صفحه 289 از 348 نخستنخست ... 189239279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299339 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,881 تا 2,890 , از مجموع 3480

موضوع: پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

ببخشید اینم میتونین پاسخ بدین ممنون میشم
    چهارتا ژورنال

به ترتیب میدونین کدوم معتبرتره؟
    بهتره کدومش بفرستتم؟
    International Journal of Advanced Biotechnology and Research - 1
    2- Bioscience Biotechnology Research Communications
    3-INTERNATIONAL JOURNAL OF LIFE SCIENCE AND PHARMA RESEARCH
    4-Acta Medica Mediterranea

خیلی ممنون میشم پاسخ بذین سپاس

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط fa_ahmadi نمایش پست ها
    ببخشید اینم میتونین پاسخ بدین ممنون میشم
    چهارتا ژورنال

به ترتیب میدونین کدوم معتبرتره؟
    بهتره کدومش بفرستتم؟
    International Journal of Advanced Biotechnology and Research - 1
    2- Bioscience Biotechnology Research Communications
    3-INTERNATIONAL JOURNAL OF LIFE SCIENCE AND PHARMA RESEARCH
    4-Acta Medica Mediterranea

خیلی ممنون میشم پاسخ بذین سپاس
    گزینه های 1 و 2 و 3 چندان مناسب نیستند. گزینۀ 4 هم ISI هست و هم در فهرست مجلات معتبر اسکوپوس. این هم اطلاعات تامسون در مورد گزینۀ آخر:

Year IF Total Articles Total Cites
    2014/2015 0.113 158 35
    2013 - - -
    2012 1.053 62 46
    2011 0.031 19 5
    2010 0 0 2
    2009 0 24 1
    2008 - - -

آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

ببخشید میشه چک کنید که این ژورنال معتبره یا نه و آیا isiهست؟http://www.ijert.org/

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_2016 نمایش پست ها
    ببخشید میشه چک کنید که این ژورنال معتبره یا نه و آیا isiهست؟http://www.ijert.org/
    ژورنال چندان جالبی نیست. ISI هم نیست.

سلام. کسی میتونه لطف کنه منو راهنمایی کنه در مورد این دو تا ژورنال؟ می خوام بدونم از نظر اعتبار در یه سطح هستن یا نه؟و اینکه اکسپ شدن مقاله تو کدوم راحتره؟مرسی
    ISSN: 1359-5997 http://link.springer.com/journal/11527
    ISSN: 0950-0618 http://www.journals.elsevier.com/con...ding-materials

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein25 نمایش پست ها
    سلام. کسی میتونه لطف کنه منو راهنمایی کنه در مورد این دو تا ژورنال؟ می خوام بدونم از نظر اعتبار در یه سطح هستن یا نه؟و اینکه اکسپ شدن مقاله تو کدوم راحتره؟مرسی
    ISSN: 1359-5997 http://link.springer.com/journal/11527
    ISSN: 0950-0618 http://www.journals.elsevier.com/con...ding-materials
    سلام

هر دو ژورنال، خوب و معتبر و قابل اعتماد هستند. با این حال، به نظر میاد ژورنال دومی کمی قویتر باشه.

نظر اسکوپوس در مورد گزینۀ اول: لینک
    نظر اسکوپوس در مورد گزینۀ دوم: لینک

نظر تامسون در مورد گزینۀ اول:

2014/2015 1.714 144 4233
    2013 1.39 152 3738
    2012 1.184 131 3233
    2011 1.278 136 2577
    2010 0.85 119 1901
    2009 0.753 111 1634
    2008 0.892 135 1499

نظر تامسون در مورد گزینۀ دوم:

2014/2015 2.296 1250 13430
    2013 2.265 1098 10338
    2012 2.293 960 7337
    2011 1.834 532 4396
    2010 1.366 325 2791
    2009 1.456 440 2113
    2008 0.947 276 1255

با سلام. ميشه از دوستان يك مقدار اموزش بدن روش يافتناعتبار ژورنالها رو در سايت هاي تامپسون و اسكوپوس؟

مثلا در مورد ژورنال زير:
    http://www.tandfonline.com/action/jo...0#.VrToILIrLak

در خود سايتورنال ايمپكت فاكتور درج نشده اما در سايت researchgate.net زده 0.6 اما در سايت تامپسون اطلاعات اين ژورنال رو پيدا نكردم سايت اسكوپوس هم خيلي امار و ارقام داره و گيج كننده است. از دوستان اگر كسي كمك كنه و روش سرچ درت رو اموزش بده سپاسگذار ميشم

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    با سلام. ميشه از دوستان يك مقدار اموزش بدن روش يافتناعتبار ژورنالها رو در سايت هاي تامپسون و اسكوپوس؟

مثلا در مورد ژورنال زير:
    http://www.tandfonline.com/action/jo...0#.VrToILIrLak

در خود سايتورنال ايمپكت فاكتور درج نشده اما در سايت researchgate.net زده 0.6 اما در سايت تامپسون اطلاعات اين ژورنال رو پيدا نكردم سايت اسكوپوس هم خيلي امار و ارقام داره و گيج كننده است. از دوستان اگر كسي كمك كنه و روش سرچ درت رو اموزش بده سپاسگذار ميشم
    سلام

