صفحه 10 از 348 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 3480

موضوع: پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار مقالات و کنفرانس ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ellisa
    حالا میشه بگید من این لیست رو میتونم از کجا پیدا کنم هر چی سرچ کدم پیدا نکردم که کدوم مجلات خارجی در لیست وزارت محترم علوم هست .. میشه کمکم کنید ... ممنون
    راستی شما خودتون که در کنفرانس IEEE مقاله دارین مزایایی واستون داشته تو ایران منظورم واسه بورس و تسهیلات و این چیزاست ووو ممنون یه راههنمایی ام کنید .. ممنون

شما خیلی جستجو نکردید!
    احتمالا شما خانم هستید! بعضی خانمها خیلی حوصله ندارند و ترجیح میدهند کوتاه ترین راه رو طی کنند
    خوب
    برید توی گوگل
    بزنید "لیست مجلات ISI"

یکی از لینکهایی که ظاهر میشه نوشته "سایت رسمی دکتر اصفهانیان"
    مثلا اونو کلیک کنید
    لیست در قالبهای مختلف اونجا ارائه شده

یا اگه لیست یافته های گوگل رو ادامه بدید به لینک زیر میرسید
    "دانشگاه علم و صنعت ايران - Research Office"

اونجا هم لیست مجلات ISI موجوده.

با همه این تفاصیل، اگه بازم حوصله نداشتید یه پیام بفرستید که لینک فایلش رو براتون بذارم
    امیدوارم از من دلگیر نشید

در مورد سوال دومتون:
    بله. مقاله کنفرانسی به درد بخور همه جا (تاکید می کنم همه جا) به درد می خوره و اعتبار داره برای رزومه فرد
    من البته بورس دولت نگرفتم و نمی گیرم و نیز تسهیلات!!! ولی مقاله کنفرانس IEEE اهمیت داره

ممنون از لطفتون ... راستش من وقت کافی ندارم یعنی متاسفانه خیلی درگیر و مشغولم ( سرم شلوغه) پیدا کردم یه چیزایی ولی کافی نیست ... اگه ممکنه لینک دقیق رو واسم بفرستید ممنون میشم ... اما یه سوال دیگه این مجله Iranian Journal of Science & Technologyعلوم و تکنولوژی- دانشگاه شیراز ؛ درسته در لیست مجلات ISI قرار داره اما IF نداره پس نمیتونه ارزشمند باشه ... درسته؟ آخه شرایط باشگاه دانش پژوهان منو کشت بخدا ...
    در مورد اون مجلات IEEE یه سوال داشتم میدونین همه شون در ISI هست و IF هم دارند IF های بالا اما بعضی هاشون با نام
    journals هستند و بعضی با نام transactions یا letters و یا magazines اینا چه تفاوتهایی دارن؟میدونین این رئیس دانشگاه من واسه کنفرانس IEEE اینقدر کوبید تو سر کنفرانس که این ارزش نداره؛ چاپ نمیشه مقالات؛مقاله در اینترنت که ارزش نداره و ... که میگم بپرسم مطمئن شم چون رئیس دانشگاه من فقط ژورنال میدونه چیه ؟ مرسی

در مورد لیست مجلاتی که به ISI در ایران و وزارتخونه معروفه منابع مختلفی وجود داره که من لینک دوتاش رو این زیر میذارم

http://www.iust.ac.ir/find-8.7089.8873.fa.html

http://www.dr-esfahanian.ir/ISI.htm

در مورد اینکه اگه مجله ای IF نداره پس معتبر نیست! خیر
    اینطور نیست. بسیاری مجلات معتبرند ولی IF یا ندارند یا مقدار کمی دارد. ولی مسلما به پای اعتبار مجلاتی با IF بالای 1 و 2 در علوم مهندسی نمی رسند

در مورد نظرات رییس دانشگاهتون هم میگویم: متاسفم. همین روحیه در بین بعضی دانشگاهیانمون سبب میشه که تلاش کنیم دکترای آکسفورد رو برای نشون دادن خودمون جعل کنیم.
    از این حرفها بگذریم. هیچ خوب نیست که سیاست زده بشیم ولی خوبه که خودمون رو نقد کنیم.
    بنده صریحا و بارها از اساتید مجرب دانشگاههای مختلف ایران شنیدم که بعضی مجلات که در لیست فوق الذکر ISI نیز موجودند تقریبا هر اراجیفی رو چاپ می کنند.
    این روحیه ISI زدگی دانشگاهیانمون سبب شده که تقریبا اکثر اعضا هیات علمی بدونند که بسته به توانایی دانشجوی دکتراشون، مقاله بر گرفته از تز اون رو به کدام ژورنال ISI ! بفرستند تا چاپش در اونجا قطعی باشه.
    و اونوقت به راحتی اعتبار کنفرانسی که اسپانسرش IEEE هست رو زیر سوال می بریم (در حالی که به راحتی نه میشه زیر سوالش برد و نه میشه تمجیدش کرد)

سلام
    ممنون آقای حیدری .. واقعا لطف کردید ... راستی اینکه میگن باید تغییراتی در مقاله پذیرفته شده در کنفرانس داد تا قابل چاپ شه در ژورنال یعنی چی؟ میشه یه خرده توضیح بدین ؟ من توی مقاله ام از برنامه ای متلب نام بردم فکر کنم نباید این کارو کنم واسه ژورنالهای معتبر چون ما ایرانی ها داریم غیر قانونی از این نرم افزارها استفاده میکنیم .خب اگه قرار باشه حذفش کنم که اون دستاوردی که مقاله داشته از بین میره من باید چی کار کنم ؟ تغییرات دیگه ای که باید بدم چیه؟ من آماتورم اینکه واقعا ممنون میشم منو راهنمایی کنید ... مرسی

