صفحه 15 از 38 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 371

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamaskari نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من قصد دارم برای دکتری مهندسی عمران گرایش سازه اپلای کنم . هدفم یک دانشگاه حداقل خوب هست

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (صنعتی شاهرود+مهندسی عمران+ 16.36)
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (صنعتی شاهرود+مهندسی عمران گرایش سازه+ 16.36)
    ۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) ( ندارم ولی طبق محاسباتم تافل 80)
    ۴- GRE ندارم متاسفانه
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (4تا داخلی- 3 کنفرانسی- یک علمی پژوهشی)
    ۶- سابقه کار مرتبط : 4 پروژه مرتبط ( همکاری با اداره کل راه آهن ایران (3 پروژه) - همکاری با شهرداری تهران در یک پروژه پژوهشی)
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (اگر وجود دارد)
    ۸- تحلیل دینامیکی- طراحی و سلامت سنجی پل ها و ابر سازه ها- سازه های فولادی-
    ۹- نیم‌سال مورد نظر
    ۱۰- موارد دیگر (پایان نامه مورد حمایت اداره کل راه آهن کشور قرار دارد و نتایج به مرحله اجرا رسیده است- سابقه تدریس در دانشگاه های داخل)

بنظر شما شانس پذیرشم چقدره ؟
    اگر شانسم خوب نیست رزومه ام در چه مواردی نیاز به ارتقا داره؟

معدل هاتون نه خوبه و بد ، دنبال نمره تافل بالاتری باشید ، 80 احتمالا خیلی به کارتون نیاد(هر چند مینیمم خیلی از دانشگاه ها رو کسب میکنید ولی خب رقابتی نیست ، با در نظر گرفتن سایر آیتم های رزومتون). حداقل نمره 310-315 GRE نیاز دارید. برای بهبود رزومتون باید روی نمرات آزمون هاتون کار کنید تا نمرات بالایی کسب کنید(بویژه GRE) ، هرجند تعداد مقالاتتون خوبه ولی داخلی ها کاربردی ندارند. بهتره روی مقالات ISI کار کنید.
    *** Never Give Up ***

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام. شاید برای بررسی شانس پذیرش دیر باشه چون ددلاین خیلی از دانشگاههای خوب گذشته. با این حال تقاضای جدی دارم برای راهنمایی.

حقیقتا گیج هستم برای اپلای چون از ایمیل به اساتید جواب نگرفتم و الان دیگه صرفا باید به صورت تیری در تاریکی اپلای کنم.

بسیار دلسرد شدم و حس میکنم زحماتم تو این 1.5 سال داره بر باد میره.

- دانشگاه لیسانس: آزاد مشهد - مهندسی عمران - معدل 15.62

۲- دانشگاه فوق لیسانس: فردوسی مشهد - عمران سازه - معدل 15.30 (بر اساس سیستم WES معدل 15.70)

۳- تافل 111 (ریدینگ 29 - لسنینگ 27 - اسپیکینگ 26 - رایتینگ 29)

۴- جی ار ای 322 (وربال 160 پرسنتایل 85 - کوانت 162 پرسنتایل 82 - رایتینگ 4.5 پرسنتایل 82)

۵- یک ارائه مقاله کنفرانس داخلی - سابمیت برای ژورنال ISI معتبر - سابمیت چکیده برای کنفرانس بین المللی خارجی

۶- سابقه کار ندارم

۷- دانشگاه های مورد نظر: چند مورد تو ذهنم هستن ولی فکر کنم همینکه فول فاند باشه و رنکش دیگه از 80-90 پایینتر نباشه کافیه برام با توجه به رزومه ام. با این حال از بین دانشگاههای باقیمونده با توجه به ددلاین، میتونم از NC State، RICE, SUNY، Lehigh، Nevada Reno, Louisiana State, Illinoi at Chicago, Rutgers, Tenesee, UofVirginia, Houston, Central Florida و Florida International نام ببرم.

۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: مقاوم سازی - انواع سازه های بتنی و پل - مصالح نوین - structural health monitoring

