صفحه 9 از 38 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 371

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط sheeny نمایش پست ها
    دوست عزيز ممنونم از راهنماييتون،فقط يه مورد ديگه كه سوال دارم،فكر ميكنيد اگر بخوام بجاي ماركتينگ همون صنايع يا موارد مشابه رو انتخاب كنم براي امريكا يا كانادا شانس پذيرش به چه صورت هست؟؟!

مجددا سپاس...
    برای آمریکا نیاز به GRE دارید و اگر دنبال فاند هستید باید نمره بالایی کسب کنید ( دور و بر 320) . نمره آیلتستون با اینکه مشکلی برای خیلی از دانشگاه ها نداره ولی اگر می خواید شانس فاندتون رو بیشتر کنید بهتره نمره کل 7 کسب کنید که اسکیل هاتون حداقل 6.5 باشند. برای کانادا شانستون یه مقدار ضعیف هست (ولی هست) برای امسال بعضی دانشگاه ها ددلاینهاشون دیرتره(مثلا مازچ) می تونید با اساتید این دانشگاه ها تماس بگیرید و ببینید استادی شما رو حمایت میکنه یا نه . در صورتی که به امسال نرسیدید حتما روی نمرات زبان و GRE کار کنید. با اینکه از یک دانشجوی کارشناسی توقع مقاله نمیره اگر من جای شما بودم با یه مقاله (حتی کنفرانسی) شانسم رو افزایش میدادم.
    *** Never Give Up ***

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2017 (حتماً ارسال اول را بخوانید

سلام با اینها امید به چه محدوده از دانشگاه های رنک دار زیر 500 هست؟ اگه اسم چنتا از دانشگاه ها که امید هست هم بگین دیگه نمیدونم چطور تشکر کنم!!

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    IT - علمی کاربردی - 15.77

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی تکنولوژی نرم افزار - دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز - 16.55
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : -
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: آیتلس 7 (همه مهارت ها)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم ولی اگه نیاز باشه میگیرم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : -
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : رشته علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر ( مربوط به هوش مصنوعی) - مقطع ارشد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:
    آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : متاسفانه هیچی فقط 2-3 سال سابقه کار مرتبط با رشته
    10- میزان فاند مورد انتظار: نمیدونم شما بگید امکان فاند هم هست یا نه

و یه سوال اضافی: هزینه دانشگاه و زندگی بین آمریکا و کانادا چقد متفاوته حدودا و کدوم کمتره؟
    پیشا پیش ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط dolphax نمایش پست ها
    سلام با اینها امید به چه محدوده از دانشگاه های رنک دار زیر 500 هست؟ اگه اسم چنتا از دانشگاه ها که امید هست هم بگین دیگه نمیدونم چطور تشکر کنم!!

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    IT - علمی کاربردی - 15.77

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی تکنولوژی نرم افزار - دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز - 16.55
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : -
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: آیتلس 7 (همه مهارت ها)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم ولی اگه نیاز باشه میگیرم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : -
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : رشته علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر ( مربوط به هوش مصنوعی) - مقطع ارشد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:
    آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : متاسفانه هیچی فقط 2-3 سال سابقه کار مرتبط با رشته
    10- میزان فاند مورد انتظار: نمیدونم شما بگید امکان فاند هم هست یا نه

و یه سوال اضافی: هزینه دانشگاه و زندگی بین آمریکا و کانادا چقد متفاوته حدودا و کدوم کمتره؟
    پیشا پیش ممنونم
    می تونید برای کانادا اقدام کنید ، معدل هاتون متوسط هست برای همین شانستون برای کانادا پایینه . شاید بتونید در رنک های بالا فاند بگیرید(برای کانادا نیاز به پیدا کردن سوپروایزر دارید). برای آمریکا نیاز به GRE هست و باتوجه به شرایط معدل دنبال نمره حدود 320 باشید. هم رشته شما نیستم و نمی تونم دانشگاهی معرفی کنم ، تعداد دانشگاه های کانادا زیاد نیست لیست اساتید مربوطه را پیدا کنید و ایمیل بزنید. هزینه دانشگاه در آمریکا برای یک سال هشتاد تا صد تومن (حدودا) درمیاد. باز از سایت دانشگاهی که مدنظر دارید دقیقش رو میشه پیدا کرد. در کل فاند واسه ارشد کم و رقابتی هست.
    *** Never Give Up ***

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع-دانشگاه شریف

۱- دانشگاه لیسانس : دانشگاه گلپایگان- رشته مهندسی صنایع - معدل 17.28
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس : شریف - مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعی - 16.98
    ۳- نمره زبان: تافل 94(ریدینگ :24- لیسنینگ 23- اسپیکینگ 24- رایتینگ 23)
    ۴- نمره GRE: کوانت 163- وربال 143- رایتینگ 3
    ۵- تعداد مقالات : 1 مقاله ISI.
    ۶- سابقه کار مرتبط: 2 سال
    ۷- دانشگاه های مورد نظر : university of virginia- Lihigh-oregon state uni-northeastern uni- central florida- arkansas- Iowa state uni- university of pittsburg- buffalo- waterloo- alberta-
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: صنایع گرایش OR یا information systems
    ۹- نیم‌سال (fall 2017)
    ۰- موارد دیگر ( سابقه تدریس آزمایشگاه در دانشگاه شریف و TA در دانشگاه گلپایگان+ 6 مفاله تحت بررسی)

