صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 73

موضوع: اقامت و پاسپورت آلمانی

پیش فرض پاسخ : اقامت و پاسپورت آلمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    با تشکر

یعنی اگر اقامت دایم نداشته باشه یا مثلا 4 سال در المان بوده باشه و بچه بدنیا بیاد دیگه المانی به حساب نمیاد و حتی اگر بعد 4 سال پدر یا مادر بتونن اقامت رو بگیرن همچنان وضعیت بچه نا معلوم خواهد بود (یعنی همون تابعیت قبلی رو خواهد داشت)
    شرايطى كه نوشته شده فقط براى بدست آوردن تابعيت آلمانى از طريق تولد در خاك آلمان ميشه. براى اين روش دارا بودن اقامت دائم و شرط ٨ سال لازم هست. تابعيت آلمانى رو از روشهاى ديگه اى هم ميشه بدست آورد، مثلا اگه والدين آلمانى بشن و بچه هنوز ١٨ سالش نشده باشه شامل بچه هم ميشه. شرايط كسب تابعيت آلمانى رو ميتونيد توي ويكيپديا بخونيد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    براي من كه تاثيري نداشت. ممكنه توي ايالتهاي ديگه تاثير داشته باشه، ولي توي نيدرزاكسن نداره. اگه بريد و شرايط دريافت تابعيت آلمان رو در سايت اداره تابعيت ببينيد چيزي راجع به اينكه بيمه بازنشستگي داده باشيد ننوشته. لينكش اينه:
    http://www.hannover.de/Leben-in-der-...-Einbürgerung
    دقیقا درسته. میتونید اینجا ببینید:
    https://www.berlin.de/labo/willkomme...istung/326558/
    من هم گشتم سهندجان. در کل به نظر میرسه این بیمه بازنشستگی که از حقوق دانشجویی آدم کم میشه اصلا برای اقامت دایم حساب نمیاد. در واقع اونجوری که من دیدم همه چیز تازه بعد تحصیل شروع میشه.
    بعد درس که آدم میره سرکار دو تا آپشن داره :
    1- بلو کارت با دانش آلمانی 21 ماهه و بدون اون 33 ماهه اقامت دایم میدن. ( البته یه شرایط دیگه ای هم من قبلا دیده بودم. مثل قرارداد کاری unbefristet)
    2- 5 سال قرارداد کاری بعد درس
    داستان پاس هم که جداست کاملا.

سلام دوستان مگر آلمان به اتباع خارجی سیتیزن شیپ میده ؟ تا اونجایی که من میدونم به غیر از اتباع اروپایی dual citizenship رو المان نمیپذیره و برای اینکه پاسپورت المانی بگیرید باید تابعیت ایران رو لغو کنید که اون هم امکان ناپذیره .
    اگر کسی اطلاعات موثق داره لطفا بگه ممنونم.

An individual who fulfils all of the following criteria has an entitlement to naturalise as a German citizen:[6]

• he/she has been ordinarily resident in Germany for at least the last 8 years (this period can be reduced - see below)
    • he/she has legal capacity or a legal representative
    • confirms his/her present and past commitment to the free democratic constitutional system enshrined in the German Basic Law (or that he/she is presently committed to such principles and has departed from former support of ideas contrary to such principles)
    • he/she is a European Union or Swiss citizen in possession of the appropriate residence permit

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    سلام دوستان مگر آلمان به اتباع خارجی سیتیزن شیپ میده ؟ تا اونجایی که من میدونم به غیر از اتباع اروپایی dual citizenship رو المان نمیپذیره و برای اینکه پاسپورت المانی بگیرید باید تابعیت ایران رو لغو کنید که اون هم امکان ناپذیره .
    اگر کسی اطلاعات موثق داره لطفا بگه ممنونم.
    Doppelte Staatsbürgerschaft bei Einbürgerung durch Anspruch

Grundsätzlich können Sie nicht durch rechtlichen Anspruch eingebürgert werden, ohne Ihre bisherige Staatsangehörigkeit aufzugeben. Nach dem deutschen Staatsangehörigkeitsrecht soll das Entstehen von Mehrstaatigkeit nach Möglichkeit vermieden werden. Somit ist eine Voraussetzung der Anspruchseinbürgerung der Verlust oder die Aufgabe der alten Staatsangehörigkeit.
    Eine doppelte Staatsbürgerschaft wird bei Einbürgerung durch Anspruch nur hingenommen, wenn einer der folgenden Fälle eintritt:

