صفحه 1 از 37 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 391

موضوع: Chevening Scholarship

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض Chevening Scholarship

اینجا کسی هست که برای بورس شونینگ اقدام کرده باشه؟... اگر هست لطفاً تجربه خودتون رو در مورد مراحل پذیرش، مصاحبه و آزمون در اختیارمون بزارین... معمولاً فرآیند گرفتن شونینگ تا زمان ثبت نام و پذیرش اولیه روشنه ولی بعد از اون نه!
    Winners are simply willing to do what losers won't

پیش فرض پاسخ : Chevening Scholarship

من كسي رو ميشناسم كه شركت كرده بود و تو پذيرش اوليه هم قبول شد اما در مرحله بعد كه تا اونجايي كه به من مي گفت مربوط به آزمون زبان بود كه ظاهرا خودشون طراحي مي كردن قبول نشد. تا جايي كه ميدونم رشته هايي رو استقبال مي كنن كه تو ايران نباشه و من چند نفري كه ديدم قبولي اوليه داشتن تو رمينه ارتباطات و ژورناليسم فعال بودن.
    ThinK DifferenT

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

یه آمار راجع به این می دین ؟
    چه رشته هایی رو شامل می شه !
    من تاحالا روحمم این رو نشنیده بود ... ;D

سلام

من دو سال پيش شركت كردم...توي امتحان زبانش جزء چند نفر اول شدم و بعد از shortlist شدن به آخرين مرحلش كه مصاحبه شفاهي با نمايندگان foreign and common wealth office اونا در محل سفارت هست رسيدم... سوالاتي كه ميپرسند در مورد همون مطالب فرمهاست... كه ميخواي چيكار كني بعد از برگشتن و تا حالا چيكار كردي و در مورد كارت بايد توضيح بدي و اين حرفا...من چون همون سال ايران فوق قبول شده بودم بهم گير دادن كه پس اين وسط درس فوقت رو ميخواي چيكار كني و ...اگه نگفته بودم خيلي بهتر بود...

به نظر منم اومد كه به يه سري رشته ها علاقه خاصي دارن ... دو نفر از آدمهايي كه فهميدم قبول شدن اون سال يكيشون فوق اقتصاد داشت و توي شركت نفت بود و يكيشون روزنامه نگاري...
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط goodgirl
    سلام

من دو سال پيش شركت كردم...توي امتحان زبانش جزء چند نفر اول شدم و بعد از shortlist شدن به آخرين مرحلش كه مصاحبه شفاهي با نمايندگان foreign and common wealth office اونا در محل سفارت هست رسيدم... سوالاتي كه ميپرسند در مورد همون مطالب فرمهاست... كه ميخواي چيكار كني بعد از برگشتن و تا حالا چيكار كردي و در مورد كارت بايد توضيح بدي و اين حرفا...من چون همون سال ايران فوق قبول شده بودم بهم گير دادن كه پس اين وسط درس فوقت رو ميخواي چيكار كني و ...اگه نگفته بودم خيلي بهتر بود...

به نظر منم اومد كه به يه سري رشته ها علاقه خاصي دارن ... دو نفر از آدمهايي كه فهميدم قبول شدن اون سال يكيشون فوق اقتصاد داشت و توي شركت نفت بود و يكيشون روزنامه نگاري...
    برنامه زمانبندی مراحل مختلفش به چه صورته معمولاً؟ توی مصاحبه آخر یادت هست که از ایرانیها چه کسی بود؟ واقعیت اینه که منم یه چند نفری رو میشناسم که گرفتن این بورسو... ولی نکته بانمک اینه که یهویی همشون غیب شدن ;D و بر خلاف اون چیزی که همه اول قولشو میدن... دیگه هیچکدومشون تا به حال در ایران دیده نشدن!

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

البته فک کنم سوالمو بد پرسیدم منظورم این بود که توی اون نمایندگان foreign and common wealth office از استادای ایرانی کیا بودن؟... من شنیدم که پرفسور وفایی شریف هر سال هست... بعدش ... اگه ممکنه راجع به مراحل زمانبندیش هم بگو یه مقدار... اینکه هر مرحله چقدر طول میکشه... مثلاً پذیرش اولیه... امتحان زبان... و مصاحبه، هر کدوم حدوداً توی چه ماهی و چند وقت بعد از شروع ثبت نام انجام میشه؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

مرسی از تحویل شدیدتون !... :-\

یکی به من گه اینجا چه خبره !!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Western University, Canada

منم مشتاق شدم بونم این نوع بورسیه چی هست ؟ با چه شرایطی برگزار میشه؟ مربوط به چه کشوریه؟ چه مدرکی میده؟ و... لطفا شما که بحث رو مطرح کردین معرفی هم بکنین مطمین باشین ما جاتون رو نمیگیریم

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

شونینگ بورسی هستش که شورای فرهنگی انگلستان به تعدادی از بچه های مستعد کشورهای در حال توسعه میده... هدفش هم این هستش که برن انگلستان تحصیل کنن و بعد برگردن و توی توسعه کشورشون سهیم باشن... تا جایی هم که خاطرم هست دو مدل بورس داره... یه بورس کامله که تا جایی ک من مطالعه کردم واقعاً کامله!!! و یه بورس درصدی... نحوه پذیرشش هم به این صورت هست که معمولاً هر سال اواسط سپتامبر از طریق سایت شورای فرهنگی انگلستان تو ایران ثبت نام اولیه میکنه... شرایطش هم به این صورته:
    مقاطع تحت پوشش: فوق لیسانس٬ دکترا
    شرایط عمومی: دانشجوی ایرانی علاقه مند به ادامه تحصیل در انگلیس٬ داشتن مدرک اولیه لیسانس با شرایط خیلی خوب٬ داشتن سابقه تحصیلی خیلی خوب ٬ سن بین 25 تا 35 سال٬ حداقل 3 سال سابقه کار٬ تسلط کافی بر خواندن و نوشتن زبان انگلیسی، تعهد بازگشت به کشور بعد از اتمام دوره
    اطلاعات بیشتر رو هم میتونیند توی سایت خود شونینگ به آدرس http://www.chevening.com و سایت شورای فرهنگی انگلستان در ایران به آدرس http://www.britishcouncil.org/iran (که البته این دومیه به همت دوستان چند ماهیه که ***** شده!!!) پیدا کنید.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn

مرسی از تحویل شدیدتون !... :-\

یکی به من گه اینجا چه خبره !!!
    حسین جان شرمنده... ندیدم اصلاً... این بورس هیچ محدودیت رشته ای نداره... یعنی در واقع میگن که نداره ولی به هر حال توی مصاحبه باید متقاعدشون کنی که رشته ای میخوای بری اونجا برای تحصیل توی ایران نیست، یا خیلی ضعیفه و یا اینکه به هر حال یه جوری راضیشون کنی که شرایط تحصیل یا تحقیق فقط در اونجا مهیا هستش... خلاصه اینکه باید یه دلیل مناسب برای رفتنت براشون بتراشی... ضمناً توی مصاحبه حتماً باید مطمئن بشن که تو هدف مشخصی داری از رفتن و از همه مهمتر اینکه اگه یه کوچولو هم احساس کنن که میخوای بری و دیگه برنگردی مسلماً نمیدن بهت بورس رو بقیه اطلاعات رو هم تو پست بالایی نوشتم

صفحه 1 از 37 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)