صفحه 21 از 348 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 3480

موضوع: پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amargir666 نمایش پست ها
    Thanks ashkan.What are the other factors that reveal the credibility of a journal,although I did not understand the first factor(where it is indexed)well
    There are two top indexes including Science Citation Index Expanded and Scopus

Junior Member

سلام
    سوالم این هست که اگه مقالمون تو یه کنفرانس پذیرفته بشه ولی ارائه ندیم تاثیری تو کسب امتیاز اون کنفرانس داره؟
    ممنون

Junior Member Farahi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    There are two top indexes including Science Citation Index Expanded and Scopus
    سلام دوست عزیز
    راستش من خیلی موافق نیستم که فقط ایندکس شدن توی این دو تا کفایت بکنه ، حقیقتشو بخواین خیلی از ژورنال ها هم هست که تو scopus ایندکس میشن و کیفیت جالبی هم ندارن ، در ضمن بجز scopus و science citation index بانک های مقالات خوب دیگری هم مثل : BL (british library) , کالج سلطنتی لندن و science direct , scirus , از الزوییر (مثل همون اسکوپوس) و Taylor & Francis , springer link , informa world در حقیقت این بانک ها جا های مناسبین برای پیدا کردن مقالات مورد نظرتون در موضوعی خاص البته قابلیت جستجوی اسکوپوس حرف نداره و شما با narrow downing مناسب تو چند مرحله خیلی سریع به مجموعه جوابتون نزدیک میشین ، به بچه ها توصیه می کنم حتما از BL هم استفاده کنن چون به نظر شخصی من از همه مجموعش کامل تره ، در مجموع برای بررسی کیفیت یه ژورنال شاخص های زیادی درگیرن ، مثلا این که تا به حال چند بار به این ژورنال در مقالات بعدی refrence داده شده و آیا این ژورنال در موضوع شما فعال هست یا نه ؟ این رو هم از اسکوپوس میتونید بفهمید که توی موضوع شما چنتا مقاله داده ؟ کیا مقاله دادن ؟ و تا زندگی نامه ادیتوریال بوردشونم میشه در آورد که من به بچه هایی که می خوان مقاله ای رو سابمیت کنن توصیه می کنم حتما این تحقیقاتو انجام بدین. راستی دوستانی که تو ژورنال های خارجی isi می خوان مقاله بدن حتما دقت داشته باشین که اگه ژورنال واسه داوریش پول بگیره داخل ایران از دید سازمان علوم و... IsI به حساب نمی آد و فقت از مزایای مقاله علمی پژوهشی بهره مند میشن !
    جایی که راه نیست ، خدا راه می گشاید !

نقل قول نوشته اصلی توسط Farahi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    راستش من خیلی موافق نیستم که فقط ایندکس شدن توی این دو تا کفایت بکنه ، حقیقتشو بخواین خیلی از ژورنال ها هم هست که تو scopus ایندکس میشن و کیفیت جالبی هم ندارن ، در ضمن بجز scopus و science citation index بانک های مقالات خوب دیگری هم مثل : BL (british library) , کالج سلطنتی لندن و science direct , scirus , از الزوییر (مثل همون اسکوپوس) و Taylor & Francis , springer link , informa world در حقیقت این بانک ها جا های مناسبین برای پیدا کردن مقالات مورد نظرتون در موضوعی خاص البته قابلیت جستجوی اسکوپوس حرف نداره و شما با narrow downing مناسب تو چند مرحله خیلی سریع به مجموعه جوابتون نزدیک میشین ، به بچه ها توصیه می کنم حتما از BL هم استفاده کنن چون به نظر شخصی من از همه مجموعش کامل تره ، در مجموع برای بررسی کیفیت یه ژورنال شاخص های زیادی درگیرن ، مثلا این که تا به حال چند بار به این ژورنال در مقالات بعدی refrence داده شده و آیا این ژورنال در موضوع شما فعال هست یا نه ؟ این رو هم از اسکوپوس میتونید بفهمید که توی موضوع شما چنتا مقاله داده ؟ کیا مقاله دادن ؟ و تا زندگی نامه ادیتوریال بوردشونم میشه در آورد که من به بچه هایی که می خوان مقاله ای رو سابمیت کنن توصیه می کنم حتما این تحقیقاتو انجام بدین. راستی دوستانی که تو ژورنال های خارجی isi می خوان مقاله بدن حتما دقت داشته باشین که اگه ژورنال واسه داوریش پول بگیره داخل ایران از دید سازمان علوم و... IsI به حساب نمی آد و فقت از مزایای مقاله علمی پژوهشی بهره مند میشن !
    Many thanks for your kind issues but however your comment is wrong since the Elsevier, Springer, Taylor Francis,.. are publishers and not the indexes. In addition, BL is British Library and does not have any relation to indexes. The best indexes are Scopus and SCI but definitely,there are many journals in both of them with different quality..

