صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 73

موضوع: اقامت و پاسپورت آلمانی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت و پاسپورت آلمانی

با سلام من و همسرم به مدت ٣ سال در المان به عنوان پزشك كار كرديم و بلو كارت دايمي گرفتيم بعد از اون به ايران اومدم و تو ايران كار ميكنيم البته تو المان ادرس داريم و سالي ٤-٥ بار ميريم المان الان ٦ سال از داشتن بلو كارتتون ميگذره أيا مي تونيم واسه پاسبورت ألماني اقدام كنيم؟

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط babak_js نمایش پست ها
    با سلام من و همسرم به مدت ٣ سال در المان به عنوان پزشك كار كرديم و بلو كارت دايمي گرفتيم بعد از اون به ايران اومدم و تو ايران كار ميكنيم البته تو المان ادرس داريم و سالي ٤-٥ بار ميريم المان الان ٦ سال از داشتن بلو كارتتون ميگذره أيا مي تونيم واسه پاسبورت ألماني اقدام كنيم؟
    منظور شما اقامت دائم هست. بلوکارت دائم نداریم. بلوکارت معموا ۴ ساله صادر می شه. تا جایی که من می دونم اگر بیشتر از ۱ سال خارج آلمان باشید اقامت دائم از بین می ره. حتی اگر آدرس ثبت شده داشتید و با خروج abmeldung نکردید احتمالا کار غیرقانونی انجام دادید و متوجه بشن به مشکل شاید بخورید. مدت اقامت شمارو هم احتمالا با مهر ورود خروج شما که در پاسپورت خورده و توی سیستم ثبت شده به راحتی تشخیص می دن.

اما در صورتی که از اقامت شما ۸ سال بگذره (با داشتن شرایطی ۶-۷ سال) می شه درخواست پاسپورت داد. اما تا جایی که می دونم باید طی این چند سال بیمه و مالیات و ... پرداخت شده باشه و فرد در لحظه اقدام هم درامد کافی داشته باشه (یعنی بیمه/مالیات پرداخت بشه). موارد دیگه ای مثل مدرک زبان و عدم سو پیشینه و امتحان خاص و ... هم هست. همینطور در جاهایی مثل برلین (مرکز شهر) ظاهرا ۲ سالی طول می کشه این پروسه.

باز این مورد خاص هست و به نظرم با یک وکیل متخصص در زمینه مهاجرتی و ترجیحا آلمانی مشاوره کنید ...

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط babak_js نمایش پست ها
    سلام
    بهترین کار اینه که یه بار که اومدین آلمان، برین از einbuergeramt بپرسین. چون اول اینکه قوانین ایالتیه، دوم اینکه خیلی از قوانین رو بهتون اون اول نمی گن. بعد که واقعا میرین اقدام کنین، می بینین شرایط اون طوری که فکر می کردین نبوده. مثلا من از کسی شنیده ام که تو یه شرایطی پاسپورت طرفو چک می کنن و اون زمان هایی که آلمان نبوده رو ازش کم می کنن. یعنی اگه شما سالی دو سه بار فقط رفتین آلمان و دو سه هفته موندین، ممکنه بهتون بگن اصلا نمی تونین اقدام کنین. به نظر من تنها راهش اینه که از مسئولاش بپرسین. بعید می دونم تعداد آدمایی که اینجا اقدام کردن و پاسپورت گرفتن زیاد باشه که بتونه تجربه شون واقعا کمکتون کنه.
    ضمنا اون بحث امتحان شهروندی هم که سر جاشه.

Junior Member

سلام به همه عزیزان این فروم .. چقدر دلم واسه اینجا نوشتن تنگ شده بود .. یادش بخیر 6 سال پیش که انتظار گرفتن ویزای دانشجویی آلمان رو می کشیدم، چقدر اینجا سر می زدم و می دیدم بچه ها چطور سنگ صبور هم هستن و هوای هم رو دارن.
    الان انتظار دوران گرفتن پاس آلمانی رو میکشم .. 5 سال و نیم هست آلمانم و 2 سال و اندی هست که با خانمم زندگی می کنم .. ایشان آلمانی هستند و از طریق ایشان اقامت دانشجوییم رو بعد ازدواجمون تغییر دادم و الان امروز دقیقا 2 ماه هست که درخواست پاس دادیم .. در ایالت وستفالن هستیم.
    بیش از 2 سال هست که کار پاره وقت در ارتباط با رشته تحصیلیم دارم و امیدوارم قبل از اینکه اخراج بشم پاسم رو هررررچه زودتر بگیرم (چون اوضاع شرکت خوب نیست متاسفانه)
    انتظارش کشنده تر از انتظار ویزا هست چون اصلا نمی دونم چقدر طول می کشه .. دیدم بعضی ها حتی گفتن انتظارش به سال می کشه !! امید به خدا

