صفحه 7 از 106 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1052

موضوع: تقويت مهارت بخش Reading

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : تقويت reading

نقل قول نوشته اصلی توسط kiaei نمایش پست ها
    در ادامه حرفاي دوستمون m0h3n مثلا شما اگه كي وردتون يك عدده بايد scan كنيد اما تو مواردي مثل heading بايد حتما skim كنيد تا موضوع رو بفهميد
    من هم يه سوالي از دوستان حرفه اي در تكنيك ريدينگ داشتم و اون اينه كه چيكار كنيم وقت كم نياريم؟ يا درواقع كمتر وقت كم بياريم؟
    اولین و ساده ترین تکنیک اینه که به محض فهمیدن یا حدس زدن پاسخ یه سوال اون رو در answer sheet (نه برگه ی سوال!) وارد کنید... نگران نباشید، اگر اشتباه بود میتونین بعداً خط بزنید و درستش کنید... ولی این کار به طور کلی بین 5-10 دقیقه وقت اضافی بهتون میده...
    روش بعدی بالا بردن مهارت تندخونی هستش... اینکه عادت کنید به سرعت از روی کلمات بگذرید، و چشمتون برنگرده روی کلمات قبلی، توی یک خط فقط کلمات کلیدی رو ببینید و محتوای کلی یک خط رو از کلمات کلیدیش درک کنید... حتماً از مداد به عنوان راهنما (خصوصاً در هنگام skim و scan) کردن استفاده کنید و فقط کلماتی رو که در نوک مداد میاد نگاه کنید، به کلمات قبلی برنگردید، مگر اینکه مجبور باشید. تعداد کلمات ایده آل برای خوانده شدن در یک دقیقه 150 الی 200 لغت هست... (اگر عادت بکنید به این روش، که فقط و فقط با تمرین بهش دست پیدا خواهید کرد)... اونوقت میبینید که در آخر امتحان وقت برای چک کردن پاسخهاتون هم خواهید داشت.
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ulduz نمایش پست ها
    از توجهت ممنون
    من تقريبا مشكل زمان ندارم. جاي سوالها را هم پيدا مي كنم. هدينگم هم خوبه. اولا بله و خير يك كم مشكل داشتم. يك كم لغت هست ولي هر دفعه كه مي زنم ثابت نزديك 6 مي شم نمي دونم مشكل از كجاست

من چون نمره reading خودم تو ielts 8 شد و اگر نمي رفتم جهت اجابت مزاج يا اول reading اخر رو مي خوندم كه آسونتر بود نمره بالاتري هم مي گرفتم فكر مي كنم كارم تو reading درست باشه!
    بنا براين چند تا نكته....
    1. منطق كلي پشت reading بديهيه تقريبا :يه سري متن هست و يه سري سوال كه جواب توشه پس كلا چيز عجيب غريبي نداره

اما شما بايد بگي مشكلت چي هست؟ كلا سطح زبانت چيه؟
    وقت كم مياري؟ معني كلمه نمي دوني؟ يا تو نوشتن درست جواب مشكل داري؟
    به هر حال سطح كلي زبان اثرگذاره ....
    اما يادت باشه خيلي ساده است reading چون فقط بايد بگردي و پيدا كني...
    اگر مي خواي وضعيتت رو بگو تا بيشتر راهنمايي بتونم بكنم
    ضمن اينكه استراتژي هايي هست اما بهترين استراتژي اينه كه خودت بهتر چه جوري كار مي كني...

مثلا اول يه نگاه كلي به متن و شكل ها يا جدول ها و عنوانش بعد سوالات رو بخون و تا جاي ممكن كلمات كليدي براي حفظ كردنشون رو خط بكش
    موقع خوندن متن زير جاهايي كه اطلاعاتي هست خط بكش
    سريع بخون ...
    و .....
    [/QUOTE]
    سلام
    من Reading رو 4.5 شدم در حالیکه writing رو 6.5 و Speaking رو 7 , Listening رو 5 شدم. با اینکه سعی کردم از تکنیکهای Skim و Scan در ریدینگ استفاده کنم اما بسیار نمرم بد شد. روش بهتر کردن سرعت ریدینگ رو چی توصیه میکنید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ulduz نمایش پست ها
    از توجهت ممنون
    من تقريبا مشكل زمان ندارم. جاي سوالها را هم پيدا مي كنم. هدينگم هم خوبه. اولا بله و خير يك كم مشكل داشتم. يك كم لغت هست ولي هر دفعه كه مي زنم ثابت نزديك 6 مي شم نمي دونم مشكل از كجاست

