خوندنش بصورت نهفته داره و نیاز به آموزش نداره. شما وقتی بتونی سوالات یک Reading رو در زمان مناسب جواب بدی بدون اینکه لازم باشه کل متن رو بخونی و دقیقا معنی کنی یک Good Skimmer هستی.

موفق باشید

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m0h3n نمایش پست ها
    این کاملا وابسته به سطح Reading شماست. شما در چه سطحی هستید؟ ولی چیزی که هیچ بحثی در اون نیست یادگیری لغته. تا میتونید لغت یاد بگیرید
    والا این سطحی که شما گفتید کاملا نسبی ولی فکر کنم سطح من در حدود متوسط باشه .
    اگه می شه منبعی برای لغت معرفی کنید. مثلا 504 خوبه . البته یک سر شون می دونم ولی نه همه شون رو .

Junior Member

سلام دوست من،

Skim بسیار مهم و کارا هست در Reading و به نظر من اینکه اون رو یاد بگیری یه مسئله اکتسابی هست و با تمرین به اون میرسی. خیلی هم چیز خاصی نیست که مثلا یادگرفتنش نیاز به آموزش داشته باشه. حتی به نظرمن خود انسان این مهارت رو بعد از تمرین زیاد در خوندنش بصورت نهفته داره و نیاز به آموزش نداره. شما وقتی بتونی سوالات یک Reading رو در زمان مناسب جواب بدی بدون اینکه لازم باشه کل متن رو بخونی و دقیقا معنی کنی یک Good Skimmer هستی.

موفق باشید
    ممنون از پاسختون
    اینی که شما گفتید یکمی کلی بود . اگه می شه یک منبعی معرفی کنید که دقیقا تکنیک هاشو توضیح داده باشه ؟
    راستی Skimming همون روش Scan کردن نیست ؟
    با تشکر

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ممنون از پاسختون
    اینی که شما گفتید یکمی کلی بود . اگه می شه یک منبعی معرفی کنید که دقیقا تکنیک هاشو توضیح داده باشه ؟
    راستی Skimming همون روش Scan کردن نیست ؟
    با تشکر
    یه کتابی که من خودم خوندمش و به نظرم نکات خوبی چه به لحاظ گرامر و چه به لحاظ Reading داره و اگه بخونیدش بد نیست که البته Reading هاش یه کم سطح پایین هست و Scan و Skim رو هم درش توضیح داده این هستش :
    Select Reading نوشته Linda Lee که جلد اون هم آبی پر رنگه در سطح Pre_Intermediate

اگه Reading تون یه کم خوب باشه می تونید3-4 روزه تمومش کنید. 14 Unit داره

موفق باشید

Junior Member

یه کتابی که من خودم خوندمش و به نظرم نکات خوبی چه به لحاظ گرامر و چه به لحاظ Reading داره و اگه بخونیدش بد نیست که البته Reading هاش یه کم سطح پایین هست و Scan و Skim رو هم درش توضیح داده این هستش :
    Select Reading نوشته Linda Lee که جلد اون هم آبی پر رنگه در سطح Pre_Intermediate

اگه Reading تون یه کم خوب باشه می تونید3-4 روزه تمومش کنید. 14 Unit داره

موفق باشید
    سلام
    ممنون از پاسختون .
    فقط یک سئوال اونم اینه که من نتونستم Ebook اش رو پیدا کنم . شما کتاب دیگه یا سایت خاصی رو سراق دارید که بشه یک جورایی کتابی که شما گفتید رو نخرید ؟
    یا این که link ایی از کتاب دارید تا من Download اش کنم ؟
    If you think you can, you can. And if you think you can't, you're usually right.

--Mary Kay Ash

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام
    ممنون از پاسختون .
    فقط یک سئوال اونم اینه که من نتونستم Ebook اش رو پیدا کنم . شما کتاب دیگه یا سایت خاصی رو سراق دارید که بشه یک جورایی کتابی که شما گفتید رو نخرید ؟
    سلام دوست من،

متاسفانه لینک دانلود ندارم که برات بذارم چون من خودم کتابش رو خریدم. حالا اگه بچه های دیگه داشته باشن حتما این کار رو انجام میدن(Undoubtedly)

یه سری هم اینجا بزن

http://www.applyabroad.org/forum/sho...?t=649&page=28
    ویرایش توسط m0h3n : October 5th, 2009 در ساعت 04:02 PM

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام
    ممنون از پاسختون .
    من نمیدونم شما کی امتحان دارید و در چه مرحله ای هستید اما اگر امتحانتون نزدیک هست(1-2 ماه دیگه) یه کتابی که حتما توصیه می کنم بخونیدش Target Band 7
    هستش که راحت هم میتونید اونرو دانلود کنید. هم توی فروم هست و هم می تونید براحتی با Search در Google اونرو دانلود کنید. در مورد Reading به تفصیل توضیح داده.

