صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 73

موضوع: اقامت و پاسپورت آلمانی

Banned

پیش فرض پاسخ : اقامت و پاسپورت آلمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    دوستان ممنون از پاسختون.

دوتا نکته:
    یکی اینکه شما گفتین برای مدرک زبان حداقل B2، اما توی همین لینکی که سهند عزیز لطف کردن و گذاشتن، در مورد زبان نوشته مدرک B1 لازمه (بخش شماره 4). این چطوریه؟
    Die Voraussetzungen des Absatzes 1 Satz 1 Nr. 6 liegen vor, wenn der Ausländer die Anforderungen der Sprachprüfung zum Zertifikat Deutsch (B1 des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens für Sprachen) in mündlicher und schriftlicher Form erfüllt. Bei einem minderjährigen Kind, das im Zeitpunkt der Einbürgerung das 16. Lebensjahr noch nicht vollendet hat, sind die Voraussetzungen des Absatzes 1 Satz 1 Nr. 6 bei einer altersgemäßen Sprachentwicklung erfüllt.

دوم اینکه شما گفتین باید درس خونده باشیم و مدرک داشته باشیم و کار کنیم. من خودم این شرایط رو دارم، اما سوالم در مورد خانمم هست. اگر من تمام شرایط رو داشته باشم و پاسپورت آلمانی بگیرم، ولی خانمم اینجا دانشگاه نره و کار هم نکنه، نمیتونه پاسپورت بگیره؟
    البته ایشون قصد این رو داره که بعداً دانشگاه بره و یه درسی رو شروع کنه؛ اما چون در حال حاضر باردار هست، احتمالاً بخاطر بچه حداقل دو سه سالی نمیتونه به دانشگاه رفتن فکر کنه. از الان هم که نمیشه به طور قطعی گفت که برنامه آدم برای سه سال دیگه دقیقاً چیه.
    سلام

زبان المانی که باید b1 باشه
    برای ثابت کردن هم یکی از موارد زیر کافی هست

1. داشتن مدرک زبان آلمانی B1 یا بالاتر
    2. گواهی سپری کردن موفقیت آمیز دوره اینتگراسیون
    3. چهار سال تحصیل موفقیت آمیز در مدارس آلمان
    4. داشتن مدرک کلاس 10 تحصیلی آلمان در یکی از مدارس (Realschule, Gymnasium oder Gesamtschule)
    5. مدرک فارغ التحصیلی یکی از مدارس عالی آلمان (Fachhochschule)
    6. مدرک دوره کارآموزی آوسبیلدون
    7. درمورد خانومتون هم باید شرایط را داشته باشه چون گفتید کارنکنه و...باید وابستگی از لحاظ کمک از دو لت نداشته باشه یا مثلا شخصی از کار اخراج شده و د نبال کار هست اما موفق نشده و...این مورد نمیتونه باعث تداخل بشه ---یا میخواد از نوزاد خودش مراقبت کنه این مورد هم تداخل از لحاظ کمک دولتی ایجاد نمیکنه ومیتونه درخواست بده
    8. به طور معمول موقع درخواست تابعیت باید همسر متقاضی حداقل چهار سال در آلمان اقامت داشته باشه واینکه متقاضی و همسر او حداقل دو سال در آلمان با هم زندگی مشترک داشته باشند در اینضورت فردمتقاضی می تونه همراه با خود برایوی هم درخواست تابعیت المان بده
    9. برای کودکانی که هنوز به سن 16 سالگی نرسیده باشن بعد از سه سال اقامت در آلمان می تونن بهمراه والدین خود درخواست تابعیت بدن .در این حالت شرط دانستن زبان برای کودکان خیلی سخت گرفته نمیشه
    10. بعضی از افراد از طرف دولت کورس های پیشنهادی دریافت می کنن که مدت زمان اقامت ان ها را از ۸ سال به ۷ سال کم میشه یا پناهجویان و اوارگان در شرایط خاص می توانند با اقامت کمتر از ۸ سال درخواست تابعیت کنن

ApplyAbroad Superstar

دوستان ممنون از پاسختون.

دوتا نکته:
    یکی اینکه شما گفتین برای مدرک زبان حداقل B2، اما توی همین لینکی که سهند عزیز لطف کردن و گذاشتن، در مورد زبان نوشته مدرک B1 لازمه (بخش شماره 4). این چطوریه؟
    Die Voraussetzungen des Absatzes 1 Satz 1 Nr. 6 liegen vor, wenn der Ausländer die Anforderungen der Sprachprüfung zum Zertifikat Deutsch (B1 des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens für Sprachen) in mündlicher und schriftlicher Form erfüllt. Bei einem minderjährigen Kind, das im Zeitpunkt der Einbürgerung das 16. Lebensjahr noch nicht vollendet hat, sind die Voraussetzungen des Absatzes 1 Satz 1 Nr. 6 bei einer altersgemäßen Sprachentwicklung erfüllt.

