صفحه 98 از 106 نخستنخست ... 48888990919293949596979899100101102103104105106 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 1052

موضوع: تقويت مهارت بخش Reading

پیش فرض پاسخ : تقويت مهارت بخش Reading

سلام دوستان
    من بیست روز دیگه امتحان دارن ریدنگ 20-25 میزنم 6.5 نمره میخام لطفا کمک گنید اگه تکنیکی هست بدونم شاید بتونم این مدت کم جواب بگیرم

Member
    رشته و دانشگاه
    روان شناسی دانشگاه آزاد

پیش فرض پاسخ : منابع مفید برای امتحان آیلتس و سوالات و درخواست های مربوط به این منابع

سلام دوستان
    میشه بفرمایید برای بالا بردن comprehension چه کار باید کرد؟ بارها واسم پیش میاد که لغت های یک متن رو بلدم اما متوجه منظور متن نمیشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : منابع مفید برای امتحان آیلتس و سوالات و درخواست های مربوط به این منابع

نقل قول نوشته اصلی توسط ssobhi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه بفرمایید برای بالا بردن comprehension چه کار باید کرد؟ بارها واسم پیش میاد که لغت های یک متن رو بلدم اما متوجه منظور متن نمیشم
    دوست عزیز من خودم به شخصه درک بالایی از مطالب دارم، واین توانایی جز با تمرین و خواندن متون زیاد از هر نوعی بدست نیامد. این موضوع نشان دهنده این هست که شما تا بحال متن انگلیسی کم خوندید و لغات رو هم در خارج از متن (without context) آموخته اید.. سعی کنید لغات جدید را درجمله یادبگیرید و با مثالهای کامل در دریکشنری و همچنین مطلب بسیار بخونید، ترجیحا موضوعاتی را انتخاب کنید که براتون جذابیت داشته باشه از مطالب علمی سایتهای اموزشی ومجلات رنگی گرفته تا حتی داستان. به مرور حتما این مهارت رو بدست خواهید آورد.

Junior Member

سلام دوستان
    واسه ریدینگ جنرال قبل از تستای کمریج چه منبعی رو پیشنهاد میکنید؟کتاب vocab for ielts بیشتر آکادمیک هست و دنبال یه منبع مناسب واسه ریدینگ جنرال هستم

با سلام
    با اجازه مدیر گروه، دوستان اگه فایل PDF کتاب کمبریج 10 که جدید اومده دارین واسم بذارین؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق، الکترونیک - شهید باهنر کرمان

دوستان روشی که من واسه تقویت ریدینگ (به پیشنهاد استادم) استفاده کردم فقط خوندن یک چیز بوده: روزنامه
    منم مثل خیلی ها اولش چند تا از این کتابهای معروفو خریدم مثل Select Readings و ... ولی وقتی دیدم خوندن روزنامه چقدر سریع باعث افزایش سرعت ریدینگم شد اون کتابا رو گذاشتم کنار. فقط یک کتاب واسه یادگیری تکنیکهای ریدینگ مثل Scan و Skim کار کردم که اسمش بود IELTS Preparation and Practice (نویسنده هاش Windey Sahanaya & Jeremy Lindek). کتابش تقریبا قدیمیه فکر کنم چاپه 2001 ولی خوب بود.
    من پیشنهاد میدم که تا میتونین روزنامه بخونین. واسه هر دو امتحان جنرال و آکادمیک خوبه. تجربه ای که من از این روش داشتم واقعا خوب بود و جواب داد. مثلا خودم بعد از حدود یک ماه و نیم روزنامه خوندن وقتی برگشتم به تست زدن کتابای کمبریج، دیدم که چقدر راحت و سریعتر متنهای بلند رو میخوندم و وقت کم نمیاوردم.
    یه چیز دیگه اینکه اگه مثلا 2 ماه دیگه امتحان دارین از الان نشینین تستهای کمبریجو کار نکنین چون اینکار هیچ فایده ای نداره و الکی تستهای کتابای ارزشمند کمبریج رو دارین حروم میکنین. بهترین زمان واسه شروع تست بین 2 تا 3 هفته مونده به امتحانه. قبلش فقط و فقط روزنامه بخونین تا سرعت ریدینگتون بره بالا.
    آرزوی موفقیت

