صفحه 243 از 348 نخستنخست ... 143193233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253293343 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,421 تا 2,430 , از مجموع 3480

موضوع: پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مقالات ISI

دروود دوستان یه سوالی داشتم:

برای مجلات ISI ما چند نوع ضریب داریم:
    1) ISI Master list
    2) ISI JCR
    الان من میخوام بدونم باید برای اینکه یه ژورنال مناسب بدی حالا خیلی ایمپکت بالایی هم نداشته باشه باید کدوم مرجع رو بهش اکتفا کرد بند یک یا دو؟؟؟

سپاس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

با سلام
    لطف می کنید ادرسی را که چک می کنید بگذارید

باسپاس
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ژورنالی به این نام در فهرست JCR تامسون رویترز نیست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz_s_sh نمایش پست ها
    با سلام
    لطف می کنید ادرسی را که چک می کنید بگذارید

باسپاس
    وب سایت web of knowledge تامسون است منتهی پولی است و اشتراک لازم دارد.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دروود دوستان یه سوالی داشتم:

برای مجلات ISI ما چند نوع ضریب داریم:
    1) ISI Master list
    2) ISI JCR
    الان من میخوام بدونم باید برای اینکه یه ژورنال مناسب بدی حالا خیلی ایمپکت بالایی هم نداشته باشه باید کدوم مرجع رو بهش اکتفا کرد بند یک یا دو؟؟؟

سپاس
    سلام

این دو موردی که شما عنوان کردید، ضریب نیست؛ مورد اول، فهرست ژورنال هایی هست که از نظر مؤسسۀ تامسون، معتبر هستند و در مرحلۀ ارزیابی برای محاسبۀ IF قرار دارند. مورد دوم اما ژورنال هایی هستند که از مرحلۀ ارزیابی عبور کردند و برای اونها، IF محاسبه و اعلام شده.

اگر می خواید مقالۀ ISI در رزومه تون داشته باشید، طبعاً گزینۀ بهتر اینه که دستۀ دوم مدنظر شما باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

این دو موردی که شما عنوان کردید، ضریب نیست؛ مورد اول، فهرست ژورنال هایی هست که از نظر مؤسسۀ تامسون، معتبر هستند و در مرحلۀ ارزیابی برای محاسبۀ IF قرار دارند. مورد دوم اما ژورنال هایی هستند که از مرحلۀ ارزیابی عبور کردند و برای اونها، IF محاسبه و اعلام شده.

اگر می خواید مقالۀ ISI در رزومه تون داشته باشید، طبعاً گزینۀ بهتر اینه که دستۀ دوم مدنظر شما باشه.
    ممنون از شما.
    حالا این بخش دوم همون JCR وب سایت رسمی دارن که بشه ژورنالهاش رو ببرسی کرد؟ ممنون میشم بهم ادرسش هم معرفی کنی.

Junior Member

سلام ممنون از پاسختان
    فقط یه سوال من در کلاس های مقاله نویسی جهاد که شرکت کردم این ادرس را به من دادند برای اطمینان از صحت ژورنال استادی هم که تدریس می کردند. هیئت علمی دانشگاه و داور مجله علمی پزوهشی بودند. من در این ادرس که چک می کنم. مجله را مشاهده می کنم. لطفا میشه راهنمایی کنید
    سپاس
    http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    وب سایت web of knowledge تامسون است منتهی پولی است و اشتراک لازم دارد.

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام ممنون از پاسختان
    فقط یه سوال من در کلاس های مقاله نویسی جهاد که شرکت کردم این ادرس را به من دادند برای اطمینان از صحت ژورنال استادی هم که تدریس می کردند. هیئت علمی دانشگاه و داور مجله علمی پزوهشی بودند. من در این ادرس که چک می کنم. مجله را مشاهده می کنم. لطفا میشه راهنمایی کنید
    سپاس
    http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/
    دوست من،

ببینید تامسون یک تشکیلات عریض و طویل است و اندکس ها و لیست های متفاوتی دارد، طبعا هر چیزی که در تامسون پیدا کردید ISI نیست. آدرسی که شما دادید مستر لیست تامسون است (بیانگر ISI بودن نیست) و ایندکسی که ژورنال مدنظرتان دارد Zoological Record است که به هیچ وجه ربطی به ISI بودن ندارد و اتفاقا ژورنال های بی اعتبار زیادی در آن نمایه می شوند و از نام تامسون سواستفاده می کنند.
    اینکه کسانی یا موسساتی خلاف این موضوع را ادعا کنند یا بیانگر بی سوادی است و یا بدتر سواستفاده.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad71 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پروژه کارشناسی ام رو میخوام مقاله کنم. داده های تجربی رو از یه مقاله برداشتم و عددی رو خودم انجام دادم مطابقت خوبی هم داشته. میخوام حالا اونو چاپ کنم. از 1.ژورنالهای زیر میخوام ببینم کدوم یکی رو انتخاب کنم؟2.فرمت نوشتن مقاله رو چطوری دانلود کنم؟ 3. اگه هیچ کدوم مناسب نیستن میخوام بهم یکی رو پیشنهاد بدید خیلی گشتم ایمپکتش در حد 0.4-0.8 باشه حداکثر تا 6 ماه جواب بدن. مقاله ام در زمینه سیالات و توربوماشین هست.
    International journal of numerical methods in fluid IF=1.3
    Journal of applied fluid mechanics IF=0.263
    Journal of Turbomachinery IF=0.77
    Mechanical Engineering IF=0.407
    Progress in computational fluid dynamics IF=0.156
    Theoretical and Computational fluid dynamics IF=0.88
    اگر ژورنالی میشناسید در زمینه سیالات و توربوماشین که ایمپکت در حدود 0.4-0.9 داره بهم بگید ممنون میشم.
    دوست گرامی،