Junior Member

سلام. به نظرتون، با رزومه زیر، آیا شانس پذیرش از دانشگاه هایی که اشاره کردم رو دارم؟ به نظرتون، در چه رده دانشگاه هایی، شانس بیشتری دارم؟
    دانشگاه لیسانس : دانشگاه سیستان و بلوچستان- رشته مهندسی ریاضی - معدل 14.67
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس : خوارزمی - علوم کامپیوتر - 18.37
    ۳- نمره زبان: تافل 108(ریدینگ :28- لیسنینگ 29- اسپیکینگ 23- رایتینگ 27)
    ۴- نمره GRE: کوانت 157- وربال 157- رایتینگ 4
    ۵- تعداد مقالات : 1 مقاله علمی پژوهشی تیلور اند فرانسیس، یک کنفرانس داخلی.
    ۶- سابقه کار مرتبط: 3 سال
    ۷- دانشگاه های مورد نظر : university of virginia- Lihigh-oregon state uni-northeastern uni- central florida- arkansas- Ohio state uni- university of pittsburg- buffalo- Notre Dame - Western Ontario - Delaware-
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی
    ۹- نیم‌سال (spring 2017)، (fall 2017)
    10- موارد دیگر ( سابقه تدریس و TA در دانشگاه کارشناسی، 3 مفاله تحت بررسی)

خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan1367 نمایش پست ها
    ۱- دانشگاه لیسانس : دانشگاه گلپایگان- رشته مهندسی صنایع - معدل 17.28
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس : شریف - مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعی - 16.98
    ۳- نمره زبان: تافل 94(ریدینگ :24- لیسنینگ 23- اسپیکینگ 24- رایتینگ 23)
    ۴- نمره GRE: کوانت 163- وربال 143- رایتینگ 3
    ۵- تعداد مقالات : 1 مقاله ISI.
    ۶- سابقه کار مرتبط: 2 سال
    ۷- دانشگاه های مورد نظر : university of virginia- Lihigh-oregon state uni-northeastern uni- central florida- arkansas- Iowa state uni- university of pittsburg- buffalo- waterloo- alberta-
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: صنایع گرایش OR یا information systems
    ۹- نیم‌سال (fall 2017)
    ۰- موارد دیگر ( سابقه تدریس آزمایشگاه در دانشگاه شریف و TA در دانشگاه گلپایگان+ 6 مفاله تحت بررسی)
    رشته ی ارشدتون رو دقیقا نمیدونم چی هست، من فرض میکنم مرتبط با کارشناسیتون باشه . بنظرم همه چیز خوبه بجز GRE ، البته باید بگم بد هم نیست ولی لب مرزیه نمرتون . آمریکا معمولا دانشگاه ها وزن زیادی به نمره GRE میدن. اگر میتونید بهتره نمرتون رو به 310 ،315 برسونید. برای pittsburgh , iowa شانستون کم هست (میانگین وربالشون حدود 152) . برای دانشگاه های زیر رنک 50 شانس زیادی نخواهید داشت. برای waterloo , alberta باید استاد پیدا کنید و شانستون خوبه.
    *** Never Give Up ***

نقل قول نوشته اصلی توسط nsr8362 نمایش پست ها
    سلام. به نظرتون، با رزومه زیر، آیا شانس پذیرش از دانشگاه هایی که اشاره کردم رو دارم؟ به نظرتون، در چه رده دانشگاه هایی، شانس بیشتری دارم؟
    دانشگاه لیسانس : دانشگاه سیستان و بلوچستان- رشته مهندسی ریاضی - معدل 14.67
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس : خوارزمی - علوم کامپیوتر - 18.37
    ۳- نمره زبان: تافل 108(ریدینگ :28- لیسنینگ 29- اسپیکینگ 23- رایتینگ 27)
    ۴- نمره GRE: کوانت 157- وربال 157- رایتینگ 4
    ۵- تعداد مقالات : 1 مقاله علمی پژوهشی تیلور اند فرانسیس، یک کنفرانس داخلی.
    ۶- سابقه کار مرتبط: 3 سال
    ۷- دانشگاه های مورد نظر : university of virginia- Lihigh-oregon state uni-northeastern uni- central florida- arkansas- Ohio state uni- university of pittsburg- buffalo- Notre Dame - Western Ontario - Delaware-
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی
    ۹- نیم‌سال (spring 2017)، (fall 2017)
    10- موارد دیگر ( سابقه تدریس و TA در دانشگاه کارشناسی، 3 مفاله تحت بررسی)

