صفحه 33 از 40 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 391

موضوع: Chevening Scholarship

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Chevening Scholarship

سلام
    1. بله درسته
    2. در مورد فرمت چیز خاصی نگفته، فقط بعضی موارد هست که باید توضیح داده بشوند و از شما میخواهند که معرف رو توجیه کنید.
    3. بالاخره یا ایمیل میاد که shortlistشدید و یا نتیجه نهایی ریجیکت و... با عددهایی که در پورتال نشان میدهد مشخص می شود که تغییر وضعیت داده اید یا خیر
    که هنوز برای من عدد 1 در حالت under viewهست

Junior Member

مرسی دوست عزیز از پاسخگویی

امروز دوشنبه 22 بهمن تقریبا ساعت 5 بعد ظهر ایمیل دادن که ریجکت شدم و تو صفحه پروفایلم Unsuccessful شد 1
    چهارتا سوالی که پرسیده بودن و باید essay مینوشتیم رو خیلی خوب نوشته بودم و دادم به یکی از رفقا که تو انگلیسی درس خونده بود تصحیح کرد. ساعات کاریم هم بیشتر از چهار هزار ساعت بود.
    البته معدل کارشناسیم نسبتا پایین بود. 14/5 دانشگاه سراسری
    من که نفهمیدم دقیقا چیا براشون بیشتر مهمه
    ارزوی قبول شدن دوستانی که هنوز جوابشون نیومده

Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum University of Technology

Shortlist از longlist میاد .

Member
    رشته و دانشگاه
    Airplane Technology Engineering

سلام خدمت همه دوستان
    با خودم گفتم تجربه خودم رو از چونینگ، قبل و بعدش، رو براتون بگم.
    من و یه سری از دوستان فکر کنم اولین کسایی بودیم که سال 2015 که چوننیگ در ایران دوباره اجرا شد، براش اپلای کریدم. ( اینو با توجه به پست های قدیم میگم)
    روال با اون چیزی که دوستان الان دارن میگن خیلی فرق داشت. سال اول بورس رو برنده شدم ولی نتونستم نمره زبان آیلتس 6.5 رو به موقع برسونم. سال بعدش هم دعوت به مصاحبه شدم ولی در مرحله آخر قبول نشدم. بعدش دیگه بیخیال شدم و الان ایتالیا هستم و کاش همون سال اول برای ایتالیا اقدام میکردم و الان خیلی جلوتر بودم در زندگیم. اما در حر صورت راضیم. دوستانی که ریجکت شدن نباید ناامید شن، شما اگه هدفی داری یه مسیر دیگه برو، اگه مسیری وجود نداره، یه مسیر خودت بساز. خواستن، تلاش کردن، و توانستن هست.
    چیزی که من متوجه شدم و با دوستانی که طی دو سه سال گذشته برنامه چونینگ رو قبول شدن و رفتن این موارد بینشون مشترک بود:
    - اکثرا فارغ التحصیل های دانشگاه های مطرح ایران بودن، به خصوص بهشتی، هم رزومه آکادمی خوبی داشتن هم نمره زبان مناسب.
    - داشتن پذیرش، مخصوصا غیر مشروط، از یک دانشگاه طراز اول طی فاصله بین نوامبر و ژانویه. خواه نا خواه وقتی شما از یک دانشگاه سطح بالا مثل ادینبورگ، یو سی ال یا امپریال کالج آفر داری، یعنی سطح آکادمی شما تائید شده است.
    - نکته ای هم برای خودم جالب بود این بودش که اکثرا هم یه ارشد در ایران گرفته بودن و برای ارشد دوم اقدام میکردن.
    شاد و سلامت باشین

Junior Member

سلام
    متأسفانه منم دیروز حوالی 5 ایمیل رد شدنم رو گرفتم و خیلی ناراحت شدم.
    من ارشد داشتم ولی با لیسانس اقدام کردم به قول دوستمون کاش ارشدم رو هم وارد می کردم شاید شانس بالاتری داشتم.
    لیسانسم دانشگاه فردوسی بود معدل 16.34
    شاید اطلاعات بدرد بقیه دوستان بخورد و آرزوی قبولی برای سایرین
    من که میرم برای دکتری یک جای دیگه اقدام کنم و قید این بورسیه رو میزنم
    آخرین پیام
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    یه گروهی توی فیس بوک به نام Chevening 2019-2020 Applicants هستش که می تونید عضو بشین همین عبارت رو توی فیسبوک سرچ کنین پیداش می کنین :

Chevening 2019-2020 Applicants

با سلام و درود فراوان و تبریک به تمام کسانی که برای مصاحبه دعوت شده اند.
    در پاسخ به سوال دوستانی که خیلی نگران مصاحبه هستند بگم که سوالات حول محور سوالات تپلیکیشن هست. خوب تمرین کنید و جواب های آماده و واضح و مشخص داشته باشید. مدام صدای خودتون رو ضبط کنید و بررسی کنید که در پاسخ سوالات جواب های مشخص و مربوط بدید. بهشون نشون بدید که شما واقعا همون هستید که تو فرم اپلیکیشن نوشتید. با قدرت پیش برید. یادتون نره شما نماینده هم وطن هاتون هستید. موفق باشید.

