صفحه 17 از 348 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 3480

موضوع: پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار مقالات و کنفرانس ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    It depends on where the proceeding is published or indexed
    سلام. مسلما منظورم ژورنال های خیلی تاپ با IF بالا نبود... مثلا یه ژورنال معمولی با IF زیر 1 مثلا...
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

سلام
    بچه ها من چندتا سوال برام پیش اومده:
    1-آیا نوشتن مقاله در مجله خود دانشکده ای که مشغول به تحصیل هستیم تاثیری در گرفتن پذیرش داره و مقاله به حساب میاد؟
    2-آیا اگر در کنفرانس یا سمیناری شرکت بکنیم و مقاله ای ندیم و فقط شنونده باشیم بهمون گواهی میدن؟
    3-گرفتن گواهی در گرفتن پذیرش چقدر تاثیر داره؟

ببخشید اگه سوالاتم زیاد شد ممنون از زحماتتون

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.s نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها من چندتا سوال برام پیش اومده:
    1-آیا نوشتن مقاله در مجله خود دانشکده ای که مشغول به تحصیل هستیم تاثیری در گرفتن پذیرش داره و مقاله به حساب میاد؟
    2-آیا اگر در کنفرانس یا سمیناری شرکت بکنیم و مقاله ای ندیم و فقط شنونده باشیم بهمون گواهی میدن؟
    3-گرفتن گواهی در گرفتن پذیرش چقدر تاثیر داره؟

ببخشید اگه سوالاتم زیاد شد ممنون از زحماتتون
    سلام
    1 - این مسئله بستگی به نوع مجله، رتبه علمی آن (علمی - پژوهشی، علمی - ترویجی، بدون رتبه علمی و...) و محل نمایه شدن آن دارد. برخی از دانشگاهها مجلاتی منتشر می کنند که حتی توسط ISI نمایه می شوند مثل :
    INTERNATIONAL JOURNAL OF CIVIL ENGINEERING : دانشگاه علم و صنعت ایران
    INTERNATIONAL JOURNAL OF ENVIRONMENTAL RESEARCH : دانشگاه تهران - دانشکده محیط زیست
    IRANIAN JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY TRANSACTION B-ENGINEERING : دانشگاه شیراز
    برخی هم مجلات علمی - پژوهشی چاپ می کنند که دارای ضریب تاثیر هستند و مقالات آنها در برخی پایگاههای علمی نمایه می شود مثل نشریه استقلال دانشگاه صنعتی اصفهان، نشریه شریف، نشریه دانشکده فنی، نشریه دانشگاه صنعتی امیرکبیر و...
    مجلات علمی - ترویجی، بدون رتبه علمی و مجلات درون سازمانی و... به دلیل آن که معمولاً نمایه نمی شوند، چندان قابل استناد نیستند و داشتن آنها مزیت چندانی محسوب نمی شود.
    2 - به شما همان گواهی حضور در کنفرانس را خواهند داد که مزیت خاصی برای رزومه ندارد.
    3 - در اکثر مواقع داشتن نسخه چاپ شده مقاله با اسم شما به عنوان یکی از مولفین در مجموعه مقالات کنفرانس (Proceedings) کفایت می کند. داشتن گواهی حضور در کنفرانس خیلی ضروری نیست، به خصوص در مواقعی که فرد نتوانسته در کنفرانس شرکت کند منتهی مبلغ ثبت نام را پرداخت کرده و مقاله اش چاپ شده است.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    3 - در اکثر مواقع داشتن نسخه چاپ شده مقاله با اسم شما به عنوان یکی از مولفین در مجموعه مقالات کنفرانس (Proceedings) کفایت می کند. داشتن گواهی حضور در کنفرانس خیلی ضروری نیست، به خصوص در مواقعی که فرد نتوانسته در کنفرانس شرکت کند منتهی مبلغ ثبت نام را پرداخت کرده و مقاله اش چاپ شده است.
    موفق باشید.
    دوست عزیز ممنون از توجهتون
    منظور من از سوال 3 گرفتن گواهی برای شرکت در کارگاههای آموزشی بود
    ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.s نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از توجهتون
    منظور من از سوال 3 گرفتن گواهی برای شرکت در کارگاههای آموزشی بود
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام.
    خیلی فرقی نمی کند، می توانید در رزومه قید کنید که در فلان کارگاه شرکت کرده اید منتهی در مقایسه با مقاله، ذکر آن مزیت خاصی برای رزومه محسوب نمی شود.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