خیلی ممنون
    به نظرم حیفه نمره GRE تون رو با این نمره کوانت خراب کنید،وربال و رایتینگ خوبه . نمره کوانت هم معمولا اهمیت بیشتری داره (نمره کوانت رو راحت تر می تونید افزایش بدید). Ohio state , northeastern رو بعید میدونم شانسی باشه. می تونید یک گزینه در رنک سی تا پنجاه داشته باشید به عنوان گزینه خوب. بقیه گزینه هاتون هم بهتره یک مقدار پراکنده تر انتخاب بشند(در رنک های بالاتر هم برای اطمینان گزینه هایی انتخاب کنید). برای کانادا فکر میکنم شانستون خیلی بهتر باشه و توصیه میکنم حتی گزینه های بهتر از western هم مدنظر قرار بدید و البته بیشتر از یکی.
    *** Never Give Up ***

Junior Member

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : کارشناسی پیوسته نرم افزار-معدل 14.64 - دانشگاه تهران
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : -
    ۳- نمره زبان : Speaking: 7.5, Reading: 8, Listening: 8, Writing: 7.5
    ۴- GRE : 329
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی : -
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (اگر وجود دارد) : -
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه : فلسفه هنر برای PHD
    ۹- نیم‌سال مورد نظر : ایده ای ندارم
    ۱۰- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه) : -

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Operations Research, University of Tehran

سلام دوستان
    من بالاخره برای شش تا دانشگاه اپلای کردم و دیگه باید در خوف و رجا منتظر جواب ها بمونم

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مدیریت صنعتی، دانشگاه تهران، 15.29

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مدیریت صنعتی(تحقیق در عملیات)، دانشگاه تهران، 17.20
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: 106 (L=27, R=30, S=23 ,W= 26)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 325 (Q=169, V=156)
    5- تعداد مقالات : دو کنفرانس خارجی (ترکیه)پذیرفته شده، یک ژورنال سابمیت شده( همه مقالات انگلیسی هستند)
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای PHD -مهندسی صنایع گرایش تحقیق در عملیات
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : به ترتیب رنکینگ
    Purdue, NCSU, OSU, UCF, USF, Wayne state University
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    رتبه سه کنکور کارشناسی ارشد
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند

اینم بگم که از OSU و Purdue و USF جواب های نسبتا خوبی از اساتید گرفتم.
    به نظرتون چقدر شانس دارم که حداقل از یکی از این دانشگاه ها پذیرش با فاند بگیرم؟ به نظرتون آیا منطقیه که در فرصت باقیمونده برای یکی دوتا دانشگاه دیگه هم اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alikamali1983 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بالاخره برای شش تا دانشگاه اپلای کردم و دیگه باید در خوف و رجا منتظر جواب ها بمونم

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مدیریت صنعتی، دانشگاه تهران، 15.29

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مدیریت صنعتی(تحقیق در عملیات)، دانشگاه تهران، 17.20
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: 106 (L=27, R=30, S=23 ,W= 26)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 325 (Q=169, V=156)
    5- تعداد مقالات : دو کنفرانس خارجی (ترکیه)پذیرفته شده، یک ژورنال سابمیت شده( همه مقالات انگلیسی هستند)
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای PHD -مهندسی صنایع گرایش تحقیق در عملیات
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : به ترتیب رنکینگ
    Purdue, NCSU, OSU, UCF, USF, Wayne state University
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    رتبه سه کنکور کارشناسی ارشد
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند

اینم بگم که از OSU و Purdue و USF جواب های نسبتا خوبی از اساتید گرفتم.
    به نظرتون چقدر شانس دارم که حداقل از یکی از این دانشگاه ها پذیرش با فاند بگیرم؟ به نظرتون آیا منطقیه که در فرصت باقیمونده برای یکی دوتا دانشگاه دیگه هم اپلای کنم؟
    دوست عزیز رزومه نسبتا خوبی داری و تنها ایرادی که میشه بهش گرفت نبودن مقاله ژورنال هست. ایشالا ژورنال سابمیتیت هم قبل از اینکه جوابا بیان اکسپت بشه و بتونی بدیش به اساتید تا امتاز مثبتش اعمال شه برات.
    با توجه به رزومه تون، زیاد بلند پروازی نکردی و پراکندگی دانشگاههایی که اپلای کردی از لحاظ رنک خوبه.
    اینکه باز لازمه جایی اپلای کنی یا نه، بستگی به جوابهایی داره که از اساتید گرفتی/میگیری - و میزان بودجه تون (با این قیمت دلار) - و امکان ریکام گرفتنای بیشتر از استادات- و در نهایت ددلاین ها داره.
    و در نهایت یه سوال: آیا از همه این شش دانشگاه که اپلای کردی، تشویق به اپلای از طرف اساتیدشون داشتی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)