صفحه 30 از 38 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 371

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 201

دانشگاه لیسانس-رشته-معدل:سراسری بناب-عمران-15.93
    دانشگاه فوق لیسانس-رشته-معدل:شهیدمدنی آذربایجان-ژئوتکنیک-15
    نمره تافل:89
    نمره جی آر ای: V=150 W=5 Q=150
    مقاله:3مقاله ISI.
    درخواست پذیرش برای مقطع:PHD
    میزان فاند مورد انتظار:
    فول فاند
    میشه راهنماییم کنید که در دانشگاه های عالی تا متوسط آمریکا امکان تحصیل با فاند کامل رو دارم؟
    و اینکه شانسم برای تحصیل در دانشگاه برینگم یانگ یوتا با فاند کامل چطور هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyazahedi نمایش پست ها
    دانشگاه لیسانس-رشته-معدل:سراسری بناب-عمران-15.93
    دانشگاه فوق لیسانس-رشته-معدل:شهیدمدنی آذربایجان-ژئوتکنیک-15
    نمره تافل:89
    نمره جی آر ای: V=150 W=5 Q=150
    مقاله:3مقاله ISI.
    درخواست پذیرش برای مقطع:PHD
    میزان فاند مورد انتظار:
    فول فاند
    میشه راهنماییم کنید که در دانشگاه های عالی تا متوسط آمریکا امکان تحصیل با فاند کامل رو دارم؟
    و اینکه شانسم برای تحصیل در دانشگاه برینگم یانگ یوتا با فاند کامل چطور هست؟
    برام سخته کسی رو ناامید کنم ولی بهتر راستش رو بهت بگم تا از مشکلات بعدی جلوگیری شه :
    عالی یه مقیاس کمی هست (مثلا: ممکنه کسی که اصفهان زندگی می کنه با اینکه میتونه بره شریف بگه صنعتی اصفهان برای من عالی هست و از انتخاب خودش راضی باشه). من فرض رو بر این میگیرم که منظور شما رنک هست
    برای دانشگاه های به قول شما عالی:
    معدلت خیلی کمه باید به مقیاس امریکایی اطراف3.8 باشه برا این دانشگاه ها لیسانس16 به بالا و فوق 18 به بالا جوای می ده
    جی ار ایت هم برای این دانشگاه ها واقعا کمه حداقل باید 325 به بالا باشه
    تافلت خیلی کمتر از 100 هست چون شرط دپارتمان برا پذیرش 100 یا نهایتا 90 هست تازه باید کلی هم از مینیمم بالا تر باشی!
    باید دید ایمپکت فکتور مقالاتت در چه حدی هست
    برای دکتری خوندن نیاز به روحیه ی جست و جو گری واقعا قوی هست و شما می تونستی با خوندن این فروم جوابت رو به دست بیاری و نیازی به پرسیدن این سوال نبود

مهندس امکانش هست با بالا بردن نمرات تافل و جی آر ای از دانشگاه های با رنک متوسط که شما بهتر از ما میشناسیدشون فول فاند بگیرم؟ تجربیات شما در این باره چی میگه؟

Junior Member

درود
    دوستان من شدیدا گیج شدم و اصلا چیزی در مورد فرایند های که واسه رفتن باید انجام بدم نمیدونم. خواهش میکنم اگه امکانش هست یه توضیح کلی از کارهایی که باید انجام بدم بهم بدین یا حداقل لینک تاپیک هایی که باید بخونمو به ترتیب بهم معرفی کنید.
    من دوست دارم واسه فول اسکالرشیپ اقدام کنم و شدیدا علاقه دارم واسه ارشد به کوانتوم یا استروفیزیک تغییر رشته بدم. حالا سوالم اینه میشه تغییر رشته داد با اسکالرشیپ یا حتما باید مکانیک رو ادامه بدم. واقعا سردرگمم هیچ جا هم نتونستم اطلاعات درستی پیدا کنم.
    لطفا درمورد هزینه های رفتن و کشور هایی هم که میتونم برم یه توضیحی بدین (نظر خودم بیشتر رو کانادا و امریکا هست)
    در ضمن سربازی هم دارم اونو باید چکارش کنم؟؟؟
    1- کارشناسی دانشگاه فسا (دولتی) +رشته مهندسی مکانیک + معدل 17.60 (اصفهان زندگی میکنم)
    2- فوق لیسانس شرکت نکردم
    3- سطح زبانم خیلی خوبه و مطمعنم میتونم تو سه ماه خودم رو واسه نمره های بالای ایلتس و gre اماده کنم.
    4- درحال کار روی یه مقاله هستم که به احتمال زیاد از IEEE اکسپت میگیره
    ویرایش توسط Milad95 : June 3rd, 2017 در ساعت 10:39 PM

