صفحه 32 از 38 نخستنخست ... 2223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 371

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 201

کاربران گرامی،

لطفا با فرمت تعیین شده در صفحه اول این تاپیک سئوال خود را مطرح نمایید. چندین پست به علت در نظر نگرفتن فرمت حذف شدند.

با تشکر
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

دانشگاه لیسانس-رشته-معدل:بناب-عمران-15.90
    دانشگاه فوق لیسانس-رشته-معدل: شهیدمدنی-خاک و پی-16
    نمره تافل:90
    نمره جی آر ای: V=155 W=5 Q=160
    مقاله:3 ISI.
    درخواست پذیرش برای مقطع:PHD
    میزان فاند مورد انتظار:​فول فاند
    میشه راهنماییم کنید که حدودا در چه رنکینگ دانشگاه های آمریکا شانس تحصیل با فاند کامل رو دارم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanic | Khalije fars university

با سلام
    1- معدلاتون برای دانشگاه های بالاتر از متوسط رقابتی نیست ==> میشه بیشتر توضیح بدید؟!
    2- بدون GRE و زبان نمیشه درست نظر داد ==> میتونم بالای 100 بیارم، خودم مدرس دوره های پیش تافل بودم
    3- مقالاتتون خوبه، خصوصا اگه کنفرانسا انگلیسی باشن ولی همون یدونه ISI هم کفایت میکنه ==> مقالات کنفرانس بین المللی ایرانیه؛ اما مقاله isi خوبی شده و جای خوبی اکسپت گرفته
    4- سابقه کارتون اگه نکته ی منفی نباشه (خصوصا توی ویزا گرفتن از آمریکا) مثبت هم شاید اونقدر نباشه==> خیلی نگران این مورد هستم، من توی یه شرکت خصوصی کار میکنم که کارش طراحی سکوهای نفتی هست. چیز خاصی نیست اما محتملا برای clearance اذیت بشم. چیزی که بیشتر نگرانش هستم شغل پدر همسرم هست که یک پاسدار رده بالا توی هواپیمایی هستن + من توی سپاه خدمت سربازی رو انجام دادم!
    5- لطفا با توضیحات بالا و اینکه همسر بنده دانشجوی دامپزشکی دانشگاه تهران هستن و یک دختر 6 ماهه هم دارم بگید که چقدر شانس برای رفتن دارم.

ممنون از زمانی که میزاری دوست عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط tjjsme نمایش پست ها
    با سلام
    1- معدلاتون برای دانشگاه های بالاتر از متوسط رقابتی نیست ==> میشه بیشتر توضیح بدید؟!
    2- بدون GRE و زبان نمیشه درست نظر داد ==> میتونم بالای 100 بیارم، خودم مدرس دوره های پیش تافل بودم
    3- مقالاتتون خوبه، خصوصا اگه کنفرانسا انگلیسی باشن ولی همون یدونه ISI هم کفایت میکنه ==> مقالات کنفرانس بین المللی ایرانیه؛ اما مقاله isi خوبی شده و جای خوبی اکسپت گرفته
    4- سابقه کارتون اگه نکته ی منفی نباشه (خصوصا توی ویزا گرفتن از آمریکا) مثبت هم شاید اونقدر نباشه==> خیلی نگران این مورد هستم، من توی یه شرکت خصوصی کار میکنم که کارش طراحی سکوهای نفتی هست. چیز خاصی نیست اما محتملا برای clearance اذیت بشم. چیزی که بیشتر نگرانش هستم شغل پدر همسرم هست که یک پاسدار رده بالا توی هواپیمایی هستن + من توی سپاه خدمت سربازی رو انجام دادم!
    5- لطفا با توضیحات بالا و اینکه همسر بنده دانشجوی دامپزشکی دانشگاه تهران هستن و یک دختر 6 ماهه هم دارم بگید که چقدر شانس برای رفتن دارم.