دوم اینکه شما گفتین باید درس خونده باشیم و مدرک داشته باشیم و کار کنیم. من خودم این شرایط رو دارم، اما سوالم در مورد خانمم هست. اگر من تمام شرایط رو داشته باشم و پاسپورت آلمانی بگیرم، ولی خانمم اینجا دانشگاه نره و کار هم نکنه، نمیتونه پاسپورت بگیره؟
    البته ایشون قصد این رو داره که بعداً دانشگاه بره و یه درسی رو شروع کنه؛ اما چون در حال حاضر باردار هست، احتمالاً بخاطر بچه حداقل دو سه سالی نمیتونه به دانشگاه رفتن فکر کنه. از الان هم که نمیشه به طور قطعی گفت که برنامه آدم برای سه سال دیگه دقیقاً چیه.
    من معذرت می خوام. برای همراهتون ب۱ کافیه. اما خودتون تا جایی که من پرسیدم و بهم گفتن ب۲ رو لازم دارین برای شیش سال. اما اگر صبر کنین هشت سال بشه برای شما هم ب۱ کافیه.
    در مورد همسرتون یه وقت بگیرین و از اداره ی شهروندی شهر خودتون بپرسین. قطعا بدون درس خوندن و کار کردن هم می تونن پاسپورت بگیرن. در این اصلا شکی نیست. اما یه کمی این شرایط مورد به مورد فرق می کنه. من تصورم اینه که یه بار از یکی شنیدم که پرسیده بود و گفته بودن اون طرف هم باید یه مدت مشخصی رو تو آلمان باشه. البته این لینکی که دوستان کپی کردن که میگه اصلا همچین چیزی نیست.
    ولی ببینین قانون در رو زیاد داره. من کسی رو میشناسم که با علم به تمام این قانون ها رفته بود و بهش گفته بودن نخیر باید صبر کنی تا هشت سالت بشه! پرونده تو نگه میداریم برای بعدا!! این قوانین فقط به شما میگن شما از کی مجازین که درخواست بدین. حالا اینکه اونا درخواستتونو قبول کنن یا نه و بررسی کنن اصلا یا نه و اینکه بررسی کنن و بهتون پاسپورت رو بدن یا نه کاملا بستگی به افراد اون اداره داره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

دوستان ممنون از پاسختون.

دوتا نکته:

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من معذرت می خوام. برای همراهتون ب۱ کافیه. اما خودتون تا جایی که من پرسیدم و بهم گفتن ب۲ رو لازم دارین برای شیش سال. اما اگر صبر کنین هشت سال بشه برای شما هم ب۱ کافیه.
    در مورد همسرتون یه وقت بگیرین و از اداره ی شهروندی شهر خودتون بپرسین. قطعا بدون درس خوندن و کار کردن هم می تونن پاسپورت بگیرن. در این اصلا شکی نیست. اما یه کمی این شرایط مورد به مورد فرق می کنه. من تصورم اینه که یه بار از یکی شنیدم که پرسیده بود و گفته بودن اون طرف هم باید یه مدت مشخصی رو تو آلمان باشه. البته این لینکی که دوستان کپی کردن که میگه اصلا همچین چیزی نیست.
    ولی ببینین قانون در رو زیاد داره. من کسی رو میشناسم که با علم به تمام این قانون ها رفته بود و بهش گفته بودن نخیر باید صبر کنی تا هشت سالت بشه! پرونده تو نگه میداریم برای بعدا!! این قوانین فقط به شما میگن شما از کی مجازین که درخواست بدین. حالا اینکه اونا درخواستتونو قبول کنن یا نه و بررسی کنن اصلا یا نه و اینکه بررسی کنن و بهتون پاسپورت رو بدن یا نه کاملا بستگی به افراد اون اداره داره.
    سلام،
    فکر میکنم باز هم ایراد از بد توضیح دادن من باشه. من توی توضیحاتم نوشتم که زودترین حالت (منظورم سریعترین حالت بود) این هست که 6 ساله بتونید درخواست بدید. برای اینکه 6شخصی بتونه 6 ساله درخواست بده باید "عملکرد یا دستاوردهای بالایی در راستای ادغام در جامعه (besondere Integrationsleistungen) برای شخص داوطلب دریافت شهروندی وجود داشته باشه. این شرایط برای کسانی که در آلمان درس خوندن و مدرک گرفتن در بیشتر ایالتها بصورت اتوماتیک به عنوان موجود بودن تلقی میشه، یعنی شما همین که اینجا درس خوندید و مدرک گرفتید این شرایط رو دارید. کسی که به زبان آلمانی درس خونده، باید حداقل B2 رو داشته باشه که بتونه دانشگاه ثبت نام کنه. برای همین برای کسانی که مدرکشون رو به زبان آلمانی گرفتن شرط ارائه مدرک زبان از بین میره.
    برای کسانی که انگلیسی درسشون رو خوندن ارائه مدرک زبان B1 لازم و کافی هست.
    همسرتون اگر ایران درس خونده باشن و مدرکشون رو اینجا تایید کرده باشن، به هرحال بعنوان فرد تحصیلکرده محسوب میشن و میتونن از شرایط besondere Integrationsleistungen استفاده کنن، اگر این شرایط باعث بشه که پروندشون زودتر به نتیجه برسه.
    تمام این نکات رو در مشاوره اداره Einbürgerungsamt معمولا بهش توجه میکنن و بهتون میگن.