سلام بر دوستان عزیز،
    این ژورنال http://www.springerlink.com/content/.../#AboutSection با اینکه مقالاتش تو Springer چاپ می شه اما من سطح چند تا مقاله اش رو دیدم زیاد جالب نبود. یه کم عجیب نیست؟
    این سایت خود ژورنال هست:
    http://jmsaen.hrbeu.edu.cn/Corp/11.aspx

نمی دونم واقعاً ارزش داره مقاله رو بفرستم براش یا نه. البته مقاله من چون فقط شبیه سازی عددی هست، شانس کمی دارم که بتونم برای ISI بفرستم ولی خب دنبال ژورنال خیلی ضعیف هم نیستم.
    ممنون
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    سلام. مسلما منظورم ژورنال های خیلی تاپ با IF بالا نبود... مثلا یه ژورنال معمولی با IF زیر 1 مثلا...
    دوست عزیز، تا جاییکه من تجربه کردم، چاپ کردن مقاله در کنفرانس های ASME اصلا با چاپ کردن مقاله در ژورنال قابل قیاس نیست! خییلی خیلی ساده تره! کلا در مورد همه کنفرانس ها همینطوره (IEEE ,...). در حقیقت کنفرانس ها انگار مایلن که مقاله شما رو چاپ کنند و ژورنال ها مایلند که به هر بهانه ای رد کنند!

ضمنا IF زیر 1 ، لزوما به معنی این نیست که ژورنال خیلی معمولیه! درسته که بالا بودن IF نشون دهنده بالا بودن citation ها و در نتیجه کیفیت ژورناله، اما توی رشته مهندسی مکانیک، ژورنال های قوی زیادی هستن که IF زیر 1 دارن. به عنوان مثال بعضی از ژورنال های خود ASME مثل (Dynamic System, Energy Resource, Fluid Eng, solar energy ,...) یا بعضی ژورنال های IMECHE (انجمن مهندسین مکانیک انگلستان) یا Springer و... . اگر منتشر کننده مقاله، انتشارات شناخته شده ای در رشته مورد نظر باشه، چاپ کردن مقاله در ژورنال های اون انتشارات بسیار مشکلتر از کنفرانس هاست و ارزش فوق العاده بالاتری داره. تجربه شخصی خود من در حین اپلای کردن این بود که همه استادایی که بهم جواب مثبت میدادن، از من مقالات ژورنالم رو می خواستن و فقط یکبار یک استاد خواست که کنفرانس هم به همراه ژورنال بفرستم!
    The best way to predict the future is to invent it

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز،
    این ژورنال http://www.springerlink.com/content/.../#AboutSection با اینکه مقالاتش تو Springer چاپ می شه اما من سطح چند تا مقاله اش رو دیدم زیاد جالب نبود. یه کم عجیب نیست؟
    این سایت خود ژورنال هست:
    http://jmsaen.hrbeu.edu.cn/Corp/11.aspx

نمی دونم واقعاً ارزش داره مقاله رو بفرستم براش یا نه. البته مقاله من چون فقط شبیه سازی عددی هست، شانس کمی دارم که بتونم برای ISI بفرستم ولی خب دنبال ژورنال خیلی ضعیف هم نیستم.
    ممنون
    سلام، ضمن تائید فرمایشات جناب Nima_87، به نظر بنده هم IF تنها ملاک کیفیت ژورنال نیست. کما این که الان شاخص هایی مثل H-index رایج شده اند که نسبت به IF، ملاک واقعی تری از عملکرد ژورنال ها را ارائه می دهند. ( برای محاسبه H-index و دیگر اطلاعات مفید در مورد ژورنال ها می توان از اینجا استفاده کرد.)
    من پیشنهاد می کنم شما بیشتر دنبال ژورنالهایی باشید که از نظر تعداد مقالات مشابه چاپ شده قبلی، داشتن داور در موضوع شما، مدت زمان داوری و... شرایط بهتری داشته باشند، ضمن این که IF و H-index را هم به عنوان یکی از ملاک ها در نظر داشته باشید.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام ببخشید میخواستم نظرتون رو در مورد این کنفرانس بدونم آدرسش اینجاست
    http://www.iccee.org

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

سلام
    ميشه بفرماييد سطح اين مجله چطور هست؟؟ البته محض اطمينان. وقتي مجلات داخلي به اسم علمي پژوهشي مقاله پذيرش ميكنند و بعد از چاپ علمي پژوهشي نيستن ديگه نمي دونم ميشه به مجلات خارجي اعتماد كرد؟
    http://journals.cambridge.org/action...ournal?jid=MES
    در مورد impact factor اينطوري نوشته شده:
    Impact Factor*: 0.357

Relative ranking within Categories:
    Area Studies 30/44
    *2009 Journal Citation Reports®, Thomson Reuters
    ممنون از لطفتون
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

برچسب‌های این موضوع