صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 73

موضوع: اقامت و پاسپورت آلمانی

پیش فرض پاسخ : اقامت و پاسپورت آلمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    فک میکنم نیاز به B2 باشه برای پاسپورت (یا هم اینکه B2 فراید رو تسریع میکنه Das ist alles ). باز هم صاحب نظران بهتر میتونن نظر بدن، ما از دور یک فوتی به آتش میکنیم.
    ممنون اما سوال من در موزد سطح زبان نبود

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinr59 نمایش پست ها
    سلام. میخواستم ببینم برای تبدیل بلوکارت به اقامت دایم مدرک زبانی که میخوان چجور مدرکی هست ؟ من همینجا توی دانشجویی کلاس های زبان دانشگاهمون را میرفتم و مدارکش را دارم اونها رو قبول میکنن یا از جای خاصی باید مدرک بگیریم ؟
    سلام
    می تونین از خودشون بپرسین. معمولا وقتی میگن مثلا ب۲ یه سری مدارک مشخص منظورشونه. یعنی مثلا تلک، د اس ها، تست داف، گوته و چند تا موسسه ی دیگه که برای هر کدوم مشخصه که چه نمره ایشون معادل اون چیزی هست که اونا می خوان. به طور معمول مدارک خود موسسات رو قبول ندارن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

دوستان سلام.
    من در مورد گرفتن پاسپورت آلمانی سوال دارم.
    من و همسرم چهار ساله آلمان هستیم و من اینجا فوق لیسانس گرفتم و مشغول به کار هستم. الان هم من ویزای کاری و خانمم ویزای همراه داره. بر اساس گفته ausländerbehörde، من جولای سال بعد (2019) اقامت دائم ام رو میگیرم و خانمم هم آپریل 2020 اقامت دائمش رو میگیره.
    ما دو سه مرتبه از اوسلندر سوال کردیم که کی میتونیم پاسپورت آلمانی بگیریم، ولی هر سری یه جوابی دادن و آخرین بار هم گفتن که ما نمیدونیم و قانون خاصی نداره و باید برین شهرداری (Bürgerbüro) و اونها طبق فرمولهای خودشون بررسی کنن و بهتون جواب بدن.
    ممنون میشم اگر کسی تجربه یا اطلاعی در مورد گرفتن پاسپورت آلمانی داره، راهنمایی کنه.

سپاس
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من در مورد گرفتن پاسپورت آلمانی سوال دارم.
    من و همسرم چهار ساله آلمان هستیم و من اینجا فوق لیسانس گرفتم و مشغول به کار هستم. الان هم من ویزای کاری و خانمم ویزای همراه داره. بر اساس گفته ausländerbehörde، من جولای سال بعد (2019) اقامت دائم ام رو میگیرم و خانمم هم آپریل 2020 اقامت دائمش رو میگیره.
    ما دو سه مرتبه از اوسلندر سوال کردیم که کی میتونیم پاسپورت آلمانی بگیریم، ولی هر سری یه جوابی دادن و آخرین بار هم گفتن که ما نمیدونیم و قانون خاصی نداره و باید برین شهرداری (Bürgerbüro) و اونها طبق فرمولهای خودشون بررسی کنن و بهتون جواب بدن.
    ممنون میشم اگر کسی تجربه یا اطلاعی در مورد گرفتن پاسپورت آلمانی داره، راهنمایی کنه.

سپاس
    سلام،
    زودترین زمانی که میتونین برای شهروندی آلمان و دریافت پاسپورت آلمانی اقدام کنید خیلی بستگی به این داره که در کدوم شهر و در کدوم ایالت زندگی میکنید، ولی زودترین موقعی که میتونید اقدام کنید زمانی هستش که حداقل 6 سال در آلمان زندگی کرده باشد (بیشترین زمان هم 8 سال هست که طبق اطلاعات من در بایرن اعمال میشه)، در این 6 سال درس خونده باشید (به زبان آلمانی) و مدرک گرفته باشید و در رشته مربوطه در حال کار کردن باشید. در این حالت تنها احتیاج دارید که امتحان Einbürgerungstest رو بدید و مدارکی که اداره شهروندی ازتون میخواد ارائه بدید. در موارد دیگه ممکن هست ازتون مدارک بیشتری بخوان.