من چون نمره reading خودم تو ielts 8 شد و اگر نمي رفتم جهت اجابت مزاج يا اول reading اخر رو مي خوندم كه آسونتر بود نمره بالاتري هم مي گرفتم فكر مي كنم كارم تو reading درست باشه!
    بنا براين چند تا نكته....
    1. منطق كلي پشت reading بديهيه تقريبا :يه سري متن هست و يه سري سوال كه جواب توشه پس كلا چيز عجيب غريبي نداره

اما شما بايد بگي مشكلت چي هست؟ كلا سطح زبانت چيه؟
    وقت كم مياري؟ معني كلمه نمي دوني؟ يا تو نوشتن درست جواب مشكل داري؟
    به هر حال سطح كلي زبان اثرگذاره ....
    اما يادت باشه خيلي ساده است reading چون فقط بايد بگردي و پيدا كني...
    اگر مي خواي وضعيتت رو بگو تا بيشتر راهنمايي بتونم بكنم
    ضمن اينكه استراتژي هايي هست اما بهترين استراتژي اينه كه خودت بهتر چه جوري كار مي كني...

مثلا اول يه نگاه كلي به متن و شكل ها يا جدول ها و عنوانش بعد سوالات رو بخون و تا جاي ممكن كلمات كليدي براي حفظ كردنشون رو خط بكش
    موقع خوندن متن زير جاهايي كه اطلاعاتي هست خط بكش
    سريع بخون ...
    و .....
    [/QUOTE]
    سلام
    من Reading رو 4.5 شدم در حالیکه writing رو 6.5 و Speaking رو 7 , Listening رو 5 شدم. با اینکه سعی کردم از تکنیکهای Skim و Scan در ریدینگ استفاده کنم اما بسیار نمرم بد شد. روش بهتر کردن سرعت ریدینگ رو چی توصیه میکنید؟

Member shad آواتار ها

من تجربه شخصی خودمو می‌گم:
    اون اولا من حدودن 23تا از 40 سوال reading رو می‌زدم.بعدش که کل تکنیک‌هارو یاد گرفتم حدودن 4 یا 5 تا سوال بیشتر می‌زدم.خیلی اعصابم خورد می‌شد چون هم تقریبن دامنه لغتم خوبه هم هر چی تکنیک بود یاد گرفته بودم. که مطمئن شده بودم reading ام هیچ‌وقت خوب نمی‌شه و فقط از روی ناامیدی تست می‌زدم.دو هفته مونده به امتحانا دیدم سطحم خیلی خوب شده باورم نمی‌شد مثلن تست‌های کمبریج رو زیر 35 یا 36 تا نمی زدم.حتا تو بعضی از امتحانا 3 یا 4 دقیقه وقت اضافی هم می‌آوردم.می‌خوام بگم readingبا هیچ تکنیک و کلکی عالی نمی‌شه مگر تمرین و تمرین.و متاسفانه پیشرفت توش هم با قدم‌های مورچه‌ای هست یعنی بعد از یک مدت نسبتن طولانی‌تری(نسبت به بقیهskillها) تمرین مداوم می‌بینی با اون اول قابل مقایسه نیستی.و به نظر من نشونش اینه که بتونی خیلی سریع و نه عمیق متن‌ها رو بخونی.یعنی چشمات در عین این که دنبال یک keyword می گرده مغزت معنی نسبی جمله ها رو بفهمه.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام
    من Reading رو 4.5 شدم در حالیکه writing رو 6.5 و Speaking رو 7 , Listening رو 5 شدم. با اینکه سعی کردم از تکنیکهای Skim و Scan در ریدینگ استفاده کنم اما بسیار نمرم بد شد. روش بهتر کردن سرعت ریدینگ رو چی توصیه میکنید؟[/QUOTE]

من هم reading toefl رو کار کردم هم دارم الان خودم رو برای ielts اماده می کنم به نظر من reading Ielts سخت تره نه از نظر لغت و skill بلکه بخاط اینکه دوپهلوه
    لذا باید انقدر تمرین کرد که شبیه طراح سوال بتونید فکر کنید
    البته اگر سوال را نمی فهمید اول باید لغت یاد بگیرید بعد
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

