صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 39

موضوع: مسائل مربوط به چگونگی ارسال توصیه نامه

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

پیش فرض پاسخ : ارسال توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط solani
    سلام
    من یه مشکل عجیب پیدا کردم
    من از استادام توصیه نامه گرفتم البته همون وقت اسکنشون کردم چون دانشگاهی که مکاتبه کرده بودم گفت می شه ایمیلشون کنی حالا من می خوام واسه دو دانشگاه دیگه apply کنم ولی استادام بهم توصیه نامه نمی دن این دو دانشگاه هم ایمیل قبول نمی کنه بنظر شما می شه از روی cd پرینت بگیرم و بفرستم؟
    جالبه، تو اکثر دانشگاه هایی که من اپلای کردم (غیر از کنکوردیا) بهتر بود شما اصلا ندونین تو توصیه نامه چی نوشته شده. حتی شنیده ام که تو دانشگاه های آمریکا این قضیه پوئن منفی هم محسوب میشه.

اگه استاداتون میگن برو کپی بگیر، به جاش یه کار بهتر کنین: امضاشون رو پایین فرم ها جعل کنین ( نمیدونم این پیشنهادم خلاف قوانین فروم محسوب میشه یانه)

Junior Member

سلام
    مرسی از راهنمایی ها تون
    نمی دونم باور کنین یا نه ولی من خودم سربرگ رو برای توصیه نا مه ها درست کردم!!!!!!!!!!!!!!!! دانشگاه ما نه سربرگ و نه پاکت انگلیسی هیچکدوم رو نداشت!!!!!!!!!!!!! تازه تمام فرمهای مربوط به نظر اساتید محترم رو خودم پر کردم اساتید لطف کردن و به من پسوردهاشون رو دادن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak
    اگه استاداتون میگن برو کپی بگیر، به جاش یه کار بهتر کنین: امضاشون رو پایین فرم ها جعل کنین ( نمیدونم این پیشنهادم خلاف قوانین فروم محسوب میشه یانه)
    جعل امضا!! 5. از نوشتن مطالبی که تقلب را ترویج یا تشویق می‌کنند جدا بپرهیزید.
    لطفا" به قوانین فروم احترام بگذارید جمع‌بندي مقررات (حتما بخوانيد)
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

من شرمنده م! دیگه تکرار نمی شود

ولی آخه باید واقعیت ها رو هم در نظر گرفت...

چیزی که roshanak گفته درسته.اگر چه اکثر اساتید ایرانی اونچه را که در توصیه نامه مینویسند به دانشجو میگن .ولی از نظر دانشگاههای خارجی توصیه نامه یه چیز محرمانه است و دانشجو نباید از محتویاتش خبر داشته باشه.حالا که اساتید پسوردشون را دادند شما میتونید متن نامه را با همان ایمیل بفرستید در این صورت نیازی به امضا و سربرگ نیست.البته امیدوارم ایمیل اساتید مربوط به دانشگاه باشه و home page هم داشته باشند چون این جنبه رسمی تری داره.
    موفق باشید.
    Applause dies away<br />Trophies gather dust <br />Winners are soon be forgotten<br />THINK AGAIN

Senior Member

پیش فرض عدم ارسال مستقیم Recommendation از طرف استاد: اشکالی داره؟؟

یه دانشگاهی در آمریکا خواسته Recommendation letters مستقیما توسط استاد ها پست شه. استاد های من برام نامه نوشتن و گذاشتن توی پاکت و پاکت رو بستن و آدرس نوشتن دادن به من که خودت پست کن. من اعتمادی به پستهای عادی ندارم و ضمن اینکه باید برای این د انشگاه CV و SOP و .... رو هم پست کنم. اگر بخوام جداگانه Rec Letter ها رو با پست TNT بفرستم هزینه ها خیلی می ره بالا. به نظرتون مشکلی پیش می آد همه مدارک رو با Rec Letter ها یه بار با هم با TNT بفرستم. خیلی به این مسائل گیر می دن؟؟؟؟؟

پیش فرض پاسخ : عدم ارسال مستقیم Recommendation از طرف استاد: اشکالی داره؟؟

من همه مدارک رو با هم پست کردم
    Rec ها رو هم گذاشتم توی پاکت سیل شده و با همون بسته پست کردم مشکلی هم پیش نیومد
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

Senior Member maryamf آواتار ها

من با چنین چیزی برخورد نکردم و خیلیای دیگه هم ممکنه برخورد نکرده باشن ولی بهترین راه اینه که با منشی گروه یا مسئول تحصیلات تکمیلی تماس بگیری و سئوال کنی.

ممکنه توصیه نامه از مدارک دیگه جداگانه بررسی بشه ولی اگه اینطور نباشه و در نهایت همه با هم در یک پکیج قرار بگیرن بهتره که با هم بفرستی . چون یه جایی که من مجبور شدم دو بار مدارکمو بفرستم، سری اول رو که شامل Sop و 4 تا توصیه نامه بود،گم کردند!!

Senior Member

حتما بپرس از منشی دانشکده یا هر مسئولی که هست. ممکنه دانشگاه از اونا باشه که براش مهم باشه حتما نامه مستقیما از طرف استاد باشه و all in one package قبول نباشه. البته کم پیش میاد این جور دانشگاه هایی. اگه گفتن که حتما استاد باید بفرسته بپرس که online نمی شه بفرستن؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahin
    حتما بپرس از منشی دانشکده یا هر مسئولی که هست. ممکنه دانشگاه از اونا باشه که براش مهم باشه حتما نامه مستقیما از طرف استاد باشه و all in one package قبول نباشه. البته کم پیش میاد این جور دانشگاه هایی. اگه گفتن که حتما استاد باید بفرسته بپرس که online نمی شه بفرستن؟
    راستش این دانشگاه یه مقدار در مورد application ضعیف عمل می کنه و خیلی هم قوانین الکی داره. خیلی قوانین دست و پا گیر داره. من از دانشجوهایی که قبلا apply کرده بودم شنیدم که زیاد این چیزا مهم نیست و مدارک رو در نهایت بررسی می کنند (اگر به گفته اونا گم نشه این مدارک)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)