صفحه 10 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 128

موضوع: ایروان (ارمنستان) - کلیرنس ویزاهای تحصیلی در سال 2017

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - کلیرنس ویزاهای تحصیلی در سال 2017

نقل قول نوشته اصلی توسط attessaa نمایش پست ها
    دوستان یه سوالی داشتم. اگر پروسه کلیر شدن از سه ماه رد بشه آیا ممکنه مشکلی در پرونده وجود داشته باشه؟ من 14 جولای برای مصاحبه در سفارت ارمنستان اقدام کردم و همه چیز بسیار عالی پیش رفت و افسر گفت به کلاسات میرسی. در ضمن نه رشته حساسی دارم نه موضوع تحقیقاتی حساس. دانشگاهم هم دانشکده نظامی نداره. خودمم دخترم و نه سربازی رفتم و نه هیچ بکراند مشکل سازی دارم. با اینکه برای دکترا فول فاند از یک دانشگاه دولتی در امریکا پذیرش گرفتم، هنوز هم کلیر نشدم و این سال رو از دست دادم. نگرانم تا سال دیگه هم کلیر نشم، چون هستند کیس هایی که بعد یکسال و سه چهار ماه کلیر میشن و در نتیجه حتی با یکسال دیفر هم به کلاسا نمی رسن! از نظر شما تا چه مدت انتظار برای کلیر شدن طبیعیه؟ و آیا با توجه به شرایط من ممکنه اینکه تا 3 ماه کلیر نشدم، نشون دهنده مشکل باشه؟
    سلام
    منم دقیقا شرایط شما را دارم ولی جای هیچ نگرانی نیست. بعضی ها به خاطر تشابه اسمی و گپ تحصیلی و رشته و...خب کلیرنسشان طولانی تر می شود ولی دلیل بر این نیست که اصلا کلیر نشوند..خیلی خیلی کم پیش آمده که دانشجویی وضعیت کلیرنسش بیش از یکسال باشد. معمولا برای رشته های مهندسی کلیرنس تا شش ماه را هم عادی می دانند!!
    در این مدت هم بهتر است خودتان را مشغول کنید حتی با نوشتن مقاله و یادگیری نرم افزار ...بالاخره این روزهای بلاتکلیفی تمام میشوند.

Junior Member

دوستان یک سری کیس نامبر اعلام کرن برای 4 اکتبر و 6 اکتبر من وقت مصاحبه ام 2 اکتبر بود ولی کیس نامبرم اعلام نشده کسی ممیدونه بر چه اساس اعلام میشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture

سلام دوستان، کسی تجربه داشته برای پیگیری کلینرسش،حضوری به سفارت سر بزنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tararahimi نمایش پست ها
    دوستان یک سری کیس نامبر اعلام کرن برای 4 اکتبر و 6 اکتبر من وقت مصاحبه ام 2 اکتبر بود ولی کیس نامبرم اعلام نشده کسی ممیدونه بر چه اساس اعلام میشه؟
    هیچ قانون خاصی نداره. بعضی از افراد در عرض یکی دو روز کلیر میشن، و بعضی ها بالای یکسال منتظر میمونن. قانون کلی اینه که بین یک روز تا شش ماه. من جودم 14 جولای مصاحبه داشتم، و هنوز منتظر کلیر شدن هستم. با منتظر موند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alijavid81 نمایش پست ها
    سلام دوستان، کسی تجربه داشته برای پیگیری کلینرسش،حضوری به سفارت سر بزنه؟
    من چنین چیزی نشنیدم. البته این به اون معنا نیست که هیچکس چنین کاری نکرده. با ایمیل هم میشه پیگیری کرد ولی بعد از شش ماه. چون طبق قانون خودشون کلیرنس میتونه تا شش ماه طول بکشه. ولی به شخصه شک دارم مفید باشه. چون تا مراحل چک امنیتی تکمیل نشه، ویزا صادر نمیکنند. متقاضیان ایرانی هم عموما به جایی دسترسی ندارند که بتونه کمکی کنه. اگر دوستان دیگری هستند که تجربه خاصی دارند، لطفا اعلام کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture

مرسی خیلی ممنون. چون از اونجا که سفارت تقریبا همه کاره است تو همین فرایند امنیتی، شاید اگر میزان پیگیری و اشتیاقت رو ببین تاثیری بزاره، چون واقعا من فهمیدم اصلا پرونده ها رو نگاه نمی کن، من I20 جدیدم رو که براشون فرستاده بودم می گفتن این قدیمی!!! که من چند بار میل زدم که اطفا با دقت بخونید و به تاریخ توجه کنید!! واقعا اصلا براشون اهمیتی نداره

