صفحه 344 از 348 نخستنخست ... 244294334335336337338339340341342343344345346347348 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,431 تا 3,440 , از مجموع 3480

موضوع: پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_s نمایش پست ها
    سلام. این ژورنال ایمپکت SJR Q3 داره ولی نمیشه گفت بی اعتباره. کاملا بستگی به زحمتی که خودتون برای مقاله کشیدید داره. اگه چندان وقت سرش نگذاشتید به عنوان رزومه میتونه به کارتون بیاد.
    توصیه میشه کاری که وقت براش نزاشتی رو اصلا چاپش نکنی!
    این نکته مخصوصا برای اون دسته از افراد صادقه که میخان در حوزه علم و تحقیق بمونن و کارهای آکادمیک کنن!
    الان شما این مقاله رو میدی، فردا ی جا استاد میشی یا ی مرتبه علمی خوبی پیدا میکنی، اونوقت حاضری یکی دو تا مقاله کیو1 هم بدی ولی ی مقاله در پیت که نه تنها برات رزومه ای محسوب نمیشه بلکه تبدیل شده به ی لکه ننگ رو از رزومه ت پاک کنی!
    درضمن اونی هم که میخاد به رزومه شما نمره بده، به کارهای فوق ضعیف و نابود نه تنها نمره نمیده، بلکه چه بسا این نتیجه رو بگیره که این فرد حداکثر توانش همینی هست که ارایه کرده. بیخیالت میشه!
    خیلی از وقتا خالی موندن رزومه از پرکردنش با ی مشت مجلات شوت و دربوداغون بهتره
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    توصیه میشه کاری که وقت براش نزاشتی رو اصلا چاپش نکنی!
    این نکته مخصوصا برای اون دسته از افراد صادقه که میخان در حوزه علم و تحقیق بمونن و کارهای آکادمیک کنن!
    الان شما این مقاله رو میدی، فردا ی جا استاد میشی یا ی مرتبه علمی خوبی پیدا میکنی، اونوقت حاضری یکی دو تا مقاله کیو1 هم بدی ولی ی مقاله در پیت که نه تنها برات رزومه ای محسوب نمیشه بلکه تبدیل شده به ی لکه ننگ رو از رزومه ت پاک کنی!
    درضمن اونی هم که میخاد به رزومه شما نمره بده، به کارهای فوق ضعیف و نابود نه تنها نمره نمیده، بلکه چه بسا این نتیجه رو بگیره که این فرد حداکثر توانش همینی هست که ارایه کرده. بیخیالت میشه!
    خیلی از وقتا خالی موندن رزومه از پرکردنش با ی مشت مجلات شوت و دربوداغون بهتره
    فرمایش شما کاملا متینه ولی یک ژورنال با ایمپکت Q3 SJR به هیچ عنوان لکه‌ی ننگ محسوب نمیشه و اعتبارش حداقل از مجلات علمی پژوهشی داخلی که اکثرا هیچ‌گونه رتبه‌بندی نمیشن بیشتره. منظور بنده این بود که اگه ایشون احساس می‌کنن زمانی که برای این مقاله گذاشتن در حد لول ژورنال هست می‌تونن کارشون رو سابمیت کنن؛ این حرف به این معنی نیست که خدایی نکرده کارشون لکه‌ی ننگی بر رزومه‌ی کاریشون هست. اتفاقا در مورد پذیرش در مقاطع دکترا منطقی هم هست که در زمان کوتاه ارشد بعضا مقالات با ایمپکت پایین تر هم وجود داشته باشه چرا که موقعیت هر فرد متفاوته و ممکنه زمان‌‌بندی بهش اجازه نده ۱ سال فقط برای چاپ مقاله معطل شه.
    جدای از این بحث ها حرف‌های من اصلا نقض فرمایش شما نیست چه بسا که دقیقا شما درست می‌فرمایید و چاپ مقالات در ژورنال های بی اعتبار و بلک لیست شده خیلی به رزومه‌ی آکادمیک فرد لطمه میزنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    یکی از مجلات خیلی خوب در حوزه هوش مصنوعی، کامپیوتر ویژن و سیگنال پراسسینگ
    درسته ایمپکت بالایی داره ولی درجه سختگیری مجله از اون چیزی هم که از رقم ایمپکتش احساس میشه بیشتره. کارت باید خیلی خوب باشه!
    ضمنا به نظر میرسه متوسط زمان داوری این مجله هم طولانیه
    خیلی ممنون دوست عزیز
    الان که یکی از مقاله ها رو دیدم 9 ماه بود! خیلی زیاده. نمی دونم چرا فکر می کردم 6 ماه هست. فکر می کنم ژورنال های خوب همین حدود 5 یا 6 ماه می خواد درسته؟