نقل قول نوشته اصلی توسط shad نمایش پست ها
    من تجربه شخصی خودمو می‌گم:
    اون اولا من حدودن 23تا از 40 سوال reading رو می‌زدم.بعدش که کل تکنیک‌هارو یاد گرفتم حدودن 4 یا 5 تا سوال بیشتر می‌زدم.خیلی اعصابم خورد می‌شد چون هم تقریبن دامنه لغتم خوبه هم هر چی تکنیک بود یاد گرفته بودم. که مطمئن شده بودم reading ام هیچ‌وقت خوب نمی‌شه و فقط از روی ناامیدی تست می‌زدم.دو هفته مونده به امتحانا دیدم سطحم خیلی خوب شده باورم نمی‌شد مثلن تست‌های کمبریج رو زیر 35 یا 36 تا نمی زدم.حتا تو بعضی از امتحانا 3 یا 4 دقیقه وقت اضافی هم می‌آوردم.می‌خوام بگم readingبا هیچ تکنیک و کلکی عالی نمی‌شه مگر تمرین و تمرین.و متاسفانه پیشرفت توش هم با قدم‌های مورچه‌ای هست یعنی بعد از یک مدت نسبتن طولانی‌تری(نسبت به بقیهskillها) تمرین مداوم می‌بینی با اون اول قابل مقایسه نیستی.و به نظر من نشونش اینه که بتونی خیلی سریع و نه عمیق متن‌ها رو بخونی.یعنی چشمات در عین این که دنبال یک keyword می گرده مغزت معنی نسبی جمله ها رو بفهمه.
    دshad عزيز ميشه روش خوندنت رو هم بگي. چون من هم خيلي وقته كه دارم ريدينگ مي خونم اما خيلي بهبود نديدم ميگم شايد روش خوندنم غلطه...

Arrow پاسخ : تقويت reading

ببينيد دوستان به عنوان كسي كه Reading رو مي تونم ادعا كنم بلدم و نمره 8 شدم، يه چند نكته عرض كنم:

1. اگر كسي Listening خوب نزنه: يا گوشش خوب نمي شنوه (البته نه ايراد شنوايي)، يا تو خوندن سريع سوالات ضعف داره يا نمي تونه جواب رو با فرمت دقيق و مناسب بنويسه
    اگر كسي Writing ضعيفي داشته باشه، خب نشانه اينه كه كم متن انگيلسي ديده يا نمي تونه فعال عمل كنهع و سوادش نم داره!
    اگر كسي Speaking مناسب نداشته باشه، يا كم حرفه، يا تمرينش كم يا لغت و اصطلاح بلد نيست يا به سرعت يادش نمياد
    اما سوال من از كساني كه Reading ضعف دارند اينه كه مشكل شما چي هست؟
    منطق پشت Reading خيلي ساده است، يه سري جواب دادن كه شما بايد تو جاهاي خالي بذاريد يا تست بزنيد، همين!
    فرض كنيد Reading فارسي باشه، آيا جز اينه كه من ميگم؟ و. خيلي ساده نيست براتون؟
    بر قله‌هاي دور ....، جايي نوشته‌اند: "اينجا سراي توست....."

Lightbulb پاسخ : تقويت reading

خب حالا چند نوع مشكل رايج:
    1. كمبود وقت
    2. لغت هاي نا آشنا
    3. نحوه نوشتن جواب .... (تعداد كلمات و ....)
    4. ..... رو هم شما بگيد!

خب عزيزانم، شما بايد ببينيد مشكل شما چي هست؟ يا چقدر مشكل داريد تو هر كدوم ....
    سوالات IELTS موافقم كه 100% هم سوال زبان نيست و گاهي سوال ها يه مقدار جنبه دركي هم دارند كه اين شكال يه تست زبانه، اما بسيار ساده و گاهي در همين حده كه شما جواب رو در متن پيدا و به پاسخ نانه انتقال بديد ....
    خب تكنيك هايي هست، اما شما فقط با تمرين و عملكرد خودتون بهترين روش رو پيدا مي كنيد .....
    حتما 4، 5 تا تست كمبريج با زمان مشخص شده بزنيد تا بفميد واقعا تو اون زمان نسبتا اندك، چه روشي كار مي كنه .....
    مثلا : از كدوم Reading بايد شروع كرد ( و چطور ميشه فهميد اين رو)، سوالات رو بايد خوند قبل از متن يا نه، چطور هر تيپ سوال رو بايد خوند، موقع خوندم متن به چه نحوي بايد خوند و اين آيا به سبك سوالات هم مربوطه، موقع خوندن متن كجا ها رو بايد highlight كرد كه ممكنه بعدا جواب باشند و .......