1- همه ژورنال های معتبری هستند. در این مواقع دو مورد مدنظرتون قرار بگیره: اول انتشارات، مثلا اولی و آخری به ترتیب در وایلی و اشپرینگر منتشر می شوند که مناسب تر هستند و دوم اسکوپ ژورنال که هرچه محدودتر و موضوع مقاله به آن نزدیکتر باشد بهتر است.
    2- در پیج ژورنال و اغلب در قسمت Authors تمامی اطلاعاتی که لازم دارید قرار دارد.

Karl Popper

Junior Member

ممنون از راهنمایی که فرمودید
    این ایندکس Zoological Record دقیقا به چه معناست. منظورم اینکه اگر در این ایندکس مقاله ام چاپ بشه ایا فاقد اعتبار و ارزش است؟ برای دانشگاه های خارج از کشور این مساله نکته منفی حساب خواهد شد؟ با یکی از اساتید صحبت کردم و ایشان گفتند که isi اطوارهای داخل ایران است و خارج از کشور هر مقاله بررسی ارزشی خودش را دارد.

این مستر لیست دقیقا چه اطلاعاتی می دهد. یعنی هر ژورنالی را گزارش می کند. حتی اگر اعتبار پایین داشته باشد

سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط halcyon نمایش پست ها
    دوست من،

ببینید تامسون یک تشکیلات عریض و طویل است و اندکس ها و لیست های متفاوتی دارد، طبعا هر چیزی که در تامسون پیدا کردید ISI نیست. آدرسی که شما دادید مستر لیست تامسون است (بیانگر ISI بودن نیست) و ایندکسی که ژورنال مدنظرتان دارد Zoological Record است که به هیچ وجه ربطی به ISI بودن ندارد و اتفاقا ژورنال های بی اعتبار زیادی در آن نمایه می شوند و از نام تامسون سواستفاده می کنند.
    اینکه کسانی یا موسساتی خلاف این موضوع را ادعا کنند یا بیانگر بی سوادی است و یا بدتر سواستفاده.

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

ممنون از راهنمایی که فرمودید
    این ایندکس Zoological Record دقیقا به چه معناست. منظورم اینکه اگر در این ایندکس مقاله ام چاپ بشه ایا فاقد اعتبار و ارزش است؟ برای دانشگاه های خارج از کشور این مساله نکته منفی حساب خواهد شد؟ با یکی از اساتید صحبت کردم و ایشان گفتند که isi اطوارهای داخل ایران است و خارج از کشور هر مقاله بررسی ارزشی خودش را دارد.

این مستر لیست دقیقا چه اطلاعاتی می دهد. یعنی هر ژورنالی را گزارش می کند. حتی اگر اعتبار پایین داشته باشد

سپاس
    خیر، لزوما فاقد اعتبار نیست. فقط می توان گفت ژورنالی که فقط همین ایندکس تامسون را دارد ISI نیست و کسی هم ادعا نکرده هر ژورنالی که ISI نباشد معتبر نیست. اگر به نکاتی که من در پست 2412 اشاره کردم توجه کنید می توانید تصمیم بگیرید در چه ژورنال هایی نباید مقاله چاپ کنید و نکته منفی به حساب می آیند در رزومه.

فرمایش استاد شما تا حد زیادی درست است البته در مورد ژورنال های معتبر. اینکه مقالاتتان را در هر ژورنال آبکی چاپ کنید و بعد بگویید محتوای مقاله مهم است این قابل قبول نیست. همینطور دقت داشته باشید که معمولا بین مقاله خوب و ژورنال معتبر همبستگی وجود دارد. اما بطور کلی ارزش مقاله به محتوای آن است و به ویژه به بازخوردی که به صورت سایت شدن در دیگر مقالات دریافت می کند.

مستر لیست شامل ایندکس های متعددی است (شامل ISI). خیر هر ژورنالی را که گزارش نمی کند ولی دامنه وسیعی دارد.

Karl Popper

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)