صفحه 7 از 40 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 391

موضوع: Chevening Scholarship

Member
    رشته و دانشگاه
    Airplane Technology Engineering

پیش فرض پاسخ : Chevening Scholarship

نقل قول نوشته اصلی توسط aliedmund نمایش پست ها
    سلام
    میشه بگید شما چه مدارکی تحویل دادید ؟ من کارمند اموزش و پرورش هستم میخام سال بعد شرکت کنم.
    ممنون

سلام.
    توی لینکی که در ادامه برات میذارم میتونی اطلاعاتی که لازمه پیدا کنی
    http://www.chevening.org/apply/
    ساله دیگه توی آگوست (شهریور ) دوباره ثبت نام شروع میشه و تا نوامبر ادامه داره
    حداقل 2 سال سابقه کار
    معدل مناسب کارشناسی ( مال من 15 بود از دانشگاه علمی کاربردی )
    آیلتس 6.5 که تا تیر سال بعد هم میتونی ارائه بدی ، موقع ثبت نام الزامی نیست
    تعهد که حتما بعد اتمام تحصیلات برگردی

Member
    رشته و دانشگاه

البته 2 نفر هم برای توصیه نامه لازمه معرفی کنی
    حالا یا استادت یا کارفرمات
    که بعد اینکه ددلاین تموم شد ، یک ایمیل برای اونا فرستاده میشه و توصیه نامه شون رو در مورد تو به اون ایمیل رپلای می کنند
    توی فبریه - امسال 13 ام بود - هم نتیجه اولیه برای دعوت به مصاحبه اعلام میشه

Member
    رشته و دانشگاه

Frequently asked questions

http://www.chevening.org/apply/faqs

سلام
    من امسال شرکت کردم و مصاحبه هم شذم.
    کسی می دونه از ایران چند نفر می گیرند؟

Member
    رشته و دانشگاه

مصاحبه امسال تموم شد و گفتم اتفاقات پیش اومده رو بگم
    مصاحبه امسال خیلی بی نظم و جالب بود. چون سفارت انگلیس تعطیل بود ایران، بهمون گتن تلفنی انجام میشه . اما 1هفته قبل تاریخ مصاحبه ایمیل زدن که یک آیدی اسکایپ اعلام کنید . چون با اسکایپ شده
    به یه عده با اسکایپ تماس گرفتن، یک عده فقط تلفن و واسه یکی مثل من هیچ کدومش. واسه اونایی هم که تماس گرفتن سر تایمی که گفته بودن ، نبود.
    اما بعد بهم ایمیل زدن و عذر خواهی کردن و یک تاریخ مصاحبه جدید بهم اعلام کردن
    اون هم با اسکایپ
    مصاحبه هم به وقت لندن بود
    دفعه دوم ولی به موقع با اسکایپ تماس گرفتن. از من وب و تصویر نخواستن . من هم چیزی نگفتم
    3 نفر مصاحبه میکردن . و ایتدا خودشون رو معرفی کردن و بعدش یکی یکی هر کدوم 2-تا 4 سوال پرسیدن
    من زبانم خوب نبود و به مشکل خوردم . اما هرجا که متوجه نمیشدم ، گفتم که توضیح بدن و اونا هم خیلی صبورانه این کار رو کردن
    مصاحبم تقریبا 40 دقیقه طول کشید
    آخرش هم قطع شد نتم . ولی دوباره خودم کال زدم و اونا هم تشکر کردن که خودم تماس گرفتم.
    البته یکی از انتخابای من که همون اول انتخاب کرده بودم ، دیگه توی دانشگاه موردنظرم واسه سال بعد نبود . برای همین یه رشته دیگه انتخاب کردم و موقع مصاحبه بهشون اعلام کردم
    و باز هم ازین بابت تشکر کردن
    خلاصه الان هم دیگه من چند تا از بچه های که باهم در ارتباطیم ، منتظریم که تا آخر می یا اول جون نتایج اعلام بشه
    من خودم چیزی واسه تعدا پذیرش سهمیه ایران نشنیدم ، اما بچه ها میگفتن که امسال 4 نفر میخوان
    امید به خدا

Member
    رشته و دانشگاه

نتایج 28 اردیبهشت اعلام شد.
    اسامی سه حالت داره ، برندگان مشروط بورسیه - رزرو و اونایی که قبول نشدن
    من رزرو شدم و گفتن که مدارکم مثل آفر Unconditional و نمره 6.5 ایلتس رو تا 15 جولای باید ارائه بدم که اگه لیست باز شد ، مدارکم کامل باشه.
    3تا از بچه هایی که باهم در ارتباط بودیم اونا قبول شدن ، منوط به اینکه مدارکی که بالا گفتم به اضافه یه سری فرم و گواهی پزشکی رو تا 15 جولای آماده کنن.
    من نمره ایلتسم 6.5 نشد و برای همین مدارکی نفرستادم . ولی 22 جولای بهم ایمیل زدن که شما قبول شدین و از رزرو خارج به برنده مشروط شدین ( مثل بقیه بچه ها مه قبلا گفتم ) و تا 17 آگوست باید نمره آیلتسم و پذیرش غیر مشروط دانشگاهم رو ارایه بدم

