صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 109 , از مجموع 109

موضوع: نحوه ترجمه کارشناسی برای کسانی که کاردانی گذراندن؟

پیش فرض پاسخ : نحوه ترجمه کارشناسی برای کسانی که کاردانی گذراندن؟

كاردني كامپيوتر و كارشناسي معماري
    ايا كسي چنين تجربه اي در گرفتن پذيرش از اروپا براي ارشد داشته از نظر اينكه أيا با توجه به تعداد واحد گذرانده شده مدرك شما را به عنوان ليسانس قبول دارند ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق ازاد

نقل قول نوشته اصلی توسط frontwise نمایش پست ها
    دوستان يه سوال کليدی و مهم
    معدل کل بنده چگونه محاسبه خواهد شد؟
    منظورم اينه وقتی در سايت دانشگاه خارج پرسيده معدلتون چنده، من بايد چی وارد کنم؟
    جمع کاردانی و کارشناسی؟
    يا معدل کارشناسی خالی؟
    چون بعداً که مدارکم ارسال بشه، اون دانشگاه خارجی با دو نمره رو به روی، يکی نمره کل کاردانيم
    و يکی نمره کل کارشناسيم!، که هيچ کدومش با جمع هر دوشون برابر نيست!

سلام دوست عزیز دو سال اخر برای اکثر دانشگاه ها مهم است که همان کارشناسی ناپیوسته شما میشه

سلام دوستان.
    من امروز در مورد قضیه اموزشکده ها مطلع شدم و واقعا من رو ناامید کرده!!
    کاردانی: اموزکشده فنی بودم(جنوب غرب کشور)
    کارشناسی: دولتی روزانه(شمال شرق کشور)
    ارشد:دولتی روزانه شهر خودمون
    الان ویکی وب سایت رو خوندم واقعا من رو ناامید کرد! ( یعنی فقط باید حدود یک هفته دوندگی کرد برای مدرک کاردانی!
    آیا راهی وجود داره واسه افراد شهرستانی مثل من که غیر حضوری انجام بدن؟ مثل خدماتی که بعضی شرکتها مثل تیپاکس ارائه میدن؟
    کلا چند روز درگیری خواهد داشت آزاد کردن مدرک کاردانی اموزکشده؟
    خواهش میکنم راهنمایی بفرمایین

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من امروز در مورد قضیه اموزشکده ها مطلع شدم و واقعا من رو ناامید کرده!!
    کاردانی: اموزکشده فنی بودم(جنوب غرب کشور)
    کارشناسی: دولتی روزانه(شمال شرق کشور)
    ارشد:دولتی روزانه شهر خودمون
    الان ویکی وب سایت رو خوندم واقعا من رو ناامید کرد! ( یعنی فقط باید حدود یک هفته دوندگی کرد برای مدرک کاردانی!
    آیا راهی وجود داره واسه افراد شهرستانی مثل من که غیر حضوری انجام بدن؟ مثل خدماتی که بعضی شرکتها مثل تیپاکس ارائه میدن؟
    کلا چند روز درگیری خواهد داشت آزاد کردن مدرک کاردانی اموزکشده؟
    خواهش میکنم راهنمایی بفرمایین
    دوست من این پست گنگه! الان دقیقا سوال شما چیه؟ چی میخواین که متوجه شدین یک هفته باید دوندگی کرد؟
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    <font size="3">دوست من این پست گنگه! الان دقیقا سوال شما چیه؟ چی میخواین که متوجه شدین یک هفته باید دوندگی کرد؟</font>
    ممنون از پاسختون. درست میفرمایین.حقیقتش چون با نگرانی نوشتم اینجوری شده.
    بینید بیشتر نگرانی بخاطر عدم دسترسی ساده ام به تهرانه.

