صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 39 , از مجموع 39

موضوع: مسائل مربوط به چگونگی ارسال توصیه نامه

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : ارسال توصیه نامه از طریق امور بین الملل به همراه سایر مدارک؟

نقل قول نوشته اصلی توسط codec
    خوب کسی جوابی نداد. (ابتدا اینکه من قبلا کل تاپیک های سایت را مطالعه کرده ام)

منظورم از این سوال این بود که اکثر افراد در این سایت توصیه نامه ها را با همه مدارک دیگر ارسال می کنند(بدون توجه به تاکید دانشگاه مورد نظر) فکر نمی کنید این کار باعث می شود تا بسیاری از آن ها در پذیرش رد شوند. مثلا بعضی ها می گن ما از cancordia همین طوری پذیرش گرفتیم؛ خوب بلکه، چون این دانشگاه اجبار نکرده خود توصیه کنند نامه ها را آن ها بفرستد. اما در برخی دیگر از دانشگاه ها تاکید شده حتما حتما توسط خود آن ها ارسال شوند و به شما تحویل ندهند...

اگر کسی جواب قانع کننده ای ندارد، پس در این مورد فکر می کنم خودم باید مدارک را جداگانه بفرستم.
    نظری ؟
    اصلا خودت رو ناراحت نكن همه دانشگاه ها همين رو ميگن ولی مشكلی پيش نمياد
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Hero

پیش فرض مسائل مربوط به چگونگی ارسال توصیه نامه

همانطور که میدونید هر کس برای سوئد می خواهد اقدام کنه می بایستی از طریق سایت studera مدارکش رو بفرسته ،سئوال من در مورد LOR اینه که :
    1-آیا این LOR ها حتما باید اسم دانشگاه مقصد توش باشه ؟
    2-اگه کسی بخواهد برای هر کدوم از دانشگاه هایی که انتخاب کرده 2 تا LOR بفرسته ، آیا باید 8 تا LOR بفرسته؟
    3-آیا باید این LOR ها هر کدوم در یک پاکتی باشه که مهر و موم شده باشه و درش بسته باشه ؟یا اینکه میشه مثل بقیه مدارک ، LOR ها رو به همراه بقیه مدارک تو همون پاکت اصلی گذاشت و ارسال کرد؟؟
    4-استادی که ازش می خواهم LOR بگیرم ایران نیست و به این زودی ها هم ایران نمیاد ، آیا ایشون باید برام LOR رو با پست بفرسته یا امکان ارسال LOR از طریق ایمیل ایشون مستقیم به studera و یا دانشگاه هم هست ؟
    5-یکی از اساتیدی که LOR ازشون میخواهم بگیرم خیلی استاد با سواد و خوبی هستند (فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس از شریف با معدل بالا) ، اما تو صفحه ای که ایشون در سایت دانشگاه دارند درجه شون رو مربی (Instructor) درج کرده و حتی آدرس ایمیل این استاد در اون صفحه نیست ، حالا خواستم ببینم LOR که از این استاد میگیرم اعتبار داره ؟ اگه نه یه راهکار ارائه کنید .....
    از این که جواب این ارسال من رو می دیدی پیشاپیش سپاسگذارم و از مدیران محترم می خواهم که این تاپیک رو قفل نکنند،چون بنده در مورد این سوالات جواب های متناقضی شنیدم، با تشکر
    goodbye forever

پیش فرض پاسخ : چگونگی ارسال توصیه نامه برای سوئد (studera)

سلام آقای sadegh_cpu
    فکر کنم در این مورد به اندازه ی کافی تو فروم بحث شده.حداقل در مورد نحوه ی ارسال توصیه نامه! ولی یه مطلب دیگه این که اصلا 99 درصد رشته ها تو سوئد توصیه نامه جز شرایط پذیرششون نبوده و فکر نکنم برای Fall 2010 هم جز مدارک باشه. بر فرض هم که توصیه نامه بخوان باید طبق روال بقیه دانشگاه ها داخل پاکت دربسته به نام دانشگاه مورد نظر باشه.

ApplyAbroad Hero

لطفا اگه هر کدوم از این سئوال ها تکراری هست بگید به کدوم قسمت باید مراجعه کنم اما سئوال 4 و 5 رو من جایی ندیدم کسی مطرح کرده بشه ، لطفا کمک کنید.
    goodbye forever

