صفحه 13 از 38 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 371

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک- دینامیک و ارتعاشات- ارشد

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.r نمایش پست ها
    ۱- صنعتی اصفهان + مهندسی شیمی + 16.30 (شاگرد سوم)
    ۲- صنعتی شریف + مهندسی شیمی + 18.32 (شاگرد سوم)
    ۳- زبان م خوبه و میتونم IBT بالای 100 بگیرم - انشالا
    ۴- ندارم ولی دارم میخونم نمره خوبی بگیرم
    ۵- 3 تا ISI تو elsevier و wiley
    ۶- 6 سال سابقه کار مرتبط
    ۷- هنوز تصمیمی ندارم روش ولی امیدوارم دانشگاه سطح بالا زیر 20 بگیرم
    ۸- کاتالیست و سنتز کاتالیست های نانوساختار
    ۹- سال 2018
    ۱۰- رتبه دوم ارشد - کارهای مرتبط با حوزه تحصیلات آینده انجام دادم - رتبه سوم معدل در بین دانشجویان ارشد و کارشناسی
    با این شرایطی که شما داری به نظر من نیازی به پرسش نبود. حتما میتونی. البته من خودم هیچی تجربه ندارم . خودم سوال میپرسم اینجا. ولی به نظر من رزومه شما واضحه که عالی است

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید

۱- صنعتی اصفهان + مهندسی شیمی + 16.30 (شاگرد سوم)
    ۲- صنعتی شریف + مهندسی شیمی + 18.32 (شاگرد سوم)
    ۳- زبان م خوبه و میتونم IBT بالای 100 بگیرم - انشالا
    ۴- ندارم ولی دارم میخونم نمره خوبی بگیرم
    ۵- 3 تا ISI تو elsevier و wiley
    ۶- 6 سال سابقه کار مرتبط
    ۷- هنوز تصمیمی ندارم روش ولی امیدوارم دانشگاه سطح بالا زیر 20 بگیرم
    ۸- کاتالیست و سنتز کاتالیست های نانوساختار
    ۹- سال 2018
    ۱۰- رتبه دوم ارشد - کارهای مرتبط با حوزه تحصیلات آینده انجام دادم - رتبه سوم معدل در بین دانشجویان ارشد و کارشناسی
    تا الان رزومتون خوبه و فقط جای نمرات TOEFL و GRE خالی هست. اینکه تا چه اندازه می تونید به تاپ 20 فکر کنید رو نمرات اون آزمون ها مشخص می کنند. توصیه میکنم حتی در صورت کسب نمرات خوب در آزمون های زبان رنک های بالاتر رو نیز در نظر بگیرید. دوستان زیادی رو در سال های اخیر دیدم که رزومه های عالی داشتند ولی به دلیل بلندپروازی و اینکه جانب احتیاط رو رعایت نکردند مجبور شدند یک سال با تاخیر برند ، پس علاوه بر انتخاب دانشگاه های خوب درست اپلای کردن رو نیز مد نظر داشته باشید.
    *** Never Give Up ***

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rm_killer نمایش پست ها
    با این شرایطی که شما داری به نظر من نیازی به پرسش نبود. حتما میتونی. البته من خودم هیچی تجربه ندارم . خودم سوال میپرسم اینجا. ولی به نظر من رزومه شما واضحه که عالی است
    ممنون از اینکه پاسخ دادی دوست عزیز

توکل به خدا باید نمرات زبان خوبی هم گرفت و آزمون های زبان اینطور که خوندم اینجا خیلی ربطی به زبان خوب داشتن هم نداره ، ولی من در واقع خیلی دوست دارم دانشگاه های زیر 20 رو پذیرش دکتری بگیرم و البته با فاند مناسب چون واسه پیدا کردن کار مناسب خیلی مهمه