دیروز زنگ زدم به اموزشکده کاردانی مسئول گفت که ما مدرکها رو اصلا صادر نمیکنیم و باید درخواست بدیم از تهران صادر بشه و شما باید برین تهران تا مدرک صادر بشه و کلی دنگ و فنگ..
    درون ویکی وبسایت هم نوشته شده بعد از صدور مدرک اموزشکده ها دو جا(دانشگاه فنی و حرفه ای(تهران) و وزرت علوم مدرک ها رو باید تایید کنند و سپس به دارالترجمه بدهیم و پس از اون به دانشگاه بازگشته و از پاکت دانشگاه{کدوم دانشگاه رو نمیدونم یعنی فرهنگیان تهران یا جایی ک درس خوندم؟} برای ارسال مدرک استفاده کرد)

میخوام ببینم که دقیقا واسه آزاد کردن مدرک کاردانی چند روزی نیاز هست که تهران بود و یا دنبال کارهاش بود؟ و آیا این چیزهایی که گفتم درست بود؟ شما تجربه مشابهی دارین من رو راهنمایی کنین؟
    خیلی ممنونم. (:

Junior Member

دوستان اینجا کسی رو داریم که با دیپلم فنی حرفه ای و مدرک کارشناسی ناپیوسته برای مستر تو آلمان اقدام کرده باشه ، اگه هست برای دیگران توضیح بده به چه صورت این کار رو انجام داده؟
    ویرایش توسط m_elyasi : June 28th, 2015 در ساعت 11:15 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

کاردانی: مهندسی آب، معدل 12.01
    کارشناسی ناپیوسته: مشاوره، معدل بالای 19.50
    می خوام برای ارشد روانشناسی مشاوره یا بالینی اپلای کنم.
    به نظرتون ناپیوسته بودن و غیر مرتبط بودن مدرک مشکلی ایجاد می کنه؟
    هر دو مدرک باید ترجمه بشن؟

Junior Member

سلام
    من کارشناسی می خوندم. ۱۳۶ واحد پاس کردم ۶ واحدم موند و دانشگاه روزانه نذاشت ادامه بدم. بهم کاردانی دادن با معدل ۱۲.۲۱. حالا رفتم کارشناسی پیوسته پیام نور ۵۰ واحد خوبم رو معادل سازی کردم(تطبیق) و توی یک سال هم ۴۹ واحد پاس کردم توی پیام نور با معدل ۱۸.۶۶. امسال با ترم تابستون درسم تموم می شه و الان می خوام برای پذیرش اقدام کنم. حالا سوالم اینه:

آیا از من مدرک کاردانیم رو می خوان؟ چون درواقع کارشناسی قبول شده بودم ولی با کاردانی فارغ شدم و فقط هم ۵۰ واحدش رو معادل سازی کردم.
    دانشگاه پیام نور به ازای هر ۱۵ واحد یک ترم از سنوات کم می کنه. من با اتمام تحصیلم ۴ ترم کامل و ۲ ترم تابستونی درس خوندم و ۳ ترم از سنواتم کم می شه. یعنی انگار توی ۲ سال مدرک لیسانسم رو گرفتم.

حالا واقعا گیج شدم که چی می شه؟ آیا حساسیتی روی نمرات تطبیقی من هست؟ آیا می پذیرن که من دو ساله لیسانس گرفتم؟ دانشگاه پیام نور به من یه پرینت می ده که توش یه قسمت نوشته نمرات تطبیقی و قسمت های بعدی هر ترم برای خودش هست. معدل اون ۵۰ واحد تطبیقی ۱۶.۸۰ هست اما معدل کاردانی من ۱۲.۲۱. اگر از من کاردانیم رو بخوان کل رزومم نابود می شه. در حالی که من اون نمراتی که توی کاردانی هست رو به جز ۵۰ تاش جبران کردم و کارشناسی پیام نورم هم پیوسته هست.

ممنون می شم راهنماییم کنین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متاسفانه برق و همین حوالی

سلام

من این پست رو می زارم تا بهتر مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته رو شفاف سازی کنم. مشکلی که خودم داشتم و با یه چندتا سرچ اطلاعات رو در آوردم.

کاردانی در تمام کشور ها به معنای Associate می باشد ولی برای کارشناسی ناپیوسته اسم ها برای هر کشوری فرق می کند. مثلا در آلمان به کارشناسی ناپیوسته می گن non-consecutive و در آمریکا و کانادا bachelor می گن. برای اطلاعات بیشتر برای آمریکا و کانادا این دو تا لینک رو نگاه کنید:
    https://www.universitylanguage.com/g...llege-degrees/

http://collegiatepursuits.com/differ...llege-degrees/

آرزوی موفقیت

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)