صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 58

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاح

نقل قول نوشته اصلی توسط alixrezax نمایش پست ها
    بنده امروز (۲۴ اپریل) آنکارا مصاحبه داشتم برای F1 که مصاحبه کلا ۱ دقیقه طول کشید و بدون نگاه کردن یا درخواست هیچ مدرکی (به جز i20 که اول گرفت) با 214b ریجکت کرد.
    به علت دستورالعمل هایی که ترامپ به وزارت خارجه داده فعلا ویزاهای غیرمهاجرتی بررسی نمیشن

البته برای ایرانی ها

Junior Member

دوست گرامی میشه رشته و رزومتونو توضیح بدین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ME Amirkabir

سلام بر همگی
    من روز ۱۸ اپریل مصاحبه داشتم انکارا برای اف ۱
    کلا چهار نفر برای دانشجویی اومده بودن
    دوتاش که یکی هم خودم بودم فول فاند اف ۱
    من نفر دوم بودم برای مصاحبه و قبل از من به نفر اول کلیرنس داد و مشکلی نبود. خانم جوان با موی تیره مصاحبه می کرد.

و اما داستان خودم
    صدا که زد رفتم یکسری سوال روتین پرسید مثل این که چرا می خوای بری امریکا و کدوم دانشگاه. امریکا رفتی تا حالا؟ سربازی کجا بودی و اینا. که جواب همش نه بود سربازیم معاف بودم.
    رسید به اونجا که می خواست در مورد تحقیقات بپرسه که:

یه پوشه داده بودن گفته بودن رزومه و اس او پي و ريسرچ پلن و اسم استاداي قبليت و مدارك سربازي ات رو بذار توش. گذاشته بودم همه رو خیلی مرتب جدا جدا توی کاور بود مارکم داشت که معلوم باشه کدوم به کدومه. دادم بهش پس داد. گفت اینا کاور دارن از تو كاور دربيار. دوباره بذارشون تو پوشه. دوباره گذاشتم با پوشه دادم بهش. گفت ريسرچ پلنت كو. گفتم دادم بهت. گفت نيست. گفتم مطمئنم دادم بهت. گفت اقا نيست. به نظر میاد آماده نیست مدارکت! برو بشين وقتي پيدا كردي بيا. اومدم نشستم. هرچي گشتم طبيعتا نبود. هيچي برگشتم گفتم پيش من نيست. اونم گفت بيا اين 214b رو بگير ریجکت شدی.
    GRE-Revised General V=164 Q=166 W=4.5
    Toefl iBT Total=117
    ME PHD Fall 2017 UMD

یعنی چی؟!!!‌ یعنی با خودت نبرده بودی یا یارو برداشته قایم کرده؟!‌

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ME Amirkabir

Post پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاح

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsenqassemi نمایش پست ها
    یعنی چی؟!!!‌ یعنی با خودت نبرده بودی یا یارو برداشته قایم کرده؟!‌
    برده بودم. دادم بهش. حالا نمیدونم قایم کرد یا گم کرد
    GRE-Revised General V=164 Q=166 W=4.5
    Toefl iBT Total=117
    ME PHD Fall 2017 UMD

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    صنایع - امیرکبیر

سلام دوستان
    چقدر پست منفی راجبه این سفارت بچه ها گذاشتن!! من وقتم 26 آپریل بود. فکر میکردم مثل سفارت دبی باید از صبح زود رفت تو صف ایستاد ولی همه رو از روی ساعتی که قبلا بهتون دادن راه میدادن داخل سفارت. همون اول آی 20 و فرم DS160 و یک قطعه عکس و پاسپورت رو می گیرند. بعد یه پوشه میدن که رزومه ، SOP ، برنامه تحصیلی و .. رو میخوان بزارید داخل اون پوشه. از من یه خانم جوان با موی تیره مصاحبه کرد. اصلا به مدارکم نگاه نکرد حتی Bank statement رو هم ندید. کلا فکر کنم سه چهار دقیقه طول کشید و برگه زرد رو بهم داد. سوالاتی که پرسید این بود: چی خوندی؟ میخوای چی بخونی؟ چرا آمریکا؟ بعدش میخوای چیکار کنی؟ بابات چیکارس؟ من فاند هم نداشتم برای دکترای مهندسی صنایع اقدام کردم. البته 2 تا I20 داشتم. اصلا باورم نمیشد سر هیچ سوالی بحث نمی کرد و سریع می رفت سوال بعدی و خیلی هم خوش برخورد بود. بعدش که برگه زرد رو داد راجبه انتخاباتمون سوال کرد به نظرت چی میشه؟ منم گفتم همه چی خیلی خوب میشه . به همه کسانی که وقت دارند توصیه میکنم اصلا فارسی صحبت نکنند حتی با دربون جلوی در. خیلی با اعتماد به نفس برن جلوی گیشه. خیلی مهمه که حس کنه هول نشدی. ایشالله همگی موفق باشید.