روش من در تشخیص اعتبار نسبی ژورنال ها اینه که اول به ناشر ژورنال نگاه میکنم؛ اگر ناشر شناخته شده و معتبری بود، حداقل خیالم راحت میشه که fake نیست. بعد، بررسی میکنم که آیا ISI هست یا نه. اگر بود، طبعاً مشکلی بابت اعتبار نداره و فقط میمونه ارزیابی کیفیت ژورنال در بین ژورنال های حوزۀ تخصصی خودش. این مورد آخر هم با شناخت تخصصی از حوزۀ مربوطه میسر هست. البته عدد ایمپکت فکتور هم گاهی (همیشه نه) میتونه بگه جایگاه یک ژورنال در حوزۀ تخصصی خودش کجاست. حالا اگر ژورنال مورد بررسی، ISI نبود، بررسی میکنم که آیا در Master List تامسون حضور داره یا نه. اگر بود، حداقل خیالم راحت میشه که هم ناشر معتبری داره هم تامسون تأییدش کرده. اگر در این لیست نبود، میرم سراغ اسکوپوس تا ببینم آیا در لیست اسکوپوس هست یا نه. اگر در لیست اسکوپوس باشه، دست کم میدونم fake نیست؛ ولی بعیده اعتبار ویژه ای داشته باشه و احتمالاً ژورنال معمولی خواهد بود. اگر در لیست اسکوپوس هم نباشه، به احتمال زیاد قابل اعتماد نیست. البته دقت کنید که من در جملات خودم، از کلمات قطعی استفاده نمیکنم چون در تمام موارد، به ژورنال هایی بر خوردم که مورد نقض باشه. مثلاً موردی دیدم که توی لیست اسکوپوس نبوده اما ژورنال معتبری بوده. من دقیقاً نمیدونم معیار و ملاک اسکوپوس تا چه حدی دقیق هست اما شخصاً با ملاک های تامسون آشنایی نسبی دارم و میدونم که تا حد زیادی میشه بهش اعتماد کرد.

حالا اگر ژورنال مورد بررسی، ناشرش برای من شناخته شده نباشه، همین روند بالا براش طی میشه، با این تفاوت که چون نسبت به ناشر شناخت ندارم، سعی میکنم با حساسیت بیشتری به آمار و ارقام ژورنال توجه کنم.

در کنار تمام عرایض بالا، سنوات انتشار یک ژورنال، کیفیت اعضای هیئت تحریریه، تخصصی یا جنرال بودن حوزۀ پذیرش مقاله، روند داوری، حتی کیفیت حروفچینی و صفحه بندی مقاله در یک ژورنال میتونه به من کمک کنه در مورد اعتبار نسبی یک ژورنال تصمیم بگیرم.

با همۀ این موارد، هیچ وقت مدعی این نیستم که تشخیص های من 100 درصد درسته و من هم ممکنه دچار اشتباه بشم. البته هر باری که اشتباهی بکنم، سعی میکنم از اشتباهم درس بگیرم و دیگه تکرارش نکنم.

با در نظر گرفتن این مقدمه، ژورنال مورد نظر شما ناشرش معتبر هست و آمار و ارقامی که تامسون در مورد این ژورنال داده، به قرار زیر هست:

2014/2015 - - -
    2013 0.664 97 566
    2012 0.62 104 527
    2011 0.681 113 414
    2010 0.474 95 302
    2009 0.349 87 274
    2008 0.376 88 205

نکتۀ عجیب اینه که در آخرین فهرست ژورنال های ISI، این ژورنال حضور نداره و به نظر میاد که دلیلی برای حذفش وجود داره. شاید خطایی در هیئت تحریریه و روال داوری رخ داده باشه که تامسون نسبت به اون حساس شده باشه. البته همچنان در Master List تامسون حضور داره (لینک).

از نظر اسکوپوس هم این ژورنال در زمرۀ 25 درصد دوم ژورنال های حوزۀ خودش حضور داره و با توجه به داده های اسکوپوس میشه گفت که ژورنال قابل قبولی هست (لینک).

Junior Member

سلام. اگه کسی بتونه راهنمایی کنه ممنون میشه. این ژورنال ایمپکتش از 3 بیشتره ،می خوام بدونم این میتونه تاثیری روی سختر بودن پذیرش مقاله نسبت به ژورنال مرتبط دیگری در همین انتشارات که ایمپکت کمتر داره داشته باشه؟ نمیخوام بعد چند ماه انتظار ریجکت شم چون میدونم مثلا ژورنال های مرتبط در تیلور و فرانسیس یا ASCE سخت گیرن و من نمیخوام مقاله بفرستم
    ISSN: 0264-1275
    http://www.journals.elsevier.com/materials-and-design

