صفحه 24 از 40 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 391

موضوع: Chevening Scholarship

پیش فرض پاسخ : Chevening Scholarship

سلام به دوستانی که امسال دعوت به مصاحبه شدن. با من دو نفر توخصوصی پبام گذاشتن واسه راهنمایی گرفتن واسه مصاحبه. من ترجیح دادم یه پست عمومی بذارم.

1. همونطور که گفتم تموم سوالات فرم اپلیکیشنتون رو با جزییات ذره به ذره و مو به مو بخونید واز حفظ باشید.
    2. برنامه بلند مدت و کوتاه مدت داشته باید واسه آینده که واسشون توضیح بدید.
    3. به صورت خیلی خیلی واضح اشراف داشته باشید روی سوابق مدیریت و کارهایی که کردید.
    4. به صورت واضح براشون بگید چرا ایندانشگاه ها واین کورس ها رو میخاین انتخاب کنین واسه تحصیل.
    5. باید حتما انگلیسی خوبی داشته باشید. اگه انگلیسیتون خوبه لهجه بریتیش اونا هیچ مشکلی براتون نخواهد بود.
    6. مدام صدای خودتون ضبط کنید و rehearse کنید.
    7. تو فیس بوک یه گروه closed به نام family cuk هست برید درخواست عضویت بدید و با بقیه Chevener ها در تماس باشید اونجا سوالات سال های گذشته رو هم share میکنن. من fereshte111 رو تا الان اد کردم. اگه برات مقدوره بچه های دیگه رو ادد کن.

دوستای گل من از کمک کردن به هم دریغ نکنید. نمیدونم چرا ایرانی های که برای Chevening قبول میشن آب میشن میرن تو زمین. بعضی هاشونو میشناسم همه پست ها رو میخونن. قبول شدن و الان دارن تو انگلیس درس میخونن. الان پست های منم میبینم ولی چون فک میکنن اگه به بقیه کمک کنن از دنیا عقب میمونن اثری ازشون اینجا نیست. این حرکت قشنگ نیست. اینجا همه chevenenr ها به هم وطنی خودشون کمک میکنن. پارسال smpj به من کمک کرد و من الان تو دانشگاهی که ارزوشو داشتم دارم درس میخونم. الان نوبت منه به شما کمک کنم. سال دیگه 22 فوریه 2019 هم نوبت شماست. دنیا خیلی بزرگه. جا واسه همه هست. اونی هم که چونینگ قبول نمیشه جای دیگه قبول میشه مطمئن باشید.
    پی نوشت: همه سوالاتون تو خصوصی قابل طرح تو انجمن بوده تا حالا. از هم رو نگیرید به جای خصوصی بیاین اینجا پست بذارین بقیه هم ببینن.
    موفقیت شما آرزوی من هم هست.
    بخدا خیلی درس دارم وگرنه بیشتر براتون پست میذاشتم. فعلا بای.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی اصفهان

دوستان آیا بیوگرافی هم در پذیرش فاند نقش داره؟

Junior Member

خیلی ممنونم از راهنمایی های شما.

دوستان اشاره داشتند که در آخر مصاحبه از شما می پرسند که رشته و یا دانشگاه خود را می خواهید تغییر بدید یا نه ...... و این برای من سوال بود، چونکه 2 تا آفر غیر مشروط دارم و سومی هم هنوز جواب نداده.
    یکی از آفرهام برای دانشگاه رنک پایین تری هست و بعد از ثبت نام در چونینگ برای دانشگاه های مناسب تر هم اقدام کردم که از آن ها هم آفر غیر مشروط گرفتم.... ولی طبیعتا در لیست چونینگ قرار ندارند

سوال اینجاست که با پاسخ دادن به این سوال تغییر دانشگاه شاید ما کمی undecided به نظر برسیم.