Junior Member Farahi آواتار ها

مرسی اشکان
    در ادامه ، به دوستانی که میخوان در یک مجله isi ایندکس شده کار کنن و شک دارن که سابمیت نشن توصیه می کنم برید سراغ اسامیه ژورنال های عربی و ژورنال هایی که در لیست ISC اومدن و در اسکوپوس هم ایندکس شدن بهتون تضمین میکنم خیلی راحت اونم شاید با تنها یک ریویژن به ISI های ایندکس شده بپیوندید . هرچند خودمون می دونیم گلی نکاشتیم ولی برای دوستانی که چند مقاله اولشونو میدن پیشنهاد خوبیه که به ISI برسن و هم رزومه پر کنن
    جایی که راه نیست ، خدا راه می گشاید !

Junior Member

اعتبار كنفرانس BIBM كه در هنگ كنگ برگذار ميشه در چه حده؟ تو اين كنفرانس مقاله هاي پذيرفته شده در ژورنال چاپ ميشن اين مقاله ها ژورنال حساب ميشن يا كنفرانس؟ دوره قبل اين كنفرانس تو امريكا بوده.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Manufacturing Engineering

دوستان اعتبار این ژورنال تا چه حدی است؟؟
    International Journal of Computer Aided Engineering and Technology (IJCAET)
    تا اونجائی که من میدونم ISI نیست. اصلا تاثیر تو رزومه می ذاره؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

سلام دوستان
    ممنون می شم لیستی از سایت های کنفرانس های معتبر رو اگه کسی داره بزاره همه استفاده کنند
    دوم اینکه آیا ارائه مقاله در کنفرانس ها،چه داخلی چه خارجی برای پذیرش آمریکا و کانادا موثر هستند؟
    سوم اینکه کسی درباره پوستر در کنفرانس چیزی می دونه؟ارائه پوستر چقدر در امر پذیرش موثره؟
    برای اپلای؛موضوع کنفرانس ها، مقالات و پوستر ها باید حتماً مربوط به گرایش و شاخه مربوط به اپلای باشه؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng

سلام
    ميشه لطف كنيد و نظرتون رو در مورد اين كنفرانس بديد.
    http://www.wessex.ac.uk/11-conferences/cmem-2011.html
    ممنون

Senior Member krig1960 آواتار ها

سلام دوستان.
    دو فایل آموزشی پی دی اف در رابطه با سنجش اعتبار ژورنالها تهیه کرده ام که قبلاً در تاپیک مربوطه در انجمن عمران و معماری قرار داده بودم(پستهای شماره 18 و 21). از آن جایی که مطالب این فایل ها قابل استفاده برای همه رشته هاست، لینک دریافت آنها را در اینجا قرار دادم بلکه به کار دوستان دانشجو و دانش پژوه بیاید.
    فایل اول، مربوط به رتبه بندی ژورنالها در یک موضوع خاص با استفاده از شاخص ضریب تاثیر (IF) و سایت Journal citation reports هست که می توانید از اینجا دریافت کنید.
    فایل دوم، مربوط به یافتن ژورنالهای ISI مناسب برای ارسال مقاله با استفاده از سایت ISI web of knowledge هست که می توانید از اینجا دریافت کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)