صفحه 31 از 38 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 371

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 201

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyazahedi نمایش پست ها
    ببخشید مهندس معدل کارشناسی ارشد من بدون احتساب نمره پایاننامه 15 هستش.با احتساب نمره پایاننامه 16 میشه.بازم واس دانشگاه با رنکینگ 100-400 امریکا کفایت نمیکنه؟
    سلام دوست عزیز
    برای کمیته پذیرش همین معدل کل مهمه (16)، هر چند شما توی رزومتون هم اگه بخواید اشاره کنید به معدل همین 16 رو باید بنویسید، و مسلما 16 بسیار بهتره از 15
    نظر شخصیم (تاکید میکنم نظر شخصیم) اینه که شما بیشترین شانستون توی بالای 300 هست، توجه کنید که میگم بیشترین شانستون تو فلان محدودست، نمیگم زیر 300 غیر ممکنه فقط احتمالش کمتره ولی شما حتما با اساتیدی از دانشگاه های بالاتر ازمتوسط و خوب هم مکاتبه کنید، شاید کسی از تالیفاتتون خوشش اومد و بهتون پذیرش داد.
    من فرض میکنم مثلا شما تصمیم دارید 8 جا اپلای کنید، از 2 تا استاد هم توی دانشگاه های خوب جواب دارید که گفتن اپلای کن، توی این حالا من جای شما بودم از 6 تا انتخاب باقیموندم 4 تاش رو میون دانشگاه های بین 300 تا 600 اپلای میکردم و 2 تاشم میذاشتم به عنوان سوپاپ اطمینان دانشگاه های رده پایینتر.
    این رنکها هم بیشتر یه نمای کلی هستن.
    موفق باشید

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad95 نمایش پست ها
    واقعا ممنونم بابت پاسختون دوستان
    سوالم اینه که من با اطلاعاتی که قبلا گفتم یعنی:
    دانشگاه لیسانس-رشته-معدل: کارشناسی دانشگاه فسا (دولتی) +رشته مهندسی مکانیک + معدل 17.60 (اصفهان زندگی میکنم)
    نمره ایلتس: ندادم هنوز ولی شما 8 به بالا درنظر بگیرید. (چون میخام واسه کانادا یا جاهایه دیگه هم اقدام کنم به نظرم ایلتس از تافل بهتره)
    نمره جی آر ای: ندادم هنوز ولی مطمعنم میتونم نمره خیلی خوب بگیرم (شما فرض کنید V=160 W=5 Q=160)
    مقاله: 1مقاله درحال کار که احتمالا از IEEE اکسپت میگیره (البته به همراه استاد و به عنوان پروژه کارشناسی انجامش دادم)
    درخواست پذیرش برای مقطع: ارشد مکانیک طراحی کاربردی یا در صورت امکان تغییر رشته به کوانتوم یا استرو فیزیک
    میزان فاند مورد انتظار:فول فاند
    واسه کدوم دانشگاه های امریکا و کانادا میتونم امید پذیرش با فول فاند داشته باشم، اگه امکانش هست دانشگاه ها رو به ترتیب با ادرس سایتشون بهم معرفی کنید که شروع کنم به اطلاعات جمع کردن در موردشون. بازم ممنون بابت کمک هاتون و عذرخواهی میکنم بابت سوالات زیادم. درضمن از لحاظ شرایط مالی متوسط هستم و حتما به فاند نیاز دارم.

با فرضیاتی که شما مطرح کردید,شانس خوبی برای فاند دارید. فراموش نکنید هر چه دانشگاه ها دارای رتبه بالاتر باشند,گرفتن پذیرش و فاند به همان میزان سخت تر خواهد بود.رتبه دانشگاه ها به ترتیب اعتبار جهانی برای هر رشته را از لینک زیر جستجو بفرمایید:

https://www.timeshighereducation.com...asc/cols/stats

ارادت

Junior Member

۱- دانشگاه امیرکبیر + مهندسی مواد + معدل 13.33
    ۲- پژوهشگاه مواد و انرژی + مهندسی نانومواد + معدل 18.3
    ۳- TOEFL PBT منقضی شده 580 (در حال خوندن هستم)
    ۴- GRE در حال خوندن هستم
    ۵- 3 مقاله داخلی و یک کنفرانس خارجی (European Energy Conference)
    ۶- 3 سال سابقه کار مرتبط
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (اگر وجود دارد)
    ۸- پروژه ارشد در زمینه کاربرد نانومواد در استفاده از انرژی خورشیدی بود (تولید هیدروژن از آب با استفاده از نور خورشید)
    ۹- ارشد عکاسی دانشگاه تهران هم خوندم (رتبه ورودی 8)

