نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به چين (پست اول خوانده شود)

Junior Member

Exclamation درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به چين (پست اول خوانده شود)

دوستان از تجربه هاشون بگن شايد تو تصميم گيري به بقيه كمكي شد.
    اگه همه سعي كنيم با اين پارامتر هايي كه ليست شده بصورت طبقه بندي شده مقايسه كنيم خوندنش براي بقيه هم راحت تره.تشكر

شهري كه تجربه كردين

وضعيت كار و درامد

خرج و مخارج

تجربيات تحصيلي

اب و هوا

نژادپرستي

تفريحات

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس ا

چینی ها خیلی نژاد پرست هستند. اگر موتون بور باشه یا چشت رنگی اون موقع نونت تو روغنه. تفریحات بستگی داره دین دار باشید یا نه. اگر که باشید در نتیجه دور مست کردن و رقصیدن و دختربازی که خط کشیده بشه چیزهای زیاد مثل مکان های تاریخی تفریحی خرید و ... رو تجربه کرد. آب و هوا هم به شهر ربط داره. شهرهای شمالی سرد مرکزی گرم تر و جنوبی ها هم گرم گرم! و الته بی نهایت شرجی. در مورد تحصیل دانشگاه ها بسیار پول پرست هستند. فرق هزینه ی خوابگاه چینی ها با خارجی ها حتی با در نظر گرفتن تفاوت کیفیت و سایز بسیار بیشتر از حد تصور است. شبیه همین مسئله به هزینه های تحصیل هم تعمیم می شود داد. اساتید به جای دانشچو یک بارکش (مخصوصا برای دکتری) می خواهند. مثلا یکی از دوستان من یک سال بین فراغت و ترک دانشگاه فاصله انداخت که پروژه برای استادش انجام بده تقریبا مجانی. همکلاسی های دیگرم هم همینطور البته ماهانه بهشون پول می دهد ولی کاری که ازشون می کشه شبیه بیگاری است. در نتیجه همین توقع را از دانشجوی خارجی هم دارند که مثل بز سرش رو بندازه پایین و هرکاری که می گه رو انجام بدهد. خخخ در مورد کار نمی دانم ولی یکی از دوستان گفت در شانگهای از خارجی ها خوششون نمیاد چون برای کار یکسانی پول بیشتری گیرشون میاد. ولی من نمی تونم چیزی در مورد کار بگم. (پکن و ووهان)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Vertebrate Paleontology, Yunnan University

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به

پکن تابستان گرمی داره و زمستان سرد ولی آب و هواش به غیر از آلودگی زمستانیش چیزی نیست که نشه تحمل کرد
    اینجا کار فراوانه بخصوص تدریس و کارهای جانبی ولی برای دانشجوها ریسکش زیاده چون غیر قانونیه حقوق مردم متوسط حداقل ماهی 10-15 هزار یوان هست ولی بسیاری با خیل کمتر و بسیاری با خیلی بیشتر از این زندگی میکنن. در کل اختلاف طبقاتی به شدت بیداد میکنه.
    مخارج بستگی مستقیم به لایف استایل داره. مثل همه جا مسکن بیشترین هزینه رو داره و در صورتی که بورس باشید و خوابگاه داشته باشید که هزینش هم 500-1000 یوان بیشتر نیست اونوقت میشه با ماهی 2500 یوان هم زندگی کرد ولی اگه اهل هر شب بیرون غذا خوردن و تفریح هم هستید ممکنه 10 هزارتا در ماه هم کم باشه براتون. اینجا خیلی راحت پول خرج میشه
    تحصیل در شهرهای بزرگ مثل پکن و شانگهای کیفیت بسیار بالایی داره و از همه جای دنیا دانشجو و استاد برای تحصیل و ریسرچ میاد و عموما تو انستیتو ها میتونین انگلیسی صحبت کنین و بعضی دانشگاه به اندازه کل بودجه یه دانشگاه ایرانی خرج پروژه جانبی یک استاد خودش میکنه (خصوصا تو رشته های حساسی مثل نانو، شیمی، فیزیک، ....) دانشگاه ها هم به صورت کاملا کاربردی با شرکت های بزرگ لینک هستن و گاهی از طرف همین شرکت ها هم فاند ها و پوزیشن های خوبی ارایه میدن.
    چینی ها نژاد پرست نیستن و حالا یا از ترس و یا از روی زرنگی سعی نمیکنن تو هیچ مناقشه ای شرکت کنن ولی به عنوان یه خارجی باید همیشه چشم و گوشتون باز باشه و اظهار نظرهای سیاسی نکنین. اینجا خارجی ها هم میتونن با اظهارنظرهای سیاسی زندان بیفتن و البته منطقی هم هست (مخصوصا برای ما ایرانی ها). پس کسی که میاد دهنشو باید ببنده و سرش تو کار خودش باشه مطمعن هم میتونه باشه که بهترین ساپورت رو میشه از طرف دوستان چینی و غیرچینی. ولی دوستمون راست میگه که اگه شما اروپایی باشین و خصوصا بور شانس بیشتری برای جذب چینی ها دور خودتون دارید.
    تفریحات بسیار متنوع هست تو شهرهای بزرگ از انواع پارک و دیسکو و بار گرفته تا انواع مسجد و کلیسا و کنیسه و همچنین تنوع بی نظیری از امکانات ورزشی و فرهنگی. شما در اینجا تقریبا میتونید هر کاری که میخواهید انجام بدید ولی یه سری عادات و رسوم هست که بنظرم باید کمی در موردش تحقیق کنید قبل هر چیزی.

