صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: دانشكده هاي دامپزشكي در امريكا

پیش فرض دانشكده هاي دامپزشكي در امريكا

سلام. آيا اينجا دانشجوي دامپزشكي كه در حال تحصيل در امريكا باشه وجود داره؟ ???

پیش فرض پاسخ : دانشكده هاي دامپزشكي در امريكا

من دامپزشک هستم و آمریکا زندگی میکنم و دارم آماده میشم برای امتحان بورد. ولی دانشجو نیستم. میتونم کمکی کنم؟

مرسي آقاي دكتر. من مي خواستم كمي اطلاعات در مورد دانشكده هاي دامپزشكي در امريكا و وضعيت پذيرش گرفتن كسب كنم. اگه بتونين بهم اطلاعاتي بدين ممنون مي شم.
    راستي دكتر مدرك ما اونجا معادل ليسانسه؟

متاسفانه شخصا اطلاعی از دانشگاه ها و شرایط اون در اینجا نمیدونم. ولی قول میدم پی گیر بشم. در مورد مدرک نه اینطور نیست. اونها مدرک دکترای ما رو قبول دارند ولی یک قانون کلی دارند که هر دامپزشکی از هر کجای دنیا بیاد آمریکا و بخواد کار کنه باید یک سری امتحانات خاص رو پشت سر بذاره. این مربوط به ایران نیست و جز فارغ التحصیلان چند دانشگاه انگشت شمار بقیه باید این امتحان رو بدند. چه ایرانی باشند چه اروپایی و غیره. چیزی رو که میدونم اینه که برای خیلی از رشته های پی اچ دی در اینجا نیازی به داشتن لایسنس کار در آمریکا نیست. حتی بعضی دانشگاهها برای دوره های رزیدنتی هم زیاد روی گذراندن این امتحانات تاکید نمیکنند ولی اکثرا برای رزیدنتی داشتن مجوز و گذراندن چند مرحله امتحان ضروری هست.
    یک نگاهی به این سایت بندازید. معمولا اکثر موقعیتهای باز رزیدنتی در آمریکا رو اینچا میتونید پیدا کنید. در کل اگه قصد نهاییتون اقامت در آمریکاست توصیه من اینه که زیاد به فکر پی اچ دی نباشید وسعی کنید روی رزیدنتی ها تمرکز کنید.
    اینکه چفدر به خارجی ها و مخصوصا به ایرانی ها امکان میدند برای کسب جایگاه رزیدینتی اطلاعی ندارم.
    http://www.virmp.org/virmp/searchnew.aspx
    باز اگه کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم.

سلام.1 سوال داشتم.مدركى كه در ايران داده ميشهDVM هستش يا MVM؟من تو سايت 1دانشگاه تو مالزى ديدم كسانى كه DVMداشتن ميتونستن براىMVM شركت كنند پس يعنى MVM مدرك بالاترى هست ازDVM??

والله خانم دکتر این مسخره بازی یک سری دانشگاههای اروپایی هست که برای اینکه یک دامپزشک مجور کار درمانگاهی داشته باشه بهش مدرک مستر میدند. یعنی همون MVM که شما فرمودید. برای گرفتن دکترا باید یک دوره بگذرونید که اونم به سبک اروپایی فقط یک تحقیق هست و یک تز دکترا. این گاها باعث میشه کسانی که با مدرک DVM حتی از آمریکا به این ممالک می رند کمی دچار دردسر بشند و سردرگم. ولی به هر حال مدرک ما در ایران DVM هست و دقیقا چیزی هست که برای آمریکای شمالی لازم هست. البته همونطور که گفتم شما برای رشته های رزیدنتی در آمریکای شمالی احتمالا ناچار بشید علاوه بر گذراندن امتحان BCSEو امتحان CPE از امتحان NAVLE هم قبول بشید. شاید هم بعضی دانشگاهها کمی کوتاه بیان. البته بهترین کار این هست که رشته مورد نظر خودتون رو از سایتی که نشونتون دادم پیدا کنید و با دانشگاه مربوطه مکاتبه کنید. ولی به نظرم برای گرفتن پی اچ دی زیاد سخت نگیرند.
    برای رشته های پی اچ دی هم میتونید به یک یک سایتهای دانشگاههای دامپزشکی آمریکا سر بزنید.
    این هم یک لیست بلند بالا از تمام دانشکده های دامپزشکی قاره آمریکا
    http://www.netpets.com/dogs/dogamer.html

