صفحه 97 از 106 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1052

موضوع: تقويت مهارت بخش Reading

Junior Member

پیش فرض سوال:

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_t87 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    من تجربیاتی رو میگم امیدوارم که مفید واقع بشه
    من ردینگ رو اول با سلف استادی شروع کردم و سعی کردم تکنیک هاش رو از منابع مختلف مثل سایتها و یوتیوپ های آموزشی و حتیکتابهای رایج آیلتس یادم بگیرم و وقتی سطح ریدنگم به پنج رسید کلاس های آیلتس دانشگاه تهران رو رفتم و تقریبا میتونم بگم اسوده خاطر شدم
    برای هر پاراگراف قبل از رجوع به سوالا جمله تاپیک و جمله اخر رو میخوندیم تا بک گراند پاراگراف رو متوجه بشم و فورا یه عنوان براش بالای همون پاراگراف ابداع میکردیم
    برای همه پاراگرافها این کار رو میکردیم برخی پاراگرافها به خاطر کوتاهی جمله اول و یا طولانی بودن پاراگراف سعی در خوندن جمله دوم هم میکردیم
    با این کار شما تقریبا اشراف کاملی به کل پاسیج پیدا کردین و وقتی به هر سوالی رجوع میکنید فورا میتونید متوجه بشید بحث مورد نظر در کدوم پاراگراف نهفته هست که خیلی توو صرفه جوویی وقت کمک کننده هستش و سپس با مرور همون پاراگراف مرتبط با سوال و از طریق مچ کردن کلمات کلیدی و سپس confirm میتونید به جواب مورد نظر برسید و البته نیاز به توضیح نیست که مسلط بودن به مترادف ها خیلی ضروری و مهم هست چون بیشتر متنها نسبت به سوالات کلمات کلیدی یکسانی ندارند و نیاز به بانک واژه و تسلط به معانی مترادف خوبی داره
    مطلب دوم اینکه قبل از شروع تست زدنای کمبریج و پلاس حتما تا جایی که میتونید متن های مختلف از کتابایی مثل اوبجکت و سابجکت و کالینز و مک کارتر بزنید تا دستتون بیاد طریقه تحلیل و انالیز و اشنایی بیشتر با مترادف ها و لغت ها
    با سپاس از همه تون
    سلام
    ببخشید من متوجه نشدم یعنی شما به این روش کل متن رو علامت گذاری می کنید بعد می رین سراغ سوال ها؟ یا اینکه هر پاراگراف رو به این روش می خونید و به سوال های همون پارگراف مراجعه می کنید؟ ممنون.

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تقويت مهارت بخش Reading

دروود

دوستان من برای افزایش سرعت و بهبود درک مطلب دارم ریدینگهای مستر اسکیل رو خط به خط میخونم و معنی میکنم. حتی از هر چند خط یکی دو تا را از لحاظ گرامری بررسی میکنم.
    میخاستم بدونم این روش به تند خوانی همراه با درک متن کمک میکنه؟ چون بیشتر سئوالاتی که من اشتباه میزنم دقیقا ناشی از همین نقیصه است. وقتی بر میگردم و نگاه میکنم میبینم که ای بابا... متن رو خوب متئجه نشدم اگرچه خوندم متن رو (حتی بضی وقتها دو بار).

دوستان اگه روش من مناسب نیست خوشحال میشم کمکم بکنید که درک مطلب همراه با سرعت خواندنم تقویت بشه.

ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    بهترین تکنیک برای پاسخ دادن به سوالات ریدینگ چیه ؟ سخت ترین قسمت امتحان ریدینگ .... چطور باید سه متن رو پاسخ داد ؟
    ممنون میشم مرحله به مرحله توضیح بدید چه کار باید کرد ؟ هم خود متن و هم خود سوالات
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Remo21 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بهترین تکنیک برای پاسخ دادن به سوالات ریدینگ چیه ؟ سخت ترین قسمت امتحان ریدینگ .... چطور باید سه متن رو پاسخ داد ؟
    ممنون میشم مرحله به مرحله توضیح بدید چه کار باید کرد ؟ هم خود متن و هم خود سوالات
    با تشکر
    تنها راه تقویت این مهارت عادت کردن به خواندن متون انگلیسی و عبور از کلمات ناشناخته و درک کلی از مفهوم است

Junior Member

سلام

اخیرن سوالات محتوا(کدوم پاراگراف به این جملات مربوط است یا شامل این اطلاعات است) خیلی مطرح می شه و من معمولا اشتباه می زنم و در ضمن خیلی هم وقت گیره. فکر می کنم این سوالات کاملا با پیدا کردن هدینگ متفاوت هست. لطفا راهنمایی کنید

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

نقل قول نوشته اصلی توسط eva2015 نمایش پست ها
    سلام

اخیرن سوالات محتوا(کدوم پاراگراف به این جملات مربوط است یا شامل این اطلاعات است) خیلی مطرح می شه و من معمولا اشتباه می زنم و در ضمن خیلی هم وقت گیره. فکر می کنم این سوالات کاملا با پیدا کردن هدینگ متفاوت هست. لطفا راهنمایی کنید
    سلام

این سوال را دقیقا باید به سبک هدینگ بزنید و حتی اگه جز سوال آخر این سکشن هست توصیه میشه اول بزنید چون باید کل متن رو بخونید و به روش حذف جواب بدهید. فقط سختی قضیه اینه که ممکنه دو جمله مربوط به یک پاراگراف باشند.