۹- نیم‌سال مورد نظر: Fall 2017

۱۰- موارد دیگر: تجربه هم پژوهش مدلسازی و عددی و هم کار آزمایشگاهی
    دوست عزیز به هیچ عنوان نباید از جواب نگرفتن اساتید ناامید بشید. بسیاری از اساتید وقت نمی کنند جواب ایمیل بدند و اصولا سیستم آمریکا مثل کانادا نیست که شما باید با استاد تماس برقرار کنی. تماس با اساتید در آمریکا صرفا برای افزایش شانس هستش (بر خلاف کانادا که میشه گفت الزامیه). من به استادی در تگزاس پنج بار ایمیل دادم ، بار پنجم جواب داد و گفت من تازه ایمیلتو دیدم چه خوب که ایمیل زدی!
    در صورتی که جوابی ندارید توصیه میکنم به صورت هدفمند برای چند دانشگاه اپلای کنید (می تونید تعداد اساتیدی که در حوزه کار شما در اون دانشگاه هستند ملاک شما باشه یا هر آیتم دیگه ای ، مثلا من خودم دانشگاه هایی که توی شهرهای خفن بودنو حذف کردم چون متقاضی برای اون دانشگاه ها زیاده).
    برای کیس شما توصیه میکنم دنبال دانشگاهی باشید که اولویت براشون نمره GRE و زبان باشه تا معدل (این قابلیت رو سایت USnews داره البته اکانت پرمیوم ولی در تاپیک هر دانشگاهی یکی از بچه ها برای سال قبلو آپلود کرده ، میانگین نمرات GRE و GPA رو حتما یه مقایسه بکنید ). در صورت امکان تعداد اپلای رو بالا ببرید و در بازه های رنکی مختلف اپلای کنید. من نمیتونم به شما بگم برای رنک های بالاتر از 90 اپلای کن یا نه خودم بنا به دلایل شخصی ترجیح میدم توی یه رنک بالاتر برم درس بخونم تا اینکه یک سال با تاخیر برم یا کلا نرم (نظر شخصیه).
    *** Never Give Up ***

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام. شاید برای بررسی شانس پذیرش دیر باشه چون ددلاین خیلی از دانشگاههای خوب گذشته. با این حال تقاضای جدی دارم برای راهنمایی.

حقیقتا گیج هستم برای اپلای چون از ایمیل به اساتید جواب نگرفتم و الان دیگه صرفا باید به صورت تیری در تاریکی اپلای کنم.

بسیار دلسرد شدم و حس میکنم زحماتم تو این 1.5 سال داره بر باد میره.

- دانشگاه لیسانس: آزاد مشهد - مهندسی عمران - معدل 15.62

۲- دانشگاه فوق لیسانس: فردوسی مشهد - عمران سازه - معدل 15.30 (بر اساس سیستم WES معدل 15.70)

۳- تافل 111 (ریدینگ 29 - لسنینگ 27 - اسپیکینگ 26 - رایتینگ 29)

۴- جی ار ای 322 (وربال 160 پرسنتایل 85 - کوانت 162 پرسنتایل 82 - رایتینگ 4.5 پرسنتایل 82)

۵- یک ارائه مقاله کنفرانس داخلی - سابمیت برای ژورنال ISI معتبر - سابمیت چکیده برای کنفرانس بین المللی خارجی

۶- سابقه کار ندارم

۷- دانشگاه های مورد نظر: چند مورد تو ذهنم هستن ولی فکر کنم همینکه فول فاند باشه و رنکش دیگه از 80-90 پایینتر نباشه کافیه برام با توجه به رزومه ام. با این حال از بین دانشگاههای باقیمونده با توجه به ددلاین، میتونم از NC State، RICE, SUNY، Lehigh، Nevada Reno, Louisiana State, Illinoi at Chicago, Rutgers, Tenesee, UofVirginia, Houston, Central Florida و Florida International نام ببرم.

۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: مقاوم سازی - انواع سازه های بتنی و پل - مصالح نوین - structural health monitoring