خیلی متشکرم از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid992006 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    یه نکته ای رو عرض کنم خدمتتون اول، اینکه گفتم بیشترین شانستون توی دانشگاه های زیر متوسطه به این معنی نیست که امکان قبول شدنتون توی دانشگاه های خوب اصلا وجود نداره ولی احتمالش کمتره، به همین خاطر شما توی پروسه ی تماس با اساتید، به اساتید دانشگاه های خوب و متوسط هم ایمیل بزنید (علاوه بر دانشگاه های پایینتر از متوسط) شاید یکی از مقالتون خوشش اومد و قول پذیرش داد بهتون، البته نمیخوام امید واهی برای دانشگاه های خوب بهتون بدم ولی ارزش وقت گذاشتن داره و خرجش هم فقط فرستادن ایمیله، در نهایت موقع اپلای شما شاید از چند تا استاد جواب داشته باشید، طبیعیه که اونا رو اپلای کنید و تمرکز بقیه گزینه ها تون رو بزارید روی همون دانشگاه های زیر متوسط، البته بنظر من اگه بیشتر برای GRE و زبانتون تلاش کنید میتونید امید بیستری برای دانشگاه های متوسط هم داشته باشید.
    لینک رنکینگ دانشگاه ها: https://www.usnews.com/education/best-global-universities/search?region=&subject=&name=
    نظر شخصیه من اینه که دانشگاه های با رنک بیشتر از حدود 600 رو میشه زیر متوسط حساب کرد تو مقیاس جهانی، هر چند این رنکینگ ها بیشتر برای دادن یه نمای کلی هستند، مثلا بنظر من این غلطه که فکر کنیم دانشگاهی با رتبه ی 500 با دانشگاهی با رتبه ی 600 تفاوت چشمگیری داشته باشن، این رو هم از ذهنتون دور کنید که مثلا تفاوت دانشگاه رتبه مثلا 200 با 600 در حد تفاوت شریف و مثلا آزاد یه شهر کوچیک باشه، به گفته ی اکثر دوستان تفاوتا اینطوری نیست اصلا.
    موفق باشید.
    با سلام ، دوست عزیز ممنون از دلگرمی تون. چیزی رو که باید بگم اینه که من چون سال گذشته برای یک د انشگاه اپلای کردم و همون موقع ترامپ اومد و بند و بساط بعدش کلی روحیه ام رو از دست دادم و اصلا بی خیال امریکا شدم ولی به طور تصادفی شنیدم یکی از دوستانم تونست ویزا گرفت گفتم دوباره شانسم رو محک بزنم و با سر زدن به این فروم دوباره روحیه گرفتم باید بگم که من پارسال خیلی از دانشگاه ها رو مکاتبه کردم که اکثرا پاس دادن به دپارتمان چند تا استاد هم اوکی بودن ولی در نهایت جایی اکسپت نشدم . حالا سوال من اینه اگه من بخوام با هزینه خودم برم برای دکتری (البته فقط سال اول)به امید این که برم اونجا و بتونم با کار دانشجویی کارم رو پیش ببرم تا در ترمهای بعدش فاند بگیرم میشه؟؟ یعنی شانس پذیرشم میره بالا؟ حتی به مستر مجدد فکر کردم با همین روش تا بتونم زودتر اکسپت بشم. چون من که پارسال مکاتبه میکردم بعضی از استادها میگفتن بدون فاند بیا.. نمی دونم چیکار کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط sorurphysics نمایش پست ها