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

سلام بچه ها
    یه سوالی داشتم راجع به کتاب exam essentials practice tests که دوجلد داره تو کدوم 6 تا تست و جلدش قرمز رنگه. نظرتون راجع به سطح کتاب چیه؟؟؟؟
    من جلد 1-6 کمبریج ها، official Ielts و reading and writing رو خوندم و به نظرم همه خوب بودم و official از همه سخت تر اماااااااا این کتابه exam essential خیلییی سخته خصووووصا ریدینگش. الان خیلی نگران تر از قبل شدم چون اصلا نمره خوبی نمیگیرم تو ریدینگاش
    بچه ها کسی نظری داره نسبت به این کتاب؟

Junior Member

سلام

من بیشترین اشکالاتم برای متن دو ریدینگ هست و جالب اینجاست که بیشترین وقت رو هم از من می گیره. متن یک معمولا دو اشکال-متن دو 8 اشکال و متن 3 سه اشکال. این معمولا همیشه تکرار می شه. ایا من نوع بخصوصی از متون مشکل دارم. لطفا راهنمایی کنید تا اشکالات قسمت 2 را پایین بیارم

در مورد ريدينگ نكاتي كه بلدمو بگم شايد بدردتون خورد
    طولانيه ولي حاصل ماه ها تجربه كسب كردنه منه!!
    اولين امتحانمو همين جوري رفتم دادم كه ايچ اسكيل بالاي ٦ گرفتم. ريدينگم ٦ شد. بعد از اون همه تمركزمو گذاشتم كه ريدينگو بيارم رو ٧
    شروع كردم تست زدن هرچي كناب بود و به يه جايي رسيدم كه روزي ٤ تا تست كامل ريدينگ ميزدم ولي نمره ي تستم تا مدتها بالاي ٦.٥ نميرفت. تست روهم به زور زير يكساعت تموم ميكردم.

سيستمم هم اين بود اول ريدينگو سريع ميخوندم و بعد ميرفتم سراغ سوالا. ميخوندمشون و سوالاتي كه چشمم به كي ورداش تو متن خورده بود و ميرفتم و حواب ميدادم و به اين ترتيب به طور تتقريبا بهم ريخته اي سوالات رو جواب ميدادم و تقريبا دوبار كل متن رو ميخوندم :|

بخاطر اينكه سعي كردم با اين روش بد و كند زير يكساعت ريدينگمو بزنم وقتي با روش درست ريدينگ زدن اشنا شدم ديگه مشكل وقت نداشتم و سريع شده بودم!

يكي از دوستام كه خودش ٧ شده بود بهم اينو ياد داد و من بهينه اش كردم و نمره ام خوب شد: وقتي ريدينگ ميزارن جلوت فقط تيتر ريدينگ و اگر مقدمه اي داره زيرش رو خيلي سريع ميخونيد كه فقط بفهميد موضوع در مورد چيه!

بلافاصله ميريد سراغ سوال اول و دوم و دقيق ميخونيد كه چيه و چي ميخواد

كي ورداشو درمياريد و دنبال همون كي وردا يا مشابهش توي متن ميگرديد. قطعا اون كي ورد رو پيدا ميكنيد و جواب توي همون جمله است.

وقتي كه سوال ١ رو جواب داديد ميريد سراغ سوال ٢ و ٣

بهمين ترتيب سوالو ميخونيد و دنبال كي وردش توي متن ميگرديد، و بهمين ترتيب در ادامه ٣-٤ و الي اخر...

علت اينكه ميگم دوتا دوتا بخونيد اينه كه اگه كي ورد سوال ٢رو نتونستيد پيدا كنيد و كيورد ٣ رو پيدا كرديد بدونيد كه سوال دو رو رد كرديد و بايد برگرديد بالاتر( توي ترو فالس نات گيون بدرد ميحوره خيلي، اگه كي ورد رو نتونستيد پيدا كنيد شكتون روي نات گيون ميره!)

اين نكنه مهمه كه ترتيب سوالات ايلس منظمه يعني اولين سوال اول متنه و اخرين سوال اخر متنه!

البته استثنا هم داره مثل پيدا كردن هدينگ يا انتخاب پاراگراف مربوط ب هر سوال كه طبيعيه!

جاي خالي پر كردن خوراك اين سيستمه و سه سوته تموم ميشه!

من توي امتحان ممكنه بخش هاي زيادي از ريدينگو اصن نخونم و فقط همون تيكه هايي كه به سوال مربوطه رو ميخونم!

البته اون خوندن ها و تمرينات خيلي سنگين و زياد اون اوايل خيلي كمكم مرد كه سرعت و روند و درك مطلبم بالا بره

نكته ي اخر اينكه از هر پاراگراف بيشتر از دوتا سوال نمياد و سوال بعدي رو بايد بريد پايين تر

اينطوري من تمام ريدينگ هاي اخيرمو بين ٤٥ تا ٥٠ دقيقه حواب ميدم و قطعا مطمئنم كه بالاي ٧ و ٨ ميشم!

پس جمع بندي اين حرافي هام اينه كه اسكيل تست ريدينگ خيلي ساده اس از سوال شروع ميكنيد و جوابشو تو متن پيدا ميكنيد! هيچ وقت متن رو نميخونيد مگر اينكه اقتضاي اون سوال باشه كه فلان پاراگرافو بخونيد!

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    واسه ریدینگ جنرال قبل از تستای کمریج چه منبعی رو پیشنهاد میکنید؟کتاب vocab for ielts بیشتر آکادمیک هست و دنبال یه منبع مناسب واسه ریدینگ جنرال هستم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)