نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: تجدید گذر نامه در خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض تجدید گذر نامه در خارج از کشور

سلام دوستان. من 3 ماهه که اعتبار پاسپورتم تموم شده و باید تجدیدش کنم در سفارت ایران در ایتالیا.
    اطلاعات کنسولگری خیلی مبهمه بنابراین ممنون میشم اگر کسی که قبلا این کار رو ترجیحا در ایتالیا انجام داده بتونه راهنماییم کنه.
    اولین سوالم اینه که آیا هزینه 88 یورویی تجدید گذرنامه حتما باید از طریق باجه بانک انجام بشه یا به ضورت اینترنتی هم قابل پرداخته و بعد پرینت رو تحویلشون بدیم.
    اینجا
    نوشته:
    هزينه‌های انجام امور کنسولی را به حساب سفارت در (BNL) واريز و اصل رسيد را ارسال نماييد.از ارسال وجه نقد به‌وسيله پست، به‌همراه درخواستنامه‌ها خودداری کنيد.(متقاضيانی که به‌طورحضوری به سفارت مراجعه می‌کنند می‌توانند هزينه‌های کنسولی خود را از طريق حواله بانکی پرداخت کنند)..

من متوجه تفاوت بین رسید در صورت عدم حضور و حواله در صورت حضور نشدم.
    دومین سوالم درباره بندیست که
    اینجا
    خوندم. نوشته
    يک پاکت برای برگشت اصل مدارک، با تمبر کافی برای پست سفارشی، که نشانی درخواست‌کننده بر روی آن نوشته شده باشد

خواستم بدونم آیا در صورت مراجعه حضوری هم باید این کار را انجام بدم و اینکه هزینه پست رو چجوری محاسبه کنم و تمبر از کجا بخرم آخه

متاسفانه سفارت به تلفن جواب نمیده. 1 هفته است که تلاش میکنم ولی بی فایده است.
    پیشاپیش ممنونم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجدید گذر نامه در خارج از کشور

ای بابا یعنی هیچ کس اطلاعی نداره؟ متاسفانه من ساکن شهر رم نیستم برای همینم باید با مدارک کامل برم وگرنه باید 2 بار مسافرت کنم به خاطر یک سوال

Junior Member spaced1 آواتار ها

من بهتون پاسخ دادم قبلا. توی اون موضوع اعتبار گذرنامه ها.

سلام
    من گذرنامه ام را توی هامبورگ تعویض کردم. متصدی باجه بهم گفت یادت باشه رفتی ایران باید مهر خروج بزنی.
    الان برام سوال پیش اومده که یعنی چی باید مهر خروج بزنم من که مشمول نیستم. کسی اطلاع داره ؟ و اینکه چطوری باید مهر خروج بزنم ؟

سلام دوستان
    من میخوام برای تمدید گذرنامه م در آمریکا اقدام کنم...داستانم یکم خاصه...واقعا ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه!

من با وثیقه اومدم آمریکا برای فوق لیسانس. بعد از اتمام, یه فوق لیسانس دوم خوندم و الان با opt دارم کار میکنم.

الان موندم که برای وضعیت سربازی چه مدرکی بفرستم. معافیت تحصیلی که قبل از اومدن به آمریکا گرفتم(نمیخوام مجبور به انجام کارای ضبط وثیقه بشم که ممکنه خیلی طول بکشن...) یا صرفا بگم که کارت معافیت ندارم?

واشنگتن که زنگ زدم اجازه نداد توضیح بدم و فقط گفت اگر کارت معافیت نداری, رو یه کاغذ بنویس که معافیت نداری و آپلاود کن میخک برای کد رهگیری...شاخ درآوردم اینو گفت

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad19911 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام برای تمدید گذرنامه م در آمریکا اقدام کنم...داستانم یکم خاصه...واقعا ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه!

من با وثیقه اومدم آمریکا برای فوق لیسانس. بعد از اتمام, یه فوق لیسانس دوم خوندم و الان با opt دارم کار میکنم.

الان موندم که برای وضعیت سربازی چه مدرکی بفرستم. معافیت تحصیلی که قبل از اومدن به آمریکا گرفتم(نمیخوام مجبور به انجام کارای ضبط وثیقه بشم که ممکنه خیلی طول بکشن...) یا صرفا بگم که کارت معافیت ندارم?

واشنگتن که زنگ زدم اجازه نداد توضیح بدم و فقط گفت اگر کارت معافیت نداری, رو یه کاغذ بنویس که معافیت نداری و آپلاود کن میخک برای کد رهگیری...شاخ درآوردم اینو گفت

اگر قصد تعیین تکلیف سربازی ندارید میتونید همونطور که بهتون گفتن که یک نامه بنویسید که این قصد رو ندارید.
    توجه کنید که گذرنامه شما بدون اجازه خروج از ایران صادر میشه و محل اقامت فقط و فقط ایران درج میشه.
    در اولین سفر به ایران باید تعیین تکلیف سربازی رو انجام بدید.
    صدور گذرنامه برای تمام شهروندان ایران از وظایف نمایندگی های ایران خارج از کشور است و وضعیت سربازی مانع از صدور نیست.
    آیا وقت آن نرسیده که از کسانی که به ما کمک میکنند با دادن امتیاز قدردانی کنیم؟ نه نرسیده واقعن؟!؟!

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad19911 نمایش پست ها
    سلام دوستان

به نظرم ظبط وثيقه رو انجام بده و پاست رو عوض كن به محل اقامت امريكا كه بتوني مهر خروج هم بگيري
    ظبط وثيقه سريع انجام ميشه، فقط قسمت وزارت علومش يكم طول ميكشه
    كلا همه چي از اول تا اخر شايد ٣ ماه هم نشه
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

ممنون ازراهنمایی همگی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)