صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 39

موضوع: مسائل مربوط به چگونگی ارسال توصیه نامه

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : عدم ارسال مستقیم Recommendation از طرف استاد: اشکالی داره؟؟

بیشتر دانشگاه ها روی sealed بودن Recom تاکید می کنن، من برای خودم و دوستام هیچ وقت ندیدم که همچین شرطی بذارن، چون معمولا در صورتی که بخوان حتما خود استاد بفرسته آنلاینش می کنن. بهترین کار اینه که از graduate office بپرسی. هرچند sealed فرستادن با احتمال خیلی بالایی قابل قبوله

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

To: Sysbio:

منکه به 10 تا دانشگاه اپلای کردم و همه رو با هم تو یه پاکت فرستادم اما recom ها seal شده بود مشکلی هم پیش نیومد

Senior Member

می شه بگید دقیقا منظور تون از sealed بودن چیه؟

دانشگاه ها اصولا می خوان که توصیه نامه ها signed and sealed باشن یعنی استاد روی درب پاکت رو امضا کنه و بعد هم درب پاکت رو چسب بزنه. بعضی دانشکده ها، دبیرخونه هاشون مهر میزنه و بعد چسب میزنه ولی به مهر غالبا نیازی نیست.

Senior Member maryamf آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aaraam
    دانشگاه ها اصولا می خوان که توصیه نامه ها signed and sealed باشن یعنی استاد روی درب پاکت رو امضا کنه و بعد هم درب پاکت رو چسب بزنه. بعضی دانشکده ها، دبیرخونه هاشون مهر میزنه و بعد چسب میزنه ولی به مهر غالبا نیازی نیست.
    بله، اگر در نهایت خواستین خودتون بفرستین بهتره رو در پاکت امضاء استاده شده باشه و بعد روش چسب بخوره. اگر دوستانتون سالهای قبل در حالی که دانشگاه خواسته بود استاد خودش جداگانه بفرسته همه چی رو با هم فرستادند، فکر می کنم شما هم همین کار رو بکینن مشکلی نداشته باشه، خصوصا اگه یه کم بی نظمند و امکان داره مدارکتون گم بشند.

saeede83
    Guest

اگه روی امضای استاد روی پاکت بدین دانشکده مهر هم بزنه محکم کاری می شه.
    البته بعضی جاها مهر نمی کنن.

پیش فرض ارسال توصیه نامه از طریق امور بین الملل به همراه سایر مدارک؟

1) بعضی از دانشگاه های کانادا برای توصیه نامه ها این طوری نوشتند:

These letters should be sent to us directly by the referees.
    برای دانشگاه آزادی ها که از امور بین الملل ارسال می کنند، اگر با بقیه مدارک، آن ها را ارسال کنیم اشتباه هست ؟ یا بهتر هست جداگانه خودمان ارسال کنیم؟

2) بعضی از دانشگاه های دیگر هم به این شکل نوشتند:

Recommendations must be provided directly from the instructors using the appropriate form: (Confidential Report on Application for Admission), in a sealed and signed envelope.
    در این مورد منظور از be provided directly همان ارسال توسط خود استاد های توصیه کنند هست یا نه؟

پیش فرض پاسخ : ارسال توصیه نامه از طریق امور بین الملل به همراه سایر مدارک؟

Please search before posting a new post; however, the answer is you can send the rec. lett acompanying with other credentials
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

خوب کسی جوابی نداد. (ابتدا اینکه من قبلا کل تاپیک های سایت را مطالعه کرده ام)

منظورم از این سوال این بود که اکثر افراد در این سایت توصیه نامه ها را با همه مدارک دیگر ارسال می کنند(بدون توجه به تاکید دانشگاه مورد نظر) فکر نمی کنید این کار باعث می شود تا بسیاری از آن ها در پذیرش رد شوند. مثلا بعضی ها می گن ما از cancordia همین طوری پذیرش گرفتیم؛ خوب بلکه، چون این دانشگاه اجبار نکرده خود توصیه کنند نامه ها را آن ها بفرستد. اما در برخی دیگر از دانشگاه ها تاکید شده حتما حتما توسط خود آن ها ارسال شوند و به شما تحویل ندهند...

اگر کسی جواب قانع کننده ای ندارد، پس در این مورد فکر می کنم خودم باید مدارک را جداگانه بفرستم.
    نظری ؟

Junior Member

I sent my recommendation letters along with my transcripts, and there was not any problem. You can put them in a same pocket which they seal and send your transcripts (This is for Azad University students) and do not forget that also you can send other materials (such as SOP) with the same TNT shipment.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)