    با سلام ، دوست عزیز ممنون از دلگرمی تون. چیزی رو که باید بگم اینه که من چون سال گذشته برای یک د انشگاه اپلای کردم و همون موقع ترامپ اومد و بند و بساط بعدش کلی روحیه ام رو از دست دادم و اصلا بی خیال امریکا شدم ولی به طور تصادفی شنیدم یکی از دوستانم تونست ویزا گرفت گفتم دوباره شانسم رو محک بزنم و با سر زدن به این فروم دوباره روحیه گرفتم باید بگم که من پارسال خیلی از دانشگاه ها رو مکاتبه کردم که اکثرا پاس دادن به دپارتمان چند تا استاد هم اوکی بودن ولی در نهایت جایی اکسپت نشدم . حالا سوال من اینه اگه من بخوام با هزینه خودم برم برای دکتری (البته فقط سال اول)به امید این که برم اونجا و بتونم با کار دانشجویی کارم رو پیش ببرم تا در ترمهای بعدش فاند بگیرم میشه؟؟ یعنی شانس پذیرشم میره بالا؟ حتی به مستر مجدد فکر کردم با همین روش تا بتونم زودتر اکسپت بشم. چون من که پارسال مکاتبه میکردم بعضی از استادها میگفتن بدون فاند بیا.. نمی دونم چیکار کنم
    سلام دوست عزیز
    جای جواب همه ی سوالاتتون داخل این تاپیک نیست
    تقریبا مشابه همچین چیزی برای من هم اتفاق افتاد ولی نا امید نشدم و بعد از جریان ترامپ سریعا شروع کردم برای جاهای دیگه اقدام کردن و خوشبختانه اونقدر خوش شانس بودم که از کانادا پذیرش بگیرم، پس دلیلی برای نا امیدی وجود نداره فقط توصیه ام اینه که برای دور بعد اپلایتون همه ی گزینه هاتون آمریکایی نباشند، راجب بقیه کشورها هم فکر کنید.
    تا جایی که بنده میدونم فکر میکنم کار دانشجویی قانونی به اون صورت که شما فکر میکنید توی آمریکا وجود نداره، ما فقط مجازید تا سقف 20 ساعت در هفته توی دانشگاه TA/RA باشید، راجب کارهای دیگه داخل campus راستش درست نمیدونم که دانشجوی اینترنشنال میتونه قانونا انجام بده یا نه و اگر میتونه شانستون براشون چقدره، چون معمولا این کارها هم تقاضا براشون زیاده و رقابتی، این موضوع رو بهتره در تاپیک های مربوطش پیگیری کنید.
    شما با رزومه ی فعلیتون توی دانشگاه های زیر 100 هم احتمالا میتونید سلف فاند برید، این که بتونید برای ترمای بعد فاند بگیرید یا نه بستگی به عملکردتون، وضعیت فاند و پوزیشنای خالی در اون مقطع زمانی داره، اما فکر میکنم اونجا بودن شانستون رو بیشتر بکنه، این موضوع رو هم توی تاپیکش مطرح کنید تا جواب دقیقتر و کاملتری بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1994 نمایش پست ها
    دوست دارم منو یه دوست بدونی تا یه کسی که مهندس هست
    اگه اگه واقعا می خوای بری دانشگاه های خوب و مشکل مالی برا اپلیکیشن فی نداری اول چک کن مینیمم رو داری بعدش اپلای کن
    شما معدلتو تبدیل کن به مقیاس امریکایی ببینم چند میشه اون موقع بهتر میشه نظر داد
    اگر قرار کسی بهت بگه نه بهتر دانشگاه مد نظرت بگه تا من و امثال من
    موفق باشی
    معدل من به سیستم نمره آمریکا 3.3 میشه دوست عزیز.حالا با رزومه ذکر شده و این معدل شانس فاند کامل رو از حدودا چه رنکینگهایی از دانشگاههای امریکارو دارم؟؟
    و اینکه رنکینگها بر حسب رنکینگ جهانی هست یا رنکینگ داخلی امریکاست؟؟

