صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 73

موضوع: اقامت و پاسپورت آلمانی

پیش فرض پاسخ : اقامت و پاسپورت آلمانی

سلام دوستان آیا میدونید برای تبدیل بلوکارت به اقامت دایم باید حتما قرارداد کاری نامحدود یعنی بدون تاریخ انقضا باشه ؟
    من همه شرایط را دارم و الان 2 سال بعد از بلوکارت رفتم و درخواست کردم اما تنها ایرادی که به مدارکم گرفت این هست که قرارداد کاری ات تاریخ انقضا داره. تو اینترنت هم سرچ کردم همچین قانونی ندیدم حتی لیست مدارکی که خودشون میدن هم فقط توش نوشته قرارداد کاری.
    بهش گفتم قرار داد من هر سال تمدید میشه و هیچوقت بیشتر از یک سال قرارداد نمیبندن گفت اینطوری باشه هیچوقت نمیتونی اقامت دایم بگیری.
    خواستم ببینم آیا اون کارمند داره اشتباه میکنه یا واقعا همچین قانونی هست ؟

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

آیا دوران تحصیل، با ویزای دانشجویی، بخشی از دوران 5 ساله اخذ اقامت آلمان محسوب میشه؟ این تغییرات قانونی که در سال 2020 صورت گرفته چه تاثیری بر روی پرونده های اقامتی یا شهروندی داره؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    آیا دوران تحصیل، با ویزای دانشجویی، بخشی از دوران 5 ساله اخذ اقامت آلمان محسوب میشه؟ این تغییرات قانونی که در سال 2020 صورت گرفته چه تاثیری بر روی پرونده های اقامتی یا شهروندی داره؟
    سلام
    میشه بگین چه تغییر قانونی برای اقامت صورت گرفته تو آلمان از ۲۰۲۰؟
    ۵ سال شما باید کار کرده باشین و بیمه ی بازنشستگی پرداخته باشین،‌نه اینکه فقط زندگی کرده باشین. اگر اون بود که هر دانشجوی دکترایی هنوز درسش تموم نشده، می تونست درخواست اقامت دائم بده. یا باید ۱) ۵ سال کار کرده باشین و در لحظه ای درخواست هم قرارداد کاری داشته باشین و نشون بدین که تمکن مالی دارین و در حال گرفتن حقوق بیکاری و این خدمات دولتی نیستین یا ۲) یه تحصیل روی توی آلمان تموم کرده باشین و مدرکش دستتون باشه و حدود ۲ سال کار کرده باشین.
    البته اطلاعات من مال قبل تره. اگه از ۲۰۲۰ قوانین رو تغییر دادن که تحصیل رو هم حساب کنن، نمیدونم.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gemany نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان این فروم .. چقدر دلم واسه اینجا نوشتن تنگ شده بود .. یادش بخیر 6 سال پیش که انتظار گرفتن ویزای دانشجویی آلمان رو می کشیدم، چقدر اینجا سر می زدم و می دیدم بچه ها چطور سنگ صبور هم هستن و هوای هم رو دارن.
    الان انتظار دوران گرفتن پاس آلمانی رو میکشم .. 5 سال و نیم هست آلمانم و 2 سال و اندی هست که با خانمم زندگی می کنم .. ایشان آلمانی هستند و از طریق ایشان اقامت دانشجوییم رو بعد ازدواجمون تغییر دادم و الان امروز دقیقا 2 ماه هست که درخواست پاس دادیم .. در ایالت وستفالن هستیم.
    بیش از 2 سال هست که کار پاره وقت در ارتباط با رشته تحصیلیم دارم و امیدوارم قبل از اینکه اخراج بشم پاسم رو هررررچه زودتر بگیرم (چون اوضاع شرکت خوب نیست متاسفانه)
    انتظارش کشنده تر از انتظار ویزا هست چون اصلا نمی دونم چقدر طول می کشه .. دیدم بعضی ها حتی گفتن انتظارش به سال می کشه !! امید به خدا

دوستان در این زمینه اگه بتونم خوشال میشم اطلاعات بدم ... اگر هم کسی هست که از این طریق پاس گرفته ممنون میشم بگه چقدر هست زمان انتظار از روز دادن درخواست پاس