Junior Member

16می وقت سفارت داشتیم به جز من که دانشجویی بودم دو تا فرصت مطالعاتی بودن که در جا ریجکت شدن ،نوبت من که رسید از روی آی20 شروع به خوندن کرد و گفت دکترا میخوای بخونی ،اقتصاد ، ئانشگاه هاوایی و فول فاندم هستی همه چی خوب به نظر میرسه بعد یهو پرسید لاتاری شرکت کردی؟بله(به من نگاه کرد با چشای گرد شده)
    2.چه سالی؟پارسال میتون توضیح بدم؟بله حتما و منم جوابی که هماهنگ کرده بودیمو گفتم
    3.سال2004 لیسانس حسابداری گرفتی؟بله
    4.سال 2013 فوق مالی گرفتی؟همینطوره
    5.چرا اقتصاد شرکت کردی؟این رشته یجورایی پایه همه مطالبی هست که تا به حال خوندم و برای مفاهیم حسابداری ،مدیریت و فایننس لازم هست در ضمن خیلی به این رشته علاقمندم و همیشه دوست داشتم تو این رشته به طور تخصصی تحصیل کنم
    6.از 2013 چه کار میکنی؟همونطوری که تو رزومم مشخصه روی مقالات مختلفی و مرتبط با اقتصاد و مالی کار کردم و کتاب نوشتم و دانشگاه تدریس میکنم
    7.الان هم دانشگاه تدریس میکنی؟بله
    8.چی تدریس میکنی؟مدیریت، اقتصاد و حسابرسی و زبان تخصصی این رشته رو
    9.بچه دارید؟خیر
    بعد رفت سراغ همسرم.کجا کار میکنی؟
    گفت میشه لطفا فارسی صحبت کنیم؟گفت نه نمیشه من گفتم میشه من ترجمه کنم ؟گفت حتما
    1.کجا کار میکنی؟بانک ؟بله
    2.چه کار میکنی؟تو دپارتمان مالی ،کار دسته بندی و خلاصه بندی صورتهای مالی شعب بانکو انجام میدم
    3.خدمت کردی؟نه با تعجب گفت نه،
    -نه، معاف بودم
    4.چه طوری؟پزشکی

بعدم عذرخواهی کرد و بلند شد رفت تو ی اتاق اون پشت که6-7دقسقه ای طول کشید ،اومد دوباره well-preparedعذزخواست از معطلی و تشکر کرد و گفت شما خیلی
    Administrative checkingبودین و ی بیگ لایک داد و گفت کیستون نرماله فقط باید
    انجام بشه که معلوم نیست چقدر طول بکشه و شما میتونین از طریق سایت پیگیری کنید و من گفتم به کلاسام میرسم گفت دیگه این چک دست ما نیست نمیدونم.بعد گفت میتونم کارت معافیت فرشیدو نگه دارم ؟حتما و رزومه و اس ا پی منم نگه داشت وبقیه مدارکو با ی برگه زرد(کلیرنس)بهمون داد و ما هم تشکر کردیم و آمدیم

نقل قول نوشته اصلی توسط lb2012 نمایش پست ها
    16می وقت سفارت داشتیم به جز من که دانشجویی بودم دو تا فرصت مطالعاتی بودن که در جا ریجکت شدن ،نوبت من که رسید از روی آی20 شروع به خوندن کرد و گفت دکترا میخوای بخونی ،اقتصاد ، ئانشگاه هاوایی و فول فاندم هستی همه چی خوب به نظر میرسه بعد یهو پرسید لاتاری شرکت کردی؟بله(به من نگاه کرد با چشای گرد شده)
    2.چه سالی؟پارسال میتون توضیح بدم؟بله حتما و منم جوابی که هماهنگ کرده بودیمو گفتم

ببخشيد ممكن هست بفرماييد در مورد لاتارى چى جواب داديد؟؟

Junior Member

سلام ممنون از گذاشتن تجربتون. ميشه بفرماييد در باره لاتاري بايد چه پاسخي داد؟ دوستان ديگه نظري دارن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)