صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: ایا باید همراه ریز نمرات ترجمه شده مدرک اصلی رو هم فرستاد؟

Junior Member

پیش فرض ایا باید همراه ریز نمرات ترجمه شده مدرک اصلی رو هم فرستاد؟

سلام.
    من یه سوال دارم . من ریز نمرات ترجمه شدم رو فرستادم . اما یه نامه از دانشگاه دریافت کردم که گفته باید اصل مردک رو هم بفرستی اما من یه دونه دارم و نمی تونم اونو براشون بفرستم. این حرفشون یعنی چیه؟؟؟؟؟
    گفتن مدارکت ناقصه؟؟؟
    کسی این مشکلو داشته . یعنی همه اصل مدرک رو فرستادن!!!!!!
    پیشاپیش ممنون.
    من منتظر راهمنایی ها و پاسخ های شما هستم.
    ممنون (زیاد)
    Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goals

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : ایا باید همراه ریز نمرات ترجمه شده مدرک اصلی رو هم فرستاد؟؟؟؟

دانشگاه ما خودش کارنامه official انگلیسی می ده و ما دیگه ترجمه مدرک رو نمی فرستیم و دانشگاه ها هم نمی خوان. تو سایت یکی از دانشگاه های کانادا تو پروفایلم نوشته بود که همه چی تکمیل به غیر از degree certificate با یکی از دوستام که پارسال از همین دانشگاه پذیرش گرفته تماس گرفتم و ازش پرسیدم اون گفت که من هم این مدرکو نفرستادم و پذیرش conditional گرفتم بعد از پذیرش مدرکو آزاد کردم و براشون فرستادم و اونا condition رو حذف کردن. این که مدرک رو می خوان منظور ترجمه رسمیشه نه اصلش.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Veteran

منظوزشون از اصل مدرک، ترجمه رسمیه. که هر چند تا بخوای دارالترجمه ترجمه میکنه. و گرنه مدرک فارسی که به دردشون نمیخوره
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

نه نفرستی یه موقع اصله مدرکتو.این منشی های دانشکده ها کلان قاطی ان.منم این مشکلو داشتم. می گفت یا اصلو بده یا official. حالا مدارکه من کلی مهر و موم بود و پر از مهره دانشگاهو و امور خارجه و قوه محترمه قضاییه.
    میل زدم گفتم من همه رو official فرستادم مشکل چیه؟ فرداش پرو فایلم رو complete کرد.الان با یه جا دیگه این مشکلو دارم که هنوز میل نزدم بهشون.کلان نمی دونم چرا اینجوری ان.تماس بگیر باشون

Junior Member

مرسی از همه. حق با علی آقا ست . من مدارکم رو خریدم و مدارک ترجمه شده ی رسمی که کلی مهر زندن بهش رو فرستادم . احتمالا طرف خوب نخوابیده بودم منو گذاشته سر کار.
    ممنون
    Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goals

خیلی از دانشکاهها تا مدارک ریزنمرات و فارغ التحصیلیتون رو مهر و موم یا چسبکاری نکرده باشید رسمی به حساب نمیارند.
    مدارکتون رو توی پاکت نامه بگذارید و از دانشگاه بخواهید تا روی درش و چند جای دیگه (برای محکم کاری) مهر بزنه.
    بعدشم با نوارچسب، کاری کنید که طرف موقع باز کردن پاکت نامه حاوی مدارک فحش بده.
    دیگه تقاضای مدرک رسمی نمیکنه.

پیش فرض مشکل رسمی نبودن کارنامه های انگلیسی دانشگاه، و نیاز به کپی های فارسی رسمی

سلام
    من کارنامه فارسی و انگلیسی به تعداد زیاد از دانشگاه گرفتم (با مهر در تمام صفحات و با پاکت مهر و موم شده) و دانشنامه رو دادم دارالترجمه، و حالا فهمیدم که اگر کارنامه رو در دارالترجمه ترجمه نکرده باشیم رسمی محسوب نمیشه. بعضی دانشگاه ها هم مدرک رسمی فارسی هم میخوان!
    آیا اگر کارنامه فارسی وکپی فارسی دانشنامه که مهر دانشگاه خورده رو در وزارت علوم مهر بزنم، وزارت دادگستری و خارجه کارنامه های دانشگاه و کپی فارسی دانشنامه رو مهر میزنن؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

Yashar;

بازم بپرس و تحقیق کن اماااااااااا
    من خودم یه روز از یه دارالترجمه دقیقا همین رو پرسیدم- اونا گفتند در واقع ما خودمون به نوعی نماینده دادگستری هستیم و امین اونها تو ترجمه کردن (اینگونه مدارک) و اون مهرنهایی رو اونا میزنند سرانجام
    حالا اینجا باید دید ایا دانشگاه هم به نوعی کارگزار ترجمه واسه دادگستری میشه و یا فقط وزارت علوم واسه دولتی ها و سازمان مرکزی واسه آزادی ها اون ترجمه رو قبول داره- طبق اون چیزی که دارالترجمه بمن گفت نمیشه این کار رو کرد
    شاید هم اونا میخوساتند پول ترجمه ای رو بگیرند که من از قبل داشتم نمیدونم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل رسمی نبودن کارنامه های انگلیسی دانشگاه، و نیاز به کپی های فارسی رسمی

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar
    سلام
    و حالا فهمیدم که اگر کارنامه رو در دارالترجمه ترجمه نکرده باشیم رسمی محسوب نمیشه.
    کی همچین حرفی زده؟ شما برا دانشگاها میتونی یه نسخه ریز نمرات با گواهی مدرک هم فارسی هم انگلیسی با مهر اصلی (نه کپی ) دانشگاه بدی. این شد یه راه. راه دیگه اینکه اصل مدرکو با اصل ریزنمرات میبری وزارت علوم تایید میشه بعد میدی دارالترجه ترجمه رسمی با مهر دادگستری و خارجه. اینم شد راه دوم. تجربه من میگه مهر دانشگاهو اونا بیشتر قبول دارن تا دادگستری و خارجه. در هر دوحالت باید بذاری تو پاکت مهر شده.
    It&#39;s just a thought, only a thought<br />If my life is for rent

ApplyAbroad Veteran

چیزی که برای اپلای کردن شما نیاز مبرم هست seal بودن مدارک هست.
    شاید کپی برابر اصل فارسی با تمام مهرها را هم قبول کنند ولی باید قبلش بپرسی. از من که فعلا قبول کرده.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)