دوست عزیز امیدوارم پاس شما اومده باشه. میشه لطف کنید بگید بعد از اپلای چقدر منتظر موندید تا جوابتون بیاد؟
    و یه مورد دیگه- ایا لازم هست بعد از اپلای کردن و در دوره ی انتظار کار داشته باشیم یا بطور کلی در آلمان حضور داشته باشیم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط danesht نمایش پست ها
    دوست عزیز امیدوارم پاس شما اومده باشه. میشه لطف کنید بگید بعد از اپلای چقدر منتظر موندید تا جوابتون بیاد؟
    و یه مورد دیگه- ایا لازم هست بعد از اپلای کردن و در دوره ی انتظار کار داشته باشیم یا بطور کلی در آلمان حضور داشته باشیم؟
    ۱- انتظار برای درخواست پاسپورت کاملا بستگی به شهری که درخواست میدین داره. ما توی شهر یکسانی با دوستامون درخواست دادیم. دسامبر ۲۰۱۷ درخواستمون رو تحویل دادیم. آپریل ۲۰۱۸ اسباب کشی کردیم به یه شهر دیگه توی یه ایالت دیگه. جولای ۲۰۱۹ پاسمون رو گرفتیم. دوستامون توی همون شهر اول ما ژانویه ی ۲۰۱۸ درخواست دادن و می ۲۰۱۸ پاسپورتاشون دستشون بود.
    ۲- وقتی درخواست میدین، یه سری برگه بهتون میدن که اطلاعات بهتون میده. توش درشت با فونت بولد برای ما نوشته بود شما هر تغییری رو باید به اطلاع ما برسونین. شما وقتی حق دارین اپلای کنین که کار داشته باشین، اگر کارتون رو از دست بدین و شرایطتون تغییر کنه، موظفین کتبا به اطلاع اونا برسونین که الان وضعیتتون چیه و هر تغییر وضعیتی بر پرونده تون موثره. به عنوان مثال من شنیده ام که وقتی اپلای می کنین، نباید توی زمان آزمایشی کارتون باشین. نمیدونم چقدر درسته. اما اینو مطمئنم که هر تغییری روی پرونده تون تاثیر داره و به تاخیر میندازه کارتونو.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام دوستان

من یه سوال راجع به قانون تقریبا جدیدی که وضع شده دارم.

برای گرفتن پاسپورت آلمانی, شخص مورد نظر باید شهروندی قبلی خودش رو باطل کنه, که تا اونجایی که من اطلاع دارم مثلا میری سفارت ایران تو آلمان و فرایندش رو آغاز میکنی و تهش بهت یه نامه میده سفارت ایران که این شخص دیگه ایرانی نیست و اون نامه یکی از ملزوماتی هست که دولت آلمان ازت میخواد.

متاسفانه قانون ایران اینطوریه که طبعه ایران برای اینکه تابعیت خودش رو باطل کنه باید خدمت نظام وظیفه رو گذرونده باشه. کسی میدونه آیا تبصره ای (چه از طرف ایران یا چه از طرف آلمان) برای دور زدن این قانون وجود داره؟

خیلی ممنون

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad69 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه سوال راجع به قانون تقریبا جدیدی که وضع شده دارم.

برای گرفتن پاسپورت آلمانی, شخص مورد نظر باید شهروندی قبلی خودش رو باطل کنه, که تا اونجایی که من اطلاع دارم مثلا میری سفارت ایران تو آلمان و فرایندش رو آغاز میکنی و تهش بهت یه نامه میده سفارت ایران که این شخص دیگه ایرانی نیست و اون نامه یکی از ملزوماتی هست که دولت آلمان ازت میخواد.

متاسفانه قانون ایران اینطوریه که طبعه ایران برای اینکه تابعیت خودش رو باطل کنه باید خدمت نظام وظیفه رو گذرونده باشه. کسی میدونه آیا تبصره ای (چه از طرف ایران یا چه از طرف آلمان) برای دور زدن این قانون وجود داره؟

خیلی ممنون
    تا آنجایی که من اطلاع دارم ( البته اگر قوانین تغییر نکرده باشد) ، برای اتباع ایران نیازی به ترک تابعیت ایرانی نیست. فقط یک تعدنامه امضا می کنید که اگر مشکل قانونی با دولت ایران داشته باشید، دولت آلمان کمکی نمی تواند بکند و انتظاری نباید از دولت آلمان داشته باشید.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    تا آنجایی که من اطلاع دارم ( البته اگر قوانین تغییر نکرده باشد) ، برای اتباع ایران نیازی به ترک تابعیت ایرانی نیست. فقط یک تعدنامه امضا می کنید که اگر مشکل قانونی با دولت ایران داشته باشید، دولت آلمان کمکی نمی تواند بکند و انتظاری نباید از دولت آلمان داشته باشید.
    خیلی ممنون از پاسخ سریعتون.
    این تبصره در مورد ایرانی ها رو که میگید اطلاعاتش رو چند وقت پیش خوندید یا از کسی شنیدید؟ چون من یکی از دوستام (غیر ایرانی) چند هفته پیش واسه گرفتن پاسپورت آلمانی اقدام کرد و چیزی در این باره نمیدونست.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad69 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ سریعتون.
    این تبصره در مورد ایرانی ها رو که میگید اطلاعاتش رو چند وقت پیش خوندید یا از کسی شنیدید؟ چون من یکی از دوستام (غیر ایرانی) چند هفته پیش واسه گرفتن پاسپورت آلمانی اقدام کرد و چیزی در این باره نمیدونست.
    این تبصره برای ایرانیها را مطمئنم و چندین ایرانی راهم می شناسم که برای تحصیل یا کار آمده اند ( پناهنده نبودند) و بدون ترک تابعیت شهروند آلمان شدند. در کل دولت آلمان برای تعداد انگشت شمار از کشورها این استثنا را قائل شده است.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

موقعی که دانشجو هستیم این پول از کجا کم میشه؟ از بیمه ای که داریم؟(health insurance)؟ من الان بیمه DAK دارم. اگر من بیمه ام رو از DAK به Mawista، که ارزونتر هست برای کسایی که بالی 30 سال هستن، تغییر بدم، آیا ممکنه این پول دیگه از من کم نشه و بعدا مشکلی برای گرفتن اقامت دا
    ئم ام پیش بیاد؟ پیشنهادتتون چیه؟
    مرسی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)