ممنون از زمانی که میزاری دوست عزیز

سلام
    منظورم از رقابتی نبودن معدلتون، معدل لیسانستون رو منظورمه، بعضی دانشگاه ها وزن بیشتری میدن به معدل لیسانس، البته نگران این باشید سعی کنید GRE تون رو بالا بیارید.
    راجب مقالتون که گفتم کافیه بنظرم.
    راجب مسائل مربوط به ویزا، توی تاپیکای خودش مطرح کنید بهتر جواب میگیرید.
    اینکه همسر شما دانشجوی دامپزشکیه و یه بچه دارید (کلا وضعیت تاهل و موارد مربوط به اون) تاثیری روی شانس پذیرشتون نداره، فقط توجه کنید که وقتی در آینده از یه دانشگاه فاند گرفتید حساب کتابتونو راجب هزینه ها دقیقتر کنید که آیا کافی هست یا نه.
    نظر شخصیم اینه که شانس خوبی برای دانشگاه های متوسط دارید، این نظر شخصیه منه با توجه به تجربه خودم و دوستانم، ولی خب قطعیتی هم تو کار نیست.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid992006 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    جای جواب همه ی سوالاتتون داخل این تاپیک نیست
    تقریبا مشابه همچین چیزی برای من هم اتفاق افتاد ولی نا امید نشدم و بعد از جریان ترامپ سریعا شروع کردم برای جاهای دیگه اقدام کردن و خوشبختانه اونقدر خوش شانس بودم که از کانادا پذیرش بگیرم، پس دلیلی برای نا امیدی وجود نداره فقط توصیه ام اینه که برای دور بعد اپلایتون همه ی گزینه هاتون آمریکایی نباشند، راجب بقیه کشورها هم فکر کنید.
    تا جایی که بنده میدونم فکر میکنم کار دانشجویی قانونی به اون صورت که شما فکر میکنید توی آمریکا وجود نداره، ما فقط مجازید تا سقف 20 ساعت در هفته توی دانشگاه TA/RA باشید، راجب کارهای دیگه داخل campus راستش درست نمیدونم که دانشجوی اینترنشنال میتونه قانونا انجام بده یا نه و اگر میتونه شانستون براشون چقدره، چون معمولا این کارها هم تقاضا براشون زیاده و رقابتی، این موضوع رو بهتره در تاپیک های مربوطش پیگیری کنید.
    شما با رزومه ی فعلیتون توی دانشگاه های زیر 100 هم احتمالا میتونید سلف فاند برید، این که بتونید برای ترمای بعد فاند بگیرید یا نه بستگی به عملکردتون، وضعیت فاند و پوزیشنای خالی در اون مقطع زمانی داره، اما فکر میکنم اونجا بودن شانستون رو بیشتر بکنه، این موضوع رو هم توی تاپیکش مطرح کنید تا جواب دقیقتر و کاملتری بگیرید.
    یکی از دوستانم که در امریکا در س میخونه میگه اصلا نگو هسته ای خوندی و با مدرک لیسانس اپلای کن و هیچ گونه حرفی در مورد فوق ات نزن چون دانشگاه همه چیز رو به سفارت میده و احتمال اینکه سفارت ردت کنه خیلی زیاد میشه... حالا سوال من اینه که از نظر شما من با لیسانسم میتونم برای دکتری اونم با شرایط بالا اپلای کنم؟ پذیرش میشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sorurphysics نمایش پست ها
    یکی از دوستانم که در امریکا در س میخونه میگه اصلا نگو هسته ای خوندی و با مدرک لیسانس اپلای کن و هیچ گونه حرفی در مورد فوق ات نزن چون دانشگاه همه چیز رو به سفارت میده و احتمال اینکه سفارت ردت کنه خیلی زیاد میشه... حالا سوال من اینه که از نظر شما من با لیسانسم میتونم برای دکتری اونم با شرایط بالا اپلای کنم؟ پذیرش میشم؟
    سلام
    نکته اول اینکه بله شما توی رزومه ای که میخواید به دانشگاه بدید ( و کلا همه ی مدارک دیگه) باید توجه کنید که نکته منفی برای ویزا گرفتن نداشته باشه چون توی مراحل ویزا گرفتن چک میشن معمولا.
    به طور کلی توصیه هایی که توی پستای قبل بهتون کردم پا برجاست.
    معدلتون رو من سیزده و پونزده صدم خوندم، در این صورت شانستون برای دکترای مستقیم ناچیزه، توی سایت دانشگاه ها نگاه کنید اکثرا تاکید کردن که برای دکترای مستقیم مثلا حداقل معدل لیسانس اپلیکنت باید 3.3 (بالاتر یا پایینتر بسته به دانشگاه) باشه که شما ندارید، البته ممکنه دانشگاهی هم پیدا بشه که این شرایط رو نداشته باشه ولی به ندرت پیش میاد.
    تا اونجایی که میدونم مهمترین چیز برای سفارت ریسرچ پلن شما در دوره ی تحصیلتون در آمریکاست، البته نوع تحقیقات قبلتون هم مهم هست ولی نه به اندازه ی برنامتون توی آمریکا، به هر حال اسم هسته ای حساسیت برانگیزه و این رو موافقم با دوستتون.
    بنظرم بهترین راهکار برای شما اینه که اولا به کشورای دیگه هم فکر کنید و فقط امریکا اپلای نکنید (ترکیبی ازامریکا، کانادا و اروپا که کلا خرجی نداره بنظرم بهتره).
    اگه موقع ترجمه ی مدارکتون اسم رشتتون رو بتونید چیزی غیر از nuclear physics ترجمه کنید خیلی بهتره (البته فکر نکنم شدنی باشه).
    حتما و حتما وحتما دنبال اساتیدی باشید که کاراشون چیزای مورد دار (از نظر سفارت) نباشه.
    موفق باشید