مهندس امکانش هست با بالا بردن نمرات تافل و جی آر ای از دانشگاه های با رنک متوسط که شما بهتر از ما میشناسیدشون فول فاند بگیرم؟ تجربیات شما در این باره چی میگه؟
    سلام دوست عزیز
    راهنماییهای دوستمون توی پست بالایی تایید میشه (نظر شخصی)
    پروسه ی اپلای یه پروسه ی فرسایشی هست و بهتره تخم مرغاتون رو توی سبدهای با احتمال برد بالا بچینید، پس بهتره بیخیال دانشگاه عالی بشید.
    بستگی داره متوسط رو به چه دانشگاه هایی اطلاق کنیم، نظر شخصی بنده اینه که بین رنک 350 تا 650 رو میشه متوسط گفت.
    معدلاتون توی پروسه ی اپلای برای دانشگاه های متوسط خیلی رقابتی نیست ولی کاریش نمیشه کرد.
    نمرات زبان و GRE تون یخورده بالاتر از حداقل های بیشتر دانشگاه های متوسط و زیر متوسط هست.
    تالیفاتتون نقطه ی قوت رزومتون هست و همین باعث میشه من براتون توی دانشگاه های متوسط هم شانس قائل بشم ولی نه خیلی زیاد.
    بنده دوستی دارم که با معدل و نمرات آزمونی مشابه شما و بدون مقاله البته با یک جایزه خوارزمی از دانشگاه تگزاس سن آنتونیو (رنک حدود 450) پذیرش گرفت دو سال پیش، من امسال با معدل بسیار بالاتر و نمرات آزمون بسیار بالاتر با یک مقاله ( که موقع مکاتبات و اپلای در حال چاپ بود ولی هنوز چاپ نشده بود) ازدانشگاه رجاینا کانادا ( رنک حدود 600) پذیرش گرفتم.
    نظر شخصیم اینه که چون تعداد تالیفاتتون مناسبه حتما و حتما وقت بذارید و نمرات زبان و GRE بهتری بیارید، اینجوری شانس نسبتا خوبی براتون توی دانشگاه هی متوسط متصورم.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad95 نمایش پست ها
    درود
    دوستان من شدیدا گیج شدم و اصلا چیزی در مورد فرایند های که واسه رفتن باید انجام بدم نمیدونم. خواهش میکنم اگه امکانش هست یه توضیح کلی از کارهایی که باید انجام بدم بهم بدین یا حداقل لینک تاپیک هایی که باید بخونمو به ترتیب بهم معرفی کنید.
    من دوست دارم واسه فول اسکالرشیپ اقدام کنم و شدیدا علاقه دارم واسه ارشد به کوانتوم یا استروفیزیک تغییر رشته بدم. حالا سوالم اینه میشه تغییر رشته داد با اسکالرشیپ یا حتما باید مکانیک رو ادامه بدم. واقعا سردرگمم هیچ جا هم نتونستم اطلاعات درستی پیدا کنم.
    لطفا درمورد هزینه های رفتن و کشور هایی هم که میتونم برم یه توضیحی بدین (نظر خودم بیشتر رو کانادا و امریکا هست)
    در ضمن سربازی هم دارم اونو باید چکارش کنم؟؟؟
    1- کارشناسی دانشگاه فسا (دولتی) +رشته مهندسی مکانیک + معدل 17.60 (اصفهان زندگی میکنم)
    2- فوق لیسانس شرکت نکردم
    3- سطح زبانم خیلی خوبه و مطمعنم میتونم تو سه ماه خودم رو واسه نمره های بالای ایلتس و gre اماده کنم.
    4- درحال کار روی یه مقاله هستم که به احتمال زیاد از IEEE اکسپت میگیره
    سلام دوست عزیز
    بهتر بود سوالاتتون رو هر کدوم توی تاپیک مربوط به خودش مطرح می کردید.
    پروسه ی اپلای یه پروسه ی فرسایشی و بعضا خسته کنندست که بسته به شرایط هر کس میتونه مسائل مختلفی برای هر شخص پیش بیاد و دلیل گستردگی فروم و بخش های مختلف همینه.
    معدلتون خوبه برای دکترای مستقیم، آزمون ها رو شرکت نکردید پس نظری نمیشه داد، ولی شما طوری تلاش کن که از حداقل دانشگاهها 10 نمره تافلت رو (یا بین نیم تا 1 نمره آیلتس) رو بالاتر بیاری تا نکته منفی برات نباشه، GRE رو هم هر چی بالاتر بهتر ترجیحا بالای 310، موقع اپلای و مکاتبه مقالتون چاپ شده باشه خیلی بهتره.
    برای تغییر رشته کارتون سخته اگه بخواین فول فاند باشید از اولش ولی نشدنیم نیستش به هر حال، اگر مثلا تالیفاتتون در زمینه ی کوانتوم بود شانستون بالا میرفت (البته این کاملا نظر شخصیه منه).
    اگر تصمیمتون برای اپلای جدیه حتما وحتما توصیه میکنم تمام بخش های فروم رو مطالعه کنید تا چم و خم کار دستتون بیاد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