به نظرتون اعلام درخواست تغییر دانشگاه تاثیر منفی بر روی application process نخواهد داشت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Airplane Technology Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbb نمایش پست ها

دوستان اشاره داشتند که در آخر مصاحبه از شما می پرسند که رشته و یا دانشگاه خود را می خواهید تغییر بدید یا نه ...... و این برای من سوال بود، چونکه 2 تا آفر غیر مشروط دارم و سومی هم هنوز جواب نداده.
    یکی از آفرهام برای دانشگاه رنک پایین تری هست و بعد از ثبت نام در چونینگ برای دانشگاه های مناسب تر هم اقدام کردم که از آن ها هم آفر غیر مشروط گرفتم.... ولی طبیعتا در لیست چونینگ قرار ندارند

سوال اینجاست که با پاسخ دادن به این سوال تغییر دانشگاه شاید ما کمی undecided به نظر برسیم.

به نظرتون اعلام درخواست تغییر دانشگاه تاثیر منفی بر روی application process نخواهد داشت؟
    چونینگ بر اساس اولویت هایی که انتخاب کردین دانشگاه رو مد نظر قرار میده و به این هم کاری نداره انتخاب اول شما رنکش بالاتر یا پایین تر از انتخاب دوم و سومتون باشه. از دوستان من کسی بود که سه سال پیش وقتی برای انتخاب اولش پذیرش قطعی گرفت، دنبال بقیه انتخاب هاش نرفت.
    تا اونجا که من اطلاع دارم و شنیدم، مورد تغییر اولویت بچه ها داشتن ولی انتخاب یه دانشگاه دیگه که توی لیست طرف نبوده رو من حداقل نشنیدم.
    به نظر من اگخ دلیل محکم و منطقی برای تیم مصاحبه دارید که بتونید قانعشون کنه، این کار نباید تاثیر منفی بذاره. یکی از دلایلی که میتونید بیارید مثلا بکید خیلی دیر راجب چونینگ اطلاع پیدا کردی و فرصت کافی برای بررسی و جستجو نداشتید.
    مخصوصا اگه تونسته باشی از دانشگاه معتبرتری پذیرش قطعی و نه مشروط، گرفته باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbb نمایش پست ها

اصلا اصلا تغیر انتخاب مهم نیست. تا میتونید به دلخئاه خودتون عمل کنید. حتی لازم هم نیست قانعشون کنید اصلا از من نپرسید چرا میخای عوض کنی. من هم دانشگاه رو جابجا کردم هم عنوان رشته رو تغیرر دادم. من UCL biological science انتخاب دومم بود. کردمش UCL Biochemical engineering و بردمش انتخاب اول. قبول هم شدم هیچم نگفت چرا میخای عوض کنی. اصلااااااااسر این استرس نداشته باشید ......

Junior Member

سلام! من نسبتن اینجا جدید هستم و به واسطه‌ی برنده شدن این بورس دوباره اینجا رو پیدا کردم و می‌نویسم.

من امسال بورس chevening را دریافت کردم و اگه بتونم کمکی بکنم و سوالی رو جواب بدم که شاید جوابش در سایت چیونینگ مشخص نباشه خوشحال می‌شم.

Junior Member

سلام دوست عزیز تبریک میگم
    1.من میخوام اپلیکیشن رو پر کنم منتهی چندتا مشکل دارم اول این که سابقه کار من در حال تحصیل بوده و بعد از فارغ التحصیلی یعنی اسفند 96 من توی ی شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت قرارداد بستم و مدیر تیم نرم افزارشون هستم منتهی خروجی کار ما ک شده ی اختراع هنوز ثبت نهایی نشده و با این روند اداری شاید 5 6 ماه طول بکشه ، نکته دوم راجب مقاله ام هست ک اونم سابمیت شده و جوابش شاید 2 3 ماه طول بکشه از طرفی هنوز زبان هم امتحان ندادم تا اخر شهریور ببینم میتونم خودم رو برسونم. با این اوصاف باید چکار کنم ؟ ایا اپلای کنم ؟

2.نکته دوم اینو نوشتن توی سایتشون

Chevening Scholarships are awarded to outstanding emerging leaders to pursue a one-year taught Master’s degree programme at any UK university. They provide a unique opportunity for future leaders, influencers and decision-makers from all over the world to develop professionally and academically, network extensively, experience UK culture and build lasting positive relationships with the UK. A Chevening award offers financial support along with the opportunity of becoming part of the highly regarded and influential Chevening global network. Applicants can choose any course of study at any UK higher education institution. When selecting your field of study please refer to the UK priorities in your country.