- کارشناسی دانشگاه آزاد ابهر+ مهندسی صنایع+ 17.62
    ۲- ارشد، دانشگاه آزاد قزوین+ مهندسی صنایع-صنایع+ 15.66
    ۳- تافل (R:20, L: 20, S:20, W:20) حدودی نوشتم آذر ماه امتحال تافل میدم
    ۴- نمره (GRE ندارم ولی میگیرم تا اخر امسال
    ۵- یک مقاله ISI با ایمپکت 2.089 و یک مقاله علمی پژوهشی
    ۶-
    ۷- دانشگاههای رنک 100تا 200 در آمریکا
    ۸- زنجیره تامین
    ۹- نیم سال پاییز 2018
    ۱۰- در حال اماده سازی یک مقاله isi در اخر امسال
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط arsenalmehdi نمایش پست ها
    - کارشناسی دانشگاه آزاد ابهر+ مهندسی صنایع+ 17.62
    ۲- ارشد، دانشگاه آزاد قزوین+ مهندسی صنایع-صنایع+ 15.66
    ۳- تافل (R:20, L: 20, S:20, W:20) حدودی نوشتم آذر ماه امتحال تافل میدم
    ۴- نمره (GRE ندارم ولی میگیرم تا اخر امسال
    ۵- یک مقاله ISI با ایمپکت 2.089 و یک مقاله علمی پژوهشی
    ۶-
    ۷- دانشگاههای رنک 100تا 200 در آمریکا
    ۸- زنجیره تامین
    ۹- نیم سال پاییز 2018
    ۱۰- در حال اماده سازی یک مقاله isi در اخر امسال
    سپاس
    سلام دوست عزیز
    بدون زبان و GRE نمیشه نظر درستی داد.
    با فرض اینکه بتونید تافل رو 90 یا بالاتر (80 خیلی لب مرزیه نسبت به حداقل اکثر دانشگاه ها) و GRE رو حدود 310 بگیرید بیشترین شانستون توی دانشگاه های متوسطه، رنک زیر 200 دانشگاه های خوب رو شامل میشه.
    معدلاتون خوبه ( هر چند فوقتون یخورده پایین اومده)، مقالاتتون هم خوبه.
    اگر میخواید شانس پذیرشتن رو توی دانشگاه های مد نظرتون بالاتر ببرید، علاوه بر تلاش برای مقاله ی جدیدتون، سعی کنید نمرات آزمون هاتون هم تا حد امکان بالا باشه.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام خدمت دوستان
    من دارم میرم خدمت و می خوام ببینم با شرایط زیر امکان گرفتن پذیرش تو آمریکا به صورت فول فاند هست یا نه. چون اگر شانسی خوبی دارم حین خدمت (امریه گرفتم و عصرا کلا بیکارم) بشینم مدرک زبان بگیرم و بقیه چیزا و اگرم نیست که الکی وقتمو هدر ندم.