Junior Member

مرسی خیلی ممنون. چون از اونجا که سفارت تقریبا همه کاره است تو همین فرایند امنیتی، شاید اگر میزان پیگیری و اشتیاقت رو ببین تاثیری بزاره، چون واقعا من فهمیدم اصلا پرونده ها رو نگاه نمی کن، من I20 جدیدم رو که براشون فرستاده بودم می گفتن این قدیمی!!! که من چند بار میل زدم که اطفا با دقت بخونید و به تاریخ توجه کنید!! واقعا اصلا براشون اهمیتی نداره
    خواهش میکنم. ولی فکر نمی کنم همه چیز به طور کامل دست سفارت باشه. چون فرایند اف بی آی چک احتمالا تو واشنگتن انجام بشه. البته اگر جایی اشتباه یا تغییری پیش اومده باید بهشون میل بزنید و توضیح بدید، ولی اصرار کردن روند بررسی پرونده رو تسریع نمیکنه، حداقل تا پیش از اتمام شش ماه قانونی: چون کارها رو با سرعت خودشون انجام میدن و وقتی انجام بشه بهتون خبر میدن. نگران نباشید، درسته یکسری کوتاهی هایی هست، ولی اینطور نیست که پرونده ها رو نگاه نکنن. شما کمی صبر کنید، اگر تا شش ماه جواب نگرفتید، با مشورت افراد وارد کارتون رو بطور جدی پیگیری کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture

مرسی خیلی ممنونم. ببخشید شما مبنای این 6 ماه رو از چه منبعی می گین؟ چون اونا که به شش ماه مقید نیستن و می گن هر چقدر طول کشید باید منتظر بمونین. می خواستم بببینم از تجربه شخصی تون و صحبت با دیگران به مبنای شش ماه رسیدین یا نه از جایی این مطلب رو خواندین؟به هر حال امیدوارم خیلی زود ویزا همه دوستان بیاد. بازهم ممنونم ازتون

Junior Member

مرسی خیلی ممنونم. ببخشید شما مبنای این 6 ماه رو از چه منبعی می گین؟ چون اونا که به شش ماه مقید نیستن و می گن هر چقدر طول کشید باید منتظر بمونین. می خواستم بببینم از تجربه شخصی تون و صحبت با دیگران به مبنای شش ماه رسیدین یا نه از جایی این مطلب رو خواندین؟به هر حال امیدوارم خیلی زود ویزا همه دوستان بیاد. بازهم ممنونم ازتون
    خواهش میکنم. خودشون به شما گفتند که تا هر زمان طول کشید؟ چون من در سفارت از خودشون سوال کردم که چقدر طول میکشه و بهم گفتند نهایتا تا شش ماه. در یکسری از سایتهای خودشون هم به این تاریخ اشاره کردند. البته متاسفانه وقتی مراجعان ایرانی هستند، چون سفارت خانه و رابطه ای بین کشورها نیست، این احتمال وجود داره که بیش از شش ماه طول بکشه. من خودم مورد هایی رو دیدم که بعد یک و یا حتی دو سال کلیر شدند. ولی خوشبختانه این اتفاق ها کم پیش میاد. دوستان هم بر حسب تجربه گفتن رشته های حساس، سربازی در مناطق حساس، پژوهش های حساس، گپ تحصیلی و داشتن سابقه کار میتونه فرایند بررسی رو طولانی کنه. ولی باز هیچ چیز قطعی نیست. بودند دوستانی که دانشجوی رشته شیمی بودند و سه روزه کلیر شدند. برخی هم مثل من، با اینکه هیچ مشکلی توی پرونده م ندارم، بالای چهار ماهه منتظر کلیرنس هستم! مسلما دوره انتظار سختی هست، ولی کاری جز صبر کردن نمیشه انجام داد. حتی پیگیری های بعد از شش ماه هم خیلی تاثیرگذار نیست. من هم امیدوارم زودتر ویزاتون صادر بشه و این انتظار سخت تموم شه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture

والا به من گفت بین دو هفته تا دو ماه، ولی خب الان نزدیک 5 ماه شده، و متاسفانه وقتی ایمیل هم می زنی که می گن صبر کن، من هم واقعا چیز خاصی تو پروندم نبود، امیدوارم این موضوع 6 ماه درست باشه، چون همین امسال هم خیلی از دوستان من رفتن و من هنوز پزوندم مانده، امیدوارم ایشالا بزودی خبرهای خوش برای هممون باید و از این دوران سخت انتظار خلاص بشیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)