۹- نیم‌سال مورد نظر: Fall 2017

۱۰- موارد دیگر: تجربه هم پژوهش مدلسازی و عددی و هم کار آزمایشگاهی
    یکی از مواردی که می توان در مورد رزومه شما عنوان کرد نداشتن مقاله (اکسپت) در زمینه کاری و در عوض GRE و نمره زبان خوب است. عموما اگر استادی در زمینه کاری و اکستنشهای ارشد شما مشغول به کار باشد و تمایل به گرفتن دانشجو داشته باشد بیشتر می تواند به مقالات به عنوان رفرنس نگاه کند و نتیجه گیری کیفی در خصوص نحوه کار تحقیقی شما داشته باشد. پیشنهاد میشود حتما این موضوع حداقل ارسال شدن مقالات را در رزومه ذکر کنید یا در مکاتبه با استاد اشاره کنید که مقالات در حال داوری (نهایی) هستند یا هرگونه توضیحی مرتبط اضافه نمایید. اگر اکسپت مقالات آماده شده بلافاصله اعلام نمایید
    البته همانطور که دوستان فرمودند در برخی دانشگاهها به ویژه دانشگاههایی که فاند TA در سال اول به دانشجویان جدید می دهند امکان پذیرش بدون مکاتبه با استاد فراهم است و با رزومه قوی می توانید پذیرش بگیرید. هرجند باز پیداکردن استادی با زمینه مورد علاقه و خالی بودن ظرفیت استاد در بررسی ها به صورت نسبی توسط کمیته پذیرش لحاظ می شود.
    در مورد تز ارشد که هم مدلسازی عددی و هم اکسپریمنتال کار کرده اید (اگر دقیق نوشته باشید) تمکان کار در فیلدهای گسترده ای را دارید هرجند اگر در زمینه های کدهای سیمولیشن تجربه داشته باشید می توان گفت در دانشگاهها و اساتید طیفهای متفاوتی شانس دارید. توصیه من به شما اپلای در یک سبد رنکینگ و با توجه به بررسی فروم نتایج پذیرش سال گذشته است که اطلاعات بهتری از اپلیکیشنهای موفق بلایند (بدون جواب استاد) در دانشگاههای مختلف مدنظرتان ارایه می دهد. اینجا
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...%D8%B3%D8%AA-)
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام.
    یه لطف کنید رزومه منو بررسی کنید.
    شیمی کاربردی
    معدل17.73..........شاگرد اول ورودیها......دانشگاه بوعلی همدان
    یک مقاله isi با ضریب تأثیر 3.289
    یک مقاله داخلی
    تسلط کامل به شیمی حاسباتی و داشتن مدرک معتبر در این زمینه
    استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان(بنیاد دیگه عضویت نداره)
    عضو استعدادهای درخشان دانشگاه
    توصیه نامه از چندین استاد تمام که دوتاشون جز یک درصد برتر isi هستند
    کتابی در زمینه فلوتاسیون+کد کتابخانه ملی
    تافل94
    GRE322
    فقط دو تا سوال مهم داشتم:طبق قانونی که برای ورودیهای 91 به بعد تصویب شد اگر درس افتاده ای رو بالای 14 بشیم تأثیر نمره قبلی حذف میشه و من بخاطر کارهای جانبی که انجام میدادم 6 واحد رو افتادم که شامل دانش خانواده و گرافیک و شیمی فیزیک1 بود و بعد این دروس رو با نمرات به شدت بالا جبران کردم و بنابراین تأثیر نمرات 9 پاک شد,میحواستم ببینم من باید نمرات 9 این دروس رو حتما ترجمه کنم و آیا در محاسبه GPA این نمرات لحاظ میشوند؟
    من امیدوارم در یک سال آینده با توجه به کارهای که دارم انجام میدم حداقل دو مقاله isi دیگه هم چاپ کنم و انشاالله برای سال 2019 اقدام کنم به نظر شما در این صورت برای دانشگاههایی مثل تورنتو-برکلی-هاروارد-نورث وسترن شانس دارم؟!

سلام دوستان، من در فرایند اپلای هستم و دارم برای دکتری مکانیک اپلای میکنم. فول فاند میخام از امریکا. به نطرتون په رنکایی رو بزنم که شانسم برای گرفتن فاند ماکزیمم بشه؟ اگه امکانش هست چند تا دانشگاه بهم معرفی کنید! خیلی ممنون.
    1- دانشگاه تربیت معلم سبزوار+ مهندسی مکانیک+ معدل لیسانس 15.25
    2- دانشگاه شهید بهشتی+ ارشد مکانیک+ معدل ارشد 17
    3- نمره تافل 93(رایتینگ24- لیسنینگ25- ریدینگ21- اسپیکینگ 23)
    4- نمره جی از ای 310(وربال 144- کوانت 166- رایتینگ 3)
    5- یک مقاله کنفرانس بین المللی دارم(isme)

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Lashir نمایش پست ها
    ارشد منابع طبیعی از دانشگاه تهران معدل 17.7 معدل کارشناسی 16.6 مقالات بیش از ده مقاله داخلی و خارجی
    دارای چندین اختراع ثبت شده
    تعداد بیشماری طرح پژوهشی
    رزومه کاری و پژوهشی :خوب و با سابقه زیاد و دانشگاهی