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

لطفا در مورد این ژورنال هم نظر خودتون بفرمایید؟(البته مقاله برای ژورنال pattern recognition نوشته شده کلا ساختارش برای همون هست سعی کردم همه جوانب رعایت کنم)

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    لطفا در مورد این ژورنال هم نظر خودتون بفرمایید؟(البته مقاله برای ژورنال pattern recognition نوشته شده کلا ساختارش برای همون هست سعی کردم همه جوانب رعایت کنم)
    اسم مجله را ننوشته اید

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط tabatabaei2008 نمایش پست ها
    اسم مجله را ننوشته اید
    لینک مجله رو قرار دادم symmetry
    https://www.mdpi.com/journal/symmetry
    ویرایش توسط phdboy : March 31st, 2020 در ساعت 12:45 PM

خیلی ممنون دوست عزیز
    الان که یکی از مقاله ها رو دیدم 9 ماه بود! خیلی زیاده. نمی دونم چرا فکر می کردم 6 ماه هست. فکر می کنم ژورنال های خوب همین حدود 5 یا 6 ماه می خواد درسته؟
    نه زمان داوری اصلا ربطی به کیفیت مجله نداره
    ایمیپکت های خیلی بالا داریم با سرعت داوری خیلی کم و در حد چند روز یا هفته

لینک مجله رو قرار دادم symmetry
    https://www.mdpi.com/journal/symmetry
    اطلاع دارید نشریات mdpi پولی هستن؟ با اینکه انتشارات معتبری هست ولی چاپ مقاله درش حدود 1400 فرانک سویس هزینه داره. این مبلغ رو به تومن حساب کنید خیلی میشه
    در ضمن این نشریه در حوزه علوم کامپیوتر کیو2 هست.
    زمان داوری همه مجلات mdpi کمه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_s نمایش پست ها
    فرمایش شما کاملا متینه ولی یک ژورنال با ایمپکت Q3 SJR به هیچ عنوان لکه‌ی ننگ محسوب نمیشه و اعتبارش حداقل از مجلات علمی پژوهشی داخلی که اکثرا هیچ‌گونه رتبه‌بندی نمیشن بیشتره. منظور بنده این بود که اگه ایشون احساس می‌کنن زمانی که برای این مقاله گذاشتن در حد لول ژورنال هست می‌تونن کارشون رو سابمیت کنن؛ این حرف به این معنی نیست که خدایی نکرده کارشون لکه‌ی ننگی بر رزومه‌ی کاریشون هست. اتفاقا در مورد پذیرش در مقاطع دکترا منطقی هم هست که در زمان کوتاه ارشد بعضا مقالات با ایمپکت پایین تر هم وجود داشته باشه چرا که موقعیت هر فرد متفاوته و ممکنه زمان‌‌بندی بهش اجازه نده ۱ سال فقط برای چاپ مقاله معطل شه.
    جدای از این بحث ها حرف‌های من اصلا نقض فرمایش شما نیست چه بسا که دقیقا شما درست می‌فرمایید و چاپ مقالات در ژورنال های بی اعتبار و بلک لیست شده خیلی به رزومه‌ی آکادمیک فرد لطمه میزنه.
    اساسا این مجله تا اونجاییکه من چک کردم ایمپکتی نداره
    در 2017 و 2018 هم کیو4 بوده
    بله شاید در مقایسه با برخی از مجلات داخلی اعتبار بیشتر (اونم نه خیلی زیاد) داشته باشه
    نکته نهایی اینکه احساس میکنم در رشته شما چاپ در این نوع نشریات زیاد هم بد نباشه، شاید دلیلش اینه که تعداد مجلات محدود هستن یا ...
    مثلا رشته اموزش ریاضی یا ی سری از رشته های خیلی خاص تعداد مجلات خیلی پایینه و اساسا خوبهای اون حوزه هم در همین مجلات کیو پایین مقاله میدن و ایرادی هم نداره. اما این مسیله در خیلی از مجلات ایراد بزرگیه. مثلا در خیلی از رشته های مهندسی (مثلا برق و مکانیک و مواد) چاپ مقاله در این نوع مجلات حسن نیست

Junior Member

سلام
    دوستان لطفا چندتا کنفرانس برای رشته مهندسی برق اعلام کنند.

باتشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)