Junior Member

Reading test advice
    Follow this Reading test advice, and make sure you understand how to respond to ‘completion’ type questions.
    It is essential that you write your answers on the answer sheet. Nothing you write on the question paper will be marked.
    You may write your answers on the question paper and transfer them to the answer sheet before the end of the test if you like. However, it is important to note that you will not be given extra time to do this.
    You must write your answers in pencil.
    Make the most of your Reading test:
    · look out for the title, headings and any special features such as capital letters, underlining, italics, figures, graphs and tables
    · make sure that you understand the questions and follow instructions carefully
    · pay attention to timing; do not spend too long on one passage or question
    · do not try and read every word; remember, you are reading for a purpose
    · if you do not know the answer to a question, attempt it but do not waste time; move quickly onto the next one
    · do not panic if you do not know anything about the subject of the text; all the answers can be found in the text
    · the word(s) you use must be taken from the Reading text; you must not change the form of the word(s) in the text
    · do not worry if there is a word that you do not understand – you may not need to use it
    · check your spelling
    · be careful to use singular and plural correctly
    · focus precisely on what you are asked to do in ‘completion’ type questions
    · if the question asks you to complete the note ‘in the…’ and the correct answer is ‘evening’, just use ‘evening’ as your answer; note that ‘in the evening’ would be incorrect
    · pay attention to the word limit; for example, if you are asked to complete a sentence using no more than two words, if the correct answer is ‘silk shirt’, the answer ‘shirt made of silk’ would be incorrect
    · attempt all questions; there are no penalties for incorrect answers, so you have nothing to lose
    · check your answers

سلام دوستان.
    من یه سری ایلتس امتحان دادم ریدینگ پنج شدم. استادم میگفت فقط لغت کار کن. فقط سه هفته اخر چندتا تست ریدینگ زدم. :-!
    حدود دو.ماه و نیم دیگه امتحان دارم. البته حدودا یک ماه و نیم هست تقریبا همه تستای کمبریج و مک کارتر رو کار کردم. حالا سوالم اینه روش صحیح ریدینگ خوندن چیه؟
    من تایم میگیرم. یه ساعت تستا رو میزنم. بعد یک ساعت هم جوابای غلط بررسی میکنم. نمیدونم به نظرتون نیاز هست کل متن ریدینگ رو بخونم و واسه خودم ترجمه کنم یا همین روشم درسته؟!؟!؟!
    خیلی خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    ممکنه لطف کنید بهترین منابع برای ریدینگ را به ترتیب تو چند کتاب نام ببرید که چی بخونم؟؟؟؟
    سطح معمولی و متوسطی دارم
    من یکم گیج شدم آخه خیلی متنوع هست نیاز دارم تجربه دوستان را داشته باشم تا یه جمع بندی کلی کنم
    متشکرم از لطفتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    food science and technology

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من سال قبل امتحان آیلتس دادم و اورال 5.5 گرفتم.حد اقل 6.5 میخوام.از اسفند سال قبل تا شهریور فقط لغت خوندم تا تقویت شم.الان قسمت های اسپیکینگ و رایتینگ هیچ مشکلی ندارم.اما مثل سال قبل وقتی رسیدم به ریدینگ واقعا با وجود بیشترین صرف وقت و تست و متن هیچ پیشرفتی توش نمیبینم.سال قبل که کمبریج زدم.امسال اول test buulder زدم.واقعا عالی زدم.حتی از 13 تا سوال 12 میزدم.نمیدونم شاید چون راحته.بعد mac carter رو یکم کار کردم. بعد که دیدم به تمرین نیاز دارم new insight inti ielts رو خوندم.اما تست هاش رو که زدم دیدم چقدر ضعف دارم!!!!بعد باز شروع کردم تست های simulation IELTS test رو بزنم.باورم نمیشد.از 40 تا سوال 15 زدم.واقعا حالم بد شد.چون مطالب و راهنمایی های شما رو خوندم تصمیم گرفتم انقدر متن بخونم تا دیگه روان بتونم بخونم.توی 2 روز حدود 100 تا متن اکادمیک علمی از science daily خوندم.اما امروز برای امتحان یه دونه تست از simulation ielts test زدم باز همون 8 زدم از 13 تا سوال. دیگه واقعا باید چیکار کنم؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید.ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)