شكي نست كه وقت Reading آكادميك فشرده است و شما بايد بسيار سريع و دقيق بخونيد و در عين حال هوشمندانه، با عزم راسخ و جدي ،
    شكي نيست كه لغات نسبتا زيادي رو نمي دونيد اما باز هم مي تونيد بهترين انتخاب رو انجام بديد، حدس خوب بزنيد، يا از نكات كمكي استفاده كنيد،
    من قبلا هم در اين موضوع نوشته اي داشتم، و مقداري توضيح دادم كه چه بايد كرد ....

اما جدا از اين جالبه برام بدونم كه كساني كه Reading ضعيفي دارند آدم هاي اهل مطالعهاي محسوب ميشن يا نه؟
    بر قله‌هاي دور ....، جايي نوشته‌اند: "اينجا سراي توست....."

Member shad آواتار ها

: to kiaei
    من از کتاب new insight to IELTS شروع کردم و ازهمون اولین متن امتحان دادم.یعنی با توجه به طول متن یک زمانی در نظر می گرفتم و تو اون زمان سعی می کردم زیر keyword ها خط بکشم و به سوال های کتاب جواب بدم.اوائل سعی می کردم بعد از زمان تعیین شده، معنی تمام لغت هایی رو که توی یک متن بلد نبودم دربیارم ولی بعد فقط سعی کردم معنی کلمه هایی که توی متن ها تکرار شدند رو حفظ کنم مثل:vulnerable,hazard,impactو ...
    یک نکته ساده اینه که ما به طور اتوماتیک دنبال جواب سوال 1 توی پاراگراف A میگردیم اما اگر دقت کنیم معمولن ریدینگ های سخت این طوری سخت می شن که مثلن(تاکید می کنم مثلن) ترتیب جواب سری سوال 6 تا 10 که true false هست از پاراگراف 1 شروع می شن.پس من می فهمم که بایدتوی پاراگراف های باقیمانده دنبال جواب سوال 1تا 5 بگردم.چون معمولن جواب سوال ها با تقریب و ترتیب خوبی توی کل پاراگراف ها پخش شده.پس اگر شما قبل از خوندن متن سوال ها رو خونده باشی می تونی این ترتیب رو حدس بزنی و متن رو دوباره خونی نکنی.
    برای من خیلی پیش مییومد که با توجه به یک key word خیلی تابلو(مثل اسم ها یا سال یا کلمات توی" ") توی سوال ها و پیدا کردنش در متن،شروع خوندنم از پاراگرافی غیر از پاراگراف اول بود.
    برای متن های جاخالی هم به کلماتی مثل of دقت کنید ممکنه توی سوال synonym کلمات متن نوشته شده باشه اما of سینونیم نداره.یا مثلن and به جای as well as یا گاهی yet معنی but میده و ...می تونید جاخالی ها رو راحت تر توی جمله ها پیدا کنید.

دوستاي عزيز ممنون از حس كمك كردنتون..
    Shad عزيز ممنون

شما هميشه اول يك دور كامل متن رو scan مي كنيد بعد ميريد سراغ خوندن سوالات يا اول از سوالات شروع مي كنيد؟
    كدوم سوالات رو زودتر ميزنيد؟
    كدوم متن رو زودتر؟

مشكل من اينه كه من هميشه وقت كم ميارم يعني تو اين يك ساعت خيلي هنر كنم جواب 2 تا passage رو مي رسم بزنم ... حالا اگه اينها هم همش درست باشن بازم ميگم خوب 6.5 رو ميگيرم اما از تو اين هم كلي غلط در مياد. مثلا من فك ميكنم ديگه هيچ گزينه اي بهتر از ii واسه اين پاراگراف نيست يا قطعا اين false اما ميبينم غلط فك مي كردم و وقتي جوابا رو ميخونم ميفهمم كجاي فكرم اشتباهه...
    من دفعه پيش كه امتحان دادم رايتينگ و ليستنينگ و اسپيكينگ هر سه رو 6.5 شدم اما ريدينگم 4.5 شد ممنون مي شم اگه كمكم كنيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)