Member
    رشته و دانشگاه

چند نکته :
    1-یه افسر پرونده با شما از طریق ایمیل تماس میگیره تا کمک کنه کاراتون رو انجام بدین . متاسفانه خیلی دیر این اتفاق افتاد واسه دوستای من توی مرحله اول . و حتی الن واسه خودم هنوز کسی بهم ایمیل نزده.
    2-چونینیگ به من جواب درستی نداده ولی خیلی مبهم به بقیه گفته بودن که آیلتس آکادمیک ایران رو قبول دارن . ولی خود من توی مکاتبه با دانشگاه لیورپول بهم لینکی رو داد که توی اون اسم مرکز آیلتس ایران نبود و من رفتم ترکیه امتحان آیلتس دادم. اگه پول دارین پیشنهاد میکنم برین بریتیش کنسول استانبول ، به نظر من همه چی اکی بود ، حتی استرس امتحان کمتر و مصاحبه اسپیکینگ خیلی خوب بود . یه تفریحی هم میکنید . ( یه مشکلی فقط هست که 3روز قبل بهتون تاریخ مصاحبه رو اعلام میکنن ، برخلاف ایرسافام که من شنیدم شما موقع ثبت نام میتونید تاریخ رو خودتون مشخص کنید. و ممکنه هتل و پرواز با قیمت مناسبی نتونید بگیرید. ولی تاریخ اسپیکینگ همون روز امتحان هست و یعنی مال من اینجوری بود)
    3- اگه رزرو شدین ، خیلی خیلی امیدوار باشید که شما هم از رزرو خارج شید و بعدا بگن برنده مشروط شدین . پس ناامید نباشید
    4- حتی اگه برنده مشروط شدین ، ولی مدارکتون نرسید به ددلاین ، 2 هفته بعد بهتون دوباره ایمیل میزنن که مدارکتون رو کامل کنید. اما شما مبنا رو بذارید بر همون ددلاین اول . امسال اینجوری بود . ممکنه سال دیگه روال فرق کنه

2 سال سابقه کار لازمه یا نه؟ باید براش مدرک ارایه بشه؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط debradolby نمایش پست ها
    2 سال سابقه کار لازمه یا نه؟ باید براش مدرک ارایه بشه؟
    اره لازمه. 2سال حداقل باید داشته باشی. به طور مستقیم ازت نمیخوان
    من توی رفرنسهام یکیش رو از کارفرمام دادم. اینم بگم توی اطلاعاتی که برای کاری رفرنسهات ثبت میکنی ، بعدش بااون شخص تماس میگیرن و بهش ایمیل میزنن

توی فرم هایی که کامل میکنی اطلاعات کامل از سابقه کار ازت میخوان
    و توی سوالات آخری هم که در هنگام پر کردن فرم ها باید جواب بدی ، یه سوالش در مورد سابقه کارت هست

قطعا اگه سابقه کاری نداشته باشی ، باید به شکلی جواب بدی که نشون دهنده تجربه کاریت توی اون زمینه باشه و تمام جوابات بهم ربط داشته باشه
    و مهم تر اینکه توی مرحله مصاحبه ازت سوال میکنن

نقل قول نوشته اصلی توسط smpj نمایش پست ها
    اره لازمه. 2سال حداقل باید داشته باشی. به طور مستقیم ازت نمیخوان
    من توی رفرنسهام یکیش رو از کارفرمام دادم. اینم بگم توی اطلاعاتی که برای کاری رفرنسهات ثبت میکنی ، بعدش بااون شخص تماس میگیرن و بهش ایمیل میزنن

توی فرم هایی که کامل میکنی اطلاعات کامل از سابقه کار ازت میخوان
    و توی سوالات آخری هم که در هنگام پر کردن فرم ها باید جواب بدی ، یه سوالش در مورد سابقه کارت هست

قطعا اگه سابقه کاری نداشته باشی ، باید به شکلی جواب بدی که نشون دهنده تجربه کاریت توی اون زمینه باشه و تمام جوابات بهم ربط داشته باشه
    و مهم تر اینکه توی مرحله مصاحبه ازت سوال میکنن
    ممنون دوست عزیز از اطلاعات داده شده
    یک سوال:
    از سه دانشگاهی که چوینینگ میخاد میتونیم از خود دانشگاهای باشه که خود چوونینگ پیشنهاد داده؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)