هر کسی نظر خودش رو داره و نظرش محترمه
    ولی من طبق مشاهده هایی که کردم از دوستانم که به دانشگاه های خوب امریکا رفتند میگم این سه فاکتور 80 درصد کاره:
    1- کیفیت مقالات (نه کمیت)(مثلا کسی که 15 کنفرانس داره درمقایسه با کسی که 3 تا isi داره)
    2- نمرات زبان
    3- sop
    در مورد سوال شما اینکه: بله امکانش وجود داره و یه چیزه پرنگ در رزومه میشه

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1994 نمایش پست ها
    هر کسی نظر خودش رو داره و نظرش محترمه
    ولی من طبق مشاهده هایی که کردم از دوستانم که به دانشگاه های خوب امریکا رفتند میگم این سه فاکتور 80 درصد کاره:
    1- کیفیت مقالات (نه کمیت)(مثلا کسی که 15 کنفرانس داره درمقایسه با کسی که 3 تا isi داره)
    2- نمرات زبان
    3- sop
    در مورد سوال شما اینکه: بله امکانش وجود داره و یه چیزه پرنگ در رزومه میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Milad95 نمایش پست ها
    تشكر بابت پاسخ دوست عزيز
    ميشه بگين چه تاپيك هايي رو بخونم واسه اطلاعات كامل؟اخه خيلي زياده و مبحثا پخشن، دنبال چيزي ميگردم كه صفر تا ١٠٠ طريقه اپلاي كردن و فاند گرفتن و چيزاي مورد نيازشو واسم توضيح بده!
    سلام

بهترین کار ابتدا با در نظر گرفتن شرایط خودتون(از لحاظ خلقیات و زمینه تحصیلی) دانشگاه های مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

سپس برای پوزیشن (فاند) یا برای اساتید (با یا بدون فاند) پیام بدهید. اگر پوزیشن باشد مراحل کار مشخص است و اگر هم نباشد که اساتید شما را راهنمایی می کنند.

یک رزومه مرتب و استاندراد همیشه دم دست داشته باشید.

موفق باشید

ببخشید مهندس معدل کارشناسی ارشد من بدون احتساب نمره پایاننامه 15 هستش.با احتساب نمره پایاننامه 16 میشه.بازم واس دانشگاه با رنکینگ 100-400 امریکا کفایت نمیکنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MRK_2017 نمایش پست ها
    سلام

بهترین کار ابتدا با در نظر گرفتن شرایط خودتون(از لحاظ خلقیات و زمینه تحصیلی) دانشگاه های مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

سپس برای پوزیشن (فاند) یا برای اساتید (با یا بدون فاند) پیام بدهید. اگر پوزیشن باشد مراحل کار مشخص است و اگر هم نباشد که اساتید شما را راهنمایی می کنند.

یک رزومه مرتب و استاندراد همیشه دم دست داشته باشید.

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1994 نمایش پست ها
    در تایید حرف های دوستمون می خوام یه چیزی رو اضافه کنم:
    1-بهتر دنبال تافل باشی اگه هدفت امریکا است
    2- به طور کلی ما از شرایط مالی و زنگی شما اصلا خبری نداریم و اینکه خوندن تیتر های فروم هم وقتی نمیگیره مطمعنا شما می تونی مشکل خودت رو حل کنی مثلا اگه یه ضرب میخوای بری دکتری اینجا رو بخون و البته حوصله داشته باش:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...85%D9%87%D9%85
    موفق باشی هم رشته ای!
    واقعا ممنونم بابت پاسختون دوستان
    سوالم اینه که من با اطلاعاتی که قبلا گفتم یعنی:
    دانشگاه لیسانس-رشته-معدل: کارشناسی دانشگاه فسا (دولتی) +رشته مهندسی مکانیک + معدل 17.60 (اصفهان زندگی میکنم)
    نمره ایلتس: ندادم هنوز ولی شما 8 به بالا درنظر بگیرید. (چون میخام واسه کانادا یا جاهایه دیگه هم اقدام کنم به نظرم ایلتس از تافل بهتره)
    نمره جی آر ای: ندادم هنوز ولی مطمعنم میتونم نمره خیلی خوب بگیرم (شما فرض کنید V=160 W=5 Q=160)
    مقاله: 1مقاله درحال کار که احتمالا از IEEE اکسپت میگیره (البته به همراه استاد و به عنوان پروژه کارشناسی انجامش دادم)
    درخواست پذیرش برای مقطع: ارشد مکانیک طراحی کاربردی یا در صورت امکان تغییر رشته به کوانتوم یا استرو فیزیک
    میزان فاند مورد انتظار:فول فاند
    واسه کدوم دانشگاه های امریکا و کانادا میتونم امید پذیرش با فول فاند داشته باشم، اگه امکانش هست دانشگاه ها رو به ترتیب با ادرس سایتشون بهم معرفی کنید که شروع کنم به اطلاعات جمع کردن در موردشون. بازم ممنون بابت کمک هاتون و عذرخواهی میکنم بابت سوالات زیادم. درضمن از لحاظ شرایط مالی متوسط هستم و حتما به فاند نیاز دارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)