برای همه دوستانی که قصد اومدن دارن آرزوی اوقات خوشی رو میکنم تو چین، و تنها نکته اینه که همه این مسایل حاشیه است و هدف اصلی فراموش نشه که همان درس خواندن و پیشرفت هست مهمه بنابراین صرف تجربیات کس دیگه برای خودتون کاخ آرزو نسازین و فقط چیزی که ته وجودتون بهش باور دارن رو بچسبین.
    *** Always give 100%, except when giving blood ***

من تجربیات شخصی از زندگی یک ساله خودم تو چینو خیلی خلاصه میگم:
    1- سیستم حمل و نقل عمومی باورنکردنی و فوق العاده کارآمد
    2- امنیت که برای خود منم خیلی عجیبه که اینجا با این همه جمعیت چرا اصلا امنیت داره. البته نباید بی احتاطی کرد ولی من خودم تا حالا دزدی و تصادف و دعوا ندیدم.
    3- تفریحات در حد تیم ملی هرچی بخوایین با قیمت بسیار معقول
    4- من بیشتر تو گوانجو بودم که خیلی گرم و مرطوبه ولی در کل گرما هیچ وقت اذیتم نکرده
    5- اصلا نژادپرستی ندیدم و برعکس دوستان (که میگن اروپایی ها) خیلی دیدم حتی آفریقای ها اینجا با دخترای چینی ازدواج کردن!
    6- زبانشون واقعاسخته در حدی که برای اولین بار تو عمرم دیدم مردم یه کشوری بگن زبان ما سخت تر از بقیه زبان هاست. نوشتن رو 4 سال طول میکشه تا تو مدرسه به بچه های خودشون یاد بدن و مردم مناطق مختلف زبان همو نمی فهمن. برای همین تنها اگه یه مقدار یاد بگیرین می بینید که مردم با تعجب ازتون استقبال می کنن.
    7- من ماه اول 3000 یوآن خرج کردم، ماه 12 هم 600 تا! خودتون هزینه ها رو حساب کنبد. واقعا بخوایین با نصف خرج ایران اینجا میشه راحت زندگی کرد.
    8- تجارت یاد بگیرید ( دلیل نمی خواد !)
    9- در کل با کمی تلاش همه کار میشه کرد اینجا و اصلا بخاطر زبان کاراتون ناممکن نمیشه.
    10- مالزی و هند و سنگاپور و تایلند رو فراموش کنید چه برای تحصیل چه برای تفریح
    11- حتما سوار قطارهای سریع السیر بشید. نظرتون کلا در مورد حمل و نقل عوض میشه.
    12- در کل باید بگم من تصورم از چین یه کشور شلوغ و نا مرتب و ارزون بود. و در ضمن احساس بدی نسبت به مردم چین داشتم . نظرم در مورد تمام اینا عوض شد!

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoud1988 نمایش پست ها
    من تجربیات شخصی از زندگی یک ساله خودم تو چینو خیلی خلاصه میگم:
    1- سیستم حمل و نقل عمومی باورنکردنی و فوق العاده کارآمد
    2- امنیت که برای خود منم خیلی عجیبه که اینجا با این همه جمعیت چرا اصلا امنیت داره. البته نباید بی احتاطی کرد ولی من خودم تا حالا دزدی و تصادف و دعوا ندیدم.
    3- تفریحات در حد تیم ملی هرچی بخوایین با قیمت بسیار معقول
    4- من بیشتر تو گوانجو بودم که خیلی گرم و مرطوبه ولی در کل گرما هیچ وقت اذیتم نکرده
    5- اصلا نژادپرستی ندیدم و برعکس دوستان (که میگن اروپایی ها) خیلی دیدم حتی آفریقای ها اینجا با دخترای چینی ازدواج کردن!
    6- زبانشون واقعاسخته در حدی که برای اولین بار تو عمرم دیدم مردم یه کشوری بگن زبان ما سخت تر از بقیه زبان هاست. نوشتن رو 4 سال طول میکشه تا تو مدرسه به بچه های خودشون یاد بدن و مردم مناطق مختلف زبان همو نمی فهمن. برای همین تنها اگه یه مقدار یاد بگیرین می بینید که مردم با تعجب ازتون استقبال می کنن.
    7- من ماه اول 3000 یوآن خرج کردم، ماه 12 هم 600 تا! خودتون هزینه ها رو حساب کنبد. واقعا بخوایین با نصف خرج ایران اینجا میشه راحت زندگی کرد.
    8- تجارت یاد بگیرید ( دلیل نمی خواد !)
    9- در کل با کمی تلاش همه کار میشه کرد اینجا و اصلا بخاطر زبان کاراتون ناممکن نمیشه.
    10- مالزی و هند و سنگاپور و تایلند رو فراموش کنید چه برای تحصیل چه برای تفریح
    11- حتما سوار قطارهای سریع السیر بشید. نظرتون کلا در مورد حمل و نقل عوض میشه.
    12- در کل باید بگم من تصورم از چین یه کشور شلوغ و نا مرتب و ارزون بود. و در ضمن احساس بدی نسبت به مردم چین داشتم . نظرم در مورد تمام اینا عوض شد!
    البته چین که میگید انگار فرض کنید ایران رو میگید و میخواید ازش تعریف کنید مثلا میگید حمل و نقلش فوق العادس یا غذاهاش یا چیزای دیگه. شهری که شما میگید اونطوری بوده احتمالا من از شهرهاز دیگر بد شنیدم
    همچنین چینیا شدیدا سنت گرا و ملیت گرا هستن و بعیده به راحتی به خارجیا زن بدن! حالا شاید چیزی که شما دیدین دوست بوده نه همسر.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)