صفحه 239 از 348 نخستنخست ... 139189229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249289339 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,381 تا 2,390 , از مجموع 3480

موضوع: پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ferzhina نمایش پست ها
    سلام،
    ممنون Tarkan عزیز؛
    خب استادم خودش مقاله رو به ژورنال ارسال نکرده؛ دو تا دانشجوهای فوقش برای اینکه راحت بتونن دفاع کنن و نمره بگیرن بدون اینکه به استادم اطلاع بدن مقاله رو چاپ کردن و فکر نمی کنم که استادم در مورد بی اعتبار بودن مقاله خبر داشته باشه. ایا این مقاله روی اعتبار توصیه نامه ای که میخوام از این استاد بگیرم می تونه تاثیر داشته باشه؟ می تونم به استادم بگم که این مقاله رو توی رزومه ی موجود در وبسایتش نیاره؟ یا بازم پیدا کردن این مقاله برای دانشگاه مقصد آسونه؟
    پیشاپیش سپاسگزارم.
    دوست عزیز:

حداقل در یک مرحله از مراحل سابمیت، داوری، پذیرش و چاپ، ایمیلی به استادتان فرستاده شده بنابراین این بیشتر بی توجهی هست و نه بی اطلاعی.
    استاد شما به عنوان یک استاد باید ژورنال های معتبر و نامعتبر رشته ی خودش را خیلی خوب بشناسد و اینکه از بی اعتبار بودن یک ژورنال اینچنینی بی خبر باشد اساسا بی معنیست.
    اعتبار استاد شما (اصولا) به یکی دو مقاله نیست و مجموعه ی فعالیت های ایشان طی چند سال مبنای ارزش کار علمی ایشان است، اگر استادی کارهای علمی ارزشمند داشته باشد چاپ یکی دو مقاله اینچنینی به شرط عدم استمرار تاثیری ندارد اما اگر به قول شما کلا دو مقاله معتبر دارد خوب اساسا توصیه نامه ایشان چندان مفید نیست چه با این مقاله چه بدون این.
    ضمنا توصیه می کنم به ایشان اطلاع هم ندهید.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

با سلام و خسته نباشید
    در سایت تامسون برای برخی مجلات و در قسمت Coverage، عنوان Zoological Record آورده شده است. منظور چیست؟ یعنی اینها ISI و معتبر نیستند؟

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mrahimi1393 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    در سایت تامسون برای برخی مجلات و در قسمت Coverage، عنوان Zoological Record آورده شده است. منظور چیست؟ یعنی اینها ISI و معتبر نیستند؟

دوست من،
    ISI نیستند مگر اینکه جای دیگر هم ایندکس شده باشند، این لزوما به معنی بی اعتبار بودن مجله نیست فقط می توان گفت مجله ای که فقط این ایندکس را دارد ISI نیست.
    مجلاتی غیر مرتبط و چند زمینه ای که به نحوی این اندکس را کسب کرده اند اغلب مشکوک هستند و از نام تامسون سواستفاده می کنند.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

سلام من یک سوال داشتم لطفا دقیق و واضح پاسخ دهید.باتشکر
    شمادرهمجا ذکرکردین که اگراسم مقاله ای درسایت تامپسون بیاییدیعنی isi میباشد درغیراینصورت اینچنین نیست.
    درجای دیگر ذکر کردین اگر درسایت تامپسون نمایه شود ولی عبارت
    در سایت تامسون برای برخی مجلات و در قسمت Coverage، عنوان
    Zoological Record
    بیایید یعنی isi نیست وفاقد اعتبار؟؟

آلان کدم درست هست ؟؟ برام خیلی مهمه.
    باتشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Avazzadeh2009 نمایش پست ها
    سلام من یک سوال داشتم لطفا دقیق و واضح پاسخ دهید.باتشکر
    شمادرهمجا ذکرکردین که اگراسم مقاله ای درسایت تامپسون بیاییدیعنی isi میباشد درغیراینصورت اینچنین نیست.
    درجای دیگر ذکر کردین اگر درسایت تامپسون نمایه شود ولی عبارت
    در سایت تامسون برای برخی مجلات و در قسمت Coverage، عنوان
    Zoological Record
    بیایید یعنی isi نیست وفاقد اعتبار؟؟

آلان کدم درست هست ؟؟ برام خیلی مهمه.
    باتشکر
    تامسون که دارنده صرفا یک سایت و دیتابیس نیست. عبارت ISI در موارد زیر بکار میرود:

- اگر مقاله ای در دیتابیس web of knowledge تامسون ایندکس شده باشد این مقاله ISI است.
    - اگر مجله ای در دیتابیس JCR تامسون فهرست شده باشد این مجله ISI است.