از ماست که بر ماست.
    ایرانی های تحصیل کرده ی عزیز خبر بد واستون دارم. البته فرقش اینه که مقصر صد در صد این خبر خود ماها هستیم.
    پارسال تو یه میتینگ چونینگی یه نفر به ما گفت که ایرانی ها وقتی از انگلیس میرن و خرشون از پل میگذره دیگه ما رو فراموش میکنن و اصلا هیچ ارتباطی نمیذارن. و گفت ما هر سال داریم به این نتیجه میرسیم که بورسیه رو از ایران برداریم. همونطور که میدونید سال های قبل تعداد قبولی ها ۱۵ نفر بود. ۲۰۱۷ که من قبول شدم شد ۴ نفر و الان تا جایی که میدونم ۳ نفر هستن.
    دیگه مهمونی سفارت هم برامون نگرفتن و مهمونی بعد از برگشت هم برامون نگرفتن. بچه ها این جواب آفیسرهای نایس چونینگی نیست. لطفا رعایت اخلاق کنید و بذارید با این بازخورد و رکورهای بد چونینگ رو از ایران برندارند. اجازه بدید با بازخوردهای خوبمون به کسانی مثل من که توانایی تحصیل در ucl از نظر علمی داشتن ولی توانایی مالی شهریه پرداختن نداشتن رو کمک کنیم.

مثل مردم عوام فکر نکیند و افکار سمی پخش نکنید.فرق هست بین یه تحصیل کرده با سایر اقشار. بعضی اسکالرهای عزیز( از جمله دختر خانمی که من شخصا خودم باهاش حرف زدم) گفتن که اگه دولت ایران بدونه شما بورس انگلیس هستید بهتون گیر میده و کارتون از دست میدید و فکر میکنید جاسوس هستید. من افشاگری میکنم که این ها دروغ محضی بیش نیست. لطفا با محافظه کاری و افشای اطلاعات غلط باعث موجی از افکار منفی نشید. من شخصا با آفیسرها صحبت کردم و به نمایندگی تموم بچه های ایرانی گفتم که حق ماست که سهمیه داشته باشیم. پس لطفا تلاش بقیه رو ضایع نکنید. به هم کمک کنیم کمی. یادمون باشه تو قضیه کاهش سهمیه چونینگ مقصر اصلی دوستانی بودن که با قدرنشناسی از چونینگ چنین تصویر بدی ساختن. هنوزم دیر نشده. یادمون نره که chevener نماینده کشور خودشه. شمایی که از میون این همه اپلیکنت قبول میشی میری یادت باشه از فرصت پیش آمده خوب استفاده کنی. با آرزوی موفقیت برای همه و تلاش برای ساختن تصویری زیبا از خودمون.
    ویرایش توسط Brainy : March 8th, 2019 در ساعت 05:22 PM

مردم انگلیس چه خلق و خویی داشتن و تجربه چونینگ چگونه بود؟

دست نوشته های زیر را از کسی میخوانید که به لطف چونینگ تجریه سفر به چند کشور اروپایی و همچنین زندگی کوتاه مدتی در فرانسه داشته است:‌

