صفحه 29 از 38 نخستنخست ... 1920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 371

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 201

لیسانس:
    شهید بهشتی
    فیزیک
    17.20
    کارشناسی ارشد:
    شهیدبهشتی
    فتونیک
    19.30 شاگرد اول
    جی آر ای و تافل نمرات خوبی می توانم بگیرم.
    دو ISI
    ساخت یک دستگاه در زمینه ماده چگال و یک دستگاه در زمینه فتونیک
    رتبه کنکور ارشد 5
    گرایش مورد علاقه: فتونیک
    فول فاند
    اگر در دانشگاه های کانادا هم میشه کاری کرد راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_g88 نمایش پست ها
    سلام

- کارانی عمران-کارهای عمومی ساختمان- غیر انتفاعی-15.41

- مهندسی تکنولوژی عمران-عمران- غیر انتفاعی- 13.31

- مهندسی عمران-سازه- دانشگاه آزاد- 15
    - ایلتس 6 (در حال امادگی حداقل 6.5 بگیرم)
    - تعداد مقالات:

5 مقاله کنفرانس بین المللی (فارسی) - از این تعداد میشه 3 مجله های مسترلیست ISI چاپ بشن(این هم راهنمایی کنید ارزش داره؟ مبلغی برای چاپ می گیرند، خارچ از ایران معتبر هست؟)
    1 مقاله کنفدراسیون تحقیقات بتن شمال اروپا- دانمارک (انگلیسی) ( قراره مجله خودشون چاپ بشه)
    1 مقاله ISI در حال بررسی

- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :مهندسی عمران-سازه ( یا زلزله) و مقطع دکترا

شانسی برای بورسیه مقطع دکترا در دانشگاه های آمریکا دارم ؟
    سلام دوست عزیز
    به نظر من بیشترین شانستون در دانشگاه های متوسط و متوسط به پایین هست.
    معدلاتون رقابتی نیست پس سعی کنید با آوردن GRE بالا جبرانش کنید تا جای ممکن
    زبانتون رو هم بهتره بیارید بالاتر مخصوصا اسپیکینگ رو
    با فرض اینکه مقاله ی در حال بررسیتون اکسپت بشه، تالیفاتتون هم خوبه، مقالات فارسی فکر نمیکنم تاثیر خاصی داشته باشه (نظر شخصیمه و ممکنه کاملا نادرست باشه) راجب اون مستر لیست هم اطلاعی ندارم میتونید توی بخش مربوط به مقالات انجمن راجبش بپرسید.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan1980 نمایش پست ها
    1- کارشناسی دانشگاه علم و صنعت+ مهندسی مكانيك ساخت و توليد 15.2
    ۲- ارشد، دانشگاه امیرکبیر+ مهندسی مكانيك ساخت و توليد 17.4
    ۳- آيلتس 7 (R:6.5 , L: 8 , S:7 , W:6)
    4- 4 مقاله کنفرانسی خارجي
    ۶- 14سال سابقه كار مرتبط

سلام دوست عزیز
    رزومتون مناسبه و بنظرم بیشترین شانستون توی دانشگاه های متوسطه
    GRE تون رو سعی کنید تا جای ممکن بالا بیارید و حداقل به سایر اجزای رزومتون بخوره
    نمرات زبانتون خوبه مخصوصا اسپیکینگ، ولی رایتینگتون یخورده لبه مرزیه، هر جا خواستید اپلای کنید چک کنید این مورد رو که آیا مینیممش رو دارید یا نه
    سابقه ی کار رو بعضیا میگن تاثیر مثبت داره بعضیام میگن بی تاثیره، فقط اگر چند سال از فوقتون میگذره، بهانه و دلیل مناسب بیارید که نشون بده از محیط آکادمیک و علم روز دور نبودید ( در SOP) مثلا اگر آخرین مقالتون ماله یکی دو ساله گذشتس میتونید این رو به عنوان دلیل به روز بودن و آمادگی علمیتون مطرح کنید.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1365 نمایش پست ها
    1- مهندسی صنایع - خواجه نصیر- 13.13
    2-مدیریت صنعتی - شهید بهشتی- 16.39
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) در حال حاضر ندارم ولی در حدود 6.5 یا 7 می گیرم
    4- نمرۀ GRE
    در حال حاضر ندارم ولی تقریب (140v,165q/4wr)
    5- 1 مقاله پژوهشی داخلی نشریه مدیریت صنعتی دانشگاه تهران- 2 عدد ISI در مرحله چاپ