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

روش من در تشخیص اعتبار نسبی ژورنال ها اینه که اول به ناشر ژورنال نگاه میکنم؛ اگر ناشر شناخته شده و معتبری بود، حداقل خیالم راحت میشه که fake نیست. بعد، بررسی میکنم که آیا ISI هست یا نه. اگر بود، طبعاً مشکلی بابت اعتبار نداره و فقط میمونه ارزیابی کیفیت ژورنال در بین ژورنال های حوزۀ تخصصی خودش. این مورد آخر هم با شناخت تخصصی از حوزۀ مربوطه میسر هست. البته عدد ایمپکت فکتور هم گاهی (همیشه نه) میتونه بگه جایگاه یک ژورنال در حوزۀ تخصصی خودش کجاست. حالا اگر ژورنال مورد بررسی، ISI نبود، بررسی میکنم که آیا در Master List تامسون حضور داره یا نه. اگر بود، حداقل خیالم راحت میشه که هم ناشر معتبری داره هم تامسون تأییدش کرده. اگر در این لیست نبود، میرم سراغ اسکوپوس تا ببینم آیا در لیست اسکوپوس هست یا نه. اگر در لیست اسکوپوس باشه، دست کم میدونم fake نیست؛ ولی بعیده اعتبار ویژه ای داشته باشه و احتمالاً ژورنال معمولی خواهد بود. اگر در لیست اسکوپوس هم نباشه، به احتمال زیاد قابل اعتماد نیست. البته دقت کنید که من در جملات خودم، از کلمات قطعی استفاده نمیکنم چون در تمام موارد، به ژورنال هایی بر خوردم که مورد نقض باشه. مثلاً موردی دیدم که توی لیست اسکوپوس نبوده اما ژورنال معتبری بوده. من دقیقاً نمیدونم معیار و ملاک اسکوپوس تا چه حدی دقیق هست اما شخصاً با ملاک های تامسون آشنایی نسبی دارم و میدونم که تا حد زیادی میشه بهش اعتماد کرد.

حالا اگر ژورنال مورد بررسی، ناشرش برای من شناخته شده نباشه، همین روند بالا براش طی میشه، با این تفاوت که چون نسبت به ناشر شناخت ندارم، سعی میکنم با حساسیت بیشتری به آمار و ارقام ژورنال توجه کنم.

در کنار تمام عرایض بالا، سنوات انتشار یک ژورنال، کیفیت اعضای هیئت تحریریه، تخصصی یا جنرال بودن حوزۀ پذیرش مقاله، روند داوری، حتی کیفیت حروفچینی و صفحه بندی مقاله در یک ژورنال میتونه به من کمک کنه در مورد اعتبار نسبی یک ژورنال تصمیم بگیرم.

با همۀ این موارد، هیچ وقت مدعی این نیستم که تشخیص های من 100 درصد درسته و من هم ممکنه دچار اشتباه بشم. البته هر باری که اشتباهی بکنم، سعی میکنم از اشتباهم درس بگیرم و دیگه تکرارش نکنم.

با در نظر گرفتن این مقدمه، ژورنال مورد نظر شما ناشرش معتبر هست و آمار و ارقامی که تامسون در مورد این ژورنال داده، به قرار زیر هست:

2014/2015 - - -
    2013 0.664 97 566
    2012 0.62 104 527
    2011 0.681 113 414
    2010 0.474 95 302
    2009 0.349 87 274
    2008 0.376 88 205

نکتۀ عجیب اینه که در آخرین فهرست ژورنال های ISI، این ژورنال حضور نداره و به نظر میاد که دلیلی برای حذفش وجود داره. شاید خطایی در هیئت تحریریه و روال داوری رخ داده باشه که تامسون نسبت به اون حساس شده باشه. البته همچنان در Master List تامسون حضور داره (لینک).

از نظر اسکوپوس هم این ژورنال در زمرۀ 25 درصد دوم ژورنال های حوزۀ خودش حضور داره و با توجه به داده های اسکوپوس میشه گفت که ژورنال قابل قبولی هست (لینک).
    با سلام و تشكر از جوابتون
    چند نكته هست كه اگر بيشتر توضيح بديد ممنون ميشم:
    فردي مثل شما كه با خيلي از ژورنالها و انتشارات اشنا هست شايد كار اعتبار سنجي براش راحت باشه اما براي افرادي كه اين اطلاعات رو ندارند اين قضيه دشوار و در خيلي از موارد سر در گم كننده هست. براي مثال جدولي كه شما در كامنت درج كرديد رو من در سايت تامپسون نيمتونم پيدا كنم. ميشه بفرماييد از كدوم لينك اين رو بدست اورديد؟
    همچنين در سايت اسكوپوس كه امار و ارقام زيادي رو ارايه ميكنه كدوم معيار بيشتر نماينده اعتبار ژورنال هست؟ همچنين در اين سايت من معيار impact factor رو پيدا نكردم؟
    همچنين خيلي از ژورنالها شايد بسيار معتبر باشند ولي در اين دو سايت درج نشده باشند
    نظرتون در مورد سايت researchgate.net​چي هست؟ ايا اعداد و ارقامش معتبر هست؟ چون در برخي موارد تناقض داره با ارقام سايت هاي ديگر
    ویرایش توسط Tesla64 : February 5th, 2016 در ساعت 12:38 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)