هرچی از مهربونی انگلیسی ها (چه اونایی که وایت بریتیش هستن چه سیاه پوستاش و چه مهاجراش که اونجا دنیا اومدن) بگم کم گفتن. انگلیسی ها شاید سرد باشن و دیر باها دوست شن ولی وقتی باهاشون دوست شی خییییلی ساپورتیو هستن.
    آفیسرهای چونینگ تموم تلاششون میکنن کارای شما به بهترین نحو انجام بشه و آب تو دلتون تکون نخوره. واسه من خودشون وقت سفارت باز کردن. وایه یه چونر سال ۲۰۱۸ که میخاست در لحظه آخر در اوج ناامیدی بره ترکیه واسه سفارت با مکاتبه ویزاشو از ایران بهش دادن که مجبور نشه بره ترکیه. و یه چونر سال ما بود که ویزاشو دیر دادن و پروازش تاخیر داشت دو برابر پول پروازشم بابت خسارت دادن.
    پرواز منو از تهران با بریتیش گرفتن یه هواپیمایی خوب (بویینگ ۷۷۷) و پرواز برگشتم هم Qatar airways مستقیم به شیراز با A380 . یه پرواز فوق العاده که امیدوارم همتون تجربه کنید.
    مدام تو طول سال آفیسر بهتون ایمیل میزنه و ازتون میپرسه پیشرفت تحصیلیتون چطور بوده. من در دانشگاه UCL بهترین اساتید و مهربون ترین آدم هایی رو دیدک که باورتون نمیشه. من برای یه اپلیکیشن دیگم از رییس دپارتمان خواستم برام ریکامندیشن بنویسه و با چه احترامی تو weekend که معمولا فقط به استراحت میپردازن نوشت با وجود اینکه سرش خیلی شلوغ بود.سه تا از اساتید دیگه هم همینطور و وقتی ایمیل میزنم خیلی خوشحال میشن و تشکر میکنن که به یادشون هستم و همیشه میگن هر کاری داری بهمون بگو.
    ایشالا سفر کنید به بقیه اروپا و تفاوت فاااااااااحش اخلاق مردم انگلیسی و کسانی که اونجا موندن و زندگی کردن رو با سایر اروپایی ها ببینید. بسیار با ادب هستن و بسیار قابل احترام.
    من به چونینگ مدیون هستم که برای من سالی پر از تجربه های بزرگ ساخت. با اینکه پروگرم سختی داشتم و همش درس داشتم و نمیتونستم خیلی برم خوشگذرونی بازم خیلی سال خوبی بود.
    برای کمک به دوستانم در قبولی دریغ نمیکنم و همیشه دوست دارم سهمی در راه تحصیلشون از طریق چونینگ داشته باشم.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Brainy نمایش پست ها
    از ماست که بر ماست.
    ایرانی های تحصیل کرده ی عزیز خبر بد واستون دارم. البته فرقش اینه که مقصر صد در صد این خبر خود ماها هستیم.
    پارسال تو یه میتینگ چونینگی یه نفر به ما گفت که ایرانی ها وقتی از انگلیس میرن و خرشون از پل میگذره دیگه ما رو فراموش میکنن و اصلا هیچ ارتباطی نمیذارن. و گفت ما هر سال داریم به این نتیجه میرسیم که بورسیه رو از ایران برداریم. همونطور که میدونید سال های قبل تعداد قبولی ها ۱۵ نفر بود. ۲۰۱۷ که من قبول شدم شد ۴ نفر و الان تا جایی که میدونم ۳ نفر هستن.
    دیگه مهمونی سفارت هم برامون نگرفتن و مهمونی بعد از برگشت هم برامون نگرفتن. بچه ها این جواب آفیسرهای نایس چونینگی نیست. لطفا رعایت اخلاق کنید و بذارید با این بازخورد و رکورهای بد چونینگ رو از ایران برندارند. اجازه بدید با بازخوردهای خوبمون به کسانی مثل من که توانایی تحصیل در ucl از نظر علمی داشتن ولی توانایی مالی شهریه پرداختن نداشتن رو کمک کنیم.

مثل مردم عوام فکر نکیند و افکار سمی پخش نکنید.فرق هست بین یه تحصیل کرده با سایر اقشار. بعضی اسکالرهای عزیز( از جمله دختر خانمی که من شخصا خودم باهاش حرف زدم) گفتن که اگه دولت ایران بدونه شما بورس انگلیس هستید بهتون گیر میده و کارتون از دست میدید و فکر میکنید جاسوس هستید. من افشاگری میکنم که این ها دروغ محضی بیش نیست. لطفا با محافظه کاری و افشای اطلاعات غلط باعث موجی از افکار منفی نشید. من شخصا با آفبیرها صحبت کردم و به نمایندگی تموم بچه های ایرانی گفتم که حق ماست که سهمیه داشته باشیم. پس لطفا تلاش بقیه رو ضایع نکنید. به هم کمک کنیم کمی. یادمون باشه تو قضیه کاهش سهمیه چونینگ مقصر اصلی دوستانی بودن که با قدرنشناسی از چونینگ چنین تصویر بدی ساختن. هنوزم دیر نشده. یادمون نره که chevener نماینده کشور خودشه. شمایی که از میون این همه اپلیکنت قبول میشی میری یادت باشه از فرصت پیش آمده خوب استفاده کنی. با آرزوی موفقیت برای همه و تلاش برای ساختن تصویری زیبا از خودمون.
    عزیز دلم خیلی ازت ممنونم که اومدی تجربه ت رو نوشتی و خیلی خوشحالم که یه ایرانی پیدا میشه که به آبروی بقیه ایرانیام فکر میکنه.
    توی دانشگاه ما من موارد قابل توجهی از ایرانیا دیدم که از استاد به عنوان وسیله ای برای امرار معاش تا وقتی که بچه مون به دنیا بیاد و یا شوهر کار پیدا کنه و سپس پرت کردن استاد به بیرون از زندگی و انصراف و رفتن به یه رشته جدید چون الان دیگه دولت پول میده برای بچه به دنیا اومده توی کانادا و میشه با اون پول یه چیزی به جز ساینس خوند دیدم.
    کلا نمیدونم این چه کالچر بی معرفتانه ایه اغلب ما داریم (من هر روز با خودم مبارزه میکنم چون من هم دارم اینو) که همش دو قسمت زندگی رو میبینیم ما:
    پل و پس از پل. از پل که رد میشیم دیگه بی رحمانه همه چی رو خراب میکنیم.

خیلی خیلی پستت بهم انرژی مثبت منتقل کرد دوست گلم. امیدوارم که بهترین اتفاق های زندگی برات بیفته و تو پاشی بیای کانادا یا من بیام انگلیس یادر یه کشور سوم بلاخره ما بتونیم همکاری داشته باشیم.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)