توکل به خدا باید نمرات زبان خوبی هم گرفت و آزمون های زبان اینطور که خوندم اینجا خیلی ربطی به زبان خوب داشتن هم نداره ، ولی من در واقع خیلی دوست دارم دانشگاه های زیر 20 رو پذیرش دکتری بگیرم و البته با فاند مناسب چون واسه پیدا کردن کار مناسب خیلی مهمه
    حتما با تلاش نمرات مناسبی کسب خواهید کرد. تا جایی که من اطلاع دارم (و قطعا لزومی هم نداره که چیزی که تصور میکنم درست باشه) آینده شغلی به میزان بسیار پایینی به رنک دانشگاهی که شما در اون درس خواهید خوند ربط داره (دوستان بعضا تصور میکنند که همه جا شبیه به ایران هست که اگر از دانشگاه x مدرک بگیرند دیگه آیندشون تامینه). موفقیت شما در گرو فعالیت های تحقیقاتی هست که در اون دوره (دکترا) انجام خواهید داد. من می تونم به شما n تا لینک از پروفایل اساتیدی بدم که از دانشگاه های رنک بالا به فارغ التحصیل شدند و الان در دانشگاه تاپ فعالند و بالعکس. البته شاید بگید استاداش بهترند یا تجهیزاتشون، در اون صورت باید بگم باز اینجوری نیست که مثل اینجا استاد از خونش وسیله بیاره برای آزمایشگاه! و میشه گفت حدودا در یک سطح هستند دانشگاه ها. رنک رو خیلی ملاک تصمیماتتون قرار ندید.
    *** Never Give Up ***

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    کارشناسی / کامپیوتر - نرم افزار - دانشگاه دولتی - معدل کل ۱۹ (شاگرد اول)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    تافل IBT : 95
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز امتحان ندادم.
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    یک مقاله ISI با فکتور 0.8
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    یک کنفرانس فارسی داخلی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    ارشد کامپیوتر
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    اروپا - کانادا - امریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    TA سه استاد
    از ۴ تا استاد ریکام دارم

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فقط فول فاند

دوستان اگر امکانش باشه نظرتون را در مورد شانس بنده و دانشگاه هایی که احتمالا بتونم با فول فاند یا سکولارشیپ کامل قبول بشم بفرمایین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق صنعتی جندی شاپور

Post پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید

۱- سراسری شهرستان-مهندسی برق کنترل-معدل 15.30
    ۲- -
    ۳-IELTS=7) L=7, S=7,W=6.5, R=6.5)
    ۴- GRE هنوز ندادم اما سخت نیست واسم.
    ۵- ندارم
    ۶- -
    ۷- هر رنکی که بشه کمک هزینه گرفت
    ۸- control systems -power elec
    مستر یا دکترا شانسی برای کمک هزینه دارم ؟ یا بزارم فوق رو بگیرم بعد ؟
    توان مالی زندگی رو دارم اما شهریه نه .
    مرسی که وقت میزارید دوستان

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

این کمی‌ از بحث خارج ولی‌ چون ذکر شد فکر کردم یک توضیحی بدم.

اهمیت رتبه دانشگاه در گرفتن کار آکادمیک بسیار بالاست. در این مورد مقاله و تحقیق زیاده، ولی‌ من یک نمونه میگم که بر رسی ۱۶۰۰۰ استاد در ۲۴۲ دانشگاه آمریکا و کانادا در ۳ رشته متفاوت (کامپیوتر، مدیریت، و تاریخ) نتیجسه این بود که نصف استاد‌های کامپیوتر فارغ‌التحصیل ۱۸ تا دانشگاه بودن، نصف استادان مدیریت فارغ‌التحصیل ۱۶ دانشگاه، و نصف استادان تاریخ فارغ‌التحصیل ۸ دانشگاه. خود تحقیق و مقاله مربوطشو میتونید اینجا ببینید: http://www.slate.com/articles/life/e...sity_good.html

البته این به این معنی‌ نیست که اگر از دانشگاه رده پایین تری فارغ‌التحصیل شی‌‌ امکان نداره شغل آکادمیک پیدا کنی‌ (یا اینکه همه فارغ‌التحصیل‌های دانشگاه‌های رده بالا کار پیدا می‌کنن)، ولی‌ نشون میده که چقدر رتبه دانشگاه با شانس کار آکادمیک مرتبطه. البته به نمره و استادی که باهاش کار میکنی‌ و اینا هم خیلی‌ بستگی داره، ولی‌ خوب اونا هم اکثرا تو همون دانشگاه‌ها درس میدن.