موفق باشید
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    سلام،
    زودترین زمانی که میتونین برای شهروندی آلمان و دریافت پاسپورت آلمانی اقدام کنید خیلی بستگی به این داره که در کدوم شهر و در کدوم ایالت زندگی میکنید، ولی زودترین موقعی که میتونید اقدام کنید زمانی هستش که حداقل 6 سال در آلمان زندگی کرده باشد (بیشترین زمان هم 8 سال هست که طبق اطلاعات من در بایرن اعمال میشه)، در این 6 سال درس خونده باشید (به زبان آلمانی) و مدرک گرفته باشید و در رشته مربوطه در حال کار کردن باشید. در این حالت تنها احتیاج دارید که امتحان Einbürgerungstest رو بدید و مدارکی که اداره شهروندی ازتون میخواد ارائه بدید. در موارد دیگه ممکن هست ازتون مدارک بیشتری بخوان.

موفق باشید
    دوست عزیز خیلی خیلی ممنونم از پاسختون.
    فقط یه سوال: اینکه گفتین درس رو به زبان آلمانی خونده باشیم رو مطمئنین؟ یعنی اگر کسی درس رو به زبان انگلیسی خونده باشه بهش پاسپورت نمیدن؟؟!!
    و سوال بعدی اینکه این شش سال یا هشت سال که گفتین، بعد از اتمام تحصیلات و شروع به کار محاسبه میشه یا کلاً از ابتدای ورود به آلمان؟
    من خودم وقتی اومدم آلمان مدرک B2 گوته رو داشتم ولی تا C1 توی همون گوته کلاس رفته بودم. ولی اینجا فوق لیسانس رو به انگلیسی خوندم. خانمم هم اینجا تا B1 خونده و امتحان Einbürgerungstest رو هم بعدش داده و بدون غلط قبول شده.
    در مورد درس و کار هم، من کارم کاملاً مربوط به رشته ام هست (البته اگر نبود که اصلاً ویزای کار بهم نمیدادن) و قرارداد نامحدود هم دارم.
    در حال حاضر هم توی ایالت زاکسن-آنهالت هستیم.
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

ApplyAbroad Superstar

فقط یه سوال: اینکه گفتین درس رو به زبان آلمانی خونده باشیم رو مطمئنین؟ یعنی اگر کسی درس رو به زبان انگلیسی خونده باشه بهش پاسپورت نمیدن؟؟!!
    و سوال بعدی اینکه این شش سال یا هشت سال که گفتین، بعد از اتمام تحصیلات و شروع به کار محاسبه میشه یا کلاً از ابتدای ورود به آلمان؟
    من خودم وقتی اومدم آلمان مدرک B2 گوته رو داشتم ولی تا C1 توی همون گوته کلاس رفته بودم. ولی اینجا فوق لیسانس رو به انگلیسی خوندم. خانمم هم اینجا تا B1 خونده و امتحان Einbürgerungstest رو هم بعدش داده و بدون غلط قبول شده.
    در مورد درس و کار هم، من کارم کاملاً مربوط به رشته ام هست (البته اگر نبود که اصلاً ویزای کار بهم نمیدادن) و قرارداد نامحدود هم دارم.