فعالیت در زمینه های زیست محیطی و NGO زیاد
    سن 50
    نمره زبان در سالهای اخیر ندارم ولی ایلتس حداقل 6 یا 6.5 میتونم بگیرم
    ایا بنظر شما امکان دریافت فاند برای مقطع دکترا وجود دارد
    دانشگاه مهم نیست
    سلام دوست عزیز
    شما سنتون فکر نمی کنم خیلی تاثیری در پروسه پذیرش داشته باشه، ولی باید بتونید برای امریکا نمره جی ار ایی و تافل کسب کنید. برای کسب اطمینان می تونید به گرجوایت اسکول چنتا دانشگاه ایمیل بزنید و بپرسید که سنتون مشکلی ایجاد می کنه یا نه؟ که من فکر می کنم بگن نه. کیس شما چیزی نیس که اطلاعات زیادی درموردش موجود باشه یا افراد زیادی تجربشو داشته باشن. ولی خب نمره ی تافل و جی ار ایی مهمه و اولین قدم برای پذیرشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Lashir نمایش پست ها
    ارشد منابع طبیعی از دانشگاه تهران معدل 17.7 معدل کارشناسی 16.6 مقالات بیش از ده مقاله داخلی و خارجی
    دارای چندین اختراع ثبت شده
    تعداد بیشماری طرح پژوهشی
    رزومه کاری و پژوهشی :خوب و با سابقه زیاد و دانشگاهی

فعالیت در زمینه های زیست محیطی و NGO زیاد
    سن 50
    نمره زبان در سالهای اخیر ندارم ولی ایلتس حداقل 6 یا 6.5 میتونم بگیرم
    ایا بنظر شما امکان دریافت فاند برای مقطع دکترا وجود دارد
    دانشگاه مهم نیست
    مهمترین مساله برای فاند سوپروایزری است که از بین اپلیکنتهای مختلف شما را بپذیرد و علاقه مند به کار با شما باشد. هرجند در تیوری سن و جنسیت و نژاد در پذیرش نمی تواند نقشی داشته باشد و به لحاظ قانونی چنین دلیلی را نمی توانند برای عدم پذیرش عنوان نمایند اما عملا به لحاظ جنبه های مختلف این فاکتورها در انتخاب مدنظر قرار خواهد گرفت. با توحه به شرایط سنی البته مساله تطابق با محیط آموزشی و کار و تحصیل در محیط آکادمیک ریسرچ نیز ممکن است با شرایط مدنظر تفاوتهای اساسی داشته باشد و بدین لحاظ توصیه ای که برای افرادی با گپ طولانی ولی علاقه مند به تحصیل می شود بیشتر طی دوره یکساله مستر بدون تز است که البته با هزینه شخصی انجام می شود. در هرحال اگر در طی این مدت کار تحقیقاتی و ریسرچ بیس انجام داده باشید و مقالات شما نیز در این مدت بیانگر دستاوردهای مطلوبی در زمینه مدنظر است ممکن است بتوانید نظر سوپروایزری را جلب نمایید و با شروع حتی از یک دوره مستر به دوره دکتری نیز در صورت تمایل و توافق سوییچ کنید هرچند همه این موارد با عدم قطعیتهایی از جمله بحث ویزا مرتبط است که می تواند شانس را با افزایش سن و گپ کمتر کند. در هرحال دور از ذهن نیست که افرادی با سن نزدیک شما یا بالاتر (البته به تعداد محدود) نیز در دانشگاههای امریکا مشغول به گذراندن دوره دکتری هستند اما اغلب با دوره های بدون فاند یا شرایط مهاجرتی شروع نموده اند که این گزینه نیز در مورد شما می تواند مورد بررسی قرار گیرد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان
    لیسانس مکانیک ماشین الات کشاورزی دانشگاه شهرکرد معدل 13
    فوق لیسانس مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه یزد معدل 16
    تعداد مقالات ISI : دو مقاله با if 1.5
    تعداد مقالات علمی ترویجی : 2
    نمره زبان :ایلتس 7.5
    سابقه کار : سه سال
    دانشگاه خاصی مد نظر ندارم
    3 ترم به عنوان TA
    می خواستم بدونم با این رزومه تا چه قدر شانس پذیرش با کسب fund را دارم ؟
    اگر شانسی دارم کدوم دانشگاه ها بهتر است که اقدام کنم ؟
    با تشکر از دوستان

Junior Member pmforlife آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Gravity and Astrophysic, Shahid beheshti university

