صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 111

موضوع: حذف نمرات (تک) از ریز نمرات و تاثیر آن بر پذیرش

پیش فرض پاسخ : حذف دروس قبول نشده در معدل؟؟؟؟؟

سلام مجدد.
    چند تا سئوال اساسی درباره WES داشتم: اول اینکه، اونطور که دوستان نوشتن برای ریپورت نمرات به دانشگاههای کانادا و آمریکا از این موسسه استفاده میشه. حالا سئوالم اینه که اینمورد اختیاریه یا اجبارا برای دانشگاههای این کشورها باید از WES استفاده کرد؟
    سئوال دوم هم اینکه دوستان اطلاع دارن روش کار تبدیل نمرات و معدل این موسسه به چه شکله؟ یعنی بهمین شکل سادس که فقط نمرات دروس افتاده حذف میشن یا ممکنه عملیات ریاضی یا آماری پیچیده ای روی نمرات و معدل انجام و بعد ارسال بشه؟ لطفا اگر اطلاع دارید توضیح بدید که اگر میشه اول ما خودمون محاسبه کنیم ببینیم با این روش، نمراتمون به چه صورت در میاد؟! مرسی

Junior Member dsp آواتار ها

با سلام
    راستش با خواندن این تاپیک چند سوال برای من ایجاد شد که از دوستان اگر کسی پاسخ دهد ممنون می شوم .

1- انتهای ریز نمرات دانشگاه آزاد و هر دانشگاه دیگری در ایران و همینطور در مدرک لیسانس معدل کل دوره نوشته شده ،همانطور که می دانیم برای هر دانشگاه باید ترجمه ریز نمرات و مدرک تحصیلی را بفرستیم حالا سوالی که پیش میاد اینه که آیا هر دانشگاه خودش بدون توجه به این معدل درج شده خودش بر اساس روش مخصوص اش معدل را حساب می کند یا ملاک همین معدل محاسبه شده توسط دانشگاه های ایران است ؟

2- اینطور که به نظر می رسد اگر معدل را به وسیله wes محاسبه و ارسال کنیم به نفع مان می شود ، کسی از دوستان اطلاع داره دانشگاهای اروپایی مثلا نروژ و فنلاند این موسسه را قبول دارند یا نه ؟

سلام در مورد حذف دروس افتاده دانشگاه آزاد باید عرض کنم که تمامی نمرات اعم از پاس شده و افتاده در کارنامه تاثیر داده می شود. من خودم لیسانس آزاد بودم و درس افتاده هم حدود 15 واحدی داشتم البته 8 واحدش پیشنیاز بود که زمان ما 4 واحدی حساب می شد اونم با 5 و 7 افتادم که حسابی معدلم به خاک و خون کشیده, بعد از ما پیشنیاز شد 2 واحدی اینم از شانس ما, اگر قانون جدید اینجوری شده تو دانشگاه آزاد ما که سال 85 فارغ التحصیل شدیم کاری از دستمون بر میاد؟ در ضمن دانشاه آزاد مشروطی را نمی نویسه ولی دولتی مینویسه, راستی معدل 12.45 و 15.35 در سیستم 4 چه جوری حساب میشه؟

Banned

میشه لطفا منم راهنمایی کنید.من تو مدرک کاردانیم واحد افتاده دارم و ریزنمراتم رو هنوز از دانشگاه نگرفتم.قضیه حذف واحدهای افتاده چیه؟خود دانشگاه حف می کنه و یا جایی که می دیم واسه ترجمه؟
    لطفا یه کمکی بکنید.مرسی

Banned

ای بابا کسی نیست یه کمکی بکنه .لطفا یه راهنمایی بکنید.واقعا واسم سواله
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazi63 نمایش پست ها
    میشه لطفا منم راهنمایی کنید.من تو مدرک کاردانیم واحد افتاده دارم و ریزنمراتم رو هنوز از دانشگاه نگرفتم.قضیه حذف واحدهای افتاده چیه؟خود دانشگاه حف می کنه و یا جایی که می دیم واسه ترجمه؟
    لطفا یه کمکی بکنید.مرسی