اینکه درس رو باید آلمانی خونده باشین صحیح نیست.
    شما لازمه یه Abschluss داشته باشین. حالا چه لیسانس، چه ارشد چه دکترا یا هر چیز دیگه.
    برای شیش سال لازمه یه مدرک آلمانی حداقل ب۲ هم داشته باشین به علاوه ی امتحان شهروندی. ضمنا همسرتون احتمالا نمی تونن همراه با شما اقدام کنن چون شیش سال رو با شما آلمان نبودن (اما مطمئن نیستم). اینو حتما بپرسین. فعلا فقط خودتون می تونین اپلای کنین بعد از شیش سال.
    ضمنا این قانون برای تمام ایالت ها یکسانه و کاملا مستقل از ایالته (شخصا از Einbuergerungsamt اینو پرسیدم).
    این شش سال از زمانی که اقامت آلمانیتونو گرفتین حساب میشه و نه از زمان اولین ویزاتون یا تاریخ ورودتون. شما اول یه ویزای سه ماهه داشتین که تبدل به اقامتش کردین. اون اقامته از هر وقت بوده دقیق از همون تاریخ بررسی می کنن. البته گفته میشه که زمان هایی که خارج از کشور بودین رو هم ممکنه کم کنن ازش. اما من در این مورد مطمئن نیستم.
    خانومتون هم مثل شما به ب۲ نیاز دارن.
    قراردادتون هم باید تو زمان پروبه تسایت نباشه موقعی که اقدام می کنین.

اضافه می کنم:
    اداره ی شهروندی هم هر وقت بخوادمی تونه ازتون مدارک دیگه ای بخواد. مدارکی مثل بیمه ی بازنشستگی ای که تا الان پرداخت کردین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

فکر کنم بد توضیح دادم. درس رو اگه به آلمانی خونده باشید از ارائه مدرک زبان معاف میشید. اگر انگلیسی خونده باشید باید مدرک زبان هم ارائه بدید. زمان محاسبه ۸ سال هم از اولین روزی که ویزاتون رو تبدیل به اقامت کردید محاسبه میشه. باید بدون انقطاع باشه (بیشتر از ۶ ماه). یعنی اگه مثلا ۳ سال آلمان بودید، بعدش ۱ سال رفتید ایران، بعد کار پیدا کردید و برگشتید آلمان، از زمانی که دوباره برگشتید آلمان محاسبه میشه و اون سه سال قبلی به حساب نخواهد اومد.
    ویرایش توسط sahandfb : August 23rd, 2018 در ساعت 05:39 PM
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    اینکه درس رو باید آلمانی خونده باشین صحیح نیست.
    شما لازمه یه Abschluss داشته باشین. حالا چه لیسانس، چه ارشد چه دکترا یا هر چیز دیگه.
    برای شیش سال لازمه یه مدرک آلمانی حداقل ب۲ هم داشته باشین به علاوه ی امتحان شهروندی. ضمنا همسرتون احتمالا نمی تونن همراه با شما اقدام کنن چون شیش سال رو با شما آلمان نبودن (اما مطمئن نیستم). اینو حتما بپرسین. فعلا فقط خودتون می تونین اپلای کنین بعد از شیش سال.
    ضمنا این قانون برای تمام ایالت ها یکسانه و کاملا مستقل از ایالته (شخصا از Einbuergerungsamt اینو پرسیدم).
    این شش سال از زمانی که اقامت آلمانیتونو گرفتین حساب میشه و نه از زمان اولین ویزاتون یا تاریخ ورودتون. شما اول یه ویزای سه ماهه داشتین که تبدل به اقامتش کردین. اون اقامته از هر وقت بوده دقیق از همون تاریخ بررسی می کنن. البته گفته میشه که زمان هایی که خارج از کشور بودین رو هم ممکنه کم کنن ازش. اما من در این مورد مطمئن نیستم.
    خانومتون هم مثل شما به ب۲ نیاز دارن.
    قراردادتون هم باید تو زمان پروبه تسایت نباشه موقعی که اقدام می کنین.