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu نمایش پست ها
    همانطور که میدونید هر کس برای سوئد می خواهد اقدام کنه می بایستی از طریق سایت studera مدارکش رو بفرسته ،سئوال من در مورد LOR اینه که :
    1-آیا این LOR ها حتما باید اسم دانشگاه مقصد توش باشه ؟
    2-اگه کسی بخواهد برای هر کدوم از دانشگاه هایی که انتخاب کرده 2 تا LOR بفرسته ، آیا باید 8 تا LOR بفرسته؟
    3-آیا باید این LOR ها هر کدوم در یک پاکتی باشه که مهر و موم شده باشه و درش بسته باشه ؟یا اینکه میشه مثل بقیه مدارک ، LOR ها رو به همراه بقیه مدارک تو همون پاکت اصلی گذاشت و ارسال کرد؟؟
    4-استادی که ازش می خواهم LOR بگیرم ایران نیست و به این زودی ها هم ایران نمیاد ، آیا ایشون باید برام LOR رو با پست بفرسته یا امکان ارسال LOR از طریق ایمیل ایشون مستقیم به studera و یا دانشگاه هم هست ؟
    5-یکی از اساتیدی که LOR ازشون میخواهم بگیرم خیلی استاد با سواد و خوبی هستند (فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس از شریف با معدل بالا) ، اما تو صفحه ای که ایشون در سایت دانشگاه دارند درجه شون رو مربی (Instructor) درج کرده و حتی آدرس ایمیل این استاد در اون صفحه نیست ، حالا خواستم ببینم LOR که از این استاد میگیرم اعتبار داره ؟ اگه نه یه راهکار ارائه کنید .....
    از این که جواب این ارسال من رو می دیدی پیشاپیش سپاسگذارم و از مدیران محترم می خواهم که این تاپیک رو قفل نکنند،چون بنده در مورد این سوالات جواب های متناقضی شنیدم، با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu نمایش پست ها
    لطفا اگه هر کدوم از این سئوال ها تکراری هست بگید به کدوم قسمت باید مراجعه کنم اما سئوال 4 و 5 رو من جایی ندیدم کسی مطرح کرده بشه ، لطفا کمک کنید.
    1- http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=473
    2- http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=473
    3- http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=323
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=3650
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=1284
    4-استودرا هیچ گونه مدرکی رو با e-mail قبول نمی کنه.
    https://www.studera.nu/studera/1500.html

Supporting documentation
    Can I scan the documents and attach them in an email?
    No, we only accept hard copies. Carefully read the requirements for documents for each cycle!

5-شما توصیه نامه ای که می گیرید باید حتما یه رفرنس هم داشته باشه. (مثل e-mail استاد و...)
    ولی دوست خوب اکثر دانشگاه های سوئد LOR نمی خوان :
    https://www.studera.nu/studera/1736.html

Please, only submit the required documents that are listed here above, and do not send letters of recommendation unless they are specifically required by the university to which you are applying.

امیدوارم کمک کرده باشم.

پیش فرض نوع پاکت

سلام
    یه سوال داشتم
    اگه بخوایم فرم هایی که دانشگاه ها می دن رو به استاد بدیم علاوه بر فرم و پاکت چیز دیگه ای باید به استاد بدیم یا نه؟
    واین که پاکتی که می دیم باید چه پاکتی باشه از همین پاکت های معمولی نامه ایرانی یا پاکت خاصی لازمه؟
    یه کم زیادی ضروریه اگه کسی می دونه بگه ممنون می شم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نوع پاکت

سلام
    دوست عزيز شما فرم توصيه نامه رو به استادتون بديد پر كنند و داخل يك پاكت با آرم دانشگاه (اگه پاكت انگليسي باشه بهتره) بگذارند. در ضمن وقتي در پاكت رو بستند روي اون قسمت seal پاكتو امضا كنند و چسب بزنن.
    موفق باشيد

پیش فرض پاسخ : ارسال توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd نمایش پست ها
    جعل امضا!! 5. از نوشتن مطالبی که تقلب را ترویج یا تشویق می‌کنند جدا بپرهیزید.
    لطفا" به قوانین فروم احترام بگذارید جمع‌بندي مقررات (حتما بخوانيد)
    میتونی خودت برگه را پرینت بگیری و براشون ببری تا امضا کنن چون این راه بهتره.اگه گفتن وقت نداریم امضا کنیم یه کمی مسخره است(!)

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به چگونگی ارسال توصیه نامه

شیوه ارسال توصیه نامه ها در دانشگاه های مختلف متفاوت است:۱- خود ارسالی :در این شیوه، دانشگاه از شما میخواهد، توصیه نامه ها را ضمیمه application کرده و به دانشگاه ارسال کنید. در این حالت، الزامی برای ارسال توصیه نامه توسط توصیه کننده وجود ندارد.۲- ارسال مستقیم :در این حالت، دانشگاه از شما میخواهد تا از توصیه کننده بخواهید که توصیه نامه خود را مهر و موم کرده و به نشانی دانشگاه مقصد با پست ارسال کند. ارسال با پستت، بهتر است که به صورت سفارشی باشد تا صحت دریافت نامه توسط دریافت کننده به صورت اینترنتی چک شود. مثل ردگیری دیجیتالی دیگر مرسولات پستی.۳- ارسال الکترونیکی :بعضی از دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های آمریکای شمالی، از دانشجویان می خواهند تا از توصیه کننده درخواست شود تا متن کامل توصیه نامه را از طریق فرم الکترونیکی خاصی که در اختیارش گذاشته می شود نوشته و سابمیت کند. در این حالت، معمولا توصیه شونده، از محتوای متن توصیه نامه مطلع نمی شود.۴- ارسال با پست الکترونیک :در این جالت، دانشگاه از شما می خواهد که از توصیه کننده بخواهید تا از طریق نشانی پست الکترونیک خودش، متن توصیه نامه را به نشانی پست الکترونیک دانشگاه مقصد ارسال کند. معمولا دانشگاه از شما میخواهد تا به نشانی ای میل واحد پذیرش (admission department) ارسال کنید.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)