باز اگه سوالی بود در خدمتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط harmonic_life نمایش پست ها
    والله خانم دکتر این مسخره بازی یک سری دانشگاههای اروپایی هست که برای اینکه یک دامپزشک مجور کار درمانگاهی داشته باشه بهش مدرک مستر میدند. یعنی همون MVM که شما فرمودید. برای گرفتن دکترا باید یک دوره بگذرونید که اونم به سبک اروپایی فقط یک تحقیق هست و یک تز دکترا. این گاها باعث میشه کسانی که با مدرک DVM حتی از آمریکا به این ممالک می رند کمی دچار دردسر بشند و سردرگم. ولی به هر حال مدرک ما در ایران DVM هست و دقیقا چیزی هست که برای آمریکای شمالی لازم هست. البته همونطور که گفتم شما برای رشته های رزیدنتی در آمریکای شمالی احتمالا ناچار بشید علاوه بر گذراندن امتحان BCSEو امتحان CPE از امتحان NAVLE هم قبول بشید. شاید هم بعضی دانشگاهها کمی کوتاه بیان. البته بهترین کار این هست که رشته مورد نظر خودتون رو از سایتی که نشونتون دادم پیدا کنید و با دانشگاه مربوطه مکاتبه کنید. ولی به نظرم برای گرفتن پی اچ دی زیاد سخت نگیرند.
    برای رشته های پی اچ دی هم میتونید به یک یک سایتهای دانشگاههای دامپزشکی آمریکا سر بزنید.
    این هم یک لیست بلند بالا از تمام دانشکده های دامپزشکی قاره آمریکا
    http://www.netpets.com/dogs/dogamer.html

باز اگه سوالی بود در خدمتم
    دکتر خود شما در آمریکا مدرک DVM تون رو گرفتین یا نه در ایران گرفتین و بعد از گذراندن امتحانات ورودی مجوز کار رو در آمریکا گرفتین؟
    سوال دیگه ام هم این بود که بعد از مکاتبه با دانشگاه و گرفتن یک internship یا رزیدنتی، ویزای تحصیلی رو هم خود دانشگاه جور می کنه یا ویزا رو باید جداگانه اقدام کرد؟ یعنی با داشتن پذیرش دانشگاه میشه ویزا هم گرفت؟
    و اینکه به طور مستقیم بدون گذروندن دوره ی انترنی و با مدرک DVM میشه مستقیم رزیدنتی خوند؟ چون تا جایی که فهمیدم در آمریکا تمام این دوره ها جدا از هم و کاملا منظم و طبق قانون خاصی هستند...
    سوال چهارمم هم اینه که برای ادامه تحصیل در مقطع پی اچ دی در آمریکا مدرک ما رو بدون امتحان یا شرط و شروط خاصی قبول می کنن؟ تا چه حد برای پی اچ دی تحقیقاتی حمایت مالی می کنن؟
    ویرایش توسط Neo-Vet : February 4th, 2010 در ساعت 11:33 PM

Junior Member

سلام دکتر
    مرسی از اطلاعاتت خيلی کمکم کرد
    ميخواستم بدونم که چطوری الان بايد برای اين رزيدنتی يه اينترشيپی اقدام کنم اين مداکی که خواسته رو بايد براشون اميل کنم يا با پست بفرستم چطوريه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Post-doc at Tübingen

سلام من سوم تجربی هستم در مالزی می خواهم در یکی از دانشگاه های امریکا در رشته ی دامپزشکی ادامه دهم می تونید من رو کمکم کنید ممنون می شم

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SHIMAN نمایش پست ها
    سلام من سوم تجربی هستم در مالزی می خواهم در یکی از دانشگاه های امریکا در رشته ی دامپزشکی ادامه دهم می تونید من رو کمکم کنید ممنون می شم
    پیشنهاد بنده ( به احتمال زیاد خودتون هم می دانید و من فقط تاکید میکنم) افزایش معدل و تقویت زبان تا حد توان و ممکن.
    جزییات پذیرش با دیپلم اطلاعی ندارم بقیه دوستان نظر بدهند .
    فقط یک سوال شما کنار آواتارتون نوشته دانشگاه مالایا و خودتون می گویید سوم تجربی هستید؟!!!

موفق باشید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین