صفحه 1 از 348 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3480

موضوع: پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

پیش فرض پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

سلام من می خواستم بپرسم کسی در مورد کنفرانس2008 UK WSEAS چیزی می دونه؟ که مثلا" چقدر اهمیت داره؟ کنفرانس معتبری هست یا نه؟ آخه من دیدم کنفرانس هایی رو که چون مال IEEE بودن حتی سر هزینه کنفرانس با دانشجو ها راه اومدن. اما ظاهرا" این کنفرانس با اونا فرق داره.
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

پیش فرض پاسخ : WSEAS

The WSEAS in series conf's are not as much of importance as IEEE conf's, although they are accredit, but I know that they have some Iranian Prof. editors in my field (Electrical) that aren't the top prof's in the country among others so I believe that if you can submit your paper in a Int. known conf. like (ICEE2008) held in Iran in your field it would be better. However this conf. has a journal as well which shows that it is not a bad organization despite of its location in south Asia.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

پیش فرض Impact Factor

با یه مرور روی impact factor تعداد زیادی از journal ها متوجه شدم که journal های مهندسی عمراً impact factor شون به 5 نمیرسه حتی خفن ترینشون این حرکت هم این طوریه که journal های مهندسی تو کلاس (قصد دارم با یه طبقه بندی منظورم رو برسونم!) impact factor بین 0-5 هستند و کار که یه کم شیمیایی و بیولوژیکی میشه IF ها خفناش میزنه بالای 5 و وقتی کاملا bio یا پزشکی شد که دیگه خفناشون سر به آسمون میزاره مثل nature که 26 هستش یا CA-CANCER J CLIN که63 : o هستش!!!
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

پیش فرض پاسخ : مگه معیارimapact factor برای journal های مهندسی و علوم پزشکی فرق میکنه؟

آره همین طوره، تو مهندسی دیگه ته خفن Annual Review ها هستن که Impact شون به 10 میرسه ولی تو پزشکی چون تعداد ارجاعات به مقالاتشون خیلی بالاست Impact ها یه Order of Magnitude بالاترن
    حالا اگه خیلی خفن شدی و خواستی کلشون رو بخوابونی میتونی مقاله ت رو تو Nature یا Science چاپ کنی، من فقط یه چند تا استاد تو Berkeley و MIT دیدم که تو زمینه مهندسی تو این ژورنال ها مقاله چاپ کردن. یکیش یه پروفسور تو Berkeley بود که اتمسفر دور زحل رو شبیه سازی کرده بود.

پیش فرض پاسخ : مگه معیارimapact factor برای journal های مهندسی و علوم پزشکی فرق میکنه؟

یعنی مهندسایی که پزشکن (منظورمو که متوجه میشین!) بیشترین سود رو از این قضیه میکنن دیگه!
    دوستان دیگه نظری ندارند یعنی واقعا این نظریه ای که بالا دادم درسته؟
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

نقل قول نوشته اصلی توسط amiraliz
    آره همین طوره، تو مهندسی دیگه ته خفن Annual Review ها هستن که Impact شون به 10 میرسه ولی تو پزشکی چون تعداد ارجاعات به مقالاتشون خیلی بالاست Impact ها یه Order of Magnitude بالاترن
    حالا اگه خیلی خفن شدی و خواستی کلشون رو بخوابونی میتونی مقاله ت رو تو Nature یا Science چاپ کنی، من فقط یه چند تا استاد تو Berkeley و MIT دیدم که تو زمینه مهندسی تو این ژورنال ها مقاله چاپ کردن. یکیش یه پروفسور تو Berkeley بود که اتمسفر دور زحل رو شبیه سازی کرده بود.
    یک سوال همیشه برای من مطرح بوده ، اینکه برای Annual Review باید طرف شناخته شده باشه درسته ؟ چه منطقی هست که از هرکسی قبول نمیکنن؟ و چه معیاری برای اون فرد وجود داره ؟ تعداد خاصی ژورنال با impactهای خاص؟

منظورتو از سود نمی فهمم!
    برای مثلا یه مکانیک سیالاتی، چاپ کردن یه مقاله تو Journal of Fluid Mehcnaics ته اعتباره، impact factor گرچه تعداد ارجاعات رو نشون میده، ولی واقعا قیاس کردنش واسه 2 تا زمینه کاملا جدا مثل مهندسی و پزشکی به نظرم قیاس بیهوده ایه، چیزی که مهمه contribution to science هست که اونم باید تو هر category کاملا جداگانه و با توجه به شرایط اون مشخص شه....

Senior Member

توی علوم پزشکی کلا حجم مقالاتی که چاپ می شه زیاد تر از رشته های فنی هست و در impact factor مهمترین عامل تعداد citation هست که به این خاطره که بعضا imapct factor یه سری ژورنالهای علوم پزشکی خیلی بالاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط romeo

یک سوال همیشه برای من مطرح بوده ، اینکه برای Annual Review باید طرف شناخته شده باشه درسته ؟ چه منطقی هست که از هرکسی قبول نمیکنن؟ و چه معیاری برای اون فرد وجود داره ؟ تعداد خاصی ژورنال با impactهای خاص؟
    مگه اصلا چنین چیزی وجود داره؟؟؟ ??? دیگه نمیدونستم که تو ژورنال ها هم از این پارتی بازی ها هست...
    منظورتو از سود نمی فهمم!
    برای مثلا یه مکانیک سیالاتی، چاپ کردن یه مقاله تو Journal of Fluid Mehcnaics ته اعتباره، impact factor گرچه تعداد ارجاعات رو نشون میده، ولی واقعا قیاس کردنش واسه 2 تا زمینه کاملا جدا مثل مهندسی و پزشکی به نظرم قیاس بیهوده ایه، چیزی که مهمه contribution to science هست که اونم باید تو هر category کاملا جداگانه و با توجه به شرایط اون مشخص شه....
    همه اینا رو که گفتی قبول دارم اما چیزی که آخرش واست هم این ور و هم اون ور نون و آب میشه احتمالا جمع امتیازات علمیه که کسب می کنی که یکی از مهمترین فاکتورهاش فکر کنم همین موضوع بحث ماست!
    ممنون
    آرین

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan
    نقل قول نوشته اصلی توسط romeo

مگه اصلا چنین چیزی وجود داره؟؟؟ ??? دیگه نمیدونستم که تو ژورنال ها هم از این پارتی بازی ها هست...
    منظورتو از سود نمی فهمم!
    همه اینا رو که گفتی قبول دارم اما چیزی که آخرش واست هم این ور و هم اون ور نون و آب میشه احتمالا جمع امتیازات علمیه که کسب می کنی که یکی از مهمترین فاکتورهاش فکر کنم همین موضوع بحث ماست!
    ممنون
    آرین
    آره ! تا دلت بخواد. از یک استادی شنیدم یکی از علت هایی که ما نمیتونیم مقالاتمون رو سریع تر و حتی در جاهای معتبرتر چاپ کنیم، همین مشکلی هست که در ژورنالهای معتبر داور نداریم ??? (دیگه اونجا هم از این بازیها !؟) بماند که توی کنفرانس برق هم من دیدم چطوری مقاله رو تایید و یا رد میکنن !! فکر میکنم دیگه اینجا همه ماجرای سهمیه بعضی اساتید رو میدونن (مال بعضی ها رو که اصلا میترسن رد کنن!!!)

البته در مورد annual review هنوز نمیدونم چرا این sum up رو از هر کسی قبول نمیکنن .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)