ممنونم ازتون دوست عزیز

Junior Member

سلام پیشاپیش به خاطر وقتی که میگذارید از شما متشکرم
    -

1- رشتۀ لیسانس : نرم افزار کامپیوتر– نام دانشگاه : غیر انتفاعی تهران معدل 18.64

2- رشتۀ فوق لیسانس : کامپیوتر نرم افزار 18.32 نام دانشگاه: صنعتی شریف
    3- نمرۀ زبان: تافل 100
    4- نمرۀ GRE یا GMAT امتحان ندادم
    5- تعداد مقالات : 3 تا ISI
    6- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : چه دانشگاههایی با چه رنکی میتونم اقدام کنم؟ شرایط فول فاند دارم؟

یه سوال: کسی که برای امریکا اقدام میکنه، با توجه به اینکه ارشد اینجا داره، ایا میتونه برای دکتری 5 ساله اقدام کنه که شامل دروس ارشد هم باشه و اگر خواست مدرک ارشد رو هم درخواست بده بگیره از اونجا یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط minoosaba نمایش پست ها
    سلام پیشاپیش به خاطر وقتی که میگذارید از شما متشکرم
    -

1- رشتۀ لیسانس : نرم افزار کامپیوتر– نام دانشگاه : غیر انتفاعی تهران معدل 18.64

2- رشتۀ فوق لیسانس : کامپیوتر نرم افزار 18.32 نام دانشگاه: صنعتی شریف
    3- نمرۀ زبان: تافل 100
    4- نمرۀ GRE یا GMAT امتحان ندادم
    5- تعداد مقالات : 3 تا ISI
    6- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : چه دانشگاههایی با چه رنکی میتونم اقدام کنم؟ شرایط فول فاند دارم؟

یه سوال: کسی که برای امریکا اقدام میکنه، با توجه به اینکه ارشد اینجا داره، ایا میتونه برای دکتری 5 ساله اقدام کنه که شامل دروس ارشد هم باشه و اگر خواست مدرک ارشد رو هم درخواست بده بگیره از اونجا یا نه؟

سلام،
    معدلای خوبی دارید، زبانتون خوبه، تالیفاتتون هم خوبه، با کسب یه GRE خوب بنظرم شانس خوبی برای پذیرش فول فاند توی دانشگاه های با رنک خوب دارید،حدود 100-400
    سوال آخرتون رو نمیدونم درست متوجه شده باشم یا نه، فکر میکنم منظورتون دکترای مستقیم باشه، اگه اینطوره جوابش بله هست شما میتونید برای دکترای مستقیم هم اقدام کنید منتها در صورت این کار بنظرم بهتره ارشدتون رو نون ندید کلا، هم شرایط دکترای مستقیم رو فک کنم از دست میدین و هم توی پروسه ی ویزا ممکنه به مشکل بخورین، البته برای این مدتی هم که ارشد میخوندید و نباید نشونش بدید هم یه داستانی سر هم کنید، مثلا سر کار می رفتید یا تحقیقاتتون رو تو دانشگاه ادامه دادید و ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanic | Khalije fars university

دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: مهندسی مکانیک تهران جنوب؛ 15:00
    دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: مهندسی مکانیک خلیج فارس بوشهر؛ 17.3
    نمره زبان (آیلتس و یا تافل) (به تفکیک مهارت‌ها): هنوز اقدام نکردم اما به زبان انگلیسی مسلط هستم
    تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله): یک مقاله isi در یک مجله معتبر + دو مقاله کنفرانس= هر سه از پایان نامه
    سابقه کار مرتبط: 18 ماه سابقه کار به عنوان کارشناس ارشد تجهیزات ثابت در شرکت نفت
    دانشگاه های مورد نظر: مهم نیست، امریکا باشه
    گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: مکانیک، طراحی کاربردی؛ موضوع مورد علاقم مواد هوشمند هست
    نیم‌سال مورد نظر: دوم

ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط tjjsme نمایش پست ها
    دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: مهندسی مکانیک تهران جنوب؛ 15:00
    دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: مهندسی مکانیک خلیج فارس بوشهر؛ 17.3
    نمره زبان (آیلتس و یا تافل) (به تفکیک مهارت‌ها): هنوز اقدام نکردم اما به زبان انگلیسی مسلط هستم
    تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله): یک مقاله isi در یک مجله معتبر + دو مقاله کنفرانس= هر سه از پایان نامه
    سابقه کار مرتبط: 18 ماه سابقه کار به عنوان کارشناس ارشد تجهیزات ثابت در شرکت نفت
    دانشگاه های مورد نظر: مهم نیست، امریکا باشه
    گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: مکانیک، طراحی کاربردی؛ موضوع مورد علاقم مواد هوشمند هست
    نیم‌سال مورد نظر: دوم

ممنون میشم

سلام دوست عزیز
    بدون GRE و زبان نمیشه درست نظر داد.
    معدلاتون برای دانشگاه های بالاتر از متوسط رقابتی نیست.
    مقالاتتون خوبه، خصوصا اگه کنفرانسا انگلیسی باشن ولی همون یدونه ISI هم کفایت میکنه.
    سابقه کارتون اگه نکته ی منفی نباشه (خصوصا توی ویزا گرفتن از آمریکا) مثبت هم شاید اونقدر نباشه.
    با فرض زبان بالاتر از حدود 90 , GRE حدود 310 یا بهتر شانس خوبی توی دانشگاه های متوسط دارید بنظرم.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)