مقالات و مجلاتیکه شامل موارد بالا نشوند ISI نیستند ولو اینکه در مستر لیست تامسون یا zoological record باشند.

سلام وممنون.
    ولی مبنای سنجش مقالات
    isi این است که در سایت تامسون نمایه شود وهمین نشاندهنده اعتبارمیباشد وتاآنجا که پرسیدم ازاساتید واسه مصاحبه دکتری نیز مبنا راهمین قرارمیدهند.
    همانطورکه مبنای سنجش واعتبار مقالات isc هم سایت پایگاه اسنادی جهان اسلام وقسمت نشریان اصلی است.
    بازم تشکر.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Avazzadeh2009 نمایش پست ها
    سلام وممنون.
    ولی مبنای سنجش مقالات
    isi این است که در سایت تامسون نمایه شود وهمین نشاندهنده اعتبارمیباشد وتاآنجا که پرسیدم ازاساتید واسه مصاحبه دکتری نیز مبنا راهمین قرارمیدهند.
    همانطورکه مبنای سنجش واعتبار مقالات isc هم سایت پایگاه اسنادی جهان اسلام وقسمت نشریان اصلی است.
    بازم تشکر.
    دوست من مبنای سنجش همان است که عرض کردم. نمایه در "سایت تامسون" بی معنی است. کدام سایت تامسون؟ موسسه ISI تامسون رویترز دهها سایت مختلف و دیتابیس مختلف برای کاربردهای گوناگون دارد. ملاک ISI بودن یک مقاله نمایه شدن در web of knowledge تامسون است.

Junior Member

سلام
    ببخشید من یه مقاله دارم که قصد دارم در ژورنالی که در web of knowledge تامسون ایندکس شده. چاپ کنم. فقط این ژورنال در مصر چاپ میشه و در ازای بررسی و چاپ مقاله از من درخواست هزینه کرده است. اینکه هزینه می خواد غیر طبیعی نیست. یا اکثر ژورنال ها این مبلغ را درخواست می کنند؟؟

سوال دوم ایا چاپ مقاله در ژورنال جنرال با ژورنال تخصصی امتیاز متفاوتی دارد؟

سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست من مبنای سنجش همان است که عرض کردم. نمایه در "سایت تامسون" بی معنی است. کدام سایت تامسون؟ موسسه ISI تامسون رویترز دهها سایت مختلف و دیتابیس مختلف برای کاربردهای گوناگون دارد. ملاک ISI بودن یک مقاله نمایه شدن در web of knowledge تامسون است.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz_s_sh نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید من یه مقاله دارم که قصد دارم در ژورنالی که در web of knowledge تامسون ایندکس شده. چاپ کنم. فقط این ژورنال در مصر چاپ میشه و در ازای بررسی و چاپ مقاله از من درخواست هزینه کرده است. اینکه هزینه می خواد غیر طبیعی نیست. یا اکثر ژورنال ها این مبلغ را درخواست می کنند؟؟

سوال دوم ایا چاپ مقاله در ژورنال جنرال با ژورنال تخصصی امتیاز متفاوتی دارد؟

سپاس
    ژورنالها در JCR تامسون لیست میشوند. همبن دو پست قبل توضیح دادم. معمولا برای بررسی نباید پولی بگیرند ولی بعد از پذیرش مقاله برای چاپ بعضی ژورنالها میگیرند. اسم ژورنال تون رو بگذارید تا در دیتابیس JCR چک کنم.

Junior Member

نام ژورنال:
    JOURNAL OF APPLIED ENVIRONMENTAL AND BIOLOGICAL SCIENCES

ISSN: 2090-4274

یه سوال دیگه:

این که پول میگیرند بنظرتون از ارزش کار کم نمی کنه؟؟ یا یه امر طبیعی است؟

تخصصی نبودن ژورنال امر تاثیرگذاری است. بطور مثال من دکتری در ایران پذیرفته میشم و روز مصاحبه این مسئله ای هست که من نگران بشم که مجله جنرال مقالم را چاپ کردم؟

سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ژورنالها در JCR تامسون لیست میشوند. همبن دو پست قبل توضیح دادم. معمولا برای بررسی نباید پولی بگیرند ولی بعد از پذیرش مقاله برای چاپ بعضی ژورنالها میگیرند. اسم ژورنال تون رو بگذارید تا در دیتابیس JCR چک کنم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)