8- تحقبق در عملیات
    10- 2 سال سابقه تدریس دانشگاه - رتبه زیر 0.5 درصد در دو مقطع - ریکامند از استاد راهنمای پایان نامه ارشد که جزو 10 نفر برتر حوزه تحقیقاتی در جهان هست

میدونم معدل کارشناسیم پایینه ولی به نظر شما با GRE میشه برظرفش کرد؟ رنک دانشگاه هم خیلی مهم نیست
    با تشکر

سلام دوست عزیز
    معدل لیسانستون پایینه خب ولی تو فوق جبران شده، GRE تون رو تا حد امکان بالا بگیرید، نمره ی 140 وربال هم برای بعضی دانشگاه ها زیر مینیموم محسوب میشه اونم سعی کنید بیاریدش بالاتر
    با فرض اکسپت شدن مقالاتتون تعداد تالیفاتتون مناسبه
    بنظرم بیشترین شانستون توی دانشگاه های متوسط هست
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط taktaz4480 نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه راهتماییم کنید.
    کارشناسی : دانشگاه صنعتی مالک اشتر - شیمی کاربردی - 15.00

ارشد : دانشگاه صنعتی مالک اشتر -شیمی کاربردی - 18.28 - جز ده درصد ورودی برتر
    آیلتس : 6
    2 تا مقاله ISI + یک مقاله داخلی به زبان انگلیسی + 2 پروژه هم همکار تحقیقاتی بودم
    سابقه کار مرتبط با شیمی 3 سال با بیمه

پذیرش با فاند می تونم بگیرم؟ دانشگاههای متوسط...
    سلام دوست عزیز
    بنظرم شانس خوبی برای دانشگاه های متوسط خواهید داشت به دو شرط، یکی بالاتر بردن نمره ی زبانتونه، فکر میکنم از مینیمم خیلی از جاهای متوسط پایینتر باشه و دیگری آوردن نمره GRE خوب.