سلام
    بعضی از کنفرانسا باید در مرحله اول ارسال مقاله چکیده ای از اون رو بفرستیم .. قبلا هم این کارو کردم و اتفاقا پذیرفته هم شد اما واسه
    این ژورنال یه خرده دلهره دارم که اشتباه نکنم ..
    http://www.ieee.org/web/publications.../authinfo.html
    میشه منو راهنمایی کنید ... قبلا فقط کیوورد و معرفی مقاله رو فرستادم ... بهمراه مشخصات خودم اما اینجا فکر کنم رفرنس هم میخواد میشه راهنمایی ام کنید ممنون میشم واقعا لطف میکنید ...

سلام
    ممنون آقای حیدری .. واقعا لطف کردید ... راستی اینکه میگن باید تغییراتی در مقاله پذیرفته شده در کنفرانس داد تا قابل چاپ شه در ژورنال یعنی چی؟ میشه یه خرده توضیح بدین ؟ من توی مقاله ام از برنامه ای متلب نام بردم فکر کنم نباید این کارو کنم واسه ژورنالهای معتبر چون ما ایرانی ها داریم غیر قانونی از این نرم افزارها استفاده میکنیم .خب اگه قرار باشه حذفش کنم که اون دستاوردی که مقاله داشته از بین میره من باید چی کار کنم ؟ تغییرات دیگه ای که باید بدم چیه؟ من آماتورم اینکه واقعا ممنون میشم منو راهنمایی کنید ... مرسی
    ببینید. اصلا نگران استفاده از Matlab و نام بردن از آن در مقاله ژورنالی یا کنفرانسی نباشید. اصلا. این نرم افزار ها رو هر کسی میتونه بخره. از کجا معلوم که شما اوریجینال اونو نخریده باشید؟ از کجا معلوم که از نسخه ارزون دانشجویی اون که خود Matworks انتشار میده استفاده نکرده باشید.
    اصلا نگران اتهام عدم رعایت حق کپی نباشید.

در مورد تغییراتی که در مقاله ژورنالی نسبت به مقاله کنفرانسی باید داده بشه بذارید من به زبون ساده برداشتم رو بگم:
    یه مقاله کنفرانسی یه گزارش از پیشرفت یه کار تحقیقاتیه که میتونه علائمی از نزدیک شده به نتیجه رو نمایش بده و یا میتونه به انتها و نتیجه مورد نظر هم رسیده باشه یا حتی میتونه به هیچ نتیجه ای نرسه و فقط میخواد نشون بده که فلان راهی که فکر میشد به نتیجه میرسه، اصلا به نتیجه نمیتونه برسه. یه گزارشه با همه کم و کاستی هایی که یه گزارش میتونه داشته باشه
    ولی یه مقاله ژورنالی یه سند علمیه. ببینید اون چیزی که در یه ژورنال معتبر مثل اونهایی که شما دنبالشی چاپ میشه صفحات جدید علمه. اینها اسناد شسته و رفته شده و بررسی شده هستند که حقانیت و نوآوری و صحت و سقمش به تایید رسیده حالا رفته توی اون ژورنالها برای همیشه ثبت شده و جزئی از تکنولوژی و علم نوین شده برای حال و آیندگان

من زبانم بیش از این قاصره از بیان تفاوت این دو مقوله. اینو اضافه کنم که یه تحقیق میتونه مثلا 4 تا خروجی کنفرانسی داشته باشه و نهایتا لپ کلام و نتیجه در یه مقاله ژورنالی چاپ بشه

ممنون ... شما غیر از مجلات ایرانی که در ISI هست چه مجله ای دیگه ای رو پیشنهاد میکنین که در ISI باشه و زود هم جواب بده ؟ این مشکل بورسیه شده یه معزل واسه من اما هر طور شده اینکارو میکنم ... اگه خدا بخواد :'(

ممنون ... شما غیر از مجلات ایرانی که در ISI هست چه مجله ای دیگه ای رو پیشنهاد میکنین که در ISI باشه و زود هم جواب بده ؟ این مشکل بورسیه شده یه معزل واسه من اما هر طور شده اینکارو میکنم ... اگه خدا بخواد :'(
    متاسفانه در این مورد کمکی از دست من بر نمیاد. از کسانی که زمینه تحقیقاتی مشابه با شما دارند راهنمایی بگیرید که کدوم ژورنال رو برای ارسال مقاله انتخاب کنبد

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : Impact Factor

نقل قول نوشته اصلی توسط ghaasem
    سلام
    تحقيق استاد به ما محول كرده كه 30 تا مقاله مهم در مديريت استرات»يك را در تاريخ پيدا كنيم و گفته بر اساس impact factor مقالات را پيدا كنيم
    كه ظاهرا if براي مجله تعيين ميشه نه مقاله چه راهي براي تعيين مقالات مهم و main stream وجود داره؟ فقط citation ؟ و citation هر مقاله رو از كجا ميشه يافت؟
    با تشكر
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...8659#msg158659
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

پیش فرض پرسش در مورد اعتبار مقالات و کنفرانس ها

سلام
    در مورد كنفرانس IEEM و اعتبارش در بين كنفرانس هاي مهندسي صنايع كسي اطلاعاتي داره؟؟
    به نظر شما ارزششو داره واسه هر مقاله 390 دلار داد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)