صفحه 6 از 348 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 3480

موضوع: پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار مقالات و کنفرانس ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aliheydari
    science direct یا بهتر بگم ارگان اصلی اون به اسم Elsevier یکی از بزرگترین و معتبرترین ناشران نشریه های علمی است که در تمام دنیا شناخته شده است
    تقریبا تمام نشریاتش فوق العاده وزین و معتبره
    عمده نشریاتش دارای ضریب تاثیر بالاست که توی سایتشون هم درج شده به تفصیل
    حقیقتش رو بخواهید با این جمله که «تمام نشریاتش فوق العاده وزین و معتبره» اصلا موافق نیستم. Elsevier به طور کلی در رشته کامپیوتر ارزش خیلی زیادی نداره و یک سری از ژورنال‌هاش تقریبا هر چیزی رو چاپ می‌کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

science direct که خودش ژورنال نست بگی اعتبارش چطوری هست! باید ژورنالی رو که می خوای submit کنی رو چک کنی که خودشم زده.
    تا جایی که من میدونم کنفرانس ها IF ندارن. یعنی اصلا معنی نمیده چون نمیشه براش حساب کرد اگه با شیوه حساب کردنش آشنا باشید.
    WSEAS جای خیلی خیلی مزخرفی هست براش submit نکنید. من برای اینکه گیر استادمو رفع کنک یه مقاله برای کنفرانسش فرستادم 2 روزه اومد که آقا مقاله خوبه REGISTER کنید. من میدونستم آبکیه نکردم اما بعد از اینکه حتی کنفرانس برگزار شد نوشتن مقالت برای چاپ تو جلد سوم کتاب انتخاب شده که ISI هم هست!!! دیگه یقین کردم در پیته اساس. ولی خوب بازم برای سوء استفاده از اساتید خیلی خوبه. اگه استادتون زیاد گیر داد وردارید انشا بنویسید بفرستید بعدشم سر استاد رو شیره بمالید. استاد من بیشتر با مجلات اروپا و کانادا کار می کنه خبر نداشت منم پیچوندمش ولی google کنید "استادان علیه تقلب" اونجا با اثبات نوشته که این سری کنفرانس ها فقط فقط فقط دکون هستن برای گرفتن اون 500,600 یورو و هیچ چیز دیگه براشون مهم نیست. خودتون قضاوت کنید کنفرانسی که داور داشته باشه از علمی کاربردی اعتبار داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliheydari
    science direct یا بهتر بگم ارگان اصلی اون به اسم Elsevier یکی از بزرگترین و معتبرترین ناشران نشریه های علمی است که در تمام دنیا شناخته شده است
    تقریبا تمام نشریاتش فوق العاده وزین و معتبره
    عمده نشریاتش دارای ضریب تاثیر بالاست که توی سایتشون هم درج شده به تفصیل
    حقیقتش رو بخواهید با این جمله که «تمام نشریاتش فوق العاده وزین و معتبره» اصلا موافق نیستم. Elsevier به طور کلی در رشته کامپیوتر ارزش خیلی زیادی نداره و یک سری از ژورنال‌هاش تقریبا هر چیزی رو چاپ می‌کنند.
    بابک جان جمله من رو با دخل و تصرف نقل نکن
    جمله من یه "تقریبا" جلوش داشت: "تقریبا تمام نشریاتش فوق العاده وزین و معتبره"

از شوخی گذشته من یه خواهش دارم: اسم یکی دو تا از اون ژورنالاش که تقریبا هر چیزی رو چاپ می کنن به من بده که من بدجوری بهشون نیاز دارم
    مخلصیم

Senior Member

to aliheydari: به این ژورنال یک نگاه بنداز: Medical Hypothesis -:

http://www.elsevier.com/wps/find/jou...orinstructions

Member gambooli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    سازه

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    to aliheydari: به این ژورنال یک نگاه بنداز: Medical Hypothesis -:

http://www.elsevier.com/wps/find/jou...orinstructions
    الان IF این ژورنال کمه؟معمولا تو مهندسی IF چند خوبه؟

Senior Member

to gambooli: این ژورنال هر مطلبی رو چاپ می کنه هر مطلبی که حالت فرضیه داشته باشه. پول هم می گیره.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط gambooli
    الان IF این ژورنال کمه؟معمولا تو مهندسی IF چند خوبه؟
    بستگی به رشته داره. مثلا در فیلد کاری من ژورنال Computational Physics (http://www.elsevier.com/wps/find/jou...on#description) خیلی عالیه که IF اون 2.37 هست و برای کسایی که در فیلد من هستند چاپ کردن مقاله در ژورنال با IF بالای یک خوبه. یا IEEE فقط سه تا ژورنال با IF سه داره و تعداد قابل توجهی از ژورنالهاش IF زیر یک دارند. برعکس، اگر مثلا شما برید توی فیلد پلیمر ژورنالهای با IF بالای 5 و 10 هم پیدا می کنید. بنابراین نمیشه یک نسخه کلی پیچید.
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

ApplyAbroad Champion

معمولا تو مهندسی IF چند خوبه؟
    در تایید حرف mhf باید بگم که فکر نکنم بشه یک معیار کلی برای تمام رشته‌های مهندسی ارائه کرد. ماهیت رشته‌های مهندسی با هم تفاوت خیلی زیادی داره. برای رشته‌ی کامپیوتر اگر به لینک زیر مراجعه کنید:
    http://citeseerx.ist.psu.edu/stats/venues?y=2007
    و چند سال عقب‌تر برید، مثلا سال ۲۰۰۳ یا ۲۰۰۲ می‌بینید که ماکزیمم IF به حدود ۶ الی ۷ می‌رسه و اغلب IFهای بالا معمولا مربوط به کنفرانس‌هاست نه ژورنال‌ها.
    من از دوستانم که رشته‌ی مکانیک می‌خونند شنیدم که بعضی از ژورنال‌هاشون IF بالای ۲۰ دارند. در نتیجه جواب سوال شما خیلی به رشته برمی‌گرده.

Member gambooli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    سازه

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    to gambooli: این ژورنال هر مطلبی رو چاپ می کنه هر مطلبی که حالت فرضیه داشته باشه. پول هم می گیره.
    من که تا حالا مقاله نفرستادم.منظورتون اینه که ژورنالهایی که پول میخوان معتبر نیستند؟یا کلا همه ژورنالها یه پولی میگیرن؟

Senior Member

من که تا حالا مقاله نفرستادم.منظورتون اینه که ژورنالهایی که پول میخوان معتبر نیستند؟یا کلا همه ژورنالها یه پولی میگیرن؟
    1. هر ژورنالی که پول برای چاپ مقاله می گیره می تونه خیلی معتبر و یا خیلی بی اعتبار باشه. یعنی اینکه پرداخت هزینه چاپ مقاله دلیل بر اعتبار یا عدم اعتبار ژورنالها نیست. مثلا سری ژورنالهای BMC که اکثرا بسیار معتبر هستند چون مقالاتشون رو به صورت رایگان روی اینترنت می گذارند هزینه چاپ رو از نویسنده ها می گیرند (که اصولا توسط موسسه ای که نویسنده ها بهش وابسته اند پرداخت می شه)

2. یه سر به این ژورنال که من گفتم بزنید می فهمید که چاپ مقاله درش خیلی ساده هست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)