اضافه می کنم:
    اداره ی شهروندی هم هر وقت بخوادمی تونه ازتون مدارک دیگه ای بخواد. مدارکی مثل بیمه ی بازنشستگی ای که تا الان پرداخت کردین.
    در مورد ۶ سال یا ۸ سال لطفا به قانون اعطای شهروندی نگاه کنید (اینجا:https://www.gesetze-im-internet.de/rustag/__10.html)
    § 10

(1) Ein Ausländer, der seit acht Jahren rechtmäßig seinen gewöhnlichen Aufenthalt im Inland hat und handlungsfähig nach § 37 Absatz 1 Satz 1 oder gesetzlich vertreten ist, ist auf Antrag einzubürgern, wenn er 1.sich zur freiheitlichen demokratischen Grundordnung des Grundgesetzes für die Bundesrepublik Deutschland bekennt und erklärt, dass er keine Bestrebungen verfolgt oder unterstützt oder verfolgt oder unterstützt hat, diea)gegen die freiheitliche demokratische Grundordnung, den Bestand oder die Sicherheit des Bundes oder eines Landes gerichtet sind oder
    b)eine ungesetzliche Beeinträchtigung der Amtsführung der Verfassungsorgane des Bundes oder eines Landes oder ihrer Mitglieder zum Ziele haben oder
    c)durch Anwendung von Gewalt oder darauf gerichtete Vorbereitungshandlungen auswärtige Belange der Bundesrepublik Deutschland gefährden,

oder glaubhaft macht, dass er sich von der früheren Verfolgung oder Unterstützung derartiger Bestrebungen abgewandt hat,

........
    Die Voraussetzungen nach Satz 1 Nr. 1 und 7 müssen Ausländer nicht erfüllen, die nicht handlungsfähig nach § 37 Absatz 1 Satz 1 sind.
    (2) Der Ehegatte und die minderjährigen Kinder des Ausländers können nach Maßgabe des Absatzes 1 mit eingebürgert werden, auch wenn sie sich noch nicht seit acht Jahren rechtmäßig im Inland aufhalten.
    (3) Weist ein Ausländer durch die Bescheinigung des Bundesamtes für Migration und Flüchtlinge die erfolgreiche Teilnahme an einem Integrationskurs nach, wird die Frist nach Absatz 1 auf sieben Jahre verkürzt. Bei Vorliegen besonderer Integrationsleistungen, insbesondere beim Nachweis von Sprachkenntnissen, die die Voraussetzungen des Absatzes 1 Satz 1 Nr. 6 übersteigen, kann sie auf sechs Jahre verkürzt werden.
    درقانون نوشته شده که ۸ سال اقامت لازم هست که تحت شرایطی میتواند به شش سال تقلیل یابد. تصمیم در مورد اینکه شش ساله اهدا شود یا نه به عهده مسئولین اداره شهروندی هر شهر هست. در حال حاضر من شخصا بیشتر از ۱۰ نفر رو در بایرن میشناسم که بهشون گفتن تا ۸ سال باید صبر کنی (حتی با مدرک دکترا آلمانی) و چند تا شون به همین خاطر خودشون رو توی ایالت هسن ملده کردن که این قضیه رو دور بزنن.

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

دوستان ممنون از پاسختون.

دوتا نکته:
    یکی اینکه شما گفتین برای مدرک زبان حداقل B2، اما توی همین لینکی که سهند عزیز لطف کردن و گذاشتن، در مورد زبان نوشته مدرک B1 لازمه (بخش شماره 4). این چطوریه؟
    Die Voraussetzungen des Absatzes 1 Satz 1 Nr. 6 liegen vor, wenn der Ausländer die Anforderungen der Sprachprüfung zum Zertifikat Deutsch (B1 des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens für Sprachen) in mündlicher und schriftlicher Form erfüllt. Bei einem minderjährigen Kind, das im Zeitpunkt der Einbürgerung das 16. Lebensjahr noch nicht vollendet hat, sind die Voraussetzungen des Absatzes 1 Satz 1 Nr. 6 bei einer altersgemäßen Sprachentwicklung erfüllt.

دوم اینکه شما گفتین باید درس خونده باشیم و مدرک داشته باشیم و کار کنیم. من خودم این شرایط رو دارم، اما سوالم در مورد خانمم هست. اگر من تمام شرایط رو داشته باشم و پاسپورت آلمانی بگیرم، ولی خانمم اینجا دانشگاه نره و کار هم نکنه، نمیتونه پاسپورت بگیره؟
    البته ایشون قصد این رو داره که بعداً دانشگاه بره و یه درسی رو شروع کنه؛ اما چون در حال حاضر باردار هست، احتمالاً بخاطر بچه حداقل دو سه سالی نمیتونه به دانشگاه رفتن فکر کنه. از الان هم که نمیشه به طور قطعی گفت که برنامه آدم برای سه سال دیگه دقیقاً چیه.