چرا نوشته دوره یک ساله ؟ برا ارشد تو حوزه کامپیوتر برا رشته هوش مصنوعی میخوام اپلای کنم ک حداقل دوساله است

3. من میخوام تا دکترا ادامه بدم این رو هم باید قید کنم ؟

ممنون از پاسخگویی تون

سلام دوستان
    جند نفر از ایران انتخاب میشن؟

ApplyAbroad Superstar

سلام بورس چیونینگ همیشه یکساله است.

من البته یکی دو نفری را دیده ام که برای بیشتر از یکسال بورس شده بودند ولی ایرانی نبودند. شاید بریتیش کانسیل برای کشورهای مختلف سیاستهای مختلف دارد. در مورد ذکر دکتری فکر میکنم ایرادی نداشته باشد که ذکر کنید ولی نباید طوری بنویسید که شبهه ایجاد کند که بعد از ارشد قصد بازگشت به ایران ندارید. فکر میکنم هنوز هم برای برندگان بورسیه بلیط رفت و برگشت میدهند و تعهد برگشت هم میگیرند بنابراین برایشان مهم است که دانشجو به ایران برگردد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_erf نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز تبریک میگم
    1.من میخوام اپلیکیشن رو پر کنم منتهی چندتا مشکل دارم اول این که سابقه کار من در حال تحصیل بوده و بعد از فارغ التحصیلی یعنی اسفند 96 من توی ی شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت قرارداد بستم و مدیر تیم نرم افزارشون هستم منتهی خروجی کار ما ک شده ی اختراع هنوز ثبت نهایی نشده و با این روند اداری شاید 5 6 ماه طول بکشه ، نکته دوم راجب مقاله ام هست ک اونم سابمیت شده و جوابش شاید 2 3 ماه طول بکشه از طرفی هنوز زبان هم امتحان ندادم تا اخر شهریور ببینم میتونم خودم رو برسونم. با این اوصاف باید چکار کنم ؟ ایا اپلای کنم ؟

2.نکته دوم اینو نوشتن توی سایتشون

چرا نوشته دوره یک ساله ؟ برا ارشد تو حوزه کامپیوتر برا رشته هوش مصنوعی میخوام اپلای کنم ک حداقل دوساله است

3. من میخوام تا دکترا ادامه بدم این رو هم باید قید کنم ؟

ممنون از پاسخگویی تون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

مشکلی نداره ازونجایی که روند اپلای کردن تقریبن یکسال طول می‌کشه و برای همین شما فرصت کافی دارین تا مدارکتون رو جور کنین. صرفن الان باید رو خود سوال ها که ۴ سوال اصلی درمورد leadership و networking و رشته تحصیلی و post study plans هست تمرکز کنید. در مورد دکترا هم مشکلی نداره فقط لزومی هم نداره مگه اینکه تو سناریو شما برای پاسخگویی به این سوالات نکته یا اهمیت خاصی داشته باشه. و در کل شما باید نشون بدید که هدفتون ازین کار چی هست. فلسفه اصلی چیونینگ هم اینه که کمک کنن به کشورهای در حال توسعه مثل ایران که توش آدمها با پتانسیل کارآفرینی به کشورشون برگردن و تو حوزه کاری خودشون کار قابل توجهی انجام بدن. بهترین کار اینه که تا جایی که میتونین در مورد خود چیونینگ بخونید. از کجا میاد چرا هست شما چرا میخاین انتخابش کنین چه ربطی به رشته تون داره. چه ربطی به کارایی که میخواید در آنیده کنید داره و ..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)