صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 23456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 111

موضوع: حذف نمرات (تک) از ریز نمرات و تاثیر آن بر پذیرش

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : حذف نمره مردودی از معدل دانشجویان

نقل قول نوشته اصلی توسط sc_starman نمایش پست ها
    ممنون درسته حق با شماست حتما باید از جزئیات این قانون جدید اطلاع پیدا کنم
    فقط نمیدونم کجا برم که جواب درست و قطعی بشنوم، خود واحد ما که هی مارو پاس میدن این طرف و اونطرف انگار هیچکدومشون نمیدونن...
    معدلم تا الان 15.3 و تصمیم دارم حداقل به 16 برسونم
    اگه به 16 برسه جای نگرانی نیست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حذف نمره مردودی از معدل دانشجویان داخل کشور

سلام،من دانشجوی ارشد هستم، این ترم متاسفانه احتمال داره یکی از دروسم رو نمره 12 بگیریم که منجر به معدل کل 17.12 (بدون احتساب نمره پایان نامه) میشه! نظرتون چیه به استادم بگم مردود کنه منو تا ترم بعد همین درس رو دوباره بردارم و با نمره خیلی خوب پاسش کنم؟( بنابر قانون جدید، نمره درس مردودی توی معدل کل حساب نمیشه) هرچند متاسفانه توی ریز نمرات میاد به نظرتون بهتره همین معدل 17 رو داشته باشم با ریز نمراتی که توش یکی از دروس نمره 12 قید شده؟ یا تلاش کنم برای معدل مثلا 18.50 با ریز نمراتی که توش یه نمره مردودی اومده؟
    دلیل اینکه دنبال معدل ارشد بالا هستم معدل کارشناسی پایینه!
    سوال آخر، میگن که اگر توی ارشد یه درس رو مردود بشی و در ترم های بعد همون درس رو با نمره بالای 17 پاس کنی حتی نمره قبلی توی ریز نمرات هم لحاظ نمیشه!! این صحت داره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حذف دروس قبول نشده در محاسبه معدل موثر در پذیرش دانشگاههای خارج از کشور

سلام دوستان ... نمیدونم تا چه حد این قضیه حساب شدن یا نشدن دروس افتاده به نتیجه رسید ... من خوندم بحث های انجمن رو
    تو سایت wes هم یه جایی خوندم در این مورد ...که اینجور گفته:
    Grades/ Quality Points: WES uses an alphabetic system to identify grades. The standard WES conversion of letter grades into a numerical scale/quality points is as follows: A = 4.00; A-=3.67; B+ = 3.33; B = 3.00; B- = 2.67; C+ = 2.33; C = 2.00; C- = 1.67; D+ = 1.33; D = 1.00; F = 0; F* = (see below)

• -1
    • .“F*” indicates a course that was failed initially, but passed on a subsequent attempt. It is not included in the GPA calculation.
    • -2
    • “Pass”is not included in the Cumulative Grade Point Average. For study completed at the undergraduate level, it corresponds to at least a “C” in Canada. For
    • graduate and professional study, “Pass” corresponds to at least a “B”

من خودم دقیق نفهمیدم ... الان چه فرقی بین f و *f هست ؟الان نمره دروس افتاده حساب میشه یا نه؟
    برا من خیلی مهمه این قضیه چون معدلم خیلی عوض میشه

پیش فرض پاسخ : حذف دروس قبول نشده در محاسبه معدل موثر در پذیرش دانشگاههای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_70 نمایش پست ها
    سلام دوستان ... نمیدونم تا چه حد این قضیه حساب شدن یا نشدن دروس افتاده به نتیجه رسید ... من خوندم بحث های انجمن رو
    تو سایت wes هم یه جایی خوندم در این مورد ...که اینجور گفته:
    Grades/ Quality Points: WES uses an alphabetic system to identify grades. The standard WES conversion of letter grades into a numerical scale/quality points is as follows: A = 4.00; A-=3.67; B+ = 3.33; B = 3.00; B- = 2.67; C+ = 2.33; C = 2.00; C- = 1.67; D+ = 1.33; D = 1.00; F = 0; F* = (see below)

• -1
    • .“F*” indicates a course that was failed initially, but passed on a subsequent attempt. It is not included in the GPA calculation.
    • -2
    • “Pass”is not included in the Cumulative Grade Point Average. For study completed at the undergraduate level, it corresponds to at least a “C” in Canada. For
    • graduate and professional study, “Pass” corresponds to at least a “B”

من خودم دقیق نفهمیدم ... الان چه فرقی بین f و *f هست ؟الان نمره دروس افتاده حساب میشه یا نه؟
    برا من خیلی مهمه این قضیه چون معدلم خیلی عوض میشه

سلام
    منظور از F* این هست که توی این درس افتادید اما بعدا همین درس رو گرفتید و پاس کردید
    اما F یعنی درسی که افتادید و در ترمهای بعد هم اون رو نگرفتید که جبران کنید. مثلا یک درس اختیاری رو این ترم افتادید و ترم بعد به جاش یک درس اختیاری دیگه رو گرفتید و پاس کردید

پیش فرض پاسخ : حذف نمرات (تک) از ریز نمرات و تاثیر آن بر پذیرش

سلام

دوستان من میخوام برای ارشد اقدام بکنم و رزومه نسبتا خوبی دارم( معدل 60 واحد آخر :16.6(در مقیاس 4، 3.8 اینا هست ) -تافل : 109 که دوباره شرکت خواهم کرد. جی ار ای : وربال 156 و کوانت 165. مهندسی شیمی هست رشتم). دوستان قبلا نظرشون رو درباره شانسم گفته اند. قصدم اپلای برای مستر رنک 50 تا 100یا 150 امریکا و چند تا دانشگاه کانادا هست.

مشکلی که دارم این هست که متاسفانه در ترم 4 و 2 عملکرد خوبی نداشتم و 5 تا درس(تخصصی) رو افتادم (البته دلیل داره ولی فکر نکنم برای تصمیم گیرندگان ااعطای پذیرش و فاند مهم باشه .درسته؟) .در ترم های بعد تمام درس های افتاده رو با نمرات بالای 16 یا 17 پاس کردم . برای ورودی ما (91) نمرات مردودی پاس شده با 14 از نمره نیم سال و کل حذف میشن ولی فکر میکنم در ریز نمره قید بشه که نمره حذف شده.(درسته؟)

تصمیمم این هست که اگر برای رنک 300 world ranking شانس برای مستر با فاند نداشته باشم و یا شانسم کم باشه، قید اپلای برای امریکا و کانادا رو بزنم و الکی هزینه نکنم و یک راست برم سراغ اروپا برای مستر که البته بدترین حالت خواهد بود به خاطر هزینه.

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین که این مسیله نمراتی که عرض کردم چه قدر احتمال داره تاثیر منفی داشته باشه برام؟ به نظرتون شانسم رو چه قدر کم میکنه و یا اصلا شانسی هست؟؟!! و با توجه به رزومم و این مسیله پینشنهادتون چی هست؟

با تشکر فراوان
    ویرایش توسط anapplicant : September 14th, 2016 در ساعت 08:02 PM

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط anapplicant نمایش پست ها
    سلام

دوستان من میخوام برای ارشد اقدام بکنم و رزومه نسبتا خوبی دارم( معدل 60 واحد آخر :16.6(در مقیاس 4، 3.8 اینا هست ) -تافل : 109 که دوباره شرکت خواهم کرد. جی ار ای : وربال 156 و کوانت 165. مهندسی شیمی هست رشتم). دوستان قبلا نظرشون رو درباره شانسم گفته اند. قصدم اپلای برای مستر رنک 50 تا 100یا 150 امریکا و چند تا دانشگاه کانادا هست.

مشکلی که دارم این هست که متاسفانه در ترم 4 و 2 عملکرد خوبی نداشتم و 5 تا درس(تخصصی) رو افتادم (البته دلیل داره ولی فکر نکنم برای تصمیم گیرندگان ااعطای پذیرش و فاند مهم باشه .درسته؟) .در ترم های بعد تمام درس های افتاده رو با نمرات بالای 16 یا 17 پاس کردم . برای ورودی ما (91) نمرات مردودی پاس شده با 14 از نمره نیم سال و کل حذف میشن ولی فکر میکنم در ریز نمره قید بشه که نمره حذف شده.(درسته؟)

تصمیمم این هست که اگر برای رنک 300 world ranking شانس برای مستر با فاند نداشته باشم و یا شانسم کم باشه، قید اپلای برای امریکا و کانادا رو بزنم و الکی هزینه نکنم و یک راست برم سراغ اروپا برای مستر که البته بدترین حالت خواهد بود به خاطر هزینه.

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین که این مسیله نمراتی که عرض کردم چه قدر احتمال داره تاثیر منفی داشته باشه برام؟ به نظرتون شانسم رو چه قدر کم میکنه و یا اصلا شانسی هست؟؟!! و با توجه به رزومم و این مسیله پینشنهادتون چی هست؟

با تشکر فراوان
    به نظر من تاثیر داره ولی نه اونقدرها. حتما به فکر امریکا و کانادا باشین و تعداد اپلای تون رو ببرین بالا بقیه اش هم توکل بخدا.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member

جی پی ای 4 چقدر تاثیرش با جی پی ای 3.75 متفاوته؟
    من همه درسا رو گذروندم و GPA4 دارم اما امروز آخرین امتحان رو خراب کردم حدود 12 میشم.خواستم بدونم اونقدر تاثیر داره که درس رو درخواست بدم بیوفتم دوباره بردارم یا نه؟
    ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید مطرح کنید

Junior Member

با سلام خدمت دوستان محترم.
    می خواستم بدانم که این شرط حرف درس تک از معدل فارغ التحصیلی شامل دانشگاه شریف مقطع کارشناسی هم میشه(هنوز فارغ نشدم اما درسهایم تمام شده)؟
    همچنین می خواستم درباره ی این نحوه محاسبه معدل wes بیشتر بدونم، درون آن نوشته شده که مدرک کارشناسی را برای محاسبه از ما می خواهند، اگر اینطور باشه که فکر نکنم دروس افتاده را در معدل لحاظ نکنند، چونکه در معدل کل فارغ التحصیلی (ممکن است که) لحاظ شود و این سایت هم نوشته همان را به عنوان معدل کل ثبت می کند.
    این را پرسیدم چونکه می خواستم بدانم که بلاخره دوستان چگونه داده اند که دروس تک در آن حساب نشده؟ شاید اگر آموزش بنده موافقت نکرد من هم از همین روش استفاده کنم.
    مرسی.

Junior Member Minoo94 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering

سلام. ببخشید من دوره کارشناسی رو در مهر ماه 96 فارغ التحصیل شدم و نمره دروس مردودی با توجه به آیین نامه در معدل کلم لحاظ نشده ولی در ریز نمرات باقی می مونه. الان با توجه به حذف نمرات ، معدلم 14.97 هستش، و بدون حذف حدودا 14.3 میشه. موقع اپلای و در مقیاس 4 ، کدوم حساب میشه؟ واحد های پاس کرده مهمه یا واحدهای افتاده هم لحاظ میشه؟ و کسی می دونه احتمالا در مقیاس 4 چقدر میشه؟

پیش فرض پاسخ : حذف نمره مردودی از معدل دانشجویان

سلام دوستان من دانشجوی ترم 6 مهندسی شیمی هستم و در حال حاضر معدلم 17.28 است ولی این ترم به دلیلی یکی از دروس رو ممکن هست بیوفتم این چقدر تاپیر داره در روند اپلای ، منظورم ابن هست که فرض بشه شخصی برای ارشد بخواد اقدام کنه هست ، با توجه به اینکه دلیل این اتفاق بنظرم برای ادم ها میتونه قانع کننده باشه .
    ؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)