• Nach dem Recht des anderen Staates besteht keine Möglichkeit, die bisherige Staatsangehörigkeit aufzugeben oder zu verlieren.
    • Ihr Land verweigert Ihnen die Entlassung aus der Staatsangehörigkeit. Dies ist gegenwärtig der Fall in Afghanistan, Algerien, Eritrea, Iran, Kuba, Libanon, Marokko, Syrien und Tunesien.
    • Die Aufgabe der anderen Staatsangehörigkeit gelingt nicht, weil der entsprechende Antrag nicht entgegengenommen wurde, der Herkunftsstaat die notwendigen Formulare verweigert oder auch nach angemessener Zeit (mehr als zwei Jahre nach Antragstellung) noch nicht über den vollständigen und formgerechten Antrag entschieden wurde.
    • Der andere Staat stellt unzumutbare Bedingungen für die Entlassung aus der Staatsangehörigkeit (z. B. überhöhte Gebühren).
    • Sie sind anerkannter Flüchtling. In diesem Fall prüft das Bundesamt für Migration und Flüchtlinge vor der Einbürgerung, ob die Verfolgung fortbesteht.
    • Sie sind über 60 Jahre alt und haben gesundheitliche Schwierigkeiten, die das Verfahren zur Entlassung aus der anderen Staatsangehörigkeit erschweren.

Hat der Staat hingegen noch berechtigte Ansprüche und verweigert deshalb die Entlassung aus der Staatsangehörigkeit, können Sie nicht in Deutschland eingebürgert werden. Das gilt z.B., wenn ein vom Staat gewährtes Stipendium nicht zurückgezahlt wurde sowie im Grundsatz auch für die Wehrpflicht.

چون پس دادن تابعیت ایرانی برای هر شخص ملزم به تایید آن توسط هیات وزیران هست و در عمل غیر ممکن میشود، آلمان داشتن 2 ملیت برای ایرانیها رو مجاز میشمارد. البته شما زمانی که میرید درخواست پاسپورت آلمانی بدید ازتون امضا میگیرن که درخواست میدید از تابعیت ایران بیاید بیرون، ولی در عمل دولت ایران تابعیت مضاعف شما و این درخواست رو به رسمیت نمیشناسه. به همین دلیل شما میتونید با وجود داشتن پاس ایرانی پاس آلمانی رو هم بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط danim نمایش پست ها
    من هم گشتم سهندجان. در کل به نظر میرسه این بیمه بازنشستگی که از حقوق دانشجویی آدم کم میشه اصلا برای اقامت دایم حساب نمیاد. در واقع اونجوری که من دیدم همه چیز تازه بعد تحصیل شروع میشه.
    بعد درس که آدم میره سرکار دو تا آپشن داره :
    1- بلو کارت با دانش آلمانی 21 ماهه و بدون اون 33 ماهه اقامت دایم میدن. ( البته یه شرایط دیگه ای هم من قبلا دیده بودم. مثل قرارداد کاری unbefristet)
    2- 5 سال قرارداد کاری بعد درس
    داستان پاس هم که جداست کاملا.
    اون قدیما میگفتن که برای گرفتن اقامت دائم دوران اقامت دانشجوئی نصف حساب میشه و بیمه بازنشستگیش هم به همین صورت. جدیدا اطلاع ندارم که به چه صورت شده، ولی در کل فکر میکنم که شرایط گرفتن پاسپورت آلمانی از شرایط گرفتن اقامت دائم راحتتره!

Doppelte Staatsbürgerschaft bei Einbürgerung durch Anspruch

Grundsätzlich können Sie nicht durch rechtlichen Anspruch eingebürgert werden, ohne Ihre bisherige Staatsangehörigkeit aufzugeben. Nach dem deutschen Staatsangehörigkeitsrecht soll das Entstehen von Mehrstaatigkeit nach Möglichkeit vermieden werden. Somit ist eine Voraussetzung der Anspruchseinbürgerung der Verlust oder die Aufgabe der alten Staatsangehörigkeit.
    Eine doppelte Staatsbürgerschaft wird bei Einbürgerung durch Anspruch nur hingenommen, wenn einer der folgenden Fälle eintritt:

• Nach dem Recht des anderen Staates besteht keine Möglichkeit, die bisherige Staatsangehörigkeit aufzugeben oder zu verlieren.
    • Ihr Land verweigert Ihnen die Entlassung aus der Staatsangehörigkeit. Dies ist gegenwärtig der Fall in Afghanistan, Algerien, Eritrea, Iran, Kuba, Libanon, Marokko, Syrien und Tunesien.
    • Die Aufgabe der anderen Staatsangehörigkeit gelingt nicht, weil der entsprechende Antrag nicht entgegengenommen wurde, der Herkunftsstaat die notwendigen Formulare verweigert oder auch nach angemessener Zeit (mehr als zwei Jahre nach Antragstellung) noch nicht über den vollständigen und formgerechten Antrag entschieden wurde.
    • Der andere Staat stellt unzumutbare Bedingungen für die Entlassung aus der Staatsangehörigkeit (z. B. überhöhte Gebühren).
    • Sie sind anerkannter Flüchtling. In diesem Fall prüft das Bundesamt für Migration und Flüchtlinge vor der Einbürgerung, ob die Verfolgung fortbesteht.
    • Sie sind über 60 Jahre alt und haben gesundheitliche Schwierigkeiten, die das Verfahren zur Entlassung aus der anderen Staatsangehörigkeit erschweren.

Hat der Staat hingegen noch berechtigte Ansprüche und verweigert deshalb die Entlassung aus der Staatsangehörigkeit, können Sie nicht in Deutschland eingebürgert werden. Das gilt z.B., wenn ein vom Staat gewährtes Stipendium nicht zurückgezahlt wurde sowie im Grundsatz auch für die Wehrpflicht.

چون پس دادن تابعیت ایرانی برای هر شخص ملزم به تایید آن توسط هیات وزیران هست و در عمل غیر ممکن میشود، آلمان داشتن 2 ملیت برای ایرانیها رو مجاز میشمارد. البته شما زمانی که میرید درخواست پاسپورت آلمانی بدید ازتون امضا میگیرن که درخواست میدید از تابعیت ایران بیاید بیرون، ولی در عمل دولت ایران تابعیت مضاعف شما و این درخواست رو به رسمیت نمیشناسه. به همین دلیل شما میتونید با وجود داشتن پاس ایرانی پاس آلمانی رو هم بگیرید.
    در ضمن این هم لینک منبع:

http://www.einbuergerungstest.biz/ei...sbuergerschaft

دوستان من یک چیزی رو نفهمیدم. آیا مدت زمان تحصیل هم برای اون 8 سالی که فرد باید اقامت داشته باشه در آلمان به حساب میاد؟ مثلا فرض کنید کسی دکترا را در آلمان به پایان رسانده و حالا برای سه سال است که داره در آلمان کار میکنه و اقامت دائم هم گرفته. حالا که میخواد درخواست شهروندی بده آیا مدت زمان تحصیلش در آلمان هم جز 8 سال حساب میشه یا فقط از زمانی که داره کار میکنه به حساب میاد؟ ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa7bala نمایش پست ها
    دوستان من یک چیزی رو نفهمیدم. آیا مدت زمان تحصیل هم برای اون 8 سالی که فرد باید اقامت داشته باشه در آلمان به حساب میاد؟ مثلا فرض کنید کسی دکترا را در آلمان به پایان رسانده و حالا برای سه سال است که داره در آلمان کار میکنه و اقامت دائم هم گرفته. حالا که میخواد درخواست شهروندی بده آیا مدت زمان تحصیلش در آلمان هم جز 8 سال حساب میشه یا فقط از زمانی که داره کار میکنه به حساب میاد؟ ممنون
    بله. حساب میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa7bala نمایش پست ها
    سلام،
    همونطور که especial گرامی گفتن، مدت زمان تحصیل حساب میشه. توی اکثر ایالتها به شرط اثبات دونستن زبان آلمانی (مثلا اگر به آلمانی تحصیل کرده باشید یا اینکه مدرک زبان داشته باشید) برای آکادمیکرها 6 ساله هم شهروندی اعطا میکنن.
    بهتر هست که از اداره امور شهروندی شهرتون (Einbürgerungsamt) یک وقت مصاحبه بگیرید و برید پیششون. اونا شرایطتون رو بررسی میکنن و بهتون میگن که کی میتونید اقدام کنید و چه مدارکی لازم هست که ارائه بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)