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nazi63 نمایش پست ها
    ای بابا کسی نیست یه کمکی بکنه .لطفا یه راهنمایی بکنید.واقعا واسم سواله
    بستگی به دانشگاهت داره ، اگه دولتی هستی هیچ راهی نداره ، من خودم یه صفر تو کارنامم داشتم که هیچ جوری نتونستم حذفش کنم
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکتری مدیرت

سلام دوستان. اگر لطف کنین من رو راهنمایی کنین ممنون میشم.یه درس این ترم دارم که به عنوان پیشنیاز بهم دادن.نمرش داخل کارنامه ذکر میشه. ولی جزء معدل حساب نمیشه.اسم درس روش تحقیق.به نظر شما وقت بزارم واسه خوندنش.اخه وقتم خیلی کمه.واسه همین میخواستم بیشتر وقتمو بزارم رو بقیه درسا که معدلم رو بالا نگه دارم.از این میترسم که چون درسه روش تحقیقه موقع پذیرش گرفتن که ریز نمراتم رو میفرستم یه نقطه ضعف حساب بشه.اخه اونا که نمیدونن من واسه اینکه وقت نداشتم و جزء معدل حساب نمیشده نمره بالایی نگرفتم؟کلا موقع ترجمه کردن ریزنمراتم نمره هایی که مربوط به درسایی هست که به عنوان پیشنیاز بهم دادن هم ترجمه میشه؟یعنی نمرات درسای پیشنیاز حذف نمیشه موع ترجمه؟دوستان اگر راهنماییم کنید ممنون میشم.اخه این درسه داره کل وقتموو میگیره؟این رو هم در نظر بگیرید که لیسانس من مدیریت نبوده.و معدل لیسانسم14.90شده.به همین خاطر معدل ارشدم خیلی میتونه مهم باشه.جون ثابت میکنه من تو رشته مدیریت ممیتونم موفق باشم.اگر این درسس پیشنیاز موقع ترجمه حذف میشه میخوام واسش وقتمو تلف نکنم.پیشاپیش از راهنماییهاتون خیلی خیلی تشکر میکنم.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

من که فارغ التحصیل دانشگاه دولتی هستم توی ریزنمرات غیر رسمی همه واحدهای افتاده ام ثبت شده و تو معدل به حساب اومده. اگر واسه بقیه غیر این باشه خیلی ....
    در مورد WES من خیلی شنیدم ولی هیچ کس رو تو فروم هنوز پیدا نکردم که استفاده کرده باشه و تجربه اش رو به صورت عینی واسه بقیه گذاشته باشه. اگر این چیزی که در مورد معدل بدون دروس افتاده صحت داره، لطفا اطلاعات کامل بدین. در ضمن من سرکی هم به وب سایتشون زدم ولی اینو جایی نخوندم!

نقل قول نوشته اصلی توسط aida_11041 نمایش پست ها
    بستگی به دانشگاهت داره ، اگه دولتی هستی هیچ راهی نداره ، من خودم یه صفر تو کارنامم داشتم که هیچ جوری نتونستم حذفش کنم
    آزاد هم واحد هاي پزشكيش اينطوريه و من 2 تا صفر دارم به علت شركت نكردن تو امتحان و حذفش نميكنن گرچه كه معدل مورد نياز رو گرفتم اما خيلي بهتر بود...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-تبریز

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

با عرض سلام خدمت دوستای خوبم.
    من یه سوال داشتم که خیلی دنباله جوابش بودم و بیشتر پستای این تاپیک رو خوندم ولی به یه جواب واضح نرسیدم.
    ایا درسی که توش افتادیم و بعد پاسش کردیم و در واقع 2 تا نمره از اون درس داریم.تو معدلمون نمره ی افتاده رو محسوب می کنن یا نه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)