نقل قول نوشته اصلی توسط faraghlit نمایش پست ها
    لیسانس:
    شهید بهشتی
    فیزیک
    17.20
    کارشناسی ارشد:
    شهیدبهشتی
    فتونیک
    19.30 شاگرد اول
    جی آر ای و تافل نمرات خوبی می توانم بگیرم.
    دو ISI
    ساخت یک دستگاه در زمینه ماده چگال و یک دستگاه در زمینه فتونیک
    رتبه کنکور ارشد 5
    گرایش مورد علاقه: فتونیک
    فول فاند
    اگر در دانشگاه های کانادا هم میشه کاری کرد راهنماییم کنید.
    سلام دوست عزیز
    با فرض نمرات خوب زبان و GRE رزومه ی چشمگیری دارید. به فکر GRE subject هم باشید فکر کنم توی رشته ی شما باید GRE subject داد.
    بنظرم شما برای دانشگاه های زیر 100 شانس خوبی دارید.
    راجب کانادا هم که معمولا استاد محوره پذیرش و توی اکثر دانشگاهاشون بدون استاد داشتن نمیشه اپلای کرد.
    راجب زمینه ی کاریتونم تحقیق کنید ببینید آیا برای ویزا گرفتن جزو رشته ای ریسکی هست یا نه.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid992006 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    با فرض نمرات خوب زبان و GRE رزومه ی چشمگیری دارید. به فکر GRE subject هم باشید فکر کنم توی رشته ی شما باید GRE subject داد.
    بنظرم شما برای دانشگاه های زیر 100 شانس خوبی دارید.
    راجب کانادا هم که معمولا استاد محوره پذیرش و توی اکثر دانشگاهاشون بدون استاد داشتن نمیشه اپلای کرد.
    راجب زمینه ی کاریتونم تحقیق کنید ببینید آیا برای ویزا گرفتن جزو رشته ای ریسکی هست یا نه.
    موفق باشید.
    فول فاند هم میتونم بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط faraghlit نمایش پست ها
    فول فاند هم میتونم بگیرم؟
    سلام
    بله منظورم فول فاند بود، وگرنه سلف فاند که با رزومه ی پایینتر هم میشه پذیرش گرفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid992006 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    معدلاتون زیاد رقابتی نیست سعی کنید GRE تون خصوصا Quant رو بالاتر بیارید تا رقابتی بشه.
    نمره ی زبانتون هم رقابتی نیست، توجه کنید که نمره ی زبان خیلی بالا امتیاز مثبت نداره ولی اینکه نمره ی زبانتن لب مرزیه میتونه نکته ی منفی باشه براتون، بنظرم تلاش کنید نمره ی زبانتونم بره بالا وقت بیشتری بزارید تا بتونید نمره ی speaking رو بالاتر از 24 بیارید تا شانس TA شدنتون رو بالا ببرید.
    راجب GRE Subject اطلاعی ندارم و نمیتونم نظر بدم.
    تعداد تالیفاتتون فکر میکنم مناسبه چون معمولا توی رشته های نظری مثل ریاضی و فیزیک مقاله و ایده ی جدید دادن به راحتی علوم مهندسی و علوم آزمایشگاهی نیست.
    بنظرم با رزومه ی فعلیتون بیشترین شانس پذیرشتون توی دانشگاه های زیر متوسطه و دانشگاه مریلند، بالتیمور شانستون زیاد نبوده.
    اینکه انرژیتون رو بزارید فقط برای آمریکا در شرایط فعلی بنظرم صحیح نیست، بنظرم بهتره به کشورهای دیگه هم فکر کنید مثل کانادا ( کانادا اغلب استاد محوره پذیرش و میتونید از همین حالا هم شروع کنید به مکاتبه)، سوئد و ... خرجش که از یدونه ایمیل بیشتر نیست.
    حقیقت اینه که بعد از فرمان ترامپ پذیرش ایرانیا کمتر شده نسبت به سال های قبل ولی هنوزم استادایی ریسک کردن و به ایرانیا پذیرش دادن.
    بنظرم بهترین کار در شرایط فعلی براتون اینه که شروع کنید روی بالا بردن نمراتتون کار کنید و همزمان هم دنبال پیدا کردن استاد باشید که خیالتون راحت بشه.
    یه نکته ی دیگه هم اینه که چون حدود ده سال پیش فوقتون رو تموم کردید بهتره توی SOP تون طوری شرح بدید که نشون بده از محیط آکادمیک خیلی هم دور نبودید.
    موفق باشید
    من برای چه رنکینگی اقدام کنم؟ لینکش رو به من میدید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sorurphysics نمایش پست ها
    من برای چه رنکینگی اقدام کنم؟ لینکش رو به من میدید؟
    سلام دوست عزیز
    یه نکته ای رو عرض کنم خدمتتون اول، اینکه گفتم بیشترین شانستون توی دانشگاه های زیر متوسطه به این معنی نیست که امکان قبول شدنتون توی دانشگاه های خوب اصلا وجود نداره ولی احتمالش کمتره، به همین خاطر شما توی پروسه ی تماس با اساتید، به اساتید دانشگاه های خوب و متوسط هم ایمیل بزنید (علاوه بر دانشگاه های پایینتر از متوسط) شاید یکی از مقالتون خوشش اومد و قول پذیرش داد بهتون، البته نمیخوام امید واهی برای دانشگاه های خوب بهتون بدم ولی ارزش وقت گذاشتن داره و خرجش هم فقط فرستادن ایمیله، در نهایت موقع اپلای شما شاید از چند تا استاد جواب داشته باشید، طبیعیه که اونا رو اپلای کنید و تمرکز بقیه گزینه ها تون رو بزارید روی همون دانشگاه های زیر متوسط، البته بنظر من اگه بیشتر برای GRE و زبانتون تلاش کنید میتونید امید بیستری برای دانشگاه های متوسط هم داشته باشید.
    لینک رنکینگ دانشگاه ها: https://www.usnews.com/education/best-global-universities/search?region=&subject=&name=
    نظر شخصیه من اینه که دانشگاه های با رنک بیشتر از حدود 600 رو میشه زیر متوسط حساب کرد تو مقیاس جهانی، هر چند این رنکینگ ها بیشتر برای دادن یه نمای کلی هستند، مثلا بنظر من این غلطه که فکر کنیم دانشگاهی با رتبه ی 500 با دانشگاهی با رتبه ی 600 تفاوت چشمگیری داشته باشن، این رو هم از ذهنتون دور کنید که مثلا تفاوت دانشگاه رتبه مثلا 200 با 600 در حد تفاوت شریف و مثلا آزاد یه شهر کوچیک باشه، به گفته ی اکثر دوستان تفاوتا اینطوری نیست اصلا.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)