صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 111

موضوع: حذف نمرات (تک) از ریز نمرات و تاثیر آن بر پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حذف نمرات تک از کارنامه دانشجو

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    88ی هستم، بابل، از معاون آموزشی...گفتن اگه بشه هم برای شما نیست!
    بله این آیین نامه در اسفند ماه تصویب شده و شامل دانشجویانی می شود درهنگام تصویب آیین نامه شاغل به تحصیل بوده و یا ورودی 93 باشن , من رفتم آموزش دانشگاه گفتن باید در خواست بدین تا شروع به حذف نمرات زیر ده شما بکنیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حذف دروس قبول نشده در محاسبه معدل موثر در پذیرش دانشگاههای خارج از کشور

با سلام و خسته نباشید
    دوستان کسی می داند فرق Course-by- Course در ارزیابی مدرک با CPA Board Evaluation در چیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوتونيک-دانشگاه تبريز

پیش فرض پاسخ : حذف دروس قبول نشده در محاسبه معدل موثر در پذیرش دانشگاههای خارج از کشور

سلام دوستان
    من میخواستم برا دکترا پذیرش بگیرم ولی معدلم نسبتا پایینه و چند تا درس افتاده در کارنامه کارشناسی و ارشدم دارم و با اساتید کانادا هم مکاتبه دارم آخرش به این ختم میشه که شما درس افتاده دارید. چه جوری برای پذیرش اروپا میشه اونارو جبران کرد؟باید جی آر ای سابجکت بدم؟ با جنرال حل نمیشه؟

پیش فرض پاسخ : حذف نمره مردودی از معدل دانشجویان

من دانشجوی ترم دوی مهندسی برق هستم و نیاز به راهنمایی شما دارم
    اطمینان دارم با امتحان هایی که تا به حال در این ترم داده ام، نمره ی دو تا از درس ها آن گونه که می خواهم نمی شود (یعنی با نمره ای درحدود 15 و شاید کم تر پاس می شوم) ولی چون برای معدل 18 به بالا هدف گذاری کرده بودم با این شرایط همه چیز به هم می ریزد ، از طرف دیگر برای اپلای کردن ریز نمرات نقش بسیار مهمی دارد.
    من می خواهم از استادهای این دو درس خواهش کنم که من را رد کنند! و در عوض در ترم تابستان این دو درس را اخذ کنم و نمرات بالا ،حتی خود 20 را کسب کنم (چون درس های ساده ای هستن)و مطمئن هستم که می توانم.
    ولی مسئله ی موجود این است که <<چه در کارنامه ی این ترم و چه در کارنامه ی کل ،مردود ثبت می شود و معدل این ترمم پایین می آید>>در عوض اگر مثلا 20 بگیرم -طبق آیین نامه ی جدید- نمره های مردودی در کارنامه ی کل موجود اند و <<در کارنامه ی کل عبارت مردود به چشم می خورد >> و معدل این ترمم کم باقی می مان ولی در عوض نمره های جدید در محاسبه معدل کل لحاظ می شوند و مردودی ها تاثیری ندارند.
    حال اگر من این کار را بکنم موقع اپلای ، چه دیدی نسبت به این مردودی ها وجود خواهد داشت؟؟؟؟؟؟؟ آیا نمره ی کم بدون مردودی بهتر است یا مردودی جبران شده با نمره ی بالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Radin666666 نمایش پست ها
    اطمینان دارم با امتحان هایی که تا به حال در این ترم داده ام، نمره ی دو تا از درس ها آن گونه که می خواهم نمی شود (یعنی با نمره ای درحدود 15 و شاید کم تر پاس می شوم) ولی چون برای معدل 18 به بالا هدف گذاری کرده بودم با این شرایط همه چیز به هم می ریزد ، از طرف دیگر برای اپلای کردن ریز نمرات نقش بسیار مهمی دارد.
    من می خواهم از استادهای این دو درس خواهش کنم که من را رد کنند! و در عوض در ترم تابستان این دو درس را اخذ کنم و نمرات بالا ،حتی خود 20 را کسب کنم (چون درس های ساده ای هستن)و مطمئن هستم که می توانم.
    ولی مسئله ی موجود این است که <<چه در کارنامه ی این ترم و چه در کارنامه ی کل ،مردود ثبت می شود و معدل این ترمم پایین می آید>>در عوض اگر مثلا 20 بگیرم -طبق آیین نامه ی جدید- نمره های مردودی در کارنامه ی کل موجود اند و <<در کارنامه ی کل عبارت مردود به چشم می خورد >> و معدل این ترمم کم باقی می مان ولی در عوض نمره های جدید در محاسبه معدل کل لحاظ می شوند و مردودی ها تاثیری ندارند.
    حال اگر من این کار را بکنم موقع اپلای ، چه دیدی نسبت به این مردودی ها وجود خواهد داشت؟؟؟؟؟؟؟ آیا نمره ی کم بدون مردودی بهتر است یا مردودی جبران شده با نمره ی بالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دانشجوی کارشناسی یا ارشد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    دانشجوی کارشناسی یا ارشد؟
    سلام دانشجوی کارشناسی هستم و این مشکل برای دو تا درس 3 واحدی به وجود اومده