در مورد کار غیر آکادمیک هم که همینطوره، یعنی‌ شرکت‌های مطرح بیشتر کارگزینیشونو در یک سری دانشگاه‌های خاص انجام میدان (که بهش در اصطلاح میگن target school) و اگر کسی‌ تو اون دانشگاه‌ها نباشه حتا یک مصاحبه شغلی‌ گرفتنم براش سخته. یک استثنا در این مورد البته اینه که بعضی‌ شرکت‌ها از دانشگاه محلی‌شون (یعنی‌ از دانشگاهی که تو همون شهره) بیشتر از حد استخدام می‌کنن حتا اگر خیلی‌ رتبه بالا نباشه.

با توجه به اینکه دانشجوهایه خارجی‌ کمی‌ هم باید بیشتر تلاش کنن که بتونن همون موقعیتی رو داشت باشن که دانشجوهایه آمریکایی‌ دارن (به دلیل احتیاج به ویزا و مسائل دیگه) کلا توصیه من اینه که انتخاب دانشگاه‌های رده بالاتر شانس موفقیتتو بیشتر می‌کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط armank73 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    کارشناسی / کامپیوتر - نرم افزار - دانشگاه دولتی - معدل کل ۱۹ (شاگرد اول)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    تافل IBT : 95
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز امتحان ندادم.
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    یک مقاله ISI با فکتور 0.8
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    یک کنفرانس فارسی داخلی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    ارشد کامپیوتر
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    اروپا - کانادا - امریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    TA سه استاد
    از ۴ تا استاد ریکام دارم

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فقط فول فاند

دوستان اگر امکانش باشه نظرتون را در مورد شانس بنده و دانشگاه هایی که احتمالا بتونم با فول فاند یا سکولارشیپ کامل قبول بشم بفرمایین.

بستگی به نمره GRE تون داره . اگر نمره حدود 320 یا 325 بیارید میتونید به تاپ 20 یا تاپ 30 هم فکر کنید.
    *** Never Give Up ***

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina_kr نمایش پست ها
    يکى از دوستان من با معدل حدود 14 کارشناسى و 17 ارش دانشگاه اوتاوا کانادا فول فاند گرفت .
    معدلتون راستش خيلى ضعيفه و تنها چيزى که مى تونه اونو پوشش بده جى ار اى هست
    تافلتونم سعى کنيد بالاى 100 برسونيد ان شالله که شانس خواهيد داشت.
    ممنون از جوابتون.راستش ترجیح من بیشتر برای دانشگاهای ایالات متحده س.
    با این شرایط نظرتون چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rahdarianali نمایش پست ها
    ۱- سراسری شهرستان-مهندسی برق کنترل-معدل 15.30
    ۲- -
    ۳-IELTS=7) L=7, S=7,W=6.5, R=6.5)
    ۴- GRE هنوز ندادم اما سخت نیست واسم.
    ۵- ندارم
    ۶- -
    ۷- هر رنکی که بشه کمک هزینه گرفت
    ۸- control systems -power elec
    مستر یا دکترا شانسی برای کمک هزینه دارم ؟ یا بزارم فوق رو بگیرم بعد ؟
    توان مالی زندگی رو دارم اما شهریه نه .
    مرسی که وقت میزارید دوستان
    بخاطر معدلتون شانستون برای دریافت فاند پایین خواهد بود ، ولی قبلا دوستانی بودند که با نمرتان زبان بسیار بالا تونستند که فاند بگیرند (که البته اصلا کار آسونی نیست). مشخصا اگر بتونید برای مستر در یه کشور دیگه اقدام کنید خیلی بهتر خواهد بود ،نه میتونم توصیه کنم اینجا مستر بخونید و یا اینکه نخونید، به خودتون بستگی داره.(این تاپیک آمریکاست، ولی اگر توانایی دارید میتونید مستر رو در اروپا با هزینه بسیار پایینتر نسبت به آمریکا بگیرید و بعد اقدام کنید).
    *** Never Give Up ***

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)