دوستان ممنون از پاسختون.

دوتا نکته:
    یکی اینکه شما گفتین برای مدرک زبان حداقل B2، اما توی همین لینکی که سهند عزیز لطف کردن و گذاشتن، در مورد زبان نوشته مدرک B1 لازمه (بخش شماره 4). این چطوریه؟
    Die Voraussetzungen des Absatzes 1 Satz 1 Nr. 6 liegen vor, wenn der Ausländer die Anforderungen der Sprachprüfung zum Zertifikat Deutsch (B1 des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens für Sprachen) in mündlicher und schriftlicher Form erfüllt. Bei einem minderjährigen Kind, das im Zeitpunkt der Einbürgerung das 16. Lebensjahr noch nicht vollendet hat, sind die Voraussetzungen des Absatzes 1 Satz 1 Nr. 6 bei einer altersgemäßen Sprachentwicklung erfüllt.

دوم اینکه شما گفتین باید درس خونده باشیم و مدرک داشته باشیم و کار کنیم. من خودم این شرایط رو دارم، اما سوالم در مورد خانمم هست. اگر من تمام شرایط رو داشته باشم و پاسپورت آلمانی بگیرم، ولی خانمم اینجا دانشگاه نره و کار هم نکنه، نمیتونه پاسپورت بگیره؟
    البته ایشون قصد این رو داره که بعداً دانشگاه بره و یه درسی رو شروع کنه؛ اما چون در حال حاضر باردار هست، احتمالاً بخاطر بچه حداقل دو سه سالی نمیتونه به دانشگاه رفتن فکر کنه. از الان هم که نمیشه به طور قطعی گفت که برنامه آدم برای سه سال دیگه دقیقاً چیه.
    سلام،
    کوتاه جواب میدم:
    ۱-برای گرفتن پاس آلمانی مدرک ب۱ کافی هست
    ۲- طبق بند ۲ همسرتون هم به شرط داشتن بقیه شرایط (دانشگاه رفتن در آلمان جزو این شرایط نیست، چون ایشون به واسطه شما تابعیت آلمانی خواهند گرفت، یعنی زمانی که شما درخواست میدید ایشون قانونا همسر شما هستن و اقامت قانونی هم در آلمان دارن. اما مدرک زبان لازم هست) حتی اگه ۸ سالشون پر نشده باشه میتونن با شما تقاضای تابعیت بدن.

جدای از همه این صحبتها، من بهتون پیشنهاد میکنم که همراه همسرتون یک وقت مشاوره از Einbürgerungsamt شهرتون بگیرید و به همراه مدارکتون (مدارک تحصیلی، مدارک کاری، مدارک زبان و غیره) برای راهنمایی اولیه به اونجا برید. این توضیحات و توصیه هایی که من و بقیه دوستان اینجا میدیم بر طبق تجربیاتمون و تفسیرمون از متون آلمانی هست. طبیعتا کارمندای اداره‌ها هم تفسیرهای خودشون رو دارن و ممکنه این تفسیرها کمی فرق بکنه.
    روال کار به اینصورت هست که معمولا یک چک لیست دارن که اون رو میذارن جلوشون، اسم شما رو میزنن توی کامپیوترشون و مدارک رو یکی یکی از روی چک لیست مطابقت میدن. آخر سر یه تاریخ دقیق بهتون میدن و میگن از این تاریخ به بعد میتونید بیاید و تقاضاتون رو برای دریافت تابعیت آلمانی بدید.
    اینجوری هم اطلاع پیدا میکنید که چه مدارکی دقیقا باید ارائه بدید، و هم اینکه تاریخ دقیق رو بهتون اعلام میکنن.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)