1- فردوسی مشهد +مهندسی مکانیک + معدل 12.54
    2- حکیم سبزواری + مهندسی مکانیک طراحی کاربردی+ معدل 15.97
    3- تافل ندارم ولی دارم می خونم و حدود 90 میشم
    4- GRE هم ندادم و این رو هم مقدار متوسط متقاضی ها حساب کنید
    5- سه تا مقاله isi دارم. امپکت یکیشون 4.7 هست و تو ژورنال Sensors and Actuators چاپ شده که جز 10 درصد مجله برتر دنیا تو این زمینه هست. دوتا دیگه هم ایمپکتاشون بین 4 تا 4 هست. دو تا هم مقاله علمی پژوهشی تو مجله مکانیک مدرس دارم.
    6- سابقه کار مرتبط ندارم ولی سرباز معلم هستم از اول مهر. نمی دونم نکته مثبتی هست یا نه.
    7- فرقی نمیکنه .. هرجا که بشه فول فاند گرفت
    8- زمینه کاری مورد علاقم دینامیک مولکولی، bio-nanorobotic هست
    9- ...
    10- کد نویسی پایتون هم تا حد خوبی بلدم

مرسی بابت راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط ma3ouddd نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من دارم میرم خدمت و می خوام ببینم با شرایط زیر امکان گرفتن پذیرش تو آمریکا به صورت فول فاند هست یا نه. چون اگر شانسی خوبی دارم حین خدمت (امریه گرفتم و عصرا کلا بیکارم) بشینم مدرک زبان بگیرم و بقیه چیزا و اگرم نیست که الکی وقتمو هدر ندم.

1- فردوسی مشهد +مهندسی مکانیک + معدل 12.54
    2- حکیم سبزواری + مهندسی مکانیک طراحی کاربردی+ معدل 15.97
    3- تافل ندارم ولی دارم می خونم و حدود 90 میشم
    4- GRE هم ندادم و این رو هم مقدار متوسط متقاضی ها حساب کنید
    5- سه تا مقاله isi دارم. امپکت یکیشون 4.7 هست و تو ژورنال Sensors and Actuators چاپ شده که جز 10 درصد مجله برتر دنیا تو این زمینه هست. دوتا دیگه هم ایمپکتاشون بین 4 تا 4 هست. دو تا هم مقاله علمی پژوهشی تو مجله مکانیک مدرس دارم.
    6- سابقه کار مرتبط ندارم ولی سرباز معلم هستم از اول مهر. نمی دونم نکته مثبتی هست یا نه.
    7- فرقی نمیکنه .. هرجا که بشه فول فاند گرفت
    8- زمینه کاری مورد علاقم دینامیک مولکولی، bio-nanorobotic هست
    9- ...
    10- کد نویسی پایتون هم تا حد خوبی بلدم

مرسی بابت راهنماییتون
    سلام
    معدلاتون زیاد جالب نیست، سعی کنید با GRE بالا پوشش بدین
    تافل 90 هم متوسطه
    برجسته ترین نقطه رزومتون تالیفاتتون هست که کمک زیادی بهتون میکنه توی استاد پیدا کردن.
    بنظرم بیشترین شانستون توی دانشگاه های خوب تا متوسطه.
    مقاله علمی پژوهشی مدرس چون فارسیه بنظرم بود و نبودش زیاد فرقی نداره
    سرباز معلم بودن هم بعید میدونم اثر مثبتی داشته باشه، اما اگه بگید سرباز معلم بودید توی رزومتون، توی سفارت آمریکا میفهمن که سرباز سپاه بودید پس بهتره از خیرش بگذرید.
    برنامه نویسی هم که کلا باید بلد باشید و توی رزومتون بگنجونیدش.
    GRE متوسط رو حدود 310 میشه در نظر گرفت، پس تا میتونید سعی کنید بالاتر از این بگیرید.
    برای اینکه شانس پذیرشتون رو بالاتر ببرید بیشتر دنبال دانشگاه هایی بگردید که اهمیت کمتری به معدل اپلیکنت ها بدن.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)