صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 73

موضوع: اقامت و پاسپورت آلمانی

پیش فرض اقامت و پاسپورت آلمانی

با سلام
    من احساس کردم در مورد اقامت گرفتن و پاسپورت آلمانی اصلا اطلاعاتی ندارم.
    مثلا قوانین و بند ها رو نمیدونم.
    چه کسی میتونه برای اقامت و پاسپورت المانی اقدام کنه.
    من الان ۴ ساله اینجا زندگی میکنم
    البته دانشجو هستم و زبان آلمانیم هم تقریبا عالیه.
    ولی نمیدونم برای اقامت چه مدارک و قدمهایی باید برداشت.
    غیر از اینکه کار پیدا کنم.

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اقامت و پاسپورت آلمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam1986 نمایش پست ها
    با سلام
    پاسختون رو اینجا دادم:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2380750

برای دریافت اقامت یا باید بلوکارت داشته باشید یا به مدت حداقل 60 ماه بیمه بازنشستگی دولتی پرداخت کرده باشید (به زبان ساده تر 5 سال کار کرده باشید) و در زمان تقاضای اقامت شغل داشته باشید. و یا راه ساده تر ازدواج با فرد تبعه آلمان که ابتدا ویزای 3 ساله می گیرید و بعد اقامت.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam1986 نمایش پست ها
    با سلام

این تطلاعات رو از کجا میشه بدست اورد.
    سایتش رو میشه معرفی کنین؟

Junior Member

سلام دوستان، من یه سوال راجب گرفتن پاسپورت آلمانی دارم، من شنیدم که گرفتن پاسپورت المانی از گرفتن اقامت دائم برای کسانی که مدرک دکترا رو تو آلمان میگیرن راحتره چون 60 ماه بیمه بازنشسگی لازم نیست داشته باشی، و فقط کافیه بعد از اتمام دکترا کار گیر بیاری مثلا پست داک بگیرید و جمعا 6 سال آلمان باشید (6 سال برای کسانی که مدرک عالیه از آلمان گرفته باشند). حالا سوالم از کسی که مطمئن باشه از صحیح بودن اطلاعتش اینه که مثلا اون 6 سالی که باید آلمان باشیم مثلا 5 سالش اجازه اقامت دانشجویی داشته باشیم و یک سال آخرش اجازه اقامت کاری بگیریم مورد قبوله؟ و اصلا نوع اجازه اقامت در گرفتن پاسپورت آلمانی مهمه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sisi65 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من یه سوال راجب گرفتن پاسپورت آلمانی دارم، من شنیدم که گرفتن پاسپورت المانی از گرفتن اقامت دائم برای کسانی که مدرک دکترا رو تو آلمان میگیرن راحتره چون 60 ماه بیمه بازنشسگی لازم نیست داشته باشی، و فقط کافیه بعد از اتمام دکترا کار گیر بیاری مثلا پست داک بگیرید و جمعا 6 سال آلمان باشید (6 سال برای کسانی که مدرک عالیه از آلمان گرفته باشند). حالا سوالم از کسی که مطمئن باشه از صحیح بودن اطلاعتش اینه که مثلا اون 6 سالی که باید آلمان باشیم مثلا 5 سالش اجازه اقامت دانشجویی داشته باشیم و یک سال آخرش اجازه اقامت کاری بگیریم مورد قبوله؟ و اصلا نوع اجازه اقامت در گرفتن پاسپورت آلمانی مهمه؟
    سلام
    این قوانین کاملا ایالتیه. باید تو ایالت خودتون از مسئولاش بپرسین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط sisi65 نمایش پست ها
    توی استان نیدرزاکسن میتونید دقیقا با همین شرایط پاسپورت بگیرین. نکته مهم این هست که دوره آزمایشی کارتون (Probezeit) تموم شده باشه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    توی استان نیدرزاکسن میتونید دقیقا با همین شرایط پاسپورت بگیرین. نکته مهم این هست که دوره آزمایشی کارتون (Probezeit) تموم شده باشه.
    ممنونم دوست عزیز
    آبا با پرداخت 60 ماه بیمه بازنشتگی میشه برای پاس درخواست داد؟ منظورم Renteversicherung ای که زمان کار دانشجویی یا مثلا Werkstudent هم هست محسوب میشه ؟ یا باید حتما 60 ماه بیمه رو طی کار فول تایم پرداخت کرد ؟
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط danim نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز
    آبا با پرداخت 60 ماه بیمه بازنشتگی میشه برای پاس درخواست داد؟ منظورم Renteversicherung ای که زمان کار دانشجویی یا مثلا Werkstudent هم هست محسوب میشه ؟ یا باید حتما 60 ماه بیمه رو طی کار فول تایم پرداخت کرد ؟
    سپاس
    مهمترين شرايط دريافت پاس به اينصورت هست كه زماني كه شما ميخواين درخواستتون رو تحويل بديد بايد:
    ١- اقامتتون بر طبق پاراگراف ١٦ نباشه (پاراگراف ١٦ براي اقامت تحصيلي هست). معني اين جمله اين هست كه درستون تموم شده باشه و كار پيدا كرده باشيد. وقتي كارپيدا كرده باشيد اقامتتون از پاراگراف ١٦ به ١٨ يا ١٩ تبديل ميشه (با توجه به ميزان حقوقتون)
    ٢- ٦ سال پيوسته اقامت قانوني در آلمان داشته باشيد (در قانون نوشته ٨ سال، ولي براي كساني كه در آلمان تحصيل كرده اند اكثرا اين زمان رو ميتونن به ٦ سال كاهش بدن)
    ٣- امتحان Einbürgerungstet رو داده باشيد و قبول شده باشيد
    ٤- از دولت كمكهاي سوسيالي دريافت نكنيد

اين كه در زمان دانشجويي كار كرده باشيد يا نه مهم نيست، مهم اين هست كه در زنان اقدام شرايط بالا رو داشته باشيد

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    مهمترين شرايط دريافت پاس به اينصورت هست كه زماني كه شما ميخواين درخواستتون رو تحويل بديد بايد:
    ١- اقامتتون بر طبق پاراگراف ١٦ نباشه (پاراگراف ١٦ براي اقامت تحصيلي هست). معني اين جمله اين هست كه درستون تموم شده باشه و كار پيدا كرده باشيد. وقتي كارپيدا كرده باشيد اقامتتون از پاراگراف ١٦ به ١٨ يا ١٩ تبديل ميشه (با توجه به ميزان حقوقتون)
    ٢- ٦ سال پيوسته اقامت قانوني در آلمان داشته باشيد (در قانون نوشته ٨ سال، ولي براي كساني كه در آلمان تحصيل كرده اند اكثرا اين زمان رو ميتونن به ٦ سال كاهش بدن)
    ٣- امتحان Einbürgerungstet رو داده باشيد و قبول شده باشيد
    ٤- از دولت كمكهاي سوسيالي دريافت نكنيد

اين كه در زمان دانشجويي كار كرده باشيد يا نه مهم نيست، مهم اين هست كه در زنان اقدام شرايط بالا رو داشته باشيد
    ممنونم دوست عزیز
    ببخشید که دوباره میپرسم. پس این بیمه بازنشستگی که از حقوق من الان داره کم میشه, جایی به حساب نمیاد در آینده (الان دانشجو ام). دوستان در پستهای قبلی یه جوری اشاره کردند که انگار میتونه تاثیرگذار باشه.
    بند 3 و 4 که قطعا بله.
    م

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)