دوستان در این زمینه اگه بتونم خوشال میشم اطلاعات بدم ... اگر هم کسی هست که از این طریق پاس گرفته ممنون میشم بگه چقدر هست زمان انتظار از روز دادن درخواست پاس

نقل قول نوشته اصلی توسط gemany نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان این فروم .. چقدر دلم واسه اینجا نوشتن تنگ شده بود .. یادش بخیر 6 سال پیش که انتظار گرفتن ویزای دانشجویی آلمان رو می کشیدم، چقدر اینجا سر می زدم و می دیدم بچه ها چطور سنگ صبور هم هستن و هوای هم رو دارن.
    الان انتظار دوران گرفتن پاس آلمانی رو میکشم .. 5 سال و نیم هست آلمانم و 2 سال و اندی هست که با خانمم زندگی می کنم .. ایشان آلمانی هستند و از طریق ایشان اقامت دانشجوییم رو بعد ازدواجمون تغییر دادم و الان امروز دقیقا 2 ماه هست که درخواست پاس دادیم .. در ایالت وستفالن هستیم.
    بیش از 2 سال هست که کار پاره وقت در ارتباط با رشته تحصیلیم دارم و امیدوارم قبل از اینکه اخراج بشم پاسم رو هررررچه زودتر بگیرم (چون اوضاع شرکت خوب نیست متاسفانه)
    انتظارش کشنده تر از انتظار ویزا هست چون اصلا نمی دونم چقدر طول می کشه .. دیدم بعضی ها حتی گفتن انتظارش به سال می کشه !! امید به خدا

دوستان در این زمینه اگه بتونم خوشال میشم اطلاعات بدم ... اگر هم کسی هست که از این طریق پاس گرفته ممنون میشم بگه چقدر هست زمان انتظار از روز دادن درخواست پاس
    سلام..ببخشید چرا میگن پاس المانی نگیرید بهتره و ایرانی هایی که گرفتن بعضا پشیمونن چرا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaD_95 نمایش پست ها
    سلام..ببخشید چرا میگن پاس المانی نگیرید بهتره و ایرانی هایی که گرفتن بعضا پشیمونن چرا؟
    سلام،
    این سوال رو اصولا باید از همونهایی که گفتن نگرفتن پاس آلمانی بهتره و اونهایی که گفتن پشیمون هستن بپرسید تا جواب دقیقتری بگیرید.

سلام دوستان ... من توی آلمان دانشجوی دکتری هستم ولی قرارداد کاری دارم ۵۰ درصد. در مجموع بعد از اتمام تحصیلم تقریبا ۵ سال زندگی توی آلمان برای من پر میشه. اینجا اداره اقامتش خوب انگلیسی حرف نمیزنن، کسی میدونه شرایط من برای گرفتن پاسپورت و اقامت چطوری هست؟ چند سال دیگه باید کار کنم که شرایط اقدام برای اقامت دایم رو داشته باشم؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط brad11alpha نمایش پست ها
    سلام دوستان ... من توی آلمان دانشجوی دکتری هستم ولی قرارداد کاری دارم ۵۰ درصد. در مجموع بعد از اتمام تحصیلم تقریبا ۵ سال زندگی توی آلمان برای من پر میشه. اینجا اداره اقامتش خوب انگلیسی حرف نمیزنن، کسی میدونه شرایط من برای گرفتن پاسپورت و اقامت چطوری هست؟ چند سال دیگه باید کار کنم که شرایط اقدام برای اقامت دایم رو داشته باشم؟
    https://www.freistaat.bayern/dokumen...g/165323776206

سلام. میخواستم ببینم برای تبدیل بلوکارت به اقامت دایم مدرک زبانی که میخوان چجور مدرکی هست ؟ من همینجا توی دانشجویی کلاس های زبان دانشگاهمون را میرفتم و مدارکش را دارم اونها رو قبول میکنن یا از جای خاصی باید مدرک بگیریم ؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinr59 نمایش پست ها
    سلام. میخواستم ببینم برای تبدیل بلوکارت به اقامت دایم مدرک زبانی که میخوان چجور مدرکی هست ؟ من همینجا توی دانشجویی کلاس های زبان دانشگاهمون را میرفتم و مدارکش را دارم اونها رو قبول میکنن یا از جای خاصی باید مدرک بگیریم ؟
    فک میکنم نیاز به B2 باشه برای پاسپورت (یا هم اینکه B2 فراید رو تسریع میکنه Das ist alles ). باز هم صاحب نظران بهتر میتونن نظر بدن، ما از دور یک فوتی به آتش میکنیم.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)