موفق باشید و برای دیگران هم آرزوی موفقیت کنید.

Junior Member

من نمیدونم شما کی امتحان دارید و در چه مرحله ای هستید اما اگر امتحانتون نزدیک هست(1-2 ماه دیگه) یه کتابی که حتما توصیه می کنم بخونیدش Target Band 7
    هستش که راحت هم میتونید اونرو دانلود کنید. هم توی فروم هست و هم می تونید براحتی با Search در Google اونرو دانلود کنید. در مورد Reading به تفصیل توضیح داده.

موفق باشید و برای دیگران هم آرزوی موفقیت کنید.
    اتفاقا این کتاب رو دارم و تصمیم دارم بخون ام اش .
    به نظر کتاب جالبی به نظر می رسه ولی من توش تکنیک scanning رو دیدام ولی متاسفانه تکنیک skimming رو ندید ام . برای همین بود که دفعه اول پرسیدم که اصلا فرقی بین این دوتا هست یا نه . البته من دقیقا کتاب رو نگاه نکردام ولی به نظر شما فرقی بین تکنیک skimming که کتابی که اول گفتید با قسمت های reading کتاب Target band 7 داره یا نه ؟
    یا اصلا به طور کلی اگه قسمت Reading کتاب Target Band 7 رو بخون ام رستگار می شم یا نه؟ (منظورام اینه که با این کتاب مهارت هاشو یاد بگیرام و فقط به قول Target Band وقت ام رو صرف تمرین تمرین و تمرین کنم )

با تشکر
    If you think you can, you can. And if you think you can't, you're usually right.

--Mary Kay Ash

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اتفاقا این کتاب رو دارم و تصمیم دارم بخون ام اش .
    به نظر کتاب جالبی به نظر می رسه ولی من توش تکنیک scanning رو دیدام ولی متاسفانه تکنیک skimming رو ندید ام . برای همین بود که دفعه اول پرسیدم که اصلا فرقی بین این دوتا هست یا نه . البته من دقیقا کتاب رو نگاه نکردام ولی به نظر شما فرقی بین تکنیک skimming که کتابی که اول گفتید با قسمت های reading کتاب Target band 7 داره یا نه ؟
    یا اصلا به طور کلی اگه قسمت Reading کتاب Target Band 7 رو بخون ام رستگار می شم یا نه؟ (منظورام اینه که با این کتاب مهارت هاشو یاد بگیرام و فقط به قول Target Band وقت ام رو صرف تمرین تمرین و تمرین کنم )

با تشکر
    Scan و Skim دو مفهوم متفاوت هستن.

مفهوم Scan یا بعبارتی همون Search یعنی اینکه شما درمتن دنبال یک کلمه خاص یا عبارت خاصی باشید و شما اونقدر چشمتون با Reading آشنا باشه که بتونید سریع اونرو پیدا کنید.

مفهوم Skim یا بعبارتی همون Glance یعنی اینکه شما بتونید بدون اینکه تک تک کلمات یک پاراگراف رو بخونید و معنی کنید بتونید در یک نگاه متوجه بشید که Main Idea پاراگراف چیه و بعدا که سوالات رو خوندید بتونیدجواب سوالی که مربوط به این پاراگراف هست رو سریع پیدا کنید. (چیزی که در این جمله و جمله قبلی موج میزنه تاکید بر سرعت عمل هست یعنی اینکه این دو تکنیک فقط واسه صرفه جویی در وقت هست و بس )

البته مواردی که من گفتم در همون کتاب Target Band 7 توضیح داده و مرجع صحبت های من همون کتاب هست.
    ویرایش توسط m0h3n : October 5th, 2009 در ساعت 05:12 PM

در ادامه حرفاي دوستمون m0h3n مثلا شما اگه كي وردتون يك عدده بايد scan كنيد اما تو مواردي مثل heading بايد حتما skim كنيد تا موضوع رو بفهميد
    من هم يه سوالي از دوستان حرفه اي در تكنيك ريدينگ داشتم و اون اينه كه چيكار كنيم وقت كم نياريم؟ يا درواقع كمتر وقت كم بياريم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)