۱- لیسانس: فردوسی مشهد / مهندسی مکانیک / 15.51
    ۲- فوق لیسانس: شهیدبهشتی تهران / گرانش و کیهان شناسی
    (با پایان نامه اخترفیزیکی) / 14.75 (معدل همه کم بود و منم که تغییر رشته داده بودم از همه بدتر! )
    ۳- تافل: تا دو ماه دیگه امتحان میدم، نمره تقریبی: 90 (R:25,L:25,S:20,W:20)
    ۴- GRE:
    چون کارشناسی فیزیک نبودم جی ار ای سابجکت فیزیک رو حتما میدم و نمره نسبتا خوبی هم میگیرم ازش ولی جنرال رو هنوز دیدی نسبت بهش ندارم که برای اخترفیزیک حتما لازمه؟ و اگه لازم بود یه نمره معمولی میتونم بگیرم ازش.
    ۵- یه مقاله داخلی کنفرانسی (اورال) / یه کنفرانس ترکیه (اورال) / یه ژورنالی ISI ایمپکت 1 / تا دو ماه آینده دو تا کنفرانسی داخلی (بین المللیه اسمش!) و خارجی دیگه
    ۶- سابقه کار: نداشتم،
    (بیشتر به خاطر آزادشدن مدرکم)
    ۷- دانشگاه های مورد نظر: رنک خوب برام اهمیت نداره (حالا نه که رزومه ام خیلی خوبه که اهمیتم داشته باشه! )، فقط فول فاند باشه و یه جای نسبتا خوب کافیه!
    ۸- علاقه: موضوعات اخترفیزیک با تمرکز روی بحث سیارات فراخورشیدی، رصدی، بررسی زیست پذیری و ...
    ۹- نیمسال موردنظر:
    من دی 94 فارغ التحصیل شدم و قصدم این بود که تا همین امسال اقدام کرده باشم، ولی خب میمونه برای سال آینده، با فرض اینکه مدارک زبانم هم اوکی می بود برای همین امسال نظرتونو بگین لطفا.
    ۱۰- نکته برجسته که نه،
    دیگه بخوام همه چی رو بگم رتبه ارشد 41، شرکت تو چند تا مدرسه اخترفیزیکی و اینجورچیزایی که برای پر کردن رزومه مگه بنویسه آدم!
    ..............
    ببخشید که یکم وسطای فرمت، حرفای جانبی هم زدم!
    ویرایش توسط pmforlife : January 13th, 2017 در ساعت 01:59 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Chemistr نمایش پست ها
    سلام.
    یه لطف کنید رزومه منو بررسی کنید.
    شیمی کاربردی
    معدل17.73..........شاگرد اول ورودیها......دانشگاه بوعلی همدان
    یک مقاله isi با ضریب تأثیر 3.289
    یک مقاله داخلی
    تسلط کامل به شیمی حاسباتی و داشتن مدرک معتبر در این زمینه
    استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان(بنیاد دیگه عضویت نداره)
    عضو استعدادهای درخشان دانشگاه
    توصیه نامه از چندین استاد تمام که دوتاشون جز یک درصد برتر isi هستند
    کتابی در زمینه فلوتاسیون+کد کتابخانه ملی
    تافل94
    GRE322
    فقط دو تا سوال مهم داشتم:طبق قانونی که برای ورودیهای 91 به بعد تصویب شد اگر درس افتاده ای رو بالای 14 بشیم تأثیر نمره قبلی حذف میشه و من بخاطر کارهای جانبی که انجام میدادم 6 واحد رو افتادم که شامل دانش خانواده و گرافیک و شیمی فیزیک1 بود و بعد این دروس رو با نمرات به شدت بالا جبران کردم و بنابراین تأثیر نمرات 9 پاک شد,میحواستم ببینم من باید نمرات 9 این دروس رو حتما ترجمه کنم و آیا در محاسبه GPA این نمرات لحاظ میشوند؟
    من امیدوارم در یک سال آینده با توجه به کارهای که دارم انجام میدم حداقل دو مقاله isi دیگه هم چاپ کنم و انشاالله برای سال 2019 اقدام کنم به نظر شما در این صورت برای دانشگاههایی مثل تورنتو-برکلی-هاروارد-نورث وسترن شانس دارم؟!
    شرایط شما خوبه. دوست من اطلاعی بابت تاثیر گذاشتن دروس افتاده ندارم ولی حالا واقعا فرقی هم مگه میکنه. شما تلاش کن قسمت های دیگه ی رزومت را بهبود ببخشی. اگر زمانی که ریزنمرات رو ترجمه کردی و نمرات پایین در ریزنمرات بود باید در انگیزه نامه اونارو توجیه کنی ، اونا هم میفهمند که شما در اون بازه زمانی مشکل داشتید(ترجمش هم دست شما نیست که بگی ترجمه کنند یا نه ریزنمرات رسمی رو دانشگاه میده و دارالترجمه هم بر اساس یک استاندارد اونو ترجمه میکنه). برای دانشگاه هایی که نام بردید میتونید اقدام کنید ولی توصیه میکنم صرفا برای دانشگاه های تاپ اپلای نکنید. روند پذیرش برای این تیپ دانشگاه ها اصلا مشخص نیست و رزومه های خوب هم ممکنه نتیجه نگیرند.
    *** Never Give Up ***

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)