موفق باشید
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

دوستان کسی میدونه برای امتحان b2 برای شهروندی چه تستی راحت تر هست؟ (...telc, goethe). من دارم شش ساله اقدام می کنم و چون b1 integration ندارم و
    عملکرد یا دستاوردهای بالایی در راستای ادغام در جامعه ام هم مزبوط به سه سال قبل هست ازم b2 خواستن.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط elhammoayedi60 نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه برای امتحان b2 برای شهروندی چه تستی راحت تر هست؟ (...telc, goethe). من دارم شش ساله اقدام می کنم و چون b1 integration ندارم و
    عملکرد یا دستاوردهای بالایی در راستای ادغام در جامعه ام هم مزبوط به سه سال قبل هست ازم b2 خواستن.
    تا جایی که میدونم تلک کلا از گوته آسون تره.

Junior Member

سلام دوستان من بلوکارت دارم و حدود چهار ماهه برای اقامت دایم درخواست دادم اما هیچ خبری نیست وقتی میرم اوسلندر میگن هنوز پروسش کامل نشده. کسی تجربه داره یا میدونه حدودا چقدر طول میکشه تا بدن؟

Junior Member

سلام دوستان. کسی میدونه بعد بدست آوردن شهروندی باید به چه اداراتی یا کسایی اینو اطلاع بدیم؟ یا اصلا نیازی به این کار نیست؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط amoosaleh نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی میدونه بعد بدست آوردن شهروندی باید به چه اداراتی یا کسایی اینو اطلاع بدیم؟ یا اصلا نیازی به این کار نیست؟
    سلام
    به هر جایی که ازتون مدرک اقامتی خواستن و "بر اساس اون کاری انجام داده ان" باید بگین. مثلا اگر شما kindergeld می گیرین، وقتی اقامتتون اعتبارش تموم بشه، اونا کینداگلت رو قطع می کنن و نمیرن شخصا پرس و جو کنن که شرایط این طرف چی شد و اقامتش چی شد. خودتون باید مدرک جدید بفرستین و بگین ما الان اقامتمون تمدید شده یا مثلا اقامت دائم گرفتیم یا شهروند شدیم. هر بار که کارت اقامت جدید/شهروندی می گیرین، باید واسشون خودتون بفرستین.
    جای خاصی که لازم باشه برین نیست. ولی بازم باید ببینین خودتون با چه جاهایی در ارتباطین. مثلا اگر قبلا مسافرتی رزرو کرده این که با پاسپورت ایرانی بوده (به جز ایران) باید برین بگین که الان دیگه ایرانی نیستین. چون وقتی شهروند آلمان میشین، کارت اقامت از شما گرفته میشه و تنها هویت رسمی شما هویت آلمانیتون میشه. شما یا با پاسپورت ایرانی + کارت اقامت در آلمان می تونین سفر برین تو اروپا یا با پاسپورت آلمانی. حالا اگه شهروند شدین و کارت اقامت آلمانتونو پس دادین، باید بگین اطلاعات سفر شما رو تغییر بدن و شماره پاسپورت آلمانیتونو استفاده کنن.
    در مورد کارتون، من یادمه که یه بار توی یه فرمی از شرکتمون دیدم که ملیت داشت، یادم نیست اون فرم آخر سال بود یا فرم دیگه ای و اصلا نمی دونم که آیا تمام شرکت ها می نویسن ملیت رو یا نه. اما اگر خبر بدین به شرکتتون هم بد نیست.
    جای دیگه ای من به ذهنم نمی رسه.

Junior Member

خیلی ممنون برای پاسخ کاملتون. یک سوال دیگه هم دارم. برای مسافرت در خارج المان ایا نیازی به بردن پاسپورت ایرانی هم هست یا نیازی نمیشه؟ (مسافرت به ایران رو میدونم لازمه. منظورم جاهای دیگست).؟ ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط amoosaleh نمایش پست ها
    خیلی ممنون برای پاسخ کاملتون. یک سوال دیگه هم دارم. برای مسافرت در خارج المان ایا نیازی به بردن پاسپورت ایرانی هم هست یا نیازی نمیشه؟ (مسافرت به ایران رو میدونم لازمه. منظورم جاهای دیگست).؟ ممنون
    خیر نیازی نیست. وقتی شما پاسپورت آلمانی گرفتین دیگه آلمانی هستین. باور کنین آلمانی بودنتونو . آلمانی ها برای رفتن به کشورهای دیگه یه پاسپورت با خودشون بیشتر نمی برن که ;-).
    البته اگه جایی که میرین مثلا ترکیه است، خب با پاسپورت ایرانی شما بدون ویزا می تونین برین ولی با پاسپورت آلمانی، باید تو فرودگاه براتون ویزا صادر بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)