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام دانشجوی کارشناسی هستم و این مشکل برای دو تا درس 3 واحدی به وجود اومده
    از اساتید نخواین که ردتون کنن! نمره 15 حتی کمتر از اون در 2 درس اونم در دوره کارشناسی تاثیر چندانی بر معدل کل نمیزاره. من در 2 درس عمومی 13 و 14.25 شدم ولی اونقدر در دروس تخصصی نمرات 20 و 19.75 آوردم که معدلم عالی شد! به جای اینکه بخوای در آینده و در انگیزه نامه ات (Statement of purpose) که برای دانشگاه مورد نظرت می فرستی توضیح و علت مردودی اون 2 درس رو توضیح بدی و اینکه بعدا نمره بالاتر کسب کردی، سعی کن دیگه این نمرات رو تکرار نکنی و اونقدر نمرات بالا کسب کنی که معدلت فوق العاده بشه، اونوقت در انگیزه نامت می نویسی که اون 2 نمره یه استثنا در کل تحصیل کارشناسی من بود و همونطور که میبینید من معدل خیلی بالایی مخصوصا در دروس تخصصی دارم.
    شما هنوز ترم 2 هستی و کلی زمان برای جبران داری، در ثانی بیشتر معدل 2 سال آخر کارشناسی مهمه، و در اپلیکیشن فرم بعضی از دانشگاه ها دیدم که علاوه بر معدل کل کارشناسی، معدل کل دو سال آخر رو جدا خواسته بودن.
    موفق باشی.

سلام منم دقیقا همین مشکل را دارم ولی بدتر!
    من دانشجوی ترم 6 کارشناسی هستم و درس های زیادی برام نمونده؛ با این حال میخوام برای افزایش معدل خودمو 10 ترمه بکنم.
    اما الان یکی از دروس تخصصی مهم که فکر می کردم بالا بشم خیلی پایین میشم (درحد 12-13) اما میتونم به استاد بگم که منو بندازن.
    با توجه به این آیین نامه جدید دانشگاه آزاد که نمرات مردودی از کارنامه حذف میشن، در کل بهتره این کارو انجام بدم یا نه؟
    و اینکه در ریز نمراتم چه اتفاقی میوفته دقیقا با این آیین نامه جدید؟
    ممنون میشم سریع جواب بدین

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sc_starman نمایش پست ها
    سلام منم دقیقا همین مشکل را دارم ولی بدتر!
    من دانشجوی ترم 6 کارشناسی هستم و درس های زیادی برام نمونده؛ با این حال میخوام برای افزایش معدل خودمو 10 ترمه بکنم.
    اما الان یکی از دروس تخصصی مهم که فکر می کردم بالا بشم خیلی پایین میشم (درحد 12-13) اما میتونم به استاد بگم که منو بندازن.
    با توجه به این آیین نامه جدید دانشگاه آزاد که نمرات مردودی از کارنامه حذف میشن، در کل بهتره این کارو انجام بدم یا نه؟
    و اینکه در ریز نمراتم چه اتفاقی میوفته دقیقا با این آیین نامه جدید؟
    ممنون میشم سریع جواب بدین
    سلام،
    من دانشگاه آزاد نبودم بنابراین نمیدونم که آیا در نهایت درس افتاده واقعا حذف میشه و حتی در ریز نمرات وجود نداره یا نه، ولی قبل از اینکه هر کاری بکنی دقیقا از اون قانون مطلع شو و بعد اقدام کن. صرفا به اینکه آموزش بهت چی میگه تکیه نکن، تا دلیل مستدل و قانع کننده در صحت این حرف پیدا نکردی این کار رو انجام نده.
    در ضمن نگفتی معدلت چنده؟
    به نظر من اگه قراره نمره مردودی در نهایت جزء ریز نمرات باشه (ولو در معدل کل حساب نشه) وجهه خوبی نداره و نمره 13 خیلی بهتره. مگر اینکه مثل قانون حذف پزشکی کلا اون نمره مردودی هم از لیست نمراتت حذف بشه، که خوب قضیه خیلی فرق می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،
    من دانشگاه آزاد نبودم بنابراین نمیدونم که آیا در نهایت درس افتاده واقعا حذف میشه و حتی در ریز نمرات وجود نداره یا نه، ولی قبل از اینکه هر کاری بکنی دقیقا از اون قانون مطلع شو و بعد اقدام کن. صرفا به اینکه آموزش بهت چی میگه تکیه نکن، تا دلیل مستدل و قانع کننده در صحت این حرف پیدا نکردی این کار رو انجام نده.
    در ضمن نگفتی معدلت چنده؟
    به نظر من اگه قراره نمره مردودی در نهایت جزء ریز نمرات باشه (ولو در معدل کل حساب نشه) وجهه خوبی نداره و نمره 13 خیلی بهتره. مگر اینکه مثل قانون حذف پزشکی کلا اون نمره مردودی هم از لیست نمراتت حذف بشه، که خوب قضیه خیلی فرق می کنه.
    ممنون درسته حق با شماست حتما باید از جزئیات این قانون جدید اطلاع پیدا کنم
    فقط نمیدونم کجا برم که جواب درست و قطعی بشنوم، خود واحد ما که هی مارو پاس میدن این طرف و اونطرف انگار هیچکدومشون نمیدونن...
    معدلم تا الان 